Първи крачки правим в 2007-ма, а през АПРИЛ ще гушнем рожба ценна

  • 16 449
  • 294
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 419
Много ги мразя тия бумащини, ей  #Cussing out.
Това, което дотук съм разбрала е, че боничния се дава на работодателя и той в рамките на месеца го предоставя в териториалното подразделение на НАП, откъдето се подава инфото към НОИ. Обезщетението се изплаща в 30-дневен срок от подаването му към НАП (май  newsm78).
Дотук добре - това за 45-те дни го разбрахме (май  newsm78). След раждането обаче, пак се издава болничен лист за 315 дни, който по познатия ред се предоставя на работодателя. Само че вече трябва и някаква дкларация (Образец незнам си кой) да се подаде в НОИ. Абе, объркана работа  ooooh!.
Започвам скоро да разпитвам, че то пари си трЕбЕт  Crazy.

Много се радвам, че Мелодия и Пиколина най-накрая се обадиха - щях да пращам издирване вече, бе момичета  Crossing Arms. Обаждайте се по-честичко  Naughty.

Пиколина, като си още в София, хайде неделя в БОЛО  Flutter.

За вдигнатите кореми, аз като съм гладна, усещам къркорене почти зад циците вече  Mr. Green.

Добре дошла, пепетя - слагам ви с Ламята в най-видния списък - на априлките  Grinning

# 286
  • Мнения: 350
уффф,нищо не мога да разбера,това означава ли, че утре като си занеса болничния лист трябва да им дам такава декларация за IBAN-а? Днес се усъмних, че има нещо гнило, защото вчера трябваше да ми бъде преведен аванса по картата newsm78 Аз работя в НАП /от бившето данъчно/ и доколкото знам колегите от НОИ, които се присъединиха към нас са от приходната му част,а разходната им част остана към старото НОИ,т.е.от там трябва да се превеждат сумите. Май ще звъня утре до счетоводството да питам

# 287
  • Мнения: 1 419
Пак се опитвам да се разболея  smile3511
Пписна ми от тия вируси  #2gunfire
Пак ще пробвам със стрепсилси и винамин Ц, ама ако не стане не знам  Tired

# 288
  • Попово
  • Мнения: 687
здравейте мамета,
Добре дошли на Спаска и Пепетя   bouquet
То наистина страшна работа с тези бумащини... че като говорих  днес с нашата счетоводителка още и тя не е на ясно, като дойде март за болничния се надявам да има повече яснота по въпроса  Embarassed
И аман с тези болести, мен ме боляха ушите два дни и имах хрема, на всичкото отгоре днес ми правиха изследвания и ми откриха някаква бактерия в урината... ooooh!

# 289
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 166
Живот и здраве и аз ще съм на линия за срещата! Бройте ме ако правите резервации!

# 290
  • Мнения: 1 419
То е голямо и в това нестандартно време не мисля, че е необходимо да резервираме.

А е време за НОВА ТЕМА, така че кажете кое заглавие да сложим  Peace

# 291
  • Мнения: 6 441
Здравейте!Гигилче,точно така се казват хапчетата Peace Почнах да ги пия,но много ми се гади-незнам от тях ли или от какво..
А за темата гласувам за номер 3 или номер 8.Това за лютата зима при други обстоятелства би било мнго актуално,но с това слънце-едва ли!
Прегръщам ви!Целувки!  bouquet

# 292
  • Пловдив
  • Мнения: 37
Здравейте!
Добре дошли на Спаска и Пепетя и от мен!  bouquet
Sve dim, побутах количката - супер удобна е. newsm10 Има и екстри, които не со описани в сайта; от цветовете - видях синята и червената - добре изглеждат, точно като на снимките; аз се интересувах от оранжевата, но я нямат в момента - към края на месеца щели да я получат и нея. Единственото, което не ми хареса е, че е някакси по-обемна отколкото бях очаквала.
Цитат
При мен от началото на седмицата усещам как корема ми се е повдигнал нагоре, та от тогава имам и проблеми със стомаха. Дори и да не съм легнала, а седнала, като се прегъна - отпускайки се, някак ми се притиска стомаха и ме боли
  newsm10 И при мен абсолютно същото! От няколко дни придобих странна поза при седнало положение. Joy
Честито на Piccolina за книжката!
Успех на Melodiya! Мисля, че няма да имаш проблем с корема. И моят вече е голям, но всеки ден без проблем шофирам - само седалката е с няколко позиции по-назад newsm62 Имам приятелки, които си караха до раждането.

# 293
  • Мнения: 1 419
И.... заповядайте в новата тема  Hug

# 294
  • Пловдив
  • Мнения: 37
little^cuttie , в началото на бремеността пих Папаверин - страшно много ми се гадеше и на мен от него, дори често пъти веднага след изпитото хапче повръщах - затова започнаха да ми го слагат на инжекции. Но след 3-тия месец гинекологът ми каза да пия Но-Шпа.

Общи условия

Активация на акаунт