Венеция /Тема 7/

  • 14 647
  • 225
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 449
Благодаря Ви. Да, така е.
Чудя се, освен това, дали е нужно да се взима предварително билет за посещение с точен час на базиликата Сан Марко в края на февруари? Дали по това време от годината ще бъде много натоварено? Ще ми се да я посетим, но не искам да се ангажирам с точен час.
Базиликата Сан Марко или дворецът на дожите са по-посещавани?

# 121
  • Мнения: 118
9,50 Е е еднократен билет за придвижване във Венеция, ако ще ползвате корабче /вапорети/. Ако се придвижвате пеша няма нужда. Ако сте повече от 24 часа ви съветвам да вземете карти, както направихме ние /от 45Е/, които ползвахме непрекъснато, вкл. и до Мурано, Бурано и Джудека.

# 122
  • Мнения: 3 449
9,50 Е е еднократен билет за придвижване във Венеция, ако ще ползвате корабче /вапорети/. Ако се придвижвате пеша няма нужда. Ако сте повече от 24 часа ви съветвам да вземете карти, както направихме ние /от 45Е/, които ползвахме непрекъснато, вкл. и до Мурано, Бурано и Джудека.
В смисъл билетът от 9.50 Е няма да ни свърши работа ако вземем автобус или трамвай от гара Местре до гара Санта Лучия и оттам с вапорето /ако се сместим в рамките на 75 минути/?
Този от 45 Е е за три дена и за всичко в Местре и Венеция, без ограничения?

# 123
  • Milano
  • Мнения: 3 699
Ще ви свърши работа. Имате го и на картинка.

# 124
  • Мнения: 1 686
9,50 Е е еднократен билет за придвижване във Венеция, ако ще ползвате корабче /вапорети/. Ако се придвижвате пеша няма нужда. Ако сте повече от 24 часа ви съветвам да вземете карти, както направихме ние /от 45Е/, които ползвахме непрекъснато, вкл. и до Мурано, Бурано и Джудека.
В смисъл билетът от 9.50 Е няма да ни свърши работа ако вземем автобус или трамвай от гара Местре до гара Санта Лучия и оттам с вапорето /ако се сместим в рамките на 75 минути/?
Този от 45 Е е за три дена и за всичко в Местре и Венеция, без ограничения?
А на връщане?
Този от 45€ е за всичко. Зависи колко дни сте

# 125
  • Мнения: 3 449
Искам да си купя тридневна карта за 45 евро онлайн. Това чрез регистрация в Venezia Unica ли може да стане само /https://www.veneziaunica.it/ или има и друг начин? Защото от сайта на ACTV ме препраща на Венеция Уника, като избера Buy ticket.
А в сайта на Венеция Уника не мога да я платя тази карта. Регистрирах се, избрах вида карта, попълних си всички лични данни, номер на карта Visa и на при натискане на последния бутон: Confirm your payment method - нищо не се случва! Нито надпис, нито нищо. Може би иска кредитна карта, а моята е дебитна.
Сега какво точно да правя не знам. Има ли друг начин да закупя тридневната карта за транспорт?

Последна редакция: пт, 19 яну 2024, 19:16 от Гарганела

# 126
  • София
  • Мнения: 5 299
Едва ли работят само с кредитни, това е крайно изключение.
Направи същите стъпки, но през друго устройство и / или през друг браузър.

# 127
  • Мнения: 172
Наистина ли е необходимо тези карти да се купуват предварително онлайн? Не е ли по-лесно на място да се вземат - от автомат или гише? Някой взимал ли си е така, по по-традиционния и лесен начин?

# 128
  • Мнения: 3 449
Едва ли работят само с кредитни, това е крайно изключение.
Направи същите стъпки, но през друго устройство и / или през друг браузър.
На сайта на Уника може само с кредитни карти и Paypal. Който ползва такива може да се възползва и да си купи картите с намаления ако го направи 30 или повече дни преди заминаването. Така 72-часовата карта струва 40 евро.
Аз също се присъединявам към питането дали тридневна карта може да се купи на място или може да ме насочите към друг, надежден сайт, от който мога да я закупя онлайн.

# 129
  • Milano
  • Мнения: 3 699
Аз си купувам винаги на място.
Гаргамела, пак ще те подканя да си погледнеш картинката🤣, която си цитирала - тя е пред каса. Както се вижда, продава се всичко.

# 130
  • Мнения: 3 449
Аз си купувам винаги на място.
Гаргамела, пак ще те подканя да си погледнеш картинката🤣, която си цитирала - тя е пред каса. Както се вижда, продава се всичко.
Благодаря сърдечно! А някакво инфо къде има подобни каси? На гарата в Местре примерно?
Сигурно звуча като идиот за врели и кипели пътешественички, но бях мернала някъде из темите, че е хубаво билетите за време да се купят предварително и после само да се валидират. Та и затова започнах да търся как да направя упражнението онлайн.

# 131
  • Milano
  • Мнения: 3 699
Аз съм купувала веднъж на автогарата в Местре, която е залепена за гарата, но не знам дали все още съществува това гише.
Другите пъти съм купувала във Венеция.

# 132
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 489
Ние сме купували от един голям павилион точно до гарата на Местре, те продават само билети за автобуси и вапорети. От там взехме и автобуса за летището. Ние нощувахме в АиО в Местре и от там си купувахме билети и за автобуса, минаваш покрай него преди да стигнеш гарата. Ние избрахме един ден за разходка до островите и само за него си купихме карти, за другите дни предпочитахме пеш да обикаляме и с икупувахме само билети за автобуса от и до Местре. Завивахме по всяка уличка, която ни хареса, намерихме чудни местенца и ресторантчета, далеч от тълпата.

# 133
  • Мнения: 3 449
Страхотно, благодаря! Ами няма да купувам нищо предварително тогава. На място. Само се чудех за Doge's Palace Secret Itineraries - Venice Guided tour. Някой ходил ли е на тази обиколка?

# 134
  • Мнения: 1 040
Здравейте на 9 март заминаваме за малко семейно приключение във Венеция до 13 март. Ще спим в Местре.
С мъжа ми сме спали там и общо взето сме наясно как ще протече екскурзията на четиримата.
Притеснява ме връщането от Местре към Тревизо за полет в 8:15 - има ли как и с какъв шатър да се придвижим за да сме навреме за полета?
Не сме били на Джудека , може ли малко лични впечатления и инфо за острова?
На Лидо също направихме чудесна разходка и се насладихме на хубавото им време на плажа също няма да го пропуснем, въпреки, че ще сме март месец Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт