Да си сам на 30+

  • 14 867
  • 351
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 20 164
Сам на която и да е възраст след 20 е изцяло личен избор.
Така си избрал, така си – сам.
Ако не искаше – сам щеше да намериш, усетиш твой човек.
Нерядко хората намират убежище в самосъжаление и капсулиране заради страха от взаимоотношения или евентуален провал в тях, притеснения, несигурност в себе си. Така подсъзнателно никога не намират нищи подходящо или никога не идва подходящия момент, ситуация да си с някого.
//
Затворил си се или изобщо не си си отварял съзнанието / очите за сближаване с друг човек. Искаш ли го, то се случва. Ти не искаш. Търсиш съжаление.

# 46
  • Мнения: 1 003
Нека не търсим щастието в други хора, а да го намерим със себе си. 😊

# 47
  • София
  • Мнения: 35 294
Автора не си живее живота, живота го живее него.

Подобен не бих представила на яките ми необвързани дружки, сори.

# 48
  • Мнения: 1 037
Все още вярвам, че мъжът е този, който трябва да направи първата крачка и да продължи да прави малки стъпки, за да спечели и задържи една жена. Ако държиш да имаш партньорка до себе си, е хубаво малко да поснижиш изискванията си. Моите изисквания примерно се свеждат до това човекът до мен да е добър, отговорен, да държи на думата си, да помага наравно в домакинството, да има привличане между нас. Нямам претенции за професията му и доходите му, единствено искам да има стабилна работа и да не е осъждан, криминално проявен и да не е хазартен тип, алкохолик. И ти трябва да понамалиш изискванията си. Какво лошо има в това жената да е магазинерка?

# 49
  • София
  • Мнения: 2 630
Нагласата, че нещата се случват от само себе си е плява, с която мъж няма да спечели жена до себе си. Ся, то е ясно, че си дошъл в бг мама да си търсиш “половинката, с която вибрирате на една честота”, тъй че пак е крачка напред. Успех!

# 50
  • Мнения: X
Все още вярвам, че мъжът е този, който трябва да направи първата крачка и да продължи да прави малки стъпки, за да спечели и задържи една жена. Ако държиш да имаш партньорка до себе си, е хубаво малко да поснижиш изискванията си. Моите изисквания примерно се свеждат до това човекът до мен да е добър, отговорен, да държи на думата си, да помага наравно в домакинството, да има привличане между нас. Нямам претенции за професията му и доходите му, единствено искам да има стабилна работа и да не е осъждан, криминално проявен и да не е хазартен тип, алкохолик. И ти трябва да понамалиш изискванията си. Какво лошо има в това жената да е магазинерка?

Няма нищо лошо в посочената професия.
Нямал съм мега високи изисквания те са подобни като твоите.

Някой писа че съм дошъл да търся нещо тук или да бъда изловуван глупости дори не ми е хрумвало, но сега като се замисля идеята май не е много лоша може да има свестни бг мами Grinning. Просто исках да се разтоваря поне за малко  като си споделя какво ми е на душичката и ми олекна.
И не съм търсил съжаление.На практика на никой не му пука как се чувстваш  и какво ти липсва и желаеш. Тъй като сме напълно непознати спрямо един друг.

И не съм търсил помощ от типа на запознайте ме с някой, не знам защо някой от вас избухна че не би ме запознал с приятелките си. Знам как да се запознавам и в прочие но като никой не ти е на сърце на сила как става.. .

Последна редакция: сб, 06 май 2023, 12:07 от Анонимен

# 51
  • Мнения: 2 615
Много го мислиш и философстваш. Затворен си за връзка.
Няма да ти се случи скоро. А и да се случи, пак ще го премисляш прекалено. Лошо няма да имаш критерии. Но си центриран към себе  си.

# 52
  • Мнения: 6 245
Ти ся оправдание ли търсиш или решение? Откачалки има на всякъде, не само в сайтовете, ако можеш да отсяваш дават ти почти неограничени възможности. В клубовете не всеки го може, на мен също ми е било неприятно да ходя да се натискам на момичета там, нищо че имам много стабилен стаж из такива места. Най лесно е в общи компании, но вече към 30 и тва увяхва като възможност, защото вече не се движи по същия начин като в студентските и младежките години. Общо взето на всяко решение намираш проблем, така че трудна работа при теб

# 53
  • Мнения: 556
Имам чувството, че чета нещо написано от жена, която се представя като мъж.
И аз.
А практическите съвети в темата на практика не работят след известен период без партньор. Целенасоченото натискане на средна възраст в непривична среда не е същото като подпийнал да си хванал някого във втори курс и да ви е завъртял животът в комплект.

За съжаление си е баш мъж. Тук не визирам автора, но ако хвърлите поглед в българския Редит, който е доминиран от млади момчета и уж добре печелещи айтита, ще прочете много подобни мнения - кахърни, самосъжалителни, червенохапчести, а някои и откровено женомразки.

Някои добри самаряни се опитват да им обяснят, че проблемът не е колко пари правят и колко плочки имат, а в озлоблението и киселото и реваншистко отношение, което жените усещат веднага и бягат като дявол от тамян. Но никой не се вслушва и продължават да спорят как някой друг им е виновен.

# 54
  • Мнения: X
Ти ся оправдание ли търсиш или решение? Откачалки има на всякъде, не само в сайтовете, ако можеш да отсяваш дават ти почти неограничени възможности. В клубовете не всеки го може, на мен също ми е било неприятно да ходя да се натискам на момичета там, нищо че имам много стабилен стаж из такива места. Най лесно е в общи компании, но вече към 30 и тва увяхва като възможност, защото вече не се движи по същия начин като в студентските и младежките години. Общо взето на всяко решение намираш проблем, така че трудна работа при теб


Предложенията не са лоши със сигурност ще си взема по нещо от написаното от всеки от вас.


Да трудно е  при мен, малко така излиза но ще приключа и с оправданията.


Че Clarе какво злоба усети точно пък при мен?

Не е ли възможно да не желая никоя защото желая само една но вече е късно. И това да ме блокира да продължа напред, като си намирам оправдания?

Последна редакция: сб, 06 май 2023, 12:26 от Анонимен

# 55
  • Мнения: 25 817
Ох, че си жена, жена си. Но не разбирам каква помощ търсиш, преструвайки се на мъж?
Сега, ако ситуацията е жена търси жена, там вече не знам как става.

# 56
  • Мнения: X
Ох, че си жена, жена си. Но не разбирам каква помощ търсиш, преструвайки се на мъж?
Сега, ако ситуацията е жена търси жена, там вече не знам как става.

Не съм жена.

Получих доста отговори за които благодаря и от които определено ще си взема поука но не на сила и не защото някой иска аз реша, тези промени да не стават за 24 часа със щракване с пръсти..

# 57
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Не е ли възможно да не желая никоя защото желая само една но вече е късно. И това да ме блокира да продължа напред, като си намирам оправдания?
Ама защо пусна тема тогава? Смисъл, искаш съвети как да си намериш жена, кка да не си намериш жена или просто да помрънкаш? Хем питаш в първи пост как се живее сам с едно такова съжалително разочарование - все едно искаш да е друго, хем като ти кажат какво-как, не си ок, щото не харесваш това и онова, хем ще си вземеш поука от всичко казано, хем накрая се оказа, че ти май и жена не искаш... Сори, ама по-хаотични мисли от мъж скоро не бях чела...

# 58
  • Мнения: 19 215
Как се чувствам - на 33, самотна майка с малко дете: от една страна спокойна, че го няма злото, което ме тровеше емоционално, вкъщи си се разполагам както си искам без някой да ми се оригва и да му събирам чорапите от пода и да му мия мазните тигани. Чета книги, гледам true crime, хапвам добре, пия вино. За момента не ми липсва присъствието на примат от мъжки пол. Достатъчно дълго съм живяла с такъв. Занапред ще видим как е. Имам свое жилище и дете. Ако бях 30+ жена с 10 котки, която живее с техните нямаше да ми е готино със сигурност. Едно ще ти кажа и то е, че по-добре да си сам, отколкото във връзка, но самотен.

Защо наричаш всички мъже примати, ние мъжете които сме сами, сами си чистим и перем, знаем как се пуска пералня и как се пуска прахосмукачка знаем за препаратите и как се мие пода също. Сега не на всички ни се отдава да готвим, но и за това си намираме лекарство алтернативи много.

Но с деца е друго, без деца е съвсем друго. Смисъла нали е в създаването на живот и да оставим частица от нас след като нас вече ни няма. За това смятам че най важното в твоя живот си изпълнила, като си дала живот и ще остане след теб.

Иначе да споделям мнението ти до някъде, една идея се живее по комфортно не се съобразяваш с никой.

Това с животинките никога не съм го разбирал, няма как домашен любимец да замести истински партньор.

Благодаря на всички съвети и насоки ще гледам да се възползвам от тях.


Аз жена не мога да си намеря ся мъж ли да си търся това няма никъде шанс, разсмяхте ме…. Пък и всичките ми приятели вече се задомиха.

След 30 става тегаво с тези запознаства и в прочие за това още като си горещ но както казах моите 20+ бяха пропиляни но това не трябва да е оправдание. Можеби най хубавото предстои Simple Smile


Започнахме тъжно, нека завършим с позитивен вайб. Simple Smile

https://youtu.be/EVuhWQk3CJ0

Едно време имаше един музикален канал с попфолк предимно май, в който имаше поздрави от фенове и нещо като чат руум с смс-и (тогава) долу на екрана течаха съобщенията. Сестра ми тогава с тия чатове там поне с 5-6 сродни души с един и същ музикален вкус се запозна. Сега май още го има, като съм прецъквала каналите, ми се струва, че съм виждала, макар че вече сигурно не са смс-и, а Вайбър чат или някакъв друг тип интернет чат в реално време.

# 59
  • Мнения: X
Не е ли възможно да не желая никоя защото желая само една но вече е късно. И това да ме блокира да продължа напред, като си намирам оправдания?
Ама защо пусна тема тогава? Смисъл, искаш съвети как да си намериш жена, кка да не си намериш жена или просто да помрънкаш? Хем питаш в първи пост как се живее сам с едно такова съжалително разочарование - все едно искаш да е друго, хем като ти кажат какво-как, не си ок, щото не харесваш това и онова, хем ще си вземеш поука от всичко казано, хем накрая се оказа, че ти май и жена не искаш... Сори, ама по-хаотични мисли от мъж скоро не бях чела...


По скоро от всичко по нещо има в целия хаос. Не вярвам да има някой който да не иска да обича и да е обичан истински Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт