Сън на 6 месечно бебе

  • 1 044
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте, отчаяно търся някаква подкрепа, защото бебето ми на 6 месеца както си спеше от 21 и нещо до 07 и нещо, така започна да заспива към 23, започна да се буди в 4 и нещо и не заспива и просто вече нямам сили, гледам го сама и нервите ми са просто разбити....

# 1
  • Мнения: 2 887
Да не те отчайвам, но нито едно от двете ми деца не е спяло като бебе от 21 ч. до 7 ч. Напълно здрави, доносени.
Да не ви никне зъбче?

# 2
  • Мнения: 2 109
Големият спеше по 12 часа нощен сън. Но бебето до сега ( на 7 месеца е) не е спало повече от 7-8 часа. Не всички бебета спят. Имат си и такива периоди. Нашият до скоро ставаше в 5 да си играе, сега поне спи до към 6.
Баща му си ляга с големия в 9, за да може стане сутринта с бебето.

# 3
  • Мнения: 6 764
Разкажете малко повече за ежедневието на детето. Какъв дневен сън има, колко пъти на ден кога, как се храни? Имате ли ритуал за сън, къде и как спи, в кошарата си, при вас в леглото, на тъмно/светло?

# 4
  • Мнения: 31
Да не те отчайвам, но нито едно от двете ми деца не е спяло като бебе от 21 ч. до 7 ч. Напълно здрави, доносени.
Да не ви никне зъбче?
Има едно излязло...

# 5
  • Мнения: 31
През деня спи около 3.30 минути общо има 3 дрямки. Обикновенно хапва в 08:00/11:30/15:00/18:00/21:00. Ритуалът ни е къпане, в чувалчето, млякото. Спи до мен на спалнята

# 6
  • Мнения: 29 344
Вероятно са зъби. Да не те отчайвам, но нощното събуждане си е нормално и, докато изникнат всички зъби, вероятно ще е така.
Моят се будеше до 4 години всяка нощ. Като бебе е спал по 3-4 часа макс без да се събуди. Подготви мляко, водичка и давай, за да се успи пак. Тежко е, но няма начин.

# 7
  • Мнения: 354
Потърсете консултант по детски сън. Бих ви препоръчала Нани, нани бебе и Мамо, спи ми се. Тези специално доста често качват материали, свързани със съня, отделно имат и много видеа по темата. Може да разгледате видеата на 1 наум и списание Кенгуру. Те правят лекции и на такива теми.
Мисля, че и тук във форума има тема с консултант по детски сън. Може и там да питате.

# 8
  • Мнения: 747
Моето с години ме будеше през два часа. Направо като се сетя за бебешкия период и лошо ми става, даже само да видя бременна жена навън и ме връхлита някакво невероятно чувство на щастие, че детето ми е голямо. Период е, дано започне пак да спинка скоро. Много е тежко без пълноценен сън. Аз ви разбирам идеално, на моето коликите само му бяха над половин година, от зъбчетата също мрънкаше, взе да спи непробудно към 4-годишна възраст. Благославях кафетета и енергийните напитки тогава, бях много уморена, когато детето ми беше бебе, имах огромна нужда от тях. Всеки ден се надявах да започне да спи, все ме будеше, дори за глупости, малко му се отвило крачето, примерно. Аз съм човек с много силна психика, но безсънието ми разказа игричката, това е истината.  Много е лошо без пълноценен сън, но трябва да издържите. Според мен, сигурно ще започне да спинка пак съвсем скоро, моето не спеше от самото начало, така че ние реално сме малко по друга история. Пийте чайчета от жълт кантарион, мащерка и маточина. Може да ги смесвате с чай от мента, действат освежаващо и успокояващо. Стискайте зъби, няма как, ще мине и това.

# 9
  • Мнения: 6 764
През деня спи около 3.30 минути общо има 3 дрямки. Обикновенно хапва в 08:00/11:30/15:00/18:00/21:00. Ритуалът ни е къпане, в чувалчето, млякото. Спи до мен на спалнята
Между 18 часа и 21 часа какво прави? Изцяло будува или има и дрямка?
Моят личен опит, във възрастта под годинка, 21 часа е бил изключително късен час. Никога не са могли да издържат до толкова и би довело до зверска преумора. Без сън след 17часа, в леглото около 19, максимум +45 минути. Имало е събуждания, но с мляко съня е продължавал. Отделно, никога не светвам лампа или позволявам игра или дейност, която би разсънила.
Може да се касае и за напасване към новото време или да е нещо временно. Като начало вижте да няма прекалено късна следобедна дрямка, оставяйте на пода да играе, ако все още го държите предимно на едно място, за да може да изразходва енергия и напредва с двигателното развитие.

# 10
  • Мнения: 794
Не е успокоение, но все пак, разбирам Ви. В момента съм в същото положение, но моето е на 5 месеца. Спеше перфектно, заспиваше към 21 часа, с едно хапване към 4 и после до към 8 часа непробуден сън. Бях се родила, обожавах майчинството си, гледах бебето без никакви нерви, поддържах и домакинството. От средата на 4-тия месец обаче явно навлезе в просволутата регресия и все чакам да отмине. Заспива нормално обаче се буди на всеки 15/20 мин, максимум половин час. Давам какво ли не - и за зъби, и за колики, меря температура, проблем няма. Хапва добре, играе през деня, но е много по-нервна, защото просто не се наспива.
Моят съвет е на първо време да забравите всеобщите правила и да видите какво най-добре работи за Вашето бебе. Има деца, които имат нужда от по-малко дневен сън - моето в периода, когато спеше добре, през деня нямаше повече от 2 часа и половина сън, а беше по-малка от колкото е Вашето сега. Може да се окаже, че има нужда от повече храна - захранвате ли? Стаята хладна ли е, обличате ли го леко нощем? Просто се огледайте за всяко нещо, което може да е фактор. Аз още работя по въпроса да върна пълноценния сън на дъщеря ми, изпробвам различни неща, включително и да спи до мен. Каквото сработи- това ще е, важното е да спим вече, защото имам чувството че съм на ръба, най-вече психически.

# 11
  • София
  • Мнения: 30 142
Споко! Оцелява се. Малкият не спеше до 3г възраст. По едно време си мислехме, че ще дадем жертва от изтощение. Ей ни нА, мина и замина. Търпение, здрави нерви и гледай на тези неща като на период. Повтаряй си: "ооом, и това ще мине". Smiley И не си тъпчете децата с гелове, капки, мапки и т.н. Нищо не помага, докато не мине периодът.

# 12
  • Мнения: 29 344
Когато става въпрос за никнене на зъби, геловете помагат. Няма нужда да се мъчи детето. Дори при по-силно неразположение, може да му се даде Панадол.

# 13
  • София
  • Мнения: 30 142
Ако му никнат зъби, нека го маже, макар че при малкия нищо не помогна, ама сега е модерно да им дават какво ли не за сън, това имах предвид.

Общи условия

Активация на акаунт