декупаж/салфета4на техника/

  • 141 071
  • 395
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: X
А, бе, не се отваря тоя линк ,бе, хора!И презареждах и пак не ще! Ей това ми отваря:
Forbidden

You don't have permission to access /653/0/92/0/2652092000094171250rVkDem_fs.jpg on this server.

# 361
# 362
  • Мнения: 972
пак не се отваря. Но като го копнах стана  Peace
Много е идейно  Heart Eyes

# 363
  • София
  • Мнения: 983
С Мозила-та не ми се отваря, но успях да го видя през Експлорер-а.
 thumbsup
Това, блестящото брокат ли е?

# 364
  • Мнения: X
Нито с Мозила, нито с Експлорер ми се отваря. Tired
Само аз ли няма да мога да го видя?

Последна редакция: пт, 06 апр 2007, 16:00 от Анонимен

# 365
  • Мнения: 725
http://handmade.idvz.ru/forum/forum_posts.asp?TID=538&PN=1&TPN=3
урок на обемен декупаж  разкошни ягоди
Гуини,превеждаи още един урок ще ти пратя на лични,но трябва да се регистрираш

Последна редакция: пт, 06 апр 2007, 15:47 от ra4eto

# 366
  • Мнения: 985
Нито с Мозила, нито с Експлорер ми се отваря. Tired
Само аз ли няма да мога да го видя?



Направи рефреш на страничката и ще видиш снимката- красота! Peace

# 367
  • Мнения: X
Божке, пратете ми го туй нещо на пощата. Praynig free30naty@abv.bg
Не се отваря ,бе, хора.
И с рефреш не става...

# 368
# 369
  • Мнения: 241
Сефте ми се сличва такава издънка, ей сега ще оправя линка  Embarassed

Вечерничка, дерзай  Party Ще чакам с нетърпение. Много си падам по малките фигурки,
но за да си правя и аз, пъро трябва да си извадя ръцете от там дето слънцето не огрява   Laughing
Пък и ме е страх да допусна още едно хоби в къщата си, шъ мъ изселят  Mr. Green

dujdets не е брокат, а 3Д лак. Като изсъхне става релефено покритие.

Раче, давай урока, зарегистрируюсь щом трябва  Wink

# 370
  • Мнения: 241
Променен линк
Долу, под снимката има малка лупичка с плюсче, като се натисне и снимката става голяма.

# 371
  • Мнения: X
Сега вече го видях!
Разкошно е!  smile3501

# 372
  • Мнения: 241
Превод на урока на Мария Тверская - "обемен декупаж", пуснат от Рачето:

"Разказвам как са направени цветята върху бутилката. Вземаме салфетка с избрания сюжет, не се разслоява, пръскаме я с лак за коса, така, че да се намокри напълно.
увеличи изображението
  (Желателно е предварително да се провери върху парченце от салфетката дали боята няма да се разтече от лака. При мен от 10 салфетки 2 се размазаха.) След напръскването лака се оставя да изсъхне, като периодично се повдига, за да се избегне залепване към повърхността върху която лежи салфетката. Следващата стъпка е да се покрие с акрилен лак, суши се и пак се следи да не залепне, т.е. пак повдигаме периодично. Да не се суши със сешоар.

увеличи изображението

По този начин нанасяме 10 слоя лак, като след третия може да се ползва сешоар, но не е желателно. След изсъхването се изрязват необходимите фрагменти и се слагат върху обратната страна на килимче за мишка.  Въоръжавате се с някакви приспособления за придаване на обем на салфетката. Аз използвах лопатката от комплекта за маникюр.

увеличи изображението

След това се взема прозрачен силикон, бял не става, слага се в спринцовка и се нанася 2-3мм слой на вътрешната страна на фрагмента, заглажда се с намокрената в студена вода лопатка. По желание може да се усили профила на фрагмента, ако след запълването му със силикон, се постави върху парченце фолио и натискайки го, се въздейства на салфетката, т.е. колкото по-сило се натиска, толкова листенцето става по-изпъкнало.   
 
увеличи изображението                           

Слага се да се суши. Аз го суших във фурна при температура 50°С, изсъхва за 1 час, но смърди отвратително. (Може и на терасата на въздух, но отиват някъде 3-4-5 часа, в зависимост от силикона). След изсъхването се изрязват излишъците силикон с ножичка и залепяме фрагментите върху желания обект.

увеличи изображението           увеличи изображението

След като се втвърди силикона, фрагментите се покриват или с 3Д гел или със стъкловиден лак, или и с двете, като първо се нанася стъкловидния лак, като изсъхне и местаа, които искаме особено да изпъкнат нанасяме 3Д гела, суши се и т.н.  Може да се добавят сенки и т.н.  Може да Ви спре само вашата фантазия.

Желая на всички вдъхновение и творчески успехи  Simple Smile "

Последна редакция: сб, 07 апр 2007, 00:08 от Guinni

# 373
  • Мнения: 725
Ива ,благодаря много newsm51
http://racheto.mylivepage.com/image/index
вижте калиите с тази техника колко са хубави и орхидеите

# 374
  • Мнения: 241
Превод на урока на Мария Тверская - "обем с помощта на самосъхнещ материал/ пластелин", пуснат от Рачето:

"Върху обекта за декупаж лепим салфетъчния мотив.
увеличи изображението

Сушим, нанасяме лепило, слагаме от пластелина, като оставяме разстояние 1-2мм от края, за да може след това да се покрие изцяло от салфетката.

увеличи изображението

Салфетката е лепена на части, за да може да се измени сюжета, да стане по-хармоничен. Ако Ви устройва изображението на Вашата салфетка, лепете я цялата. При лепенето и обаче върху пластелина вече трябва да е изрязана на части.

увеличи изображението           увеличи изображението
 
Т.е. отделно се лепят мотивите с бутилката, с гроздето, с чашата с вино. Ако се покрие отгоре с цялата салфетка и се опитате да я залепите, то тя няма да съвпадне с изображението, поради изпъкналостите.

увеличи изображението 

Дебелината на пластелина е от порядъка на 1-1,5см. Не е оставян да съхне, направо залепих салфетката и покрих с акрилен лак.

увеличи изображението           увеличи изображението                                                           увеличи изображението
    "

Общи условия

Активация на акаунт