Раждане в АГ "Света София" (бившата "Тина Киркова") - 10 част

  • 14 423
  • 150
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35 968
Актуализираният сайт на Първа АГ болница „Св. София”

Раждане в АГ "Света София" (бившата "Тина Киркова") - 1 тема
Раждане в АГ "Света София" (бившата "Тина Киркова") - 2 тема
Раждане в АГ "Света София" (бившата "Тина Киркова") - 3 тема
Раждане в АГ "Света София" (бившата "Тина Киркова") - 4 тема
Раждане в АГ "Света София" (бившата "Тина Киркова") - 5 тема
Раждане в АГ "Света София" (бившата "Тина Киркова") - 6 тема
Раждане в АГ "Света София" (бившата "Тина Киркова") - 7 тема
Раждане в АГ "Света София" (бившата "Тина Киркова") - 8 тема
Раждане в АГ "Света София" (бившата "Тина Киркова") - 9 тема

Списък с необходимите неща за престоя в болницата след раждане
За мама:

- нощница , желателно с копчета до пъпа или с два реда копчета отстрани, за да е удобна за кърмене
- хавлиени кърпи за лице, ръце и тяло, чехли
- тоалетни принадлежности, тоалетна хартия
- мобилен телефон и зарядно
- бельо - еднократно/бабешки гащи, сутиен за кърмачки
- превръзки за родилки или лигнин
- мокри кърпички
- подплънки за кърмачки (евентуално помпа)
-чаша, вилица, лъжица, нож
- монети за кафето/автомата

За бебе:

- еднократни пелени (средно по 8 на ден)
- бебешки мокри кърпи
- памучни ръкавички
- залъгалка (+кутийка за нея)


Багажът за родилно отделение да е отделно от този за реанимация и за престоя в болницата. За реанимация и за престоя да бъде донесен от роднините след превеждането в съответното отделение.



списък и снимка благодарение на Café con leche

# 1
  • Мнения: 16
Здравейте, предстои ми второ раждане. Първото беше в Тина Киркова без избор на екип. Постъпих в болницата с изтекли води, на смяна беше доктор Баев. Наложи се спешно секцио.

Искам да попитам, който е бил в такава ситуация със скорошна втора бременност. Второто раждане секцио ли ще бъде?

И още един въпрос към раждалите при доктор Баев (с избор на екип):
Той приема ли проследяване на нормална бременност (питам понеже в интернет виждам, главно мнения за инвитро при него)?
И колко би излезнало проследяване при него, защото виждам че работи в частна клиника?

# 2
  • Мнения: 83
Здравейте, конкретно за д-р Баев не мога да кажа, но ако проследява в тази болница, ще си е по тяхната тарифа - 500 лв пакет, без фетални морфологии и без NST. Доколкото знам, не всеки лекар се съгласява на нормално раждане след секцио. И мен ме приеха с изтекли води и стигнах до секцио, но за щастие ми беше второ раждане. Ако искате, пишете ми на лично Simple Smile Между другото, и при първото раждане ми изтекоха водите вкъщи и си мислех, че второто няма да е така. Викам си, то че почнат контракции, ще се подготвя…  Пак с грешна нагласа стартирах Simple Smile
Здравейте, предстои ми второ раждане. Първото беше в Тина Киркова без избор на екип. Постъпих в болницата с изтекли води, на смяна беше доктор Баев. Наложи се спешно секцио.

Искам да попитам, който е бил в такава ситуация със скорошна втора бременност. Второто раждане секцио ли ще бъде?

И още един въпрос към раждалите при доктор Баев (с избор на екип):
Той приема ли проследяване на нормална бременност (питам понеже в интернет виждам, главно мнения за инвитро при него)?
И колко би излезнало проследяване при него, защото виждам че работи в частна клиника?

# 3
  • Мнения: 1 109
Момичета имате ли някакъв нахвърлен списък за прием при раждане за "мама" и "бебе", по който да се водите?
Този в сайта ми изглежда много постен.

# 4
  • Мнения: 49
Здравейте,
Насочила съм се към раждане в Тина Киркова,защото лекаря,при който се следя работи там.Въпроса ми е,как стои въпроса с посещенията и свижданията,защото до сега никога не съм била в болница и ми е малко кофти.Също така,кога бащата за първи път може да види бебето?Благодаря.

# 5
  • Мнения: 83
Въпроса ми е,как стои въпроса с посещенията и свижданията,защото до сега никога не съм била в болница и ми е малко кофти.Също така,кога бащата за първи път може да види бебето?Благодаря.
Раждах януари и свижданията бяха разрешени. Във ВИП-стаите - в самата стая, пускаха по един посетител на жена в двойните випове. В нормалните стаи разбрах, че са във фоайето. Кога ще може таткото да види бебето - зависи от метода на родоразрешение. Доколкото знам, при планово секцио - веднага, при спешно секцио - като дойде на свиждане, или ако е бил в болницата - веднага след раждането, а при нормално раждане - веднага след като ви донесат бебето и дойде часа за свиждане (по спомен беше между 16 и 18 часа, но може и да бъркам).
Момичета имате ли някакъв нахвърлен списък за прием при раждане за "мама" и "бебе", по който да се водите?
Този в сайта ми изглежда много постен.
Моя списък мога да го споделя без проблем - имам две раждания в тази болница и това ми е списък от второто раждане, т.е. малко по-оптимизиран.

Чанта "Мама"
нощници 3 бр. (сменям всеки ден)
халат (домашен)
хавлии
джапанки
дезинфектант (ползвам 95 градуса спирт в пръскало, за да няма остатъци, които може да са вредни за бебето)
превръзки за родилки/дамски превръзки нощни
прибори за хранене
шампоан, душ-гел, тоалетна хартия
четка и паста за зъби
зарядно за телефон

Чанта "Бебе"
бебешки пелени размер 0 или 1
мокри кърпи
хавлийка
измивен продукт
крем против подсичане
подложка за повиване

Разбира се, тъй като има възможност да ви се носи багаж сутрин и при свижданията, това са най-базовите неща, които ми бяха нужни на мен. Не съм включила помпа за кърма и стерилизатор - лично аз ги ползвах и двата пъти, но си е индивидуална необходимост и вие ще прецените. Дрехите за изписването - и вашите, и на бебето, се носят в деня на изписването. Можете да си носите и едни ританки за бебчето, защото ги увиват с едни пелени, с които малко по-трудно се борави и поне докато е при вас, може да ви е по-удобно да му обувате нещо друго. Друго, което може да ви е от полза, са обезболяващи свещички. В болницата след секцио дават ампули аналгин - ефикасни, но не много подходящ избор, ако кърмите. Свещичките ми ги препоръча АГ-то, с което раждах. Можете да си носите и нещо за хапване, но отново зависи как ще раждате.
Дано съм била полезна.

# 6
  • Мнения: 588
Здравейте! И на мен ми предстои скоро раждане в Тина Киркова, планово секцио. Извинявам се, ако въпросът ми е бил разискван, но не успях да се ориентирам. Между какви стаи може да избираме за престоя в болницата? Какви са всички видове стаи и ако може цените им. Мисля, че клоня към обикновена стая, не ВИП и не самостоятелна. Все пак бих искала да видя различния избор.

# 7
  • Мнения: 3
Здравейте! Мога да споделя моят за съжаление не толкова приятен спомен от раждането ми в АГ Света София преди три месеца. Избрах Д-р Стратиева да води секциото,тъй като ми се налагаше да родя така по медицински причини. Тя следеше бременността ми от самото начало и аз бях спокойна,защото вярвах в качествата й като специалист. Това обаче беше грешно решение от моя страна. Изкючително разочарована съм от отношението й след секциото. През цялото време се чувствах като “без избор на екип”,въпреки,че платих немалка сума. Нямаше никакъв интерес от нейна страна,как се чувствам след операцията и връзката ми с нея беше чрез “нейната асистентка” . Наложи ми се да остана по-дълго време в болницата,защото детето ми беше в кувьоз и когато дойде денят на изписването ми трябваше да се свържа с нея за да ми махне конците,а отговорът й беше : “Ама ти още ли си в болницата?” Чаках я около 45 минути пред кабинета,уморена и недоспала,а бебето ми стоеше гладно при акушерките. Накрая помолих друг лекар на смяна да ми махне конците. Останах разочарована и неприятно изненадана от това несериозно отношение.

# 8
  • Мнения: 1 109
Тя е специалист по фетална морфология, аз не бих се изненадала от такова необръщане на внимание. Важното е да си е свършила добре работата.

# 9
  • Мнения: 3
Тя е специалист по фетална морфология, аз не бих се изненадала от такова необръщане на внимание. Важното е да си е свършила добре работата.
Наясно съм какъв специалист е,но тук виждам,че имаше въпрос дали някой е раждал при нея. Споделям личен опит,защото има бъдещи майки,които също са били с впечатления като моите и след това могат да останат разочаровани. Ако трябваше сега да избирам,изборът ми щеше да бъде различен и нямаше да ми се налага да слушам съветите на другите лекари,дошли да видят майките на които са водили раждането,без значение секцио или нормално.

# 10
  • Мнения: 172
Аз също бях така, но с Ралица Василева. Много се надявам някпй ден да забравя този ужас и да спра да се обвинявам какъв избор направих.

[/b]
Тя е специалист по фетална морфология, аз не бих се изненадала от такова необръщане на внимание. Важното е да си е свършила добре работата.
Наясно съм какъв специалист е,но тук виждам,че имаше въпрос дали някой е раждал при нея. Споделям личен опит,защото има бъдещи майки,които също са били с впечатления като моите и след това могат да останат разочаровани. Ако трябваше сега да избирам,изборът ми щеше да бъде различен и нямаше да ми се налага да слушам съветите на другите лекари,дошли да видят майките на които са водили раждането,без значение секцио или нормално.

# 11
  • Мнения: 1
И аз скоро ще раждам и съм се насочила към Тина Киркова за нормално 3 то раждане съм без избор на екип и без избор на лекар някой дали така е бил и доволни ли сте без да плащате и да избирате лекър!? И какви документи трябват преди 13г съм раждала!

# 12
  • Мнения: 83
И при мен тя се държа по този начин. Имах положителен предишен опит с нея, но се оказах заблудена. Sad
Аз също бях така, но с Ралица Василева. Много се надявам някпй ден да забравя този ужас и да спра да се обвинявам какъв избор направих.
Според мен няма да сгрешите, ако сте без “екип”. Най-много акушерски пост! Обаче се пригответе за това, че най-вероятно няма да ви сложат упойка, дори и да искате. Ако искате епидурална упойка, насочете се към друга болница. Simple Smile
Ако държите на ВИП стая - може да не стане, че като няма места, пациентките с екип са с предимство.
Иначе препоръчвам Белишка, много загриженост прояви към мен и ми помогна, когато избраната от мен лекарка въобще не звънна да пита как съм.
За документите - трябва Ви направление от проследяващия бременността или личен лекар, лична карта и обменна карта - в нея са нанесени данните от проследяването, които имат отношение към раждането. Добре е да носите всякаква друга допълнителна медицинска документация, която имате - ако касае нещо важно за вашето здраве или това на бебето.
 
И аз скоро ще раждам и съм се насочила към Тина Киркова за нормално 3 то раждане съм без избор на екип и без избор на лекар някой дали така е бил и доволни ли сте без да плащате и да избирате лекър!? И какви документи трябват преди 13г съм раждала!

Последна редакция: ср, 07 юни 2023, 21:06 от Tanya-S

# 13
  • Мнения: 172
Аз трудно се доерявам, но тя успя да ме заблуди и даже почвам да се чудя какво ми е направила по време на операцията, че ме боля 9 месеца..
Иначе като идваха да питатза стая в реанимацията, за момичето без избор на екип казаха, че няма повече свободни Вип стаи.
По другия въпрос за без избор зависи от самите вас. Аз докато лежах в предродилното, имаше жена без избор и абсолютно всеки влизаше и и правеше преглед за разкритие и какво ли още не. Аз лично не бих. Въпреки, че моя избор беше толкова грешен, че сигурно щях да съм по-добре без избор..

И при мен тя се държа по този начин. Имах положителен предишен опит с нея, но се оказах заблудена. Sad
Аз също бях така, но с Ралица Василева. Много се надявам някпй ден да забравя този ужас и да спра да се обвинявам какъв избор направих.
Според мен няма да сгрешите, ако сте без “екип”. Най-много акушерски пост! Обаче се пригответе за това, че най-вероятно няма да ви сложат упойка, дори и да искате. Ако искате епидурална упойка, насочете се към друга болница. Simple Smile
Ако държите на ВИП стая - може да не стане, че като няма места, пациентките с екип са с предимство.
Иначе препоръчвам Белишка, много загриженост прояви към мен и ми помогна, когато избраната от мен лекарка въобще не звънна да пита как съм.
За документите - трябва Ви направление от проследяващия бременността или личен лекар, лична карта и обменна карта - в нея са нанесени данните от проследяването, които имат отношение към раждането. Добре е да носите всякаква друга допълнителна медицинска документация, която имате - ако касае нещо важно за вашето здраве или това на бебето.
 
И аз скоро ще раждам и съм се насочила към Тина Киркова за нормално 3 то раждане съм без избор на екип и без избор на лекар някой дали така е бил и доволни ли сте без да плащате и да избирате лекър!? И какви документи трябват преди 13г съм раждала!

# 14
  • Мнения: 3
Аз трудно се доерявам, но тя успя да ме заблуди и даже почвам да се чудя какво ми е направила по време на операцията, че ме боля 9 месеца..
Иначе като идваха да питатза стая в реанимацията, за момичето без избор на екип казаха, че няма повече свободни Вип стаи.
По другия въпрос за без избор зависи от самите вас. Аз докато лежах в предродилното, имаше жена без избор и абсолютно всеки влизаше и и правеше преглед за разкритие и какво ли още не. Аз лично не бих. Въпреки, че моя избор беше толкова грешен, че сигурно щях да съм по-добре без избор..

И при мен тя се държа по този начин. Имах положителен предишен опит с нея, но се оказах заблудена. Sad
Аз също бях така, но с Ралица Василева. Много се надявам някпй ден да забравя този ужас и да спра да се обвинявам какъв избор направих.
Според мен няма да сгрешите, ако сте без “екип”. Най-много акушерски пост! Обаче се пригответе за това, че най-вероятно няма да ви сложат упойка, дори и да искате. Ако искате епидурална упойка, насочете се към друга болница. Simple Smile
Ако държите на ВИП стая - може да не стане, че като няма места, пациентките с екип са с предимство.
Иначе препоръчвам Белишка, много загриженост прояви към мен и ми помогна, когато избраната от мен лекарка въобще не звънна да пита как съм.
За документите - трябва Ви направление от проследяващия бременността или личен лекар, лична карта и обменна карта - в нея са нанесени данните от проследяването, които имат отношение към раждането. Добре е да носите всякаква друга допълнителна медицинска документация, която имате - ако касае нещо важно за вашето здраве или това на бебето.
 
И аз скоро ще раждам и съм се насочила към Тина Киркова за нормално 3 то раждане съм без избор на екип и без избор на лекар някой дали така е бил и доволни ли сте без да плащате и да избирате лекър!? И какви документи трябват преди 13г съм раждала!
Напълно съм съгласна с теб за ВИП стаите. Аз въпреки,че си бях с избор на екип. В моя случай както казах грешен с Др Стратиева. Исках да съм във ВИП стая,но за мен все нямаше свободна такава. Преместиха ме на “изчакване за свободна стая” след реанимация на втория етаж! Не искам и да коментирам условията там. Но си изчаквах родилка,след родилка за които имаше място на 5тия етаж,не разбрах поради какви причини. Това което ме крепеше,беше,че бебечето ми е близко до мен в неонатолагията и можех да си го виждам всеки ден в 12ч и да получавам информация по-лесно и бързо.

Общи условия

Активация на акаунт