Гледахте ли днес мизерията в " Искрено и лично" ??????

  • 6 678
  • 158
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Лелеееееееееее........ това предаване не го гледам от години..... Но незнам защо днес го загледах...... Хванах го малко след като бе започнало. Една жена разказваше за патилата си с мъжа си, с баща си и т.н. роднини. Как е била бита, как мъжът и я бил проверявал с фенерче дали не му е изневерила, когато ходила до града и др. такива ужасии..... Беше бременна с четвъртото си дете.... Не слушах много внимателно историята и, но когато после на екрана се показа Миглена Ангелова и каза,че ще дадат мястото, където е живяла с мъжът си и където живее сега въпросната жена - останах изумена. Миглена Ангелова каза,че не гледаме филм на ужасите, а реалност... И аз на това си казах - Преувеличено е! Но.... леле... бедна ми бе фантазията за това,което ме чакаше....

Бременна, майка и, 2-те и деца спат в нещо като стая - незамазана, с две легла, без да са се прали, готвят в един казан,а продуктите на земята... няма под,а земя, въобще мизерия отвсякъде.... Репортера каза,че мирише ужасно... Дрехите бяха навсякъде - висят от тавана, на големи купчини из стаята.... Но когато репортера влезе в стаята на бащата на бремената.... просто нищо не бях видяла до сега..... Една чиния на средата на стаята, радиото пуснато до дупка, димяща печка, едно ядене, което кой знае от кога е, и желязно легло и ...животни - кокошки, котки.... няма да казвам,че и там нямаше под.. Просто бе катакомба,а не къща! Репортера си бе сложил якето на устата за да не диша, защото бе обещал,че няма да ...повръща! не, това просто трябва да се види за да се повярва!!!! Ако някой може да разкаже гледката по-добре - да го направи....

Преди това бяха ходили и в дома на мъжът и - мизерията там бе долу-горе същата!

Не вярвах,че може да съществува подобно нещо! Неизпрано, неподредено, незнам какво съществуване на цялата фамилия....... къщата не бе къща, стените кирпичени, хората търпят и физически, и психически тормоз,няма нужда да казвам,че се живее от детските и инвалидната пенсия на бабата......

И в цялата тази картинка - дъщеричката на тази жена - такова красиво момиченце, 2 клас, много хубаво говореше, каза,че искала да има нормално жилище, пише на дюшека домашните си - ходи пак на училище след като са им пратили колет с дрехи.....

Имах нужда да го споделя това с някого, просто се потресох, останах изумена и като си представя,че там в скоро време ще има и бебе....... Мястото е някъде до Монтана доколкото разбрах.

Леле, каква мизерия, каква нищета, какво отношение, какъв живот - то това не е живот за мене де,но....

Който го е гледал - нека да сподели! Давали ли са и друг път подобни ужасии по ТВ?

# 1
  • Мнения: 6 206
Да, много тъжно за детенцето. Мисля, че го видях в един момент да плаче... От неудобство.
Милите дечица.
Тази мърла, абсолютна безхаберница, майката, направо нямам думи за нея.
И после елате ми кажете, че всяка майка е най-добра за детето си.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 623
Да, и съм потресена  Shocked
Написах писмо до предаването,
с молба да ми изпратят адреса на
жената и да помогнем с каквото можем.
Очаквам да ми отговорят и ще ви държа
в течение.

# 3
  • Мнения: 7 723
Да, и съм потресена  Shocked
Написах писмо до предаването,
с молба да ми изпратят адреса на
жената и да помогнем с каквото можем.
Очаквам да ми отговорят и ще ви държа
в течение.


И аз бих помогнала  Peace

На мене ми стана най- мъчно, когато накрая попитаха голямото момиченце, което няма къде да си пише домашните:
-Ти къде искаш да живееш?
А то отговори:
-В истинска къща, като на другите  Sad

# 4
  • Мнения: 495
И после елате ми кажете, че всяка майка е най-добра за детето си.
НЕ е, подписвам с две ръце  Sad
лошите майки са не по-малко от добрите такива
голяма заблуда е това клише: "Майката най-добре се грижи за детето си, майката най-добре знае, майката най-много го обича..." - де да беше така  #Cussing out

# 5
  • София
  • Мнения: 2 623
Каспър, единствената вина на майката е,
че продължава да ражда /което не е малко/.
Иначе за условията в които живее имат
вина социалните, баща й, мъжът й .........
Този материал е повторение - до сега няма
никаква промяна ! Питам аз как може институциите
да скочат срещу детето на Виолета, на което
бяха осигурили супер лукс в Биг Брадър,
а да не вземат отношение в тази драма.
Тази жена е изтърпяла много и не мога да я виня.
Само тя си знае какво й е минало през главата.
А този простак мъжът й заслужава да го убият
с камъни на площада !
Ааааа, забравих - на всичкото отгоре тази жена
предвид мизерията е лишена от всякакви помощи  Shocked
Потресена съм !

# 6
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз, пък мисля, че дори и да се помогне на тази жена, тя пак ще продължи да ражда.
Според мен трябва да се помогне на децата, като се настанят в дом за отглеждане, където поне ще ядат по-чиста храна и ще ги перат от време, на време.
Направо ми се повдига от такива хора... Горките деца #Cussing out

# 7
  • Мнения: 11 607
Питам аз как може институциите
да скочат срещу детето на Виолета, на което
бяха осигурили супер лукс в Биг Брадър,
а да не вземат отношение в тази драма.
Тази жена е изтърпяла много и не мога да я виня.
Само тя си знае какво й е минало през главата.
А този простак мъжът й заслужава да го убият
с камъни на площада !
Ааааа, забравих - на всичкото отгоре тази жена
предвид мизерията е лишена от всякакви помощи  Shocked
Потресена съм !

"Закрила на детето" явно работи където им изнася, а не където трябва.....

Според вас - ако се прати нещо на тази жена - дали помощта би се използвала по предназначение..... Ох, ако щете вярвайте, но нещо вече на нищо не вярвам и на никой нямам доверие..... Бих помогнала, но незнам защо нещо ме е стиснало за гушата и съм раздвоена кое е най-правилното...... Според мен най-голямата им нужда е от нормално и скромно жилище, и човек от социални или друга институция да ходи да видят как се стопанисва даденото, въобще как живеят и да им оказва помощ във всяко едно отношение.... Ако хората са честни и съвестни - няма проблем,но да не се окаже картинката и друга......

# 8
  • Мнения: 6 472
jullianna, не съм съвсем съгласна с теб. Определено вината и не се свежда само до това, че продължава да ражда. Има страшно бедни хора, чиито къщи са много далеч от описаната мизерия. Аз лично познавам една самотна майка, която на всичкото отгоре е циганка. Страхотна немотия е у тях. Живеят в къщичка, която е беквално направена от кашони, талашит и  кал. Но у тях е подредено и чисто. Жената има 3 деца и ги издържа сама, като чисти в една фирма.

Социалните дори не искам да ги коментирам. За мен това са си шепа държавни бюрократчета, седнали зад бюрца и нямащи почти никаква връзка с действителността Sad

# 9
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз не бих се впуснала да турся веднага вина и да давам присъди.

Мнението ми е, че държавата трябва да поеме ролята си, а не да се разчита само на благоволението на хората. Те да и решават социалните проблеми.

Интересува ме, защо не получава помощи, защо не е настанена в общинско жилище?

За кой град става дума?

# 10
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Абе айде моля ви се, трябва да си богат, за да си изчистиш къщата ли? (в случая мястото, където живееш).
Ей тва да си беден и мързелив си е ега ти комбинацията...  Sick

# 11
  • София
  • Мнения: 2 271
Абе айде моля ви се, трябва да си богат, за да си изчистиш къщата ли? (в случая мястото, където живееш).
Ей тва да си беден и мързелив си е ега ти комбинацията...  Sick
Евала, Ерика - намери точните думи!  Peace
То си личи, че въпросната "майка" тъне в мизерия, защото я мързи... Това, че няма пари - ясно, ама това, че дрехите бяха намятани на разни телове по стените и че смърди от неизмитите съдове си е от мързел и нищо друго...
Нима не може поне да сгъне дрехите на децата си? Нима не може да нареди паничките една в друга? Нима няма метла, с която да събере боклуците от земята???

# 12
  • Мнения: 6 167
не съм гледала в българия за такава реалност.
но като чета мама цоцолана се сещам за един филм за
китайско серопозитивно семейство в едно село в китай.
бедност е бедна дума. не описва всичко.
картинката беше идентична.

ерика, мисля, че след като хората прекрачат някакъв праг на бедност,
им е все едно дали живеят на чисто. това е оскотяване.
според мен нещо на психическо ниво се скъсва.

# 13
  • Мнения: 4 668
Има хора на които и да искаш да помогнеш - не можеш  Sick В смисъл , че нищо няма да се промени . Не съм гледала предаването , но един прах за пране струва 1 лв. един сапун - стотинки ... изчистването и подреждането не е до финанси ...
Отчитам факта , че хората са много ниско образовани , но ... жалко за дечицата .

# 14
  • Мнения: 361
И аз попаднах случайно на предаването и меко казано съм потресена. Съжалявам децата Weary

# 15
  • Мнения: 6 206
Абе, моля ти се, избеснявам направо...
Не може ли да изпереш, да изчистиш, да му осигуриш на това дете поне място, на което да учи. Милото, най-жал ми стана като показа къде си пише домашните.
За вода и сапун пари все ще се намерят.
Познавам до болка този тип жени, майка ми е същата, макар и на много по-високо ниво, инженер с две висши, а не е по-добра от тази не знам как да я нарека...
На тях все някой друг им е виновен.

# 16
  • Мнения: 2 292
според мен не е лесно с 3 деца, 4 на път , иzрод zа съпруг, отношение, което получаваш от всички наоколо , като към говедо ... ами ще станеш на говедо и ще ти стане все едно всичко или  newsm78 не zнам, но всеки си има криzи и проблеми (вижте сума ти теми тук), на някои им помагат да иzлеzнат от тях и имат условия и добро отношение, мотивация ... други нямат и се иzоставят, иzоставят и живота и децата. Жалко zа децата. Дано от желание zа по добър живот и да имат дом , като на другите , вzемат , че постигнат нещо от себе си и се преборят с таzи гадост.

# 17
  • Мнения: 126
Абе айде моля ви се, трябва да си богат, за да си изчистиш къщата ли? (в случая мястото, където живееш).
Ей тва да си беден и мързелив си е ега ти комбинацията...  Sick
За съжаление си права Peace
Гледах предаването и си мислех,за тези деца какъв живот живея и какви ли болести ще си докарат с това,че въпреки къщата в която живеят(ако на това мога да кажа къща) би могло поне да  не живеят в такъв бърдак CloseКакто казва майка ми в такива случей:"Може да нямаш хубави и здрави дрехи,но важното е да си чист"
Жал ми е за тези деца,но ми е жал и за възрастните които са простовати и не осъзнават какво причиняват на себе си и  децата Cry

# 18
  • Мнения: 1 680
мои родини са богати и пак живеят в подобна мизерия, това е до хора. Така са израснали, такъв мъж си е намерила и така продължава. Нямат оправдание за условията, в които отглвждат децата.

# 19
  • Мнения: 15 619
Това, за жалост, не е единичен случай.
Има ли действащи механизми, по които такива деца да бъдат спасявани от родителите си?!
Чудя се!
Какво става с просещите по улиците деца?
Да не би при тях нещо да се променя?! Таратанци!
Държавната машинка  скрибуцаааа и запява само около заплатено време.

# 20
  • Мнения: 583
за съжаление и аз мисля, че има много такива случаи. много гадно ми стана обаче от това, че хората не смееха да говоря пред камерата, защото мъжът и щял да ги запали, майка му също не искаше да говори, защото не си живеели, баща му нищо не каза и всеки си трайка, заключва се зад вратата си, а всички знаят, че той бие майката. браво на жената, че се е изправила пред камерата все пак да говори открито за проблемите си.

# 21
  • Мнения: 2 591
и аз хванах предаването някъде от средата, но гледката ме замая....  Shocked

подкрепям, че за да поддържаш чисто не се искат кой знае какви средства, но не мога да се съглася с това, че се привиква и ти става безразлично - кой знае какви болести ще си докарат на децата... ако си спомняте, водещият попита "тук сигурно има и плъхове"  Sick а всяка майка мисли поне мъничко за децата си, още повече, че тази беше бременна за 4-ти път....

а милото момиченце беше толкова красиво и нежно....

и наистина плачеше от срам - и аз видях  #2gunfire

а момченцето трябваше по подобие на кученце да си вдигне ръката (според дядото)....

просто ми липсват думи след този шок....

мисля си обаче, че това не е никак изолиран случай - пътувайки из страната често виждам такива съборетини и си мисля как ли живеят хората в тях... със стотина лева за 4-5-6 че и повече човека... къде е социалната ни система и държавата в този случай?! дали ние, обикновените граждани бихме могли да помогнем с нещо  Rolling Eyes

....

# 22
  • Мнения: 2 591
всъщност не разбрах съвсем това с фенерчето.... как с фенерче ще открие дали жена му е била с друг мъж!?

боже какво преживяват ежедневно някои жени, докато ние си седим пред компютъра и коментираме какво ли не.... и докато приготвяме по няколко гозби за децата и съпруга си, а те няма какво да сложат на трапезата...

понякога се чувствам като "мръсна капиталистка" за това, че (почти) нищо не ми липсва и имам нормален живот....

# 23
  • София
  • Мнения: 2 437
От това, което чета, стигам до извода, че проблемът не й е в парите.
Веднага правя връзка с жената, която даваха в предаването на Карбовски. Там определено парите бяха проблем. Всичко беше чисто, изпрано, подредено. Каквото имаше, де.

# 24
  • Мнения: 1 426
за съжаление това не е единичен случай
с или без помощи тези хора няма да се оиправят никога защото нещо в съзнанието им е сбъркано.
дано децата да успеят да се избавят
според мен отглеждането да деца в интернат или приемни семейства е възможност да получат  по-добро възпитание

# 25
  • София
  • Мнения: 2 623
С цялото ми уважение към вас,
но така да нападате тази жена  Shocked
извинете ме но думи нямам !
Много е лесно да се коментира ей така на юрбала,
но никой не гледа по-дълбоко и навътре в нещата,
да не говоря, че някои дори не са гледали предаването.
1. Много е лесно да кажеш, че един прах струва 1 лв,
но тази жена издържа себе си и 3-те си деца с 38 лв  Shocked
2. Какво значи не е оправено ? Когато нямаш дори гардероб
където да наредиш дрехите много ясно, че ще си седят отгоре,
а да не говорим, че все пак има малко дете, което сигурно "разтребва"
постоянно. Моя син ги вади от гардеробите ежедневно и това е страшно
забавление пък какво остава когато липсва гардероб ?
3. Баща й не дава да се хаби водата " за глупости " както той се изрази.
Не дава да ползва чешмата, дървата, тока и т.н.
На тази жена какво й остава ?
Много е лесно да бъде нападнат някой - трудно е да бъде изслушан и разбран !

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 14:29 от jullianna

# 26
  • София
  • Мнения: 15 460
Жената каза, че баща и не давал да припари до чешмата, даже вода не и давал да налее, нито за пране ,нито за къпане. А с 38 лева, които не стигат за ядене , как да купи сапун или прах? Един лев за прах е = на два хляба.

 jullianna ме е изпреварила. Embarassed

# 27
  • София
  • Мнения: 2 623
Сега гледам предаването в Нет-а защото
сутринта не го гледах съсредоточено -
та ми прави впечатление още в началото,
когато разговарят пред къщата, че има
2 простора с изпрани дрешки ! Явно жената
пере доколкото ми става ясно и всичките нападки
по-горе са някак си неоснователни.
На въпроса към баща й как живеят децата и майка
им отговора беше " Не ме интересува ! " и
" Женомразец съм ".
Без коментар !

# 28
  • Мнения: 206
за чистота ти е достачно вода и сапун.но това зависи и от майката ,ако тя си мисли че е майка....Имам познато семейство,които наистиа са бедни ,но елате да видите дома им.жената хем психичично болна ,но с майчинството се справя много добре.Това и от културата зависи..

# 29
  • Мнения: 126
Сега гледам предаването в Нет-а...
jullianna от къде си го свали,защото и аз не го гледах цялото Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 1 581
Мъжът й такъв, а тя продължава да му ражда деца  Shocked 
Не трябват пари и образование, за да се усетиш - да спре да ти е виновен тоя и оня, а да си вземеш живота в ръцете.
Веднъж с баба ми говорихме по тоя въпрос, аз се бях шашнала от подобен случай. Та тя разказа как са живели на село през 30-те и 40-те, 6 деца в една къща с животните, но да са чисти и спретнати, и да е чисто в къщата е било закон за прабаба ми, ходели са на училище 6 км пеш всеки ден, зиме и лете. Прабаба ми и прадядо ми не са образовани хора и много бедни, все пак са разбрали как може да се живее в мизерията, без да се превърнеш в животно. Без да търсят виновни.

# 31
  • Мнения: 1 517
Не съм гледала предаването, но ми стана интересно как бързо някои обвиниха въпросната жена. Наистина от един момент нататък нещо се къса на психическо ниво, както писа някой по-нагоре и просто ти става все едно, дори за собствените ти деца. А при нея явно все още не се е скъсало, щом се е изправила пред камерите. Само тя си знае какво и е. Отстрани съвети мога да и дам хиляди: да избяга с децата напр., да иде в някой манастир, няма да я изгонят...и още много неща се сещам. Но е възможно жената да е по-слабохарактерна, психически слаба и да се страхува да предприеме драстични мерки. А за това не е виновна, просто багажа и е толкова. Нали пък затова сме ние - по-умните, по-силните, да бъдем милостиви и състрадателни.
 Тук говоря за конкретния случай. Иначе трудно оправдавам мизерията и мързела, нехайството и безхаберието как оцеляват децата ти. Защото не знам дали аборта е грях, но не по-малък грях е и да раждаш непрекъснато, но без да поемаш отговорност за плодовете си.

# 32
  • София
  • Мнения: 10 858
Хем ми се иска да кажа много неща, хем не знам какво да кажа...
Хем обвинявам жената, хем я оправдавам...
В подобни случай чувствата винаги са противоречиви.

Определено бащата на жената не беше съвсем наред с горния етаж Naughty
Дори репортерът го попита няколко пъти, като вмъкваше във въпросите си думата "лудостта ви"! Казва, че не понасял как живеят внуците му, как ненавиждал мързеливците, а питам - той защо си е в къщи, с коса, която си личи, че току що е станал от леглото, в което пак си личи по колко време прекарва Sick

Не знам от кой съм най-потресена.

Но момиченцето ooooh! то просто ми скъса сърцето ooooh! ooooh! ooooh!

# 33
  • Мнения: 1 732
...мисля, че след като хората прекрачат някакъв праг на бедност,
им е все едно дали живеят на чисто. това е оскотяване.
според мен нещо на психическо ниво се скъсва.

И аз мисля така.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 623
Сега гледам предаването в Нет-а...
jullianna от къде си го свали,защото и аз не го гледах цялото Rolling Eyes

Всички предавания на излъчвани по БТВ
имат записи в www.neterra.tv
само трябва да се регистрираш  Hug

До тук моето лично мнение най-общо е,
че тази жена е изстрадала много - бита,
дори когато е била бременна, заключвана,
преследвана, с ненормален баща и майка
инвалид, с мизерни 38 лв месечно  Shocked,
На тази жена трябва да се помогне и съм
сигурна, че ще си стъпи на краката.

# 35
  • Мнения: 2 792
  Не съм гледала предаването, само коментарите ви прочетох.
 Но ми е интересно, тази жена излиза, че е малтретирана от съпруга си, децата са гледани в крайно бедни и неподходящи условия и това ли даваха само. Нямаше ли поканени от неправителствени организации, примерно "Анимус", те се занимават точно със защитата на жени подложени на домашно насилие, представители на Агенцията за защитата на детето, какъв е смисълът на предаването, тогава?
 Аз съм на мнението, че единствения начин, да се помогне на хора в подобна ситуация е не с финансова помощ, а с мотивация и създаването на ясната представа, че само те носят отговорност, за живота, който живеят. Такава и дейността на повечето неправителствени организации, там работят и психолози, които подпомагат случването на самоосъзнаването. Излишно ми се струва да се охка и да се ахка и да се търси, кой по крив и кой по прав, явно че това са хора, отдавна изтървали, контролът над ситуацията и имат нужда от специализирана помощ.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 252
Отчайваща бедност и немарливост. Дядото си беше луд за връзване. За себе си бе сготвил цяла тава с печено агнешко, а за децата се предвиждаше да се сготви леща. Иначе казва, че ако детето му поискало нямал да му откаже. А дали е така newsm78 През цялото време разправя колко бил кадърен и работлив, а домът му - кочина. Все бях виждала немърливи хора, но тези живеят като животни. Навсякъде бе натурия от боклуци. Не съм убедена, че искам да им помогна.
А социалните са  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire Дано си размърдат задниците и поне децата да спасят от стреса и мизерията. В който и дом да отраснат поне ще имат течаща вода, чисти дрехи и завивки.

# 37
  • Мнения: 1 080
Кофти работа но си мисля ,че тази жена е могла да вземе друго решение - има къщи по селата в които никой не живее и сигурно са в по- добро състояние отделно има и добри хора които биха и позволили да живее в къщата им ако те живеят в град например.Отделно тази жена може спокойно да се грижи за домашни животни - кокошки ,коза да не говорим ,че лятото на село можеш да си насадиш всичко .Начини винаги има но това нейното незнам как да го нарека как може да държи децата си в такава мърсотия  ooooh!То не мизерията не видяхте ли леглата изобщо не бяха оправени всичко беше на топка -мръсни завивки или нещо подобно .Чистили царевица в къщата и зарязали вътре обелките ,мръсни буркани -егати отврата ,баща и не и давал да ползва вода  ShockedДа потърси начин да се оправи и ето на накарай мързеливия на работа да те научи на ум - едно предаване и хоп нещата някак ще се наредят ще и пратят дрешки , дано и жилище и предоставят но тя и него ще превърне в такъв бардак навярно .................

# 38
ne pro4etox kakvo ste pisali,mo s1m potresena gledax predavaneto.tazi jena e m1rla,nqmane,nqnane na pari no koi da i iz4isti k16tata souialnite slyjbi li nie li koi.samo da izka moje da vzemi ka6oni da podredi drexite da pomete i pro4ie.a deteto napravo miloto omrq ot neodopstvo.kogato go popitoxa xodelo li e na gosti v nqkoi negova c1o4eni4ka to kaza s takava m1ka ne,k1de 6te otide,moje bi i deuata go izbqgvat.kak da pomogni  ne znaq.potresena s1m.

# 39
  • София
  • Мнения: 10 858
А аз се питам - как ще живее едно новородено в тази кочина? Дали изобщо ще оцелее, ми то е толкова мръсно и без условия, че просто не знам ooooh! Като нямат вода или бащата не разрешава да се ползва водата /кое е истината не знам/, как ще отглежда дори елементарно новороденото си дете?  Как ще изварява шишетата? Как ще го къпе  и ще му пере дрешките? С какво? А инфекциите, които вероятно ще лепне на вторият ден? Ми те леглата бяха прогнили от мръсотия, залепнала за тях с години засъхнала и станала на кора....Ебаси!

# 40
  • София
  • Мнения: 2 623
Не мислите ли, че сте много крайни ?
Искам да запитам Вивиан когато си
с чешма на двора, със студена вода и
на всичкото отгоре не ти дават да я ползваш
как аджеба ще изпереш дюшек например ???
Много ми е чудно да ме открехнете  newsm78
И за сведение дрехите бяха в кашони !!!

# 41
  • Мнения: 6 167
Не мислите ли, че сте много крайни ?
Искам да запитам Вивиан когато си
с чешма на двора, със студена вода ...

в тоя спор не искам да влизам, но ще ти кажа как.
едната ми баба , която отдавна почина живееха в една къща в провинцията.
почти нямам друг спомен от нея, освен че все пере на ръка на чешмата на двора.

но не е нужно нито да се оправдава и 'разбира', ното да се отива в другата крайност.
аз съм по-склонна на второто.
а съм най-склонна да попитам чиго дири отдела за закрила а на детето към общината
(не разбрах от къде са) да не знаят за тия деца! И по-важно, защо на никой не му е дремело до момента да сигнализира?

защото тия хора сигурно не са на луната.
сигурно има други хора около тях. минават по улицата, или усещат вонята?
не са някакви диваци в планината, нали?
сигурно и съседи имат, сигурно дядката си взима от някъде парите, пие си някъде ракията.
сигурно си е купил от някъде агнешкото, сигурно децата ходят по улиците
и възрастни ги виждат. 

е това ми е въпроса - сега голямо вайкане - и помощ ще се намери и всичко, случаят вече е
разгласен - мерки все някой ще вземе.

но има сигурно и други 'вонящи' хора и там, където живеете.
лесно е да надигаме гражданските си позиции по форумите.
и лесно питаме " , къде е държавата'
колко от тук присъстващите са вдигнали телефона на ОЗД -София примерно да сигнализират
за нещо? за насилие, за работещо дете, за малтретирана жена?

Ето това е резултата от политиката, която тъпо и упорито втълпява вече в гените  на тоя народ,че от него нищо не зависи!

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 18:37 от Lennie

# 42
  • София
  • Мнения: 2 623
Лени, дюшек няма как да изпереш,
всъщност има, но докато изсъхне ще мухляса  Wink
За социалните си права, че все някой
трябва да ги извести, но и дори след като
бъдат известени никой не си мърда пръста  Naughty
Нали помниш случая с 2-те деца, които постъпиха
в Пирогов. нали точно социалните са ги върнали
на онази .......... дори не знам как да я нарека.
Много неща трябва да се променят и много
хора да бъдат уволнени ! Защото тази работа е
за хора със сърца, а не бездушници и мързеливци !

# 43
  • Мнения: 6 167
не е вярно това нещо Stop
отделите работят. аз съм работила с много свестни хора в отдели.
и от няколко единични случая не може да се извади генерален извод.
отделите за закрила на детето са към агенцията за социално подпомагане,
които са към МТСП. от др. страна ДАЗД ги навигира също. в ДАЗД също има страхотни хора, които правят много .
Кашата е голяма, но все пак , отвори сайта на ДАЗД да видиш колко неща СА
направени.
не можем да оплюем всичко, просто не става.
никъде няма съвършена система.
и тук отркиха някакъв който крил умрялата си баба в гардероба,за да й взима пенсията 3 години.
изроди и ненормални има навсякъде.
но 3 години никой не се беше замислял къде е тая жена!
ето това е голямата трагедия за обществата - при някои вповече, при някои по-малко.

