СНБМ инициативи -3-та част

  • 14 058
  • 293
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 336
Наси, честит рожден ден на твойта мишка newsm59  bigdance2 Tada newsm18 newsm18 newsm18  ura happy bd
Да ти е жива и здрава Али, все така усмихната, сръчна и пъргава да бъде Hug Желая й от все сърце щастливо детство и късмет в живота  bouquet И догодина да стане кака Mr. Green

Момичета, някои от вас вече са нанесли корекции по въпросника, нека който не го е погледнал още да го направи, защото утре го разпечатваме с Доли Peace

# 256
  • Мнения: 1 671
Влади, опитвам се да вляза в сайта  тази вечер, но безуспешно. Сървърът ли е причината или моя телевизор?

# 257
  • Мнения: 934
Влади, опитвам се да вляза в сайта  тази вечер, но безуспешно. Сървърът ли е причината или моя телевизор?
ГАДНИЯ СЪРВЪРРРРРР.
мале как ги мразя тея вече.
другта седмица ще имам достъп до друг сървър на друга компания и ще преместя сайта.

Наси да ти е жива и здрава малката сладурана. Все така да си влюбена в нея, а тя да ти подарява минимум по 1000 усмивки на ден.

# 258
  • Мнения: 4 181
Наси, мила, да ти е жива и здрава малката принцеса  bouquet

Пожелавам й щастливо и безгрижно детство, да е жива и здрава малката адашка и много да ви радва Hug

# 259
  • Мнения: 4 978
Момичета,

Какво ще кажете да проведем отложената среща на 04.02. (неделя), от 13/00 ч?
Ако няма други предложения, може да бъде отново в "Тукан" (където бяхме миналия път),
спокойно е, няма навалица.


Владе, можеш ли да дадеш инфо за момичетата, които са кандидатствали за членство?
На срещата трябва да поканим и тях  Grinning


Момичета, някои от вас вече са нанесли корекции по въпросника, нека който не го е погледнал още да го направи, защото утре го разпечатваме с Доли Peace

Моите коментари по текстовете са в общия мейл.

# 260
  • Мнения: 1 828
Момичета,
имам да отговарям, но съм доста натоварена в работата тая седмица и само чета набързо. Извинетеме за което, другата седмица по-активно.
За проектите обещавам да говорим повече на срещата, просто ми е дълго за обяснение.
Аз съм ок за който ден искате 3 или 4 февруари.

# 261
  • Мнения: 3 336
Инче, относно представянето, моля те, влез и прочети точно какво ни искат Peace

# 262
  • Мнения: 4 978
Инче, относно представянето, моля те, влез и прочети точно какво ни искат Peace

Кали, що не звънна бе, душа?

Прочетох, разбира се, "3. Da imate gotovnost nakratko da predstavite vashata organizaciya i vashata celeva grupa (broy, harakteristiki, druga informaciya)."

Файлчето съдържа 2-3 стр. статистика (предполагам от НСИ) за целевата група и някои от подгрупите, т.е. покрива 2-рата част от изискването на ФРГИ. Просто трябва да се обедини със стандартното представяне, което Доли е подготвила.

# 263
  • Мнения: 3 336
Инче, относно представянето, моля те, влез и прочети точно какво ни искат Peace

Кали, що не звънна бе, душа?

Прочетох, разбира се, "3. Da imate gotovnost nakratko da predstavite vashata organizaciya i vashata celeva grupa (broy, harakteristiki, druga informaciya)."

Файлчето съдържа 2-3 стр. статистика (предполагам от НСИ) за целевата група и някои от подгрупите, т.е. покрива 2-рата част от изискването на ФРГИ. Просто трябва да се обедини със стандартното представяне, което Доли е подготвила.

Заровила съм се тука в статистики и документи и имам 100 неща да върша ooooh! Затова ooooh!

Вече всичко е в пощата.

Краткото представяне ще го спретна завчас Laughing Нямам време сега за него Crazy

# 264
  • София
  • Мнения: 6 185
За статистиката
Цитат
Институт за социални и синдикални изследвания към КНСБ:
През декември м.г. за издръжка на човек са били нужни 384 лв., а на четиричленно семейство разходите възлизат на 1536 лв. За един работещ обаче необходимата месечна сума е 422.12 лв.
Границата на бедност през декември 2006 г. вече е станала 152.24 лв., което е с 5.9% повече в сравнение с декември 2005 г. Толкова е и официалната граница, приета от кабинета.

Наемат безработни за гледане на бебета

Таксата за детска градина няма да поскъпва

Цитат
Що се отнася до детските надбавки при родители с доходи до 200 лева, има възможност горната граница да се увеличи, но едва с Бюджет 2008, каза още Емилия Масларова.
Емилия Масларова: Престъпление е да се дават социални помощи за  … ане на неграмотни

Българки бягат да раждат в чужбина

# 265
  • София
  • Мнения: 6 185
Момичета,

Какво ще кажете да проведем отложената среща на 04.02. (неделя), от 13/00 ч?
Ако няма други предложения, може да бъде отново в "Тукан" (където бяхме миналия път),
спокойно е, няма навалица.

Владе, можеш ли да дадеш инфо за момичетата, които са кандидатствали за членство?
На срещата трябва да поканим и тях  Grinning


Предложението се приема   Laughing

# 266
  • Мнения: 2 070
Момичета, ужасно много работа имам и влизам за малко. Не съм чела предната страница. Ще пробвам днес да вляза в скайп. Извинявам се ,ако се изказвам неподготвена, но нещо недоразбрах за таксите за ясли и градини. Има промяна в наретбата на стлична община, след малко ще я потърся в нета. Снощи в яслата прочетох отгоре отгоре. Останах с впечатление, че за близнаци има намаление. Не разбрах дали следва от това, че по прини има намаление, когато двете ти деца ходят на ясла или градина или беше само за многодетните родители. Кали ти това видя ли го? Ще се поровя и ще пиша пак.

# 267
  • Мнения: 3 336
Дес, по принцип близнаци или не, ако двете деца на едно семейство посещават едно и също детско заведение, за второто се плаща само половин такса. Третото посещава ДЗ безплатно. В някои градини независимо дали и трите деца са в съответното детско заведение или едното да речем ходи на училище, третото дете ходи безплатно, а второто плаща половин такса. Има тема в близнашкия.

Няма промяна за близнаците по принцип. Ползват отстъпка, както и досега. Доколкото знам единствената промяна в наредбата е, че предимство ползват деца, чиито по-големи братя или сестри посещават същото ДЗ, също и децата - инвалиди или деца с родители инвалиди. Точно така си е написано в наредбата - инвалиди ooooh!

За детските кухни няма промяна, близнаците все още не ползват отстъпка в София. Във Варна обаче ползват Peace

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 23:17 от mishlentze

# 268
  • Мнения: 4 978
Момичета, някой може ли да намери сп. "Правен свят"?

това е цитат от www.semeistvoto.net

Диди, казват какво ще правят, само че на "експертите", не на нас! Ако си мислите, че на този форум ще ви обяснят нещо, лъжете се. Попадна ми един брой на "Правен свят" от този месец, където има материал "Семейно-брачни войни". Тъй като никой от администраторите не подаде тази информация тук, ще я подам аз  Sunglasses

Ще се правят промени в новия Семеен кодекс. Част от промените бяха разяснени от проф. Цанка Цанкова на форума "Реформа в българското семейно право". Да сте чели за това във вестниците. Да сте чули за това по телевизията? Явно тук пак някой се опитва да прокара закони тихомълком без въвличането на гражданското общество. А този форум е хвъррляне на прах в очите. За да може после да кажат: "Е, видяхте ли, дадохме ви шанс да кажете какво мислите".

А знаете ли за какво са си говорили на тази конференция? Че настоящият семеен кодекс не отговарял на динамиките в съвременните отношения. Явно имат предвид "онези" форми на отношения, за които говорим всички, които могат да влязат по-скоро в графата патологични случаи, но не и в семейния кодекс.


Ето и линк към интервю на Хр. Христова за в. "Труд" - "Извънбрачно дете? Няма такова нещо.":

http://www.semeistvoto.net/index.php?option=com_content&task … d=75&Itemid=9

В интервюто Христова казва: "… Вече работим и до два месеца ще е готова ясна и добре детайлизирана концепция на закона.".

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 06:22 от Cruela D'Evil

# 269
  • София
  • Мнения: 6 185
По-лесно връщат налози на разведени

Ползваме отстъпки чрез шефа

Цитат
Публичният регистър на сключените сделки от Столична община ще бъде готов до година и ще включва информация за договори, подписвани в периода от 1998 до 2005 г. Впоследствие в него ще бъдат вписани и сделките от 2006 и 1996-97 г., съобщи пред общинските съветници кметът Бойко Борисов. Регистърът на публичната и частна общинска собственост, който ще съдържа данни за актове от 1996 г. насам, ще е готов през март.
статия

Масларова издейства още 15 млн. евро за СИФ

Училищата в Силистра под видеонаблюдение

Цитат
Две дребни поправки в наредби на социалното министерство и НОИ ще натоварят работодателите с хиляди левове. Първата е свързана с новия ред за изплащане на болничните. Както и преди, работодателят ще плаща първия ден от болестта на работника си. Но върху него вече ще се удържат всички осигуровки, които са общо над 35% от надницата. Досега върху първия ден от болестта се начисляваше само здравна вноска от 6%.
статия

200 нови яслени места предвижда да разкрие през тази година община Варна

30 лева става таксата за детските градини в Сливен

Общи условия

Активация на акаунт