Запек на бременната

  • 2 625
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 242
и при мен, иначе редовният стомах ми се омързеливи нещо - и при първата и сега при втората бременност. Просто ходя през 2-3 дни(което е доста по рядко от нормалното за мен), в по-тежки случаи взимам медицински шоколад Комфорт от аптеката.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 610
Дуфалака ми докара много газове.Аз се оправих с мюсли с кисело мляко всяка сутрин за закуска-хем вкусно,хем полезно,а на другия ден задължително бях в WCто Peace

# 17
  • Мнения: 1 596
Аз никога не съм имала запек, но това е заради начина ми на хранене. Сутрин задължително закусвам - корн флейкс с прясно мляко; мюсли с кисело мляко; пълнозърнест сандчвич с масълце, сиренце, яйце; кус-кус или макарони със сирене (добре е да са пълнозърнести); много сезонни  плодове и зеленчуци (в момента ям много киви, портокали и мандарини; моркови и зеле); избягвам банани, защото запичат. Пия доста прясно и ям много кисело мляко. Това е моята рецепта за редовен стомах и ежедневно изхождане, но без напъване. На мен лично ми помага доста - вече съм в трети месец и не съм имала запек. Е, дано и занапред нямам!!! Пробвай и сподели впечатления. Но трябва да избягваш мазните, тежки и сладки храни, както и вкусното, но вредно пържено! Все познати до болка съвети, нали! Но пък вършещи работа! Успех!

здрасти,толкова вкусничко разказваш Heart Eyesче ми се дояде й тъй на... масълце и т.н Simple Smile
аз похапвам сладко напоследък Sad
преди докато не бях бременна нямах отношение към сладкото,но нещо се разглезих и ям разни баклавички.
Много си хапвам и манджички,от супите ми омръзна.
А този Дуфалак не се ли взима при нужда?
А не всеки ден?

# 18
  • Мнения: 1 596
Сутрин преди да закусиш 2 чаши топла вода с мед , важно е стомаха да е празен. Имах подобен проблем, но не мога да го нарека запек, просто ходех до 00 1 път на 2 или 3 дни  Mr. Green

е да де Mr. Green

# 19
  • Мнения: 957
Чайче Сена-Майчин лист на Биопрограма. Много ми помогна, дори не де налага да го пия редовно. На опаковката пише, че е подходящ за бременни.

# 20
  • Мнения: 1 596
Трябваше да пия Дуфалак ,но не го пиех.
Сутрин топла водичка на гладно или кафенце.Това ми помагаше. Peace


там е работата,че преди ми помагаше сутрешното кафенце, а сега не Sad

# 21
  • Мнения: 1 596
Чайче Сена-Майчин лист на Биопрограма. Много ми помогна, дори не де налага да го пия редовно. На опаковката пише, че е подходящ за бременни.

тенкю дебилиенкю Simple Smile
Май към него ще се насоча Simple Smile

# 22
  • Мнения: 5 362
на гладно сутрин можеш да пиеш по една чаша топла вода с мед.
PeaceМного помага.
Яж разхлабващи храни,иначе Дуфалак помага също.

# 23
  • Мнения: 439
Казват,че при бременните било нормално-БРЕЙ.Преди да  preggoбях уником 1път на 4-5 дни ходих до Toiletголям зор,какво ли не съм пробвала и към всичко привиквах.От както забременях и родих се получи обратен ефект  както казват по-старите хора   condomuu  оправя  condomuuразваля Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 081
Чайче Сена-Майчин лист на Биопрограма. Много ми помогна, дори не де налага да го пия редовно. На опаковката пише, че е подходящ за бременни.

 Peace
и овесени ядки с кисело мляко за закуска:)

# 25
  • Мнения: 6 390
лъжичка рициново масло - действа безотказно  Peace
Обаче най-добре да се регулира хранителния режим изцяло, а не да се прибягва до помощти  Wink

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз имах този проблем почти през цялата бременност пих течен парафин...много е гадно но нищо друго не ми действаше,после почнах сутрин топла вода с мед.Има много методи зависи на теб какво ще ти подейства.Успех и лека бременност Grinning

# 27
  • Мнения: 766
Казват,че при бременните било нормално-БРЕЙ.Преди да  preggoбях уником 1път на 4-5 дни ходих до Toiletголям зор,какво ли не съм пробвала и към всичко привиквах.От както забременях и родих се получи обратен ефект  както казват по-старите хора   condomuu  оправя  condomuuразваля Simple Smile Simple Smile Simple Smile
В същото положение съм  само дето още не съм родила Simple Smile
А старите хора са мъдри  Wink

# 28
  • Мнения: 2 757
Едно или две кивита сутрин нагладно действат безотказно - на мен само това ми помогна!
Това ми изглежда интересно - ще го пробвам. За сега обаче се изхождам с помощта на кафе. Но трябва да е в комбинация със спокойствие и време, а не  на тъгъдъг. Запекът е ужасно нещо, цял ден ми е зле ако не съм ходила до тоалетна сутринта.  Twisted Evil

# 29
  • София
  • Мнения: 35 942
Салата зеле+моркови
Сушени сливи
Сок от грозде
Сок от моркови
Сушени смокини
Овесени ядки
Киви
Салата от: 4-5 с.л. пшенични кълнове ,250-300  гр   кисело мляко  
1 кисела ябълка

Общи условия

Активация на акаунт