Бибероните - от латекс или силикон?

  • 2 843
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 043
Аз използвам каучукови биберони на Чико-и за шишетата и за залъгалка.Купих ги преди да родя и сигурно Марти свикна с тях и не признава други.Сменям ги всеки месец,защото се раздуват и започват да лепнат Peace

# 31
  • Мнения: 522
Чувала съм някъде ,че в началото трябва да са каучуково,защото са по-мекички,друг е въпроса че бебчето веднъж като свикне с тях едва ли ще поеме твърдия силикон.Недостатък е наистина,е много бързо се износват и трябва често да се сменят,така че изборът е твой,на мен лично каучуковите повече ми допадат и такива сме използвали и за шишетата на Чико,въпреки че остоянно ги подменях Peace.

# 32
  • Мнения: 3 478
Silikonovi. Imah edin kauchukov i mnogo burzo vze da lepka i tova mi beshe opita s tiah.

# 33
  • Мнения: 439
Аз използвам силиконови pacifier pacifier на Avent 

# 34
  • Мнения: 1 104
На мен приятелки ми препоръчаха силиконови и такива си взех.

# 35
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Понеже имаме куп педиатри - семейни приятели, когато родих дъщеря си събрах мнения от няколко страни. Всички единодушно ми препоръчаха силиконови биберони за шишетата за вода и сок (най-добрият вариант е на "Авент", наистина не мърдат), и каучукови залъгалки, задължително анатомични, като най-добрият модел поне преди 2,5 години беше на "Нук". Сега може и да има други добри на пазара, но тогава това препоръчаха. Това и ползвахме.
Имай предвид само, че при купуването на биберон за шише е добре да съобразиш номера му с възрастта на детето. За пеленаче се купуват тези с най-малки и най-малко на брой дупчици. Аз лично предпочетох директно да си взема цялата чанта на "Авент" с помпа, шишета, биберони и още разни аксесоари. В нея бяха точно от най-малкия номер биберони.

# 36
  • Мнения: 432
Предпочитам силиконовите.Латексът бързо се скапва.

# 37
  • Мнения: 287
аз използвам силиконови на авент и съм доволна от тях,за другите незнам
същата работа  Grinning

# 38
  • Мнения: 2 498
Силиконови  Peace

# 39
  • Мнения: 6 164
Ъъъ...

Каучук и латекс е едно и също, тъй ли? newsm78

Аз за каучукови и силиконови знам. И двата имам, но каучука наистина е почти за 5-кратна употреба. Една каучукова залъгалка /Нук/ ми побеля след второто стерилизиране, но пък каучуковите биберони за шишета на Чико изкараха почти 2 месеца!  Crazy Нещо, което никога няма да се случи със силикона, това и години може да изкара. Така, че по-добре силикон. Нищо, че е по-твърд. Айде може първите месец-два да вземеш каучук, но и със силикона няма да е проблем.

# 40
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
По възможност-никакви.

# 41
  • някъде
  • Мнения: 4 956
силикон Peace

# 42
  • Мнения: 393
  И аз взех силиконови биберони! Peace

# 43
  • Мнения: 30
Бебетата предпочитат каучук, а ние мамите силикон, че е по-устойчив на стерилизация. Аз ползвам каучукови биберони и залъгалки Чико и ги сменям приблизително на 2 месеца. Много съм доволна. Чувала съм, че силикона на Чико е по-мек от този на Авент. Вие забелязали ли сте разлика?

# 44
  • Мнения: 7 186
Аз ползвах силиконови на Авент- страхотни са.

Общи условия

Активация на акаунт