Ритничетата на бебо

  • 2 062
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 498
Всеки ден усещах бебка как мърда.....а понякога и доста силни ритници ми раздваше....имало е дни , в които съвсем лекичко съм я усещала и за да съм спокойна ставах и подскачах няколко пъти и тогава започваше атаката от нейна страна.....

# 16
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ако съм много претрупана на работа, нямам време да осмисля дали го усещам или не. Нощем също спи бебето с мен. Има моменти, когато бебето е по-активно, има моменти , когато и то си мързелува. Не се притеснявай според мен.

# 17
 Аз съм чела, че бебето е най-активно от 27 до 32 седмицата и мисля, че наистина в тези периоди най-изразително го усещах, но продължи да мърда до самото раждане, до преди да ми направят упойката си шаваше. КАТО ЛЕГНЕХ ПО ГРЪБ НАИСТИНА ВИНАГИ СЕ РАЗМЪРДВАШЕ така, че ще си намериш начин да се успокояваш. Лека бременност.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 559
Първия път бебо беше много активен така че като си почиваше и аз си отдъхвах за кратко, защото към края доста ми тежеше(героя се роди 4400гр) и ме подпираше, направо си болеше. Само майка ми ме изнервяше последната седмица, през 10мин ме питаше дали мърда. Сега нямам търпение да го усетя, че освен че коремчето расте още не мога да повярвам че съм бременна. А в твоя случай - имаш ли притеснения тичай при доки - по-добре да се разходиш напразно, отколкото да се тревожиш излишно и да се чудиш.
Късмет   Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 1 230
Ани беше доста спокойна, само отвреме навреме ме ръгаше в ребрата. Имаше случаи преди прегледи на УЗ да не усещам бебчо и да съм сигурна, че спи, но като погледна монитора виждам едно въртящо се бебе, това естествено в по-ранна бременност. Момичетата са ти казали, че към края, бебчо няма място и не мърда много-много. Иначе бебка се будеше един час след като аз стана, получавах поздрав за добро утро, рядко пропускаше. 
Вечерта преди секциото за първи път малката се разрита яко и корема ми се местеше наляво, надясно, нагоре и надолу, много се смяхме с мъжа ми /до тогава той не вярваше, че може така да се изкриви корема на една бременна/. Това го отдавам на факта, че бях мноооого притеснена и явно й се е отразило.  На сутринта в болницата, какво ли не правих за да я събудя, но така и не успях. Сигурно затова се роди намръщена Wink

# 20
  • Мнения: 384
И при мен бебчо е доста активен, но пък е имало и такива дни, в които не го усещам или пък го усещам съвсем слабо. Естествено, изкарвах си акъла, дали всичко е наред.
Докторът ми каза, че е нормално (както и при възрастните) бебета да са по-активни в някои дни, а в други - не.
Мисля, че няма за какво да се притесняваш, стига естествено това (неусещане) да не продължава с дни.

и при мене е така. добре е че вечер успявам да спя и то много добре, а много лекари казват че вечер са активни. Да ама ние спим smile3524

# 21
Това за последните седмици,че е по-малко активно,за мен не важи - в 39 седмица съм почти,но моята принцеска изобщо не се чувства притеснена от липса на пространство -
 яки шутове и ритници всеки ден и нощ Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 276
А аз още не съм усетила моето бебе да мърда, а всички около мен всеки ден ме питат "мръдна ли вече" и ми е много неприятно, че все казвам "не".

Може би аз не разпознавам движението... казаха ми, че вече би трябвало да усещам. На видеозона се вижда, че шава като лудо...

 Rolling Eyes

Забравих да кажа - в 18-а седмица съм.

# 23
  • Мнения: 8 917
При всички е  индивидуално и не мисля, че имаш повод за притеснение Peace

# 24
  • Мнения: 3 478
Имало е дни, когато не съм я усещала почти по цял ден. Имало е и случай да ме закачат на машината от много шашкане, че не мърда. Оказа се, че движенията по някога са толкова леки, че не се усещат. Наистина е много стресиращо в такива ситуации. Ето какво правех аз, за да я накарам да мръдне. Изпива се една чаша нещо ледено студено и се ляга на лявата страна за 30 мин. Това би трябвало да размърда бебето.

# 25
  • Мнения: 2 616
Чакай да минете 30г.с и да почне да се върти да видиш какво ритане пада. Според мен всяко дете си е индивидуално-може да си имаш кротушко, който обича да си калпазанува. Според това, което аз съм чела, притеснително е ако въобще не го усещаш поне 1-2 дни, ама хич. Все пак питай доктора, но не мисля, че трябва да се шашкаш.

# 26
  • Мнения: 742
Първият път усещах бебето всеки ден по 100 пъти сигурно. Страшно бушуваше до момента в който почнах да раждам.

Пробвай с почукване по корема или някакъв подобен начин да го събудиш, когато те притеснява  Simple Smile

 PeaceИли пробвай с някаква музика все някоя нама да се хареса и ще започне да си казва smile3512

# 27
  • Мнения: 41
А аз още не съм усетила моето бебе да мърда, а всички около мен всеки ден ме питат "мръдна ли вече" и ми е много неприятно, че все казвам "не".

Може би аз не разпознавам движението... казаха ми, че вече би трябвало да усещам. На видеозона се вижда, че шава като лудо...

 Rolling Eyes

Забравих да кажа - в 18-а седмица съм.
Не се притеснявай излишно - аз усетих бебо чак в 22 г.с., по-точно и дотогава си е риткало, но тъй като ми е първа бременност и не съм разпознавала движенията му. И дори и после като го усетих веднъж и после цяла седмица пак не съм го усещала. Моят доки казва, че първескините усещат малко по-късно бебоците - към 20-22 г.с. Така, че няма страшно засега - чак след 23-24 седмица ако не го усещаш всеки ден е редно веднага да тичаш на преглед. При мен най-ефикасния метод да накарам малкия да се размърда е да легна по гръб - пробвай, може и твоето бебче да не обича тази поза    Whistling

# 28
  • Мнения: 54
Беше много интересно да прочета различните техники на "събуждане" на бебчо. Разбира се, след като притесних доки по празниците  #2gunfire, подлудих мъжа ми  #Cussing out и пуснах темата ooooh!, бебо се изтощи от ритане football. Вече го усещам всеки ден и дори установих че реагира на определени шумове. 

# 29
  • Мнения: 466
На мен лекарката ми каза ,че ще си рита когато му се изка  Grinning , ама аз сама си се вманиачих -постоянно го наблюдавам кога мърда от както го усетих за първи път и като не мърда половин час и изпадам в ужас  Crazy. Сега съм в 36 г.с и предишните нощи докато спях го усещам че се вълнува , опъва , изпъва , рита , а тази нощ се събуждам и оп пълно спокойствие -той си спинка ама аз го размърдах , пък после ми е съвестно ,че го притесняам . Незнам ама не е хубаво така да се шашкаме , ама какво да направа newsm78. Просто и бебенцето спи поякога без да мърда -от личен мой опит го знай и не се притеснявай толкоз много

Общи условия

Активация на акаунт