Кое е най-странното име на дете което сте чували?-3

  • 30 812
  • 401
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 143
Хм,ами те и моите деца са с малко странни имена.Аксел и Инес ,но баща им ги измисли и двете  Thinking.

# 331
  • Мнения: 13 512
извинявам се за невежеството, но Аксел женско или мъжко име е?

# 332
  • Мнения: 143
Мъжко,но ударението е на а не на е  Hug.

# 333
  • Мнения: 13 512
да, предположих,че е на А. А какво означава? Във  фигурното пързаляне иа такъв термин- аксел,двоен аксел...

# 334
  • Мнения: 143
Ами,честно казано и за незнам,но трябва да потърся.Ако някой има идея какво означава да не се спотайва ,ами да каже Peace Simple Smile.

# 335
  • София, България
  • Мнения: 2 222
аксел не знам какво означава, но нали така се казва вокалиста на Гънс енд Роузес, сигурно от там идва. Е, не е чак толкова странно де, но Инес ми харесва повече!!!

# 336
# 337
  • Мнения: 664
А какво ще кажете да си кръстите детето Милост?Родителите имали причини, за да го кръстят така, но на мен ми изглежда странно.

# 338
  • Мнения: 9 865
Исидора (на дядо си - Исай и баба си - Дора)
на мен ми харесва
е, дядото надали се е казвал Исай....прилича ми на градски легенди.Има си такова испанско име и то е много  популярно

Ще да не е Исай, тва е библейско име.

# 339
  • Мнения: 13 512
Само ако е Спасов!

# 340
  • Мнения: 1 547
Ами,честно казано и за незнам,но трябва да потърся.Ако някой има идея какво означава да не се спотайва ,ами да каже

Аксел е скандинавската форма на библейското Авшалом или Абсалаам /ABSALOM/, означава "баща ми е мир". Много е хубаво  Peace


P.S. Чудно ми е, как точно се преценява, чие име е идиотско, нормално, ненормално и прочее... Как хора, за които дадено име е смешка, гротеска или подигравка, са сигурни, че и тяхното не е такова?  Rolling Eyes Въпрос на гледна точка е - Прътка, Галилей и Милост може всъщност да харесват имената си и да съчувстват на всички безбройни Петровци, Марии и Ивановци... сигурно си пускат теми по форумите "Ах, колко безлично, сигурно е ужасно всеки втори да се казва като теб!"  Mr. Green

# 341
  • Мнения: 595
Ерионка - това е една от бабите в рекламите за Космодиск

# 342
  • Мнения: 4 555
Безумие... циганите знам ,че си кръщават децата на  герои и героини от сериали, ама българи... newsm78.На всичкото отгоре тази героиня беше толкова нещастна... какво ли може да е накарало майката да си кръсти детето така? И на баащата- да се съгласи? Жади Димитрова Василева примерно...гротеска.
А всъщност от кой сериал е това име?
Къде ударението?
И какво означава? Някой по-горе спомена, че означавало нещо.

# 343
  • София, България
  • Мнения: 2 222
P.S. Чудно ми е, как точно се преценява, чие име е идиотско, нормално, ненормално и прочее... Как хора, за които дадено име е смешка, гротеска или подигравка, са сигурни, че и тяхното не е такова?  Rolling Eyes Въпрос на гледна точка е - Прътка, Галилей и Милост може всъщност да харесват имената си и да съчувстват на всички безбройни Петровци, Марии и Ивановци... сигурно си пускат теми по форумите "Ах, колко безлично, сигурно е ужасно всеки втори да се казва като теб!"  Mr. Green

Според мен никак не се преценява, просто всеки сам за себе си преценява и го споделя с останалите. И тук говорим за странни, а не за идиотски, ненормални....., а съгласи се, че всичко което е ДАЛЕЧ от общоприетото ни се струва странно. Галилей и Милост може да харесват имената си, но Прътка едва ли. А и има едно положение, че човек е колективно животно, обича да не се отличава много от останалите особено с нещо "по-лошо", а не "по-хубаво". А странни, но благозвучни или пък смислени имена защо не, като напримен Флориана, странно е, но пък много хубаво звучи. И пак не всеки втори е като теб. И аз не съм за масовите имена, като например Милена или Мартин, ужасно банални са ми. Синът ми се казва Деян, хем не е най-често срещаното, има смисъл, благозвучно е и определено му отива. Но всеки си има някакви мотиви, и въпреки това трябва да се мисли, че тези деца ще пораснат и докато умрът ще трябва да си кажат или напишат името поне 1 000 000 пъти.

И няколко предложения от мен:
Флавиан, Флорика, Филомена, филотея, Фима, Филизана, Филина, Филатка, Фидоска, Усаин Къшев, Фанинка, Фантина, фаня Поликрушова, Щерьо Ножаров, Щеряна Гъцева, Ферияна Келешева, Фердо Джамбазов (72-ри набор). Всички са ни клиенти, гаранция че съществуват!!

# 344
  • Мнения: 13 512
Безумие... циганите знам ,че си кръщават децата на  герои и героини от сериали, ама българи... newsm78.На всичкото отгоре тази героиня беше толкова нещастна... какво ли може да е накарало майката да си кръсти детето така? И на баащата- да се съгласи? Жади Димитрова Василева примерно...гротеска.
А всъщност от кой сериал е това име?
Къде ударението?
И какво означава? Някой по-горе спомена, че означавало нещо.

Означава нефрит на френски Jade.А героинята е от клонинг- бразилски сериал, а Жади беше мароканка, живееща в Рио де Жанейро.

Общи условия

Активация на акаунт