HPV

  • 480
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте, знам че има доста теми относно ЧПВ, но доста от тях са стари и затова отварям нова. Наскоро си правих цитонамазка и на нея ми излезна ПАП2Б група със съмнение за ЧПВ. Първоначално доста се стреснах, но след това реших да си направя ЧПВ тест за ниско, средно и високорискови щамове в Геника. Докато чаках прегледа направих и Колпоскопия на която всичко беше наред. Поуспокоих се, но резултатите излезнаха и се установи, че имам ЧПВ 42; 43/44; 84/26. Доколкото прочетох тези са нискорискови и обикновено причиняват брадавици. Аз нямам никакви симптоми обаче и сега гинеколожката не ми вдига и не знам кога ще се свържа с нея. Въпросът ми е някой, който вече е прекарал вируса или в момента го кара, приемате ли някакви имуностимуланти, защото знам че няма лекарства за ЧПВ и другият ми въпрос е щом аз го имам следователно и приятелят ми го има и дори и той да приема с мен имуностимуланти докато продължим да водим полов живот няма ли непрестанно да си го разменяме? Общо взето ме интересува дори и единия да се излекува, ако продължим да правим секс няма ли пак да се зарази другия и да сме в някакъв омагьосан кръг?

# 1
  • Мнения: 5 191
Заради тази глупост секс само с презерватив. Дори с дългогодишен партньор, освен, ако няма да се правят деца. Бая подигравки отнасям от познати, но ми дреме на шапото Simple Smile

Аз имах тежките варианти, лекувах се с Кориолус (или както там беше). Моят партньор нямаше. Принципно нискорисковите минават и заминават през организма, високорисковите обаче имат нужда от помощ да си ходят Simple Smile
Докато траеше лечението 3 месеца не сме правили секс и още, колкото трябваше, за да излезе резултата.

# 2
  • Мнения: 25
Заради тази глупост секс само с презерватив. Дори с дългогодишен партньор, освен, ако няма да се правят деца. Бая подигравки отнасям от познати, но ми дреме на шапото Simple Smile

Аз имах тежките варианти, лекувах се с Кориолус (или както там беше). Моят партньор нямаше. Принципно нискорисковите минават и заминават през организма, високорисковите обаче имат нужда от помощ да си ходят Simple Smile
Докато траеше лечението 3 месеца не сме правили секс и още, колкото трябваше, за да излезе резултата.

Еми аз доколкото знам дори и презерватива не предпазва особено, а и знам че един път заразиш ли се, вируса завинаги остава в теб, просто го притъпяваш. Аз от малка съм предразположена към брадавици и кокоши трънове по ръцете и краката, което пак са щамове на папиломата, просто това със секса с презерватив, не виждам как ще стане като ние сме сериозни и мислим за деца в бъдеще... Има много противоречиви мнения за тоя вирус и вече не знам на какво да вярвам.

Общи условия

Активация на акаунт