# 44
  • Мнения: 6 206
Кофти работа но си мисля ,че тази жена е могла да вземе друго решение - има къщи по селата в които никой не живее и сигурно са в по- добро състояние отделно има и добри хора които биха и позволили да живее в къщата им ако те живеят в град например.Отделно тази жена може спокойно да се грижи за домашни животни - кокошки ,коза да не говорим ,че лятото на село можеш да си насадиш всичко .Начини винаги има но това нейното незнам как да го нарека как може да държи децата си в такава мърсотия  ooooh!То не мизерията не видяхте ли леглата изобщо не бяха оправени всичко беше на топка -мръсни завивки или нещо подобно .Чистили царевица в къщата и зарязали вътре обелките ,мръсни буркани -егати отврата ,баща и не и давал да ползва вода  ShockedДа потърси начин да се оправи и ето на накарай мързеливия на работа да те научи на ум - едно предаване и хоп нещата някак ще се наредят ще и пратят дрешки , дано и жилище и предоставят но тя и него ще превърне в такъв бардак навярно .................
Тя миналият път затова беше в предаването, преди този репортаж, тя беше на диванчето да си разкаже историята. Иска някой да й помогне, да й осигури къща, независимо къде, просто да има възможност да си гледа децата. Тогава се сетих за къщите на турските изселници, има такива празни къщи, толкова много на брой, въобще по селата има много изоставени къщи. Искрено и Лично гледам два пъти в годината, но такъв ми бил късмета, да попадна в детайли на тази история.Още тогава по начина, по който говореше я усетих, че е проблемна, много проблемна жена. И голямото й момче, което не го дадоха, било с язва. Въобще осакатява ги тези деца...
Джулиана, разбирам те, че сърцето ти трепва и мъката ти за децата. Но там беше много мръсно и то от мързел. Да, беше прала, което направо ме учудва. Но обелките от царевица, дюшеците бяха направо черни, мръсните буркани. Това не иска нищо друго, освен да го оправиш. Дори вода и сапун не иска. Точно зад момиченцето имаше една секция, върху която бяха нахвърляни хартии разни, мръсна, небърсана от прах сигурно с месеци. Това е манталитет...

# 45
  • на село
  • Мнения: 3 916
Не изчетох цялата тема, но гледах предаването - за мен това е мърлящина и никаква бедност не може да бъде оправдание за това... и аз не знам как да го нарека.
Колкото и да си беден, това не  оправдава  пълния безпорядък и мръсотия.
И аз съм имала баба, която живееше на село само с чешма на двора, но това нещо..., че то дори при магарето на баба ми беше по чисто.

И не мисля, че съм крайна и съм сигурна, че на тази жена колкото и да се помогне тя ще си остане такава, освен да ходи някой да и чисти.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 623
не е вярно това нещо Stop
отделите работят. аз съм работила с много свестни хора в отдели.
и от няколко единични случая не може да се извади генерален извод.
отделите за закрила на детето са към агенцията за социално подпомагане,
които са към МТСП. от др. страна ДАЗД ги навигира също. в ДАЗД също има страхотни хора, които правят много .
Кашата е голяма, но все пак , отвори сайта на ДАЗД да видиш колко неща СА
направени.
не можем да оплюем всичко, просто не става.
никъде няма съвършена система.
и тук отркиха някакъв който крил умрялата си баба в гардероба,за да й взима пенсията 3 години.
изроди и ненормални има навсякъде.
но 3 години никой не се беше замислял къде е тая жена!
ето това е голямата трагедия за обществата - при някои вповече, при някои по-малко.


Наскоро имах разговор с една жена,
живееща в Германия.
Разясни ми надълго и нашироко
патилата си с тези ангенции и ме запозна
с начина им на работа - повярвай ми
започна да ми се повдига.
Няма да коментирам - за мен това не са хора !
Не визирам всички, но по-голямата част да !
Да не говорим с какво се сблъскваме по домовете,
при самотните майки за които са подадени сигнали .........
Няма да изброявам - как пък един случай не претърпя развитие,
но хайде да не навлизаме в подробности !
Нито ти ще убедиш мен, нито аз теб !

# 47
  • Мнения: 4 176
Гледах и мисля,ч е тази майка и изобщо компанията там всички са за затвор. Тя беше отишла в предаването сами и единствено с цел да изкяри нещо. Гадост. Тази майка не си обича децата според мен.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 623
Гледах и мисля,ч е тази майка и изобщо компанията там всички са за затвор. Тя беше отишла в предаването сами и единствено с цел да изкяри нещо. Гадост. Тази майка не си обича децата според мен.

Гадост ли е да искаш помощ за теб и децата си ?
И толкова радост имаше в очите й, когато
каза на репортера, че децата й отново могат
да ходят на училище благодарение на помоща
на един човек. Ако тази майка не си обичаше
децата нямаше да се радва, че ходят на училище,
а щеше да ги праща да просят !
Аз мисля, че тя си обича децата независимо
от грозната реалност около нея !

# 49
  • София
  • Мнения: 1 252
ne pro4etox kakvo ste pisali,mo s1m potresena gledax predavaneto.tazi jena e m1rla,nqmane,nqnane na pari no koi da i iz4isti k16tata souialnite slyjbi li nie li koi.samo da izka moje da vzemi ka6oni da podredi drexite da pomete i pro4ie.a deteto napravo miloto omrq ot neodopstvo.kogato go popitoxa xodelo li e na gosti v nqkoi negova c1o4eni4ka to kaza s takava m1ka ne,k1de 6te otide,moje bi i deuata go izbqgvat.kak da pomogni  ne znaq.potresena s1m.
Донке, от 12 века имаме собствена азбука. Писането на шльокавица е обида за участниците във форума. Ако нямаш кирилица на компютъра си има сложен КРЕДОР, който ще ти трансформира текста с кирилски букви. За правописните грешки няма да коментирам, че  ooooh!

# 50
  • Мнения: 4 176
Любовта е мноого повече от това да се радваш, че ходят на училище. Аз искаш ли да ти се затръшкам, че ми е жал за някой си и в същото време да си оставам само с това, без да правя нищо.

# 51
  • Мнения: 4 176
А тази майка, като и е така жал, защо не се хване на работа? Да предположим, че няма работа. Защо тогава не вземе да ИЗРИНЕ тази кочина? Беднотията не означава обезателно да е КОЧИНА.
Хич не ми е жал за тази готована. Елементарното не прави, което се иска от една майка, а то е да си изчисти къщата. хайде не ми я  съжалявайте тази мърда.
Идеята да изкяри нещо. Свиня!

Не заслужава!

# 52
  • Мнения: 1 264
Да, и съм потресена  Shocked
Написах писмо до предаването,
с молба да ми изпратят адреса на
жената и да помогнем с каквото можем.
Очаквам да ми отговорят и ще ви държа
в течение.


С какво точно мислиш да помогнеш ?
Да и почистиш къщата ? Да я издържаш ?
Аз така и не разбрах защо не работи тая жена и не е работила доколкото разбирах от доста време  newsm78  Баща и бил крив , вторият и мъж бил крив за първият неразбрах , ама сигурно и той  Thinking Защо е решила да роди четвърто  дете при условие , че не може да се грижи за другите си деца ?

# 53
  • София
  • Мнения: 2 623
Да, и съм потресена  Shocked
Написах писмо до предаването,
с молба да ми изпратят адреса на
жената и да помогнем с каквото можем.
Очаквам да ми отговорят и ще ви държа
в течение.


С какво точно мислиш да помогнеш ?
Да и почистиш къщата ? Да я издържаш ?
Аз така и не разбрах защо не работи тая жена и не е работила доколкото разбирах от доста време  newsm78  Баща и бил крив , вторият и мъж бил крив за първият неразбрах , ама сигурно и той  Thinking Защо е решила да роди четвърто  дете при условие , че не може да се грижи за другите си деца ?

Ая просто съм изумена как интелигентен човек
като теб ми задава такива въпроси  #Crazy
Няма да ти обяснявам едно по едно с какво
може да се помогне. Имаш деца и мисля, че си
наясно от какво имат нужда нали ?
А всички останали въпроси не ми ги задавай на мен !
Имаше предаване и жената сподели всичко за което питаш !
Нито имам време нито желание да преразказвам !
Чукайте на дърво, че всички сте добре осигурени
и не сте стигнали тази мизерия. Когато си минал
през всичко това, тогава ще имаш право да обиждаш
и да даваш такива крайни оценки !

# 54
  • Мнения: 1 264
Гледах предаването и това и миналото  Thinking В първото тя каза , че иска къща в която да живее оплакваше се , че не получава соц. помощи от мъжа си , от баща си и т. н. Във второто показаха , че има къде да живее , но .......... за мен мястото в което живее с децата е кочина и отново някой друг и е крив  Thinking
Да ясно ми е от какво имат нужда децата , но не ми е ясно защо тази майка вместо да отиде в Искренно и лично и да иска помощ не се хване на работа примерно  newsm78
Дали сме добре осигурени или не това е друг въпрос  Wink пък и не чакаме на готово някой да ни поднесе на тепсия нищо  Grinning
Незнаех , че нямам право на мнение  Wink

# 55
  • София
  • Мнения: 2 623
Не, имаш право на мнение, но
нещата, които предлагаш са почти
неосъществими !
Тази жена живее на село и както
добре си видяла, репортера се пошегува,
че дори го няма на картата. За каква работа
намекваш, че трябва да започне ?
На село освен в Кметството, да си пастир
и да имаш бакалия каква работа да намериш ?
Да не говорим кой би взел бременна жена с
още 3 деца ?
И ако Държавата беше взела под внимание
още първото предаване, можеха да предложат
поне да е чистачка в Кметството, но не би !

# 56
  • Мнения: 4 176

И ако Държавата беше взела под внимание
още първото предаване, можеха да предложат
поне да е чистачка в Кметството, но не би !

хахахха Каква чистачка, като не може и това - я и виж къщата. хаххаха
Добра шега.

# 57
  • Мнения: 6 167
да, на село са и сигурно няма работа.
но си мисля, че ако бях на нейно място щях да имам 5-6 кокошки,
да направя градинка с лук, картофи и  домати,
може би да имам други домашни животни , или да разменям яйца срещу хляб
в бакалията, или срещу мляко за децата.
варианти има, дори в такава отчаяна ситуация.
дори щях да имам цветя - нали съм жена, ще искам да ми е хубаво.
за мен и за децата....

мисля, че хората са повече възмутени от бездействието й.
от това, че можеш да направиш нещо. да го подредиш, да го почистиш
до колкото е възможно, да го поддрържаш до колкото е възможно..

сигурно ми е лесно, защото не съм на нейното място.
но, юлияна  - ти също не си Stop

# 58
  • Мнения: 1 264
Селото казаха , че е близо до града примерно там е можела да си потърси работа или пък в Димитровград където е живеела преди година  Wink В  първото предаване беше бременна в 8 месец , а второто снимано  няколко седмици след първото  Simple Smile  Ти разбра ли какво е работила примерно последните 4-5 години защото аз не чух да е работила нещо освен ЛА  на вуйчо си ли , чичо си ли не помня преди година  Thinking
Няма да коментирам мръсотията в която живеят тия деца .

# 59
  • Мнения: 6 206
Също е работила и в някакъв завод, беше някаква типично мъжка професия, заварчик ли, нещо такова. Тогава спомена, че чисто женските неща не й се отдавали, фините работи.

# 60
  • Мнения: 1 264
Също е работила и в някакъв завод, беше някаква типично мъжка професия, заварчик ли, нещо такова. Тогава спомена, че чисто женските неща не й се отдавали, фините работи.

Това в завода не е ли било преди да се събере с вторият си мъж  newsm78 може и да греша де  Blush

# 61
  • Мнения: 6 206
Също е работила и в някакъв завод, беше някаква типично мъжка професия, заварчик ли, нещо такова. Тогава спомена, че чисто женските неща не й се отдавали, фините работи.

Това в завода не е ли било преди да се събере с вторият си мъж  newsm78 може и да греша де  Blush
А, предполагам. Вероятно е било и през комунизма, защото тогава без работа да остава на никой не беше разрешено.

# 62
  • Мнения: 1 080
Баба ми и дядо ми живееха в доста по-стара къща от тази .На стари години хората успяваха да гледат крава , прасе , кокошки и в къщата беше чисто нищо ,че пода беше на бабуни а тавана  заплашително висеше на отделни места. Както и да погледна на това един ми е извода - безподобна свинщина за която оправдание няма .
Отделите работят но не на това ниво виж да осигурят апартамент срещу подкуп и стабилни връзки проблеми няма , та нали ако работеха отдавна тези мили дечица щяха да бъдат настанени другаде .Като гледам енимал планет там си има зоополицаи ,които по сигнал ходят да спасяват мизерстващи животни е такава мизерия нямаше там ........

# 63
  • Мнения: 1 002
преди месец гледах едно друго подобно предаване ..там децата  вече бяха по на 20 години .. Мръсотията обаче тотална ...
такива предавания много ме депресират ...
ние също имаме къща на село  , в която от 10 години живеят  хора , които нямат собствен дом  , и почти никакви доходи , но всеки се грижи за хигиената , чистят , перат се , гледат в двора  зеленчуци , животни някакви ...не са се скапали на психично ниво , поради факта , че са много , много бедни  ..
в нашата къща имаше една жена с подобна съдба като на въпросната героиня - житейски "дървета " отвсякъде , но  бе спряла да ражда след второто дете , а двете си деца  ги възпитаваше добре ..но нито тя се възприемаше като жертва на тежкита си съдба  , нито децата й
 и по никакъв начин ( нито съзнателно , нито подсъзнателно ) не манипулираше хората ...

за днешната жена - жалко за децата ...

# 64
  • Мнения: 4 176
Също е работила и в някакъв завод, беше някаква типично мъжка професия, заварчик ли, нещо такова. Тогава спомена, че чисто женските неща не й се отдавали, фините работи.

А правенето и раждането на бебета и се отдават.
После помагайте. Стига бе хора. Тооолкова нещастие има по света, та сте взели да се вталявате за хора на които нищо не им се отдава, защото по-лесно.
Ама хич пък не ми е жал за тази. Децата, какво да ги правя. Има и по-зле от тях и то в БГ. 

# 65
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Тук всеки си пише от удобното столче на сит корем пред компютъра и съди тази такава, онази - онакава.
Чесно казано много жестоки мнения чета.
Не ми се пише повече.

Подкрепям Юлияна изцяло!  Peace

# 66
  • Мнения: 3 216
Гледах предаването и цял ден не ми излиза от ума оная картинка,кьдето детето показваше кьде си пише домашните. Shocked Не е до пари да прибереш парцалите и да ги подредиш-вьпсо на навик. А като видях,че майка й и башай живеят така-ми много ясно,че и тя живее гадно и децата си ще научи по този начин. СПоред мене Е вьпрос на пари ,но сьщо така е и вьпрос на вьзпитание." Крушата не пада по-далече от дьрвото".

# 67
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Крушата не пада по-далече от дьрвото".

Това за мен е една от най-безумните поговорки.

# 68
  • Мнения: 5 616
Не вярвах,че може да съществува подобно нещо! Неизпрано,
.................
Леле, каква мизерия, каква нищета, какво отношение, какъв живот - то това не е живот за мене де,но....

Който го е гледал - нека да сподели! Давали ли са и друг път подобни ужасии по ТВ?

Тези ужасии съществуват реално. Почти ежедневно се сблъсквам с такива картини. Ако знаете какви жилища има, особено в селата. Все едно си се върнал 70-80 години назад. Ами възрастните хора... Понякога, като се прибера, се чувствам напълно изцедена.
Скролнах мненията по темата по диагонал и няма да ги коментирам. Ще ви кажа само, че не можем да упрекваме тези хора от нашата гледна точка. Не знам дали можете да ги разберете. Понякога в Красива мама чета цени от сорта на 150 лв. за една маркова тениска или 150 лв. за парфюм Шанел /сумите са фигуративни/. Тези хора живеят цял месец с такива пари, плащат си тока и се опитват да преживеят до следващия месец. За да не бъда разбрана неправилно - не съдя никой от тези, които имат възможност да си купуват такива неща, казвам само, че ние не можем да ги разберем.

# 69
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
 гледах предаването. за мен тази жена, майка или каквото и да е там е скарана с хигиената отвсякъде или по-скоро никога не се е сприятелявала.
не знам що за човек трябва да си за да не ти пука къде и как живеят децата ти, не я оправдавам въобще тази дама!
аз по-мръсна къща не съм си и представяла, че може да съществува на земята, жал ми е за дечурлигата, много.

# 70
  • Мнения: 438
От това, което чета, стигам до извода, че проблемът не й е в парите.
Веднага правя връзка с жената, която даваха в предаването на Карбовски. Там определено парите бяха проблем. Всичко беше чисто, изпрано, подредено. Каквото имаше, де.
Аз гледах и първото предаване. Жената трябвало да ражда ,за да докаже на мъжа си че не му е изневерявала......къде ли е логиката....
Може би най-добрата помощ за децата е да се заведе тази жена на лекар и да и се помогне като и се сложи спирала и се сложи край на ражданията и като в предаването на Карбовски.
Иначе съм сигурна,че след като роди пак ще се върне при мъжа си......и пак ще е бременна и пак всичко от начало. Поне да не ражда повече още такива мъченици като милото момиченце,което плачеше от срам.....

# 71
  • out of space
  • Мнения: 8 573

Кати, погнусени сме не от беднотията, а от мръсотията. Няма оправдание да живееш по този начин, освен ако наистина не си полудял.

# 72
  • Мнения: 422
Абе айде моля ви се, трябва да си богат, за да си изчистиш къщата ли? (в случая мястото, където живееш).
Ей тва да си беден и мързелив си е ега ти комбинацията...  Sick
Евала, Ерика - намери точните думи!  Peace
То си личи, че въпросната "майка" тъне в мизерия, защото я мързи... Това, че няма пари - ясно, ама това, че дрехите бяха намятани на разни телове по стените и че смърди от неизмитите съдове си е от мързел и нищо друго...
Нима не може поне да сгъне дрехите на децата си? Нима не може да нареди паничките една в друга? Нима няма метла, с която да събере боклуците от земята???


То4но!

# 73
  • Мнения: 5 616

Кати, погнусени сме не от беднотията, а от мръсотията. Няма оправдание да живееш по този начин, освен ако наистина не си полудял.
Както казах прочетох само първото мнение и скролнах през темата. Но и мръсотията е следствие на мизерията. Когато нямаш какво да ядеш, се смазваш психически и не ти се иска нищо. Не съм гледала предаването и не оправдавам жената, само се опитвам да разсъждавам как се чувстват те. Отчаянието и безизходицата са страшно нещо, превръщат човека в първично животно, колкото и грозно да звучи.
Виждала съм и обратното- циганска къща, по-скоро барака в покрайнините на града. Нямат течаща вода, но майката пере яко, сварвала съм я да пере мокета и се старае много. Също и помаците са много чисти. Евала им правя на такива хора.

# 74
  • София
  • Мнения: 2 623
Съжалявам, че не мисля като вас  Crossing Arms
В крайна сметка хората са различни !
Ако тази жена не е научена да й е подредено
и така е възпитавана какво очаквате да й е
в къщата ?
Нали майка й живее в една стая с нея. Ами явно
тези хора така живеят.
За сведение отглеждаха животни в двора -
видях кокошки и гъски.
За помоща виждам, че на някои не им пука,
е да ама на мен ми пука и аз с радост бих
помогнала на тези деца. Не на майката, а на децата !
Те нямат вина за положението в което са
изпаднали и ако мога дори и един ден да направя
по-щастлив за тях значи си струва !!!

# 75
  • Мнения: 11 607
Сега се сетих.... Ако евентуално някой става рано сутрин и се чуди какво да прави - доколкото знам май в 5.00ч има повторение на Искрено и лично! Проверете в програмата и гледайте ако желаете.....

# 76
  • София
  • Мнения: 2 623
Сега се сетих.... Ако евентуално някой става рано сутрин и се чуди какво да прави - доколкото знам май в 5.00ч има повторение на Искрено и лично! Проверете в програмата и гледайте ако желаете.....

Щом влизаме във форума , логично
всички имаме нет  Hug
В www.neterra.tv има всички предавания,
който има желание ще го гледа !

# 77
  • Мнения: 4 380
За какъв мързел говорите бе, жени? Аз видях два големи простора с дрехи на двора и още един в самата "стая". Това не е от мързел и е направено от жена в 9-тия месец бременна и с 3 деца. Ако има някой който да препира толкова на ръка, да се обади да го чуем!

Сечене на дърва, носене на вода, гледане на животни, хранене на семейството...Това е все работа, която я върши една бременна жена и една болна старица.
За какво "подредено" говорите като няма къде да се подрежда. Няма мебели никакви освен няколко железни легла. Интересно къде и как бихте подреждали вие.

Много жестоки мнения тук наистина...Какви дрехи и неща изхвърлям на боклука-почти нови, за които тази жена не смее сигурно и да мечтае... И съм сигурна, че с повечето е така. Не е трудно да и се пращат тези дрехи, играчки за децата, помагала за училище. Всеки може да помогне, но май не желание виждам, а много жестокост.


Ако получите адреса и, пуснете го тук!

# 78
  • Мнения: 4 176
Изобщо не ме трогвате. Жена, която предпочита да жертва психиката и живота на децата си от съжаление или любов към даден мъж е  за затвор. Не съм я направила аз бременна. Сама си е избрала този живот. Ако ще да пукне в лайна и мизерия. Не ми пука!
Казвам от удобния ми нов стол в който седя, купен от мен самата с пари изкарани пак от мен.
Само да добавя, че съм отгледала сестра си сама и сме били изоставени и от двамата ни биологични родители. Почнала съм жовота си с 1 джапанки и един китеник на който съм спяла на земята.
Повтарям- човек сам избира какъв да бъде живота му, защото ние не сме господари на настоящето, но сме такива на бъдещето.
Бреййй, че състрадателен народ бре. Когато аз и сестра ми живеехме в една дупка и ядяхме цяла зима САМО туршия се изпокриха всички роднини, съседи и познати. Знаеха и се виждаше, че гладуваме и никой не се сети 1 паница боб да ни донесе. Януари месец ходех с едни изтъркани еспадрили, а под чорапите с найлонови торбички, че да не си мокря краката и пак бяхме горди и на никой не казахме, че вече 3-ти месец ядем един бидон туршия.
Айде стига с тая жал. Винаги има и по-зле. Тази поне има кокошки да заколи и живее в собствена къща с роднини. Аз обаче нямах това щастие.
Вече до гуша ми идва от тая състрадателност. Здрави, прави хора да им помагаме.
Няма такова понятие, като "безизходица". няма!

# 79
  • София
  • Мнения: 2 623
Пак повтарям - децата нямат вина !

А Мамице на теб ще кажа, че просто
не си случила на хора и роднини !
И след като това безхаберие си го търпяла
на гърба си защо правиш същото ? В смисъл
хем обиждаш, хем отказваш безапелационно
всякаква помощ ?
И станалото станало - тъпа, проста, мизерница
.................... децата са факт !
Понякога чак ми се отяжда като се сетя колко
дечица си лягат гладни.
Не мога да помогна на всички, но на колкото мога !
Едно дете да направиш поне за миг щастливо си струва !

# 80
  • Мнения: 4 155
Току що гледах повторението. Наистина не знам. Представих си какъв кошмар изживяват децата. Но си мисля, че за тях би било по-добре да ги вземат в дом. Казаха, че майката ги биела.
В домовете се отглеждат деца, чийто родители не могат се справят с отглеждането им. Те не са дадени за осиновяване, а само за отглеждане. С огромна болка си мисля, че за тези деца ще е по-добре там.

# 81
  • Мнения: 3 886

Кати, погнусени сме не от беднотията, а от мръсотията. Няма оправдание да живееш по този начин, освен ако наистина не си полудял.


тъй е просто  нямам думи за чистотата не трябва да си беден или богат а просто малко да подържаш поне от време на време .Нямам думи иначе за къщата.Тръпки ме побиват като се сетя ,че там ще живе е едно малко бебе ужас направо.То не е оправдание че са бедни и разхвърляни.За мързел ли става дума незнам ама наистина за жена в 9 месец много пране е прала  Tired Cry Shocked

# 82
  • Мнения: 4 380
Изобщо не ме трогвате. Жена, която предпочита да жертва психиката и живота на децата си от съжаление или любов към даден мъж е  за затвор. Не съм я направила аз бременна. Сама си е избрала този живот. Ако ще да пукне в лайна и мизерия. Не ми пука!
Казвам от удобния ми нов стол в който седя, купен от мен самата с пари изкарани пак от мен.
Само да добавя, че съм отгледала сестра си сама и сме били изоставени и от двамата ни биологични родители. Почнала съм жовота си с 1 джапанки и един китеник на който съм спяла на земята.
Повтарям- човек сам избира какъв да бъде живота му, защото ние не сме господари на настоящето, но сме такива на бъдещето.
Бреййй, че състрадателен народ бре. Когато аз и сестра ми живеехме в една дупка и ядяхме цяла зима САМО туршия се изпокриха всички роднини, съседи и познати. Знаеха и се виждаше, че гладуваме и никой не се сети 1 паница боб да ни донесе. Януари месец ходех с едни изтъркани еспадрили, а под чорапите с найлонови торбички, че да не си мокря краката и пак бяхме горди и на никой не казахме, че вече 3-ти месец ядем един бидон туршия.
Айде стига с тая жал. Винаги има и по-зле. Тази поне има кокошки да заколи и живее в собствена къща с роднини. Аз обаче нямах това щастие.
Вече до гуша ми идва от тая състрадателност. Здрави, прави хора да им помагаме.
Няма такова понятие, като "безизходица". няма!

Това не е вярно. Тази жена е жертва на насилие от раждането си и до сега. Една жертва на насилие не избира сама живота си, нито бременностите си. Сит на гладен не вярва. Ти няма да повярваш че е НЕВЪЗМОЖНО да бъдеш господар на себе си когато си жертва, защото не си била, нито пък си учила нещо за това за да го знаеш. Ти съдиш по себе си.
Но ги има и другите. Отгледани в подобни условия и малтретирани от както се помнят.

# 83
  • Мнения: 6 206
Само да вметна относно прането, извинявам се ако издребнявам, не знаете кога е изпрано това пране. Може и