Венеция /Тема 7/

  • 14 652
  • 225
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 305
Здравейте! Може ли при предварително купени билети от сайт /например getyourguide/ да се закупи допълнително аудиогайд от самия музей на място - Двореца на дожите, музея Корер, базиликата и т.н. ?По този начин съм купувала аудиогайд във Ватикана, но не съм била във Венеция.

# 106
  • Мнения: 172
Здравейте! Честита 2024 година! Да бъде изпълнена с вълнуващи пътешествия и приключения!
Благодаря за чудесната тема! Благодаря на всички, които споделят опита си тук!
Имам няколко въпроса относно картите за транспорт във Венеция:
Ако 48-часова карта (от 35 Е) бъде активирана примерно в 11 часа в понеделник, тя ще бъде ли валидна до 11 часа в сряда или изтича във вторник вечерта? Включва ли такава карта пътуването с трамвай от Местре до Венеция или само с автобус? А с влак от гарата в Местре до Санта Лучия? Откъде в Местре можем да се снабдим с такава карта?

# 107
  • Мнения: 74
Здравейте!
Бихте ли помогнали с информация относно Вапорето- от къде се купува карта, може ли предварително онлайн да се купи, тя включва ли линиите до Мурачно и Бурано? Има ли различни фирми и има ли значение на кои точно лодки ще се качваме?
Относно гондолите: препоръчвате ли някоя фирма конкретно и може ли да се купи предварително билет?

# 108
  • Мнения: 26
Вапорето се обслужва от една фирма и билета включва Мурано и Бурано. Изтеглете си приложението Chebateo, там са разписанията, спирките и маршрутите на всички линии на вапорето.
Гондолите са с фиксирана цена и не виждам смисъл от предварително купуване на билети.

# 109
  • Мнения: 74
Вапорето се обслужва от една фирма и билета включва Мурано и Бурано. Изтеглете си приложението Chebateo, там са разписанията, спирките и маршрутите на всички линии на вапорето.
Гондолите са с фиксирана цена и не виждам смисъл от предварително купуване на билети.
Каква е фиксираната цена за гондола и има ли различни маршрути?

# 110
  • Мнения: 1 397
Гондоли има под път и над път из цяла Венеция. Има и отделни 'бюра' - едни масички, където има опашка за наличните гондоли, има и отделни самостоятелни гондолиери. Просто като видите празна гондола и гондолиерът да си стои на нея или отстрани, значи е свободен. Цената е фиксирана - 80 евро дневна тарифа и 100 евро вечерна, цената е една и съща без значение от броя на хората, като максималният капацитет е 5 човека. Ако сте двама, пак толкова ще платите. Около 30 минути е една обиколка, връща Ви откъдето Ви е взел. Питате всеки откъде минава маршрутът му и си преценявате дали Ви устройва. Ние предпочетохме гондола по малките канали, отколкото по Канале Гранде. По-романтично си е Simple Smile Не сме го питали за маршрут, решихме където ни заведе, просто го 'хванахме' от малка уличка на малък канал. Ако желаете, гондолиерът може и да Ви пее, плаща се допълнително. Не сме се възползвали. Вместо това нашият ни разказва историята зад почти всяка сграда покрай която минавахме.

Последна редакция: вт, 09 яну 2024, 20:03 от Змимка

# 111
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 587
Имам няколко въпроса относно картите за транспорт във Венеция:
Ако 48-часова карта (от 35 Е) бъде активирана примерно в 11 часа в понеделник, тя ще бъде ли валидна до 11 часа в сряда или изтича във вторник вечерта? Включва ли такава карта пътуването с трамвай от Местре до Венеция или само с автобус? А с влак от гарата в Местре до Санта Лучия? Откъде в Местре можем да се снабдим с такава карта?
Картата е валидна 48 часа от момента на първо валидиране.
В тази карта е вкл. пътуването с трамвай/автобус от Местре, но не и с влак.
Ние си купихме билетите он-лайн и на автогарата /ако така се води/ си ги взехме от автомат на спирката на хартиен носител. Иначе пак на тази автогара има би летен център, но там се купуват др. вид билети и трябваше да си вземем билети до Венеция и от там картата. Дамата на гишето беше много мила и ни насочи от къде и как да ги вземем, за да ги ползваме веднага.
Едните са АТVO, а другите са ACTV - не помня точно коя компания беше, но едните са валидират още от Местре.

# 112
  • Milano
  • Мнения: 3 699
Важи и за влаковете от Местре до Санта Лучия, но само за регионални и бързи регионални ( regionale, regionale veloce) влакове. Също така и до други гари на територията на община Венеция - Маргера, Карпенедо и т.н.



П.п. това е упоменато за 24-часовата карта.
За останалите НЕ Е.

Последна редакция: ср, 10 яну 2024, 11:58 от regina di cuori

# 113
  • Мнения: 172
Много благодаря за отговорите на Ina 78 и на Regina!

Вече съм спокойна за валидността на картите. Важно ми е, защото от това зависи дали дву или тридневни трябва да си купим. Чудесно е също, че е включен и трамваят от Местре.
Това за двете фирми, обаче отново малко ме обърка... Не е ли ACTV тази, която ни интересува? Мисля, че ATVO бяха автобусите, между летище Тревизо и Венеция. Правилно ли съм разбрала?

Относно закупуването на картите намерих тази информация:
"Go directly to the Vaporetto (Venetian public water ship) stop at the yellow ticket machine: click on "Collect tickets purchased online," and scan the QR code in order to get your ticket printed and catch your ride. Alternatively, you can enter the code from the voucher (written vertically in capitals). The yellow ticket machines can be found at most of the Vaporetto stops."

Предполагам, че може същата карта да се вземе и от Местре, за да се използва веднага - за трамвая или автобуса до Венеция. Знае ли някой такова място, евентуално в района на гара Местре?

# 114
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 587
Такава жълта машина има точно на спирката на автобусите,която е до жп гарата. Не на площадчето,а на самата спирка на улицата,на гърба й. Вижда се ясно,заради яркия цвят.

# 115
  • Мнения: 172
Много ти благодаря!
А тези автомати само с предварително закупени онлайн билети ли работят? Не е ли възможно директно от тях да се вземат карти?

# 116
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 587
Ли, честно казано не знам. Ние ги закупих е он-лайн и там срещу бар код ни ги пусна на хартия.

# 117
  • Milano
  • Мнения: 3 699
Ето сайта за резервиране и евентуално плащане на вход във Венеция в посочените дни в календара:

https://cda.ve.it/it/

# 118
  • Мнения: 3 449
Здравейте!
Искам да попитам тези билети по 9.50 еднократни ли са, за едно пътуване с едно превозно средство от изброените?
Защото прочетох това мнение:
Скрит текст:
Цитат
Слизате на летището в Тревизо. Още преди да напуснете сградата от гише градски транспорт купувате билети на цена 1.30 Евро. Излизате и веднага вдясно на 20 метра е спирката на номер 6. С него отивате точно до гарата. Купувате билети по 3.35 от гише или автомат за Венеция Санта Лусия.  И за нула време през Местре сте във Венеция. Така за 4.65 Евро пристигате  във Венеция. Обратно същото.
Защо тези от 9.50 са толкова по-скъпи от изброените в горния постинг? Нещо екстра ли включват или става въпрос за различни неща?

П.П. Сега прочетох в един сайт, че този билет от 9.50 е за време - 75 минути и можеш през това време да се прекачваш от един на друг вид транспорт от изброените.

Последна редакция: чт, 18 яну 2024, 14:05 от Гарганела

# 119
  • Milano
  • Мнения: 3 699
Вие сравнявате различни неща.

В скритият текст се говори за придвижване от Тревизо (град на ок. 40км от Венеция) до Венеция, вероятно като алтернатива на шатъла, който струва 12 евро.

9,50 евро е билетa в самата община Венеция с продължителност 75мин., включващ корабчета, автобуси, people moover.

Общи условия

Активация на акаунт