СНБМ инициативи -3-та част

  • 14 096
  • 293
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 671
Дами, в общия мейл вече имаме отговор от отдел "Евроинтеграция" на община Пловдив. Пратили са ни един много изчерпателен бюлетин с всички течащи в момента програми за финансиране.

Моля, обърнете особено внимание на страница 27 от този бюлетин, там е нашата истина. За за засиля любопитството ви още повече, ви копирам това:

 
Цитат
Покана за предложения по проект Развитие на гражданското общество BG 2005/017-353.01.01.

 
Краен срок: 26 март 2007 г.  Специфичните цели са: 1. Подкрепа за участие на НПО в процеса на евроинтеграция, и най-вече в прилагането на правото на Общността  - в социалната сфера - равни възможности, човешки права, защита на малцинствата; - в регионалното развитие; - в защита на околната среда; - в защита на потребителите; - в младежката сфера; - в науката, образованието, културата; - в кампании за обществено здраве. 2. Подобряване на социалната интеграция на малцинствата и уязвимите групи, пропагандиране на толерантността в обществото; 3. Увеличаване на прозрачността и превенция на корупцията; 4. Развитие на механизми за публично-частни партньорства, както и работа за по-устойчиво гражданско общество чрез социално предприемачество; 5. Развитие и устойчивост на селските общности. Проектите могат да бъдат: - национални; - регионални;  - местни (селски общности): насочени към единична общност или насочени към клъстър от общности.




Следващото долу е преписано от днешния брой на в. Марица.

Грантове за младежки дейности - категория В

За програмата
Крайният срок за подаване на предложенията е 1 април.

Проекти, които ще бъдат подкрепени
В тази категория Европейската младежка фондация ще подкрепи различни младежки дейности, като: издаване на специализирани публикации /напр. наръчници за обучение/,
издаване на вестници или списания от международни младежки организации или мрежи от организаци,
провеждане на информационни кампании,
провеждане на прояви и създаване на аудио-визуални материали и тн.,
създаване на интернет страници и СD,
изработване на постери, значки и стикери, провеждане на изследвания, свързани с младежта.

Кандидатстване - за финансиране могат да кандидатстват младежки организации, други НПО, както и мрежи от организации. Бюджетът се определя според конкретния проект. Апликационната форма се попълва онлайн на интернет страницата на ЕМФ, .......
-- тук следва един много много дълъг интернет адрес.
Кандидатите трябва да бъдат регистрирани или да се регистрират на интернет страницата на ЕМФ - пак следва един адрес.

За контакти и още информация - Адрес за контакти и допълнителна информация --- написан си е, ама аз няма да го пускам тук.


От адресите става ясно, че фондацията е френска, апликационните форми и цялата кореспонденция би следвало да се води на този език, или на английски предполагам.

Като ми останат нерви и време, ще препиша много внимателно всички интернет адреси и пощенския адрес, обаче искам Влади да ми каже къде в сайта ни може да трупаме подобна база данни, щото ще е нужна.

# 226
  • Мнения: 1 671
Кали, Раде, момичета, на общия мейл има писмо от ФРГИ с програма, график, въпроси и пр. работи за Модул 1

Има и един много сериозен формуляр за попълване, който трябва да направим с общи усилия!


В чекмеджето на общия мейл съм качила СНБМ представяне пред община Пловдив, което може да се ползва и за други общини, само в графата за местни контакти пишете съответния човек за града.

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 22:27 от Моли Уизли

# 227
  • Мнения: 2 070

И още една идея в тази връзка - моя мъж каза вчера - защо не направим едно предаване от типа - един ден с майка с количка из улиците на града. Предполагам, че предавания от типа темата на нова, господарите, сутрешните предавания, биха се заинтересували  newsm78 можем да помислим в тази насока и да ги свържем с останалите идеи в инициативата  Thinking



Аз още преди бях предложила такова нещо... Тогава беше  в контекста на Сървайвър - "Сървайвър мама", беше идея за клип. Просто може да се покажат ключовите моменти - слизането и от еди кой си етаж на блока без асансьор, заобикалянето на колите по тротоарите и излизането на шосето, профучаване на кола близо до нея,  качване с голям зор и помощ на други хора в автобус/тролей/трамвай... Отиване на консултация в поликлиниката, вземането на кухнята. С някаква стържеща дива музика...Това беше единият предложен вариант, другият беше да върви с нея репортер и  да си говорят по пътя, именно за трудностите в придвижването, че количката заедно с бебето е най-малко 15 кила при малко бебе при това, за това как всеки ден трябва да молиш някой да ти помогне да качиш количката по стълби или в гр транспорт. Бях предложила да е тема на дадено предаване или точно съкратен вариант за Господари на ефира...... Освен репортер може да се покани и някой от отговорните институции - да се разхожда заедно с майката, да го накарат да помага при качване, ей такива... Да се постави на нейно място просто.

# 228
  • Мнения: 4 181
Момичета, много информация сте дали за четене.
Ще я погледнa тези дни само малко да минат очите, че много ме дразнят особено на компютъра.

Погледнете моля ви в пощата една покана за вторник - става въпрос за превенция на рака на шийката на матката. Роси е дала нашите координати, аз мисля да отида, който има желание да заповяда, смятам, че темата е много важна Peace

# 229
  • Мнения: 4 181
Имам една молба момичета.
Днес ходих до банката да преведа членския внос и да взема извлечение от сметката.
оказва се , че на половината хора , които са превели не им пише името , защото са внесли директно на каса или пък не са си написали името в основанието.

Моля ви, пратете ми на лични кой на коя дата и колко пари е превел Peace

# 230
  • Мнения: 1 671
Хриси, сигурна съм, че си, но да попитам за всеки случай пусна ли писмото  до кмета на Пловдив, че да знаем с Ренци кога да очакваме включване Grinning

# 231
  • Мнения: 4 181
Хриси, сигурна съм, че си, но да попитам за всеки случай пусна ли писмото  до кмета на Пловдив, че да знаем с Ренци кога да очакваме включване Grinning
Естествено, че съм го пуснала Wink извинявай, че съм забравила да пиша, пуснах го препоръчано за по-сигурно Simple Smile

# 232
  • Мнения: 3 336
Момичета, тази седмица трябва да решим следните въпроси:

Подготовката ви за участие в Модул 1 включва набиране и представяне на информация за целевите групи, с които работите. Моля опитайте са да отговорите на два основни въпроса: (1) Какъв е приблизителният брой на хората във Вашата целева група?; и (2) Какви са основни характеристики на целевата Ви група – възраст, пол, здравен статус, социално и икономическо положение и т.н.? В следобедната сесия на първия ден от обучението, на всяка организация/група ще бъде дадена възможност да представи тази информация в рамките на 3-4 минути. В следващите сесии тази информация ще бъде използвана конкретно за целите на разработването на проект.
Моля попълнете и приложената тук Встъпителна оценка на организацията и я донесете в София.

Целеви групи:

1. Бременни жени - тук не знам каква цифра можем да сложим newsm78 Около 70 000 жени годишно по данни за 2005 г.?  newsm78
2. Родители - самотни родители, семейства, многодетни семейства, родители, живеещи на семейни начала, / тук ми прави впечатление, че липсват родителите на едновременно родените деца в бланката, която сме подали първоначално към ФРГИ/ . Тук цифрата ще е сериозна, около 2/3 от населението, според мен.
3. Деца - в т.ч. породени деца, едновременно родени деца, деца в многодетни семейства. Може би около 1/3 от населението.  newsm78

Вики, ти се беше добрала до някаква статистика, можеш ли да изровиш някакви приблизителни цифри?

2.Какви са основните характеристики на целевата Ви група – възраст, пол, здравен статус, социално и икономическо положение и т.н.?

Доли, можеш ли да се заемеш с тази част?

Трябва да помислим какъв тип "малко събитие за набиране на средства" бихме могли сами да организираме в периода 1-ви март – 4-ти май и как точно да стане, защото се очаква на втория обучителен модул - 8-10 февруари да имаме ясна идея. Аз си мисля за някакъв тип базар или нещо от сорта, ДБМ биха могли да ни помогнат с опит.


Въпросника още не съм го отворила ooooh!

# 233
  • Мнения: 1 828
Дами, в общия мейл вече имаме отговор от отдел "Евроинтеграция" на община Пловдив. Пратили са ни един много изчерпателен бюлетин с всички течащи в момента програми за финансиране.

Моля, обърнете особено внимание на страница 27 от този бюлетин, там е нашата истина. За за засиля любопитството ви още повече, ви копирам това:

 
Цитат
Покана за предложения по проект Развитие на гражданското общество BG 2005/017-353.01.01.

 
Краен срок: 26 март 2007 г.  Специфичните цели са: 1. Подкрепа за участие на НПО в процеса на евроинтеграция, и най-вече в прилагането на правото на Общността  - в социалната сфера - равни възможности, човешки права, защита на малцинствата; - в регионалното развитие; - в защита на околната среда; - в защита на потребителите; - в младежката сфера; - в науката, образованието, културата; - в кампании за обществено здраве. 2. Подобряване на социалната интеграция на малцинствата и уязвимите групи, пропагандиране на толерантността в обществото; 3. Увеличаване на прозрачността и превенция на корупцията; 4. Развитие на механизми за публично-частни партньорства, както и работа за по-устойчиво гражданско общество чрез социално предприемачество; 5. Развитие и устойчивост на селските общности. Проектите могат да бъдат: - национални; - регионални;  - местни (селски общности): насочени към единична общност или насочени към клъстър от общности.


Момичета, погледнах бюлетина набързо.. Смях Mr. Green , по два от проектите съм координатор на консултантите, които ги изпълняват.
Моли гранта, който си цитирала, а и по принцип грантовате към ЕК са малко голяма лъжица за нас. Те изискват мужду 10 и 25% собствено финансиране, определен брой назначени служители, сериозни СВ-та за експерти и много сериозна работа по апликационните документи. Правила съм такива, дори за голяма организация, в която работих, беше сложно. За да участваме в подобни грантов, трябва най-малкото да имаме зад гърба си организация с опит (и малко история зад гърба си), която да е лидер, а ние де сме като втори или дори трети партньор.

Моето мнение е, че трябва малко по-постепнно да трупаме опит и капацитет. Вижте въпросника на ФРГИ в пощата и сами ще осъзнаем колко работа имаме за да постигнем една добра организация на работата в сдружението ни. Трябва да сме много добре подредени вътрешно и тази любима думичка "устойчиви", за да имам силите да се заемем с такива проекти.

Извинете ме, ако звуча назидателно, не ми е такава целта.  Peace Позволявам си да изразя мнение, щото това ми е работата и образованието  Hug

# 234
  • Мнения: 1 671
Дами, в общия мейл вече имаме отговор от отдел "Евроинтеграция" на община Пловдив. Пратили са ни един много изчерпателен бюлетин с всички течащи в момента програми за финансиране.

Моля, обърнете особено внимание на страница 27 от този бюлетин, там е нашата истина. За за засиля любопитството ви още повече, ви копирам това:

 
Цитат
Покана за предложения по проект Развитие на гражданското общество BG 2005/017-353.01.01.

 
Краен срок: 26 март 2007 г.  Специфичните цели са: 1. Подкрепа за участие на НПО в процеса на евроинтеграция, и най-вече в прилагането на правото на Общността  - в социалната сфера - равни възможности, човешки права, защита на малцинствата; - в регионалното развитие; - в защита на околната среда; - в защита на потребителите; - в младежката сфера; - в науката, образованието, културата; - в кампании за обществено здраве. 2. Подобряване на социалната интеграция на малцинствата и уязвимите групи, пропагандиране на толерантността в обществото; 3. Увеличаване на прозрачността и превенция на корупцията; 4. Развитие на механизми за публично-частни партньорства, както и работа за по-устойчиво гражданско общество чрез социално предприемачество; 5. Развитие и устойчивост на селските общности. Проектите могат да бъдат: - национални; - регионални;  - местни (селски общности): насочени към единична общност или насочени към клъстър от общности.


Момичета, погледнах бюлетина набързо.. Смях Mr. Green , по два от проектите съм координатор на консултантите, които ги изпълняват.


Моли гранта, който си цитирала, а и по принцип грантовате към ЕК са малко голяма лъжица за нас. Те изискват мужду 10 и 25% собствено финансиране, определен брой назначени служители, сериозни СВ-та за експерти и много сериозна работа по апликационните документи. Правила съм такива, дори за голяма организация, в която работих, беше сложно. За да участваме в подобни грантов, трябва най-малкото да имаме зад гърба си организация с опит (и малко история зад гърба си), която да е лидер, а ние де сме като втори или дори трети партньор.

Моето мнение е, че трябва малко по-постепнно да трупаме опит и капацитет. Вижте въпросника на ФРГИ в пощата и сами ще осъзнаем колко работа имаме за да постигнем една добра организация на работата в сдружението ни. Трябва да сме много добре подредени вътрешно и тази любима думичка "устойчиви", за да имам силите да се заемем с такива проекти.

Извинете ме, ако звуча назидателно, не ми е такава целта.  Peace Позволявам си да изразя мнение, щото това ми е работата и образованието  Hug
 




Доли, това не го разбрах. Точно по този проект ли си координатор? И какво означава да си координатор на консултантите? Дано не звуча лаично, но наистина нямам представа.

И ако участваш по някакъв начин, това пречи ли ни да кандидатстваме? Или, напротив, имаме възможност а и някаква преднина в твое лице?

Четейки проекта за Развитие на гражданското общество, останах с впечатление, че можем да помислим за кандидатстване, защото напълно съвпада с нашите цели. Бихме могли да представим инициативата си за КАТ, за да потърсим финансиране.

За младежките грантове също нямам представа, разбирам че са доста сложни за изпълнение процедурите, просто дадох информацията, която намерих.

Пък назидателния тон ще го преглътнем, щот знаем, че не ти е такава целта Joy Joy Joy

Виж за мнението- всеки трябва да го изразява, така че можеш да си позволяваш, колкото си искаш Peace

Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 15:16 от Моли Уизли

# 235
  • Мнения: 4 181
Не съм ви чела момичета, влизам само да пиша, че мероприятието утре е:

18.00 часа в Гранд хотел София, този до Министерство на транспорта на ул.Гурко, зала София.

И освен това чакам още 2 от вас да ми пишат за членския внос

# 236
  • Мнения: 1 000
Кали...колко време имам да ви изровя статистиката?
за петък ли ви трябва
Нямам чак такава разбивка....но ще се пробвам до утре вечер да намеря каквото е необходимо

# 237
  • Мнения: 1 000
Семейства без деца са 7.7%
                  с едно дете са 19.0%.
                  с две деца са 59.8%.
                  с три или повече деца са 13.5%

През 2005 г. броят на живородените извънбрачни деца е 49.0%. За около 60.0% от тези раждания има данни за бащата, което означава, че извънбрачната раждаемост до голяма степен се дължи на увеличаване на фактическите семейни двойки без сключен юридически брак. Само за 20.3% от живородените деца бащата е "неизвестен".

Кали...ето таблицата за населението през 2005 разпределени по възраст, местоживеене и пол:
http://www.nsi.bg/Population/PopByAge05.htm

Не мога да намеря инфо за близнаци, тризнаци и т.н ....ще търся..
Случайно попаднах на това... http://cps.bas.bg/bulgarian/mb.html ...дали да и пиша за повече информация Simple Smile

Не мога повече днес....затварят ми се очите Simple Smile

Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 23:07 от BgViki

# 238
  • Мнения: 4 978
... Само за 20.3% от живородените деца бащата е "неизвестен".

Лелее, как само....  Shocked
Всяко 5-то дете няма втори родител?!
Това направо не мога да го повярвам ... ужас.
Ми това значи, че в България немалък % от раждалите жени са (наистина) самотни майки!


.... мероприятието утре ...

Хрис, аз няма да мога да дойда. Но, молбата ми е, както говорихме по телефона, ако има възможност да вземете една картина за мен. 10х!

Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 23:03 от Cruela D'Evil

# 239
  • Мнения: 1 000
Това е по данни на НСИ за 2005г.
Което не значи че нещата са по-различни

Какво мероприятие утре Simple Smile
Аз пак съм изтървала нишката...
Както и да е....сега си лягам

Общи условия

Активация на акаунт