Венеция /Тема 7/

  • 14 652
  • 225
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 118
Пътуването ни от 15 -18.11 приключи. Нощувките ни бяха две във Венеция и една в Тревизо. Никакви проблеми нямахме. Искам да благодаря за помощта ви и отговорите, които получих в темата  от RebelHeart, Peterky2002, Ina78. На кацане поради гъста мъгла ни пренасочиха полета към летище Марко Поло и от там се предвижихме към Венеция. На връщане поради силния вятър в БГ полета ни закъсня с час, но поне успяхме да кацнем в София. Венеция през ноември е страхотна. Няма тълпи от туристи и е украсена цялата с коледни светлини.

# 91
  • Мнения: 118
С посетителска такса от 5 Е, Венеция ограничава броя на туристите от 29.04.2024г. Деца под 14 г. няма да заплащат такава.

# 92
  • Мнения: 4 488
С посетителска такса от 5 Е, Венеция ограничава броя на туристите от 29.04.2024г. Деца под 14 г. няма да заплащат такава.
Не знам, доколко е вярно, но са изключени туристите, нощуващи във Венеция.

# 93
  • Мнения: 245
С посетителска такса от 5 Е, Венеция ограничава броя на туристите от 29.04.2024г. Деца под 14 г. няма да заплащат такава.
Не знам, доколко е вярно, но са изключени туристите, нощуващи във Венеция.
И аз бях чела някъде, че таксата не важи ако се отседне във Венеция.

# 94
  • Мнения: 1 686
Само във Венеция или и  в Местре?[video][/video]

# 95
  • Milano
  • Мнения: 3 699
Не е от 29.04, а 29 дни в годината, като би трябвало да започне на 25.04.24



Платформата за резервация за съответните дни в червено на снимката би трябвало да е активна от 16.01.24.

Аз бих коментирала, като стане факт.
Има доста изключения, освен споменатите от вас.

# 96
  • Мнения: 774
Здравейте,
Как мога да се придвижа най-бързо и лесно от летище Тревизо до площад Сан Марко? Кацаме сутринта в 7.45 ч

Моля да ми препоръчате и подходящи места за добър шопинг във Венеция - има ли някакви аутлети наоколо на по-скъпите марки?

Благодаря предварително!
🌹🌹🌹

# 97
  • София
  • Мнения: 114
Здравейте,
Как мога да се придвижа най-бързо и лесно от летище Тревизо до площад Сан Марко? Кацаме сутринта в 7.45 ч

Моля да ми препоръчате и подходящи места за добър шопинг във Венеция - има ли някакви аутлети наоколо на по-скъпите марки?

Благодаря предварително!
🌹🌹🌹
https://www.mcarthurglen.com/en/outlets/it/designer-outlet-noven … /plan-your-visit/
Ето тук съм ходила,пише в сайта,че има шатъли от Венеция,Местре и Тревизо, вижте от къде, аз ходих с кола, но аутлета си е ок

# 98
  • Мнения: 1 397
Да видим дали съм разбрала правилно Simple Smile
Този еднодневен билет -

ACTV 1 day Transport VENEZIA DAILY PASSACTV Public Transport Services (vaporetto and buses in the City of Venice, Tram/ People Mover) + Trenitalia urban network€ 25,00
Validity: 1 day (24 hours)
It includes ACTV Public Transport Services: vaporetto, buses in the City of Venice, Tram, People Mover service (Piazzale Roma - Maritime Station - Tronchetto) and the Trenitalia train service on Regional (R) and Fast Regional (RV) trains within the territory of the municipality of Venice (Venezia S. Lucia, Venezia P.to Marghera, Venezia Mestre, Venezia Carpenedo, Venezia Mestre Ospedale). NOT INCLUDED: ACTV Services from / to Marco Polo Airport.

С него можем да се возим по Гранд Канал - всички вътрешни водни линии, както и да посетим Бурано, така ли е?
Ходили сме много пъти във Венеция (член на семейството живее в близост и разбира се - мрази Венеция, хах), но никога не сме ползвали какъвто и да е вид транспорт. Само пеша (и веднъж с гондола). Утре пътуваме пак за дълъг уикенд и ми се иска да се повозим малко наоколо. С тази дневна карта ще стане ли?

Последна редакция: вт, 05 дек 2023, 18:15 от Змимка

# 99
  • Варна
  • Мнения: 3 961
С тази дневна карта ще стане ли?

да

# 100
  • Мнения: 774
На летище Тревизо къде спират ATVO шатълите до Венеция? Като се излезе от “Arrivals” на къде трябва да се насочим?

# 101
  • Anywhere
  • Мнения: 1 104
Точно отпред са. А и служителите са много любезни и те питат дали имаш нужда от транспот. Имат яркозелени отразителни жилетки. Има гише от което се купува билет, може да се плати и с карта! Влиза се в първия автобус от редицата.

# 102
  • Мнения: 429
Здравейте! Утре пътувам за Венеция, ще отседнем в близост до Сан Марко. Вярно ли е,че всяка вечер с прилива се гази във вода там? Направо се притесних, трябват ли гумени ботуши, докъде стига водата? Искам да попитам за вапорето , цената за ден е 20 евро, а за един маршрут от автогарата до Сан Марко каква е цената? Благодаря Ви!

# 103
  • Мнения: 119
Еднократният билет е 9,50 евро по спомен.

# 104
  • Мнения: 429
Благодаря за отговора😊Вече сме във Венеция, да 9,50 Е е.Въпреки ,че вали цял ден, няма висока вода. Моля Ви споделете за някой аутлет на маркови стоки. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт