СНБМ инициативи -3-та част

  • 14 059
  • 293
  •   1
Отговори
# 240
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Здравейте дами!  bouquet
Нямах интернет тези дни и затова не съм се вклИУчвала за коетосе извинявам.

Кали за петък реших, че ако няма кой друг ще дам Дзверо на баба ми така, че съм на линия.

Преди малко накарах брат ми да изпринти нещата за ФРГИ, но ще чета утре, че сега е много късно (ако го изИУркам да ми отвори, запамети и изпринти още неща от и на неговия компИУтър сигурно ще му писне и ще вземе да оправи моя - еххх мееечтиии  Mr. Green)
Ми май е това за сега. Лека нощ!  bouquet

# 241
  • Мнения: 4 181
Това е по данни на НСИ за 2005г.
Което не значи че нещата са по-различни

Какво мероприятие утре Simple SmileАз пак съм изтървала нишката...
Както и да е....сега си лягам
Аз писах за него Вики, поканата е в мейла.
Става въпрос за Националното сдружение за борба с рака на шийката на матката.
Правят изложба с рисунки, които ще подаряват. Поканиха ни да присъстваме и да се изберем рисунки Peace

# 242
  • Мнения: 4 978
(1) Какъв е приблизителният брой на хората във Вашата целева група?; и (2) Какви са основни характеристики на целевата Ви група – възраст, пол, здравен статус, социално и икономическо положение и т.н.?

...тип "малко събитие за набиране на средства" ...

Кали, според мен нашата целева група са семействата (в това число живеещите на семейни начала и самотните родители) с деца (собствени и осиновени) и бременните жени в България, или трансформирано в цифри около 5.5 млн. души. Естествено, тази таргет група се дели на подгрупи, които обаче могат да се дефинират по различен начин, в зависимост от конкретни цели и обстоятелства. Например, по възраст, подгрупите могат да бъдат: деца и възрастни (още по-детайлно: деца на възраст от 0 до 7 години, от 7 до 14 и т.н.), съответно по пол - жени и мъже, по социален статус: без доход, с ниски, средни, високи доходи; по признак образование и още много и различни. На практика нашите дейности покриват всички изброени.
Всяка от нашите инициативи е насочена към цялата или обособена подгрупа на основната целева група.
В случая с едновременно родените деца например, данни за числеността на подгрупата можеш да вземеш от информацията за броя на тези деца на възраст до 18 г (ако не се лъжа от НСИ ти бяха дали цифрата), плюс (ако приемем, че 99% са близнаци) броя на родителите им.

За събитието, щом е зададено да е малко, може да бъде коктейл примерно за набиране на средства за подпомагане на самотни майки, на който да бъдат поканени например членовете на женския парламент, бизнесдами, съпруги на дипломати и т.н. Друг вариант е среща с организации (предварително подбрано/и застрахователно/и дружество/а)/банки/медии/фирми, за набиране на средства за кампанията за КАТ

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 08:23 от Cruela D'Evil

# 243
  • Мнения: 934
Здравейте Дами.

Хриси и аз ще дойда на мероприятието, поне за малко обаче с Веси ще съм.
Моли какви точно неща искаш да "складираме" на сайта. Нещо не схванах, моля те обясни ми за да мога да се орентирам и да ти кажа какво и как да правиш.

Дами трябва да измислиме и началната страница на сайта за да не седи така грозно както е ж момента. Какъв текст да има.

Това е засега от мен.
Приятен ден

# 244
  • Мнения: 1 671
Влади, имах предвид някъде на сайта да може да се качва информация за отворени в момента проекти за финансиране... Там да можем да даваме адреси, телефони, мейли, да описвам кратко какви контакти сме осъществили, ако има такива ... Може би нещо като "склад", знам ли и аз newsm78 Нека и другите кажат дали е необходимо.

# 245
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Момичета, тази седмица трябва да решим следните въпроси:

Подготовката ви за участие в Модул 1 включва набиране и представяне на информация за целевите групи, с които работите. Моля опитайте са да отговорите на два основни въпроса: (1) Какъв е приблизителният брой на хората във Вашата целева група?; и (2) Какви са основни характеристики на целевата Ви група – възраст, пол, здравен статус, социално и икономическо положение и т.н.? В следобедната сесия на първия ден от обучението, на всяка организация/група ще бъде дадена възможност да представи тази информация в рамките на 3-4 минути. В следващите сесии тази информация ще бъде използвана конкретно за целите на разработването на проект.
Моля попълнете и приложената тук Встъпителна оценка на организацията и я донесете в София.

Целеви групи:

1. Бременни жени - тук не знам каква цифра можем да сложим newsm78 Около 70 000 жени годишно по данни за 2005 г.?  newsm78
2. Родители - самотни родители, семейства, многодетни семейства, родители, живеещи на семейни начала, / тук ми прави впечатление, че липсват родителите на едновременно родените деца в бланката, която сме подали първоначално към ФРГИ/ . Тук цифрата ще е сериозна, около 2/3 от населението, според мен.
3. Деца - в т.ч. породени деца, едновременно родени деца, деца в многодетни семейства. Може би около 1/3 от населението.  newsm78

Вики, ти се беше добрала до някаква статистика, можеш ли да изровиш някакви приблизителни цифри?

2.Какви са основните характеристики на целевата Ви група – възраст, пол, здравен статус, социално и икономическо положение и т.н.?

Доли, можеш ли да се заемеш с тази част?

Трябва да помислим какъв тип "малко събитие за набиране на средства" бихме могли сами да организираме в периода 1-ви март – 4-ти май и как точно да стане, защото се очаква на втория обучителен модул - 8-10 февруари да имаме ясна идея. Аз си мисля за някакъв тип базар или нещо от сорта, ДБМ биха могли да ни помогнат с опит.


Въпросника още не съм го отворила ooooh!

(1) Какъв е приблизителният брой на хората във Вашата целева група?; и (2) Какви са основни характеристики на целевата Ви група – възраст, пол, здравен статус, социално и икономическо положение и т.н.? 
 Специално в този случай ни трябва броя на близнаците (или по-скоро на семействата с едновременно родени деца) до определена възраст (например до 18г.) Сега и аз ще се поразровя.

Прегледах въпросника и според мен пак трябва да се съберем няколко човека да отговорим. Може и на скайпа предполагам.

# 246
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Малкото събитие за набиране на средства трябва ли да е свързано с проекта с който сме кандидаствали (близнаците) или става въпрос просто за някакво мероприятие за набиране на средства?

Ако е просто някакво мероприятие идеите на Инето са много добри, изпълними и тн.
Ако събитието трябва да е насочено към събиране на средства за организиране на кампания  за подобрение/обсъждане положението на семействата с  едновременно родени деца идеята с базара на Кали ми се струва по-подходяща.

# 247
  • Мнения: 3 336
Вики, мерси за инфото, Инче, много интересни неща си написала  bouquet Браво за идеите Hug

Сега отварям въпросника да го разгледам, ако ми остане време да пиша нещо ще го пратя на общата поща, но надали ще е много.

Моля да ме подсетите като се видим за една пикантнта клюкина, която искам да споделя с вас, но не е за нета Laughing

# 248
  • Мнения: 3 336
Ежегодно до края на месец февруари Управителният съвет съставя годишен счетоводен отчет и доклад за дейността на Сдружението през изтеклата календарна година.

Член 40 – приемане на годишните отчети

(1) Управителният съвет приема годишния счетоводен отчет и отчита за дейността и взема решение за свикване на редовно Общо събрание
(2) Председателят на УС представя годишните отчети на редовно годишно събрание на ОС
(3) По решение на УС, годишните доклади и отчети могат да се публикуват на интернет страницата на Сдружението

В тази връзка, Жени, какво стана с твоята приятелка - счетоводител? Ще се включи ли към нас, че скоро ще имаме нужда от счетоводител?

# 249
  • Мнения: 2 070
Vladi, nali govorehme Za nas da izliza kato tekst na zaglavnata sranica, pone taka pravqt povecheto hora. Ako za neshto drugo pitash konkretizirai. Macki, az izpushih ot rabota...

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 16:30 от deshtovidi

# 250
  • Мнения: 1 828
В тази връзка, Жени, какво стана с твоята приятелка - счетоводител? Ще се включи ли към нас, че скоро ще имаме нужда от счетоводител?
Ще се включи. Съседка ми е  Grinning, каза само, че и трябва малко време. Питайте, ако има въпроси, аз съм на сайпа с нея постоянно, така че ще питам.

# 251
  • Мнения: 4 181
Доли, за счетоводството въпроси нямаме, рпсото трябва да се води Laughing
Ето вече има и постпления по сметката.
Има няколко неща за осчетоводяване и от касата.
Така че говори с тази мацка моля те, защото както Кали е писала срока е до края на февруари Peace

# 252
  • Мнения: 4 978
Това е по данни на НСИ за 2005г.

Вики, можеш ли да копнеш линк към страницата на сайта, където са упоменати тези цифри?


Момичета, погледнах бюлетина набързо.. Смях Mr. Green , по два от проектите съм координатор на консултантите, които ги изпълняват.
.... по принцип грантовате към ЕК са малко голяма лъжица за нас. Те изискват мужду 10 и 25% собствено финансиране, определен брой назначени служители, сериозни СВ-та за експерти и много сериозна работа по апликационните документи. ...

Моето мнение е, че трябва малко по-постепнно да трупаме опит и капацитет. Вижте въпросника на ФРГИ в пощата и сами ще осъзнаем колко работа имаме за да постигнем една добра организация на работата в сдружението ни. Трябва да сме много добре подредени вътрешно и тази любима думичка "устойчиви", за да имам силите да се заемем с такива проекти.

Доли,

Много се радвам да видя, че професионално си свръзана с дейности, които биха били от огормна полза за сдружението, най-малкото като източник на информация. Мисля, че ще бъде много полезно, а и доста би ни улеснила, ако ни предоставиш информация за текущи и отворени в момента проекти, по които бихме могли да кандидатстваме. Така можем да намерим подходяща форма и за инициативата за КАТ, която класифицирам към големите проекти. (всъщност бях помолила, ако е възможно, да изискаш от познатите ти от агенцията груба калкулация на разходите, дали има някакъв резултат?)
Моето мнение е, че имаме възможностите и потенциала, както и подходящи контакти, за да се справим и с по-голям проект от този на ФРГИ. Наистина, бумащината е много, подготовката на документацията за кандидатстване изисква огромен разход на време, но още веднъж, мисля, че това е предизвикателство за нас, остава желанието и създаването на необходимата организация за работа по проект. (Не всички да се занимават с всичко, а задачите да се разпределеят м/у отделните момичета и да се координират на определени нива на завършеност.) На практика, в момента всички сме свободни и можем да работим по такъв проект. Време е да се размърдаме, стига почивка  Laughing

П.С. Сори, но не успях снощи да се включа в разговора по темата.
Затова пиша тук, а и мисля, че е добре всички момичета да имат инфо за тези неща.

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 06:59 от Cruela D'Evil

# 253
  • Мнения: 472
Девойки, с гордост искам да ви споделя, че моята малка принцеса точно днес навършва 1 годинка. Толкова много я обичам, че чак се плаша. Нека да ми е жива и здрава и много усмихната, тя това го умее най добре



Ето ви и една почерпка от мен:

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 10:28 от Nasinda

# 254
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Наси, честит рожден ден на малката принцеса! Да ви е жива, здрава, палава, усмихната и много радост да ви носи! Heart Eyes  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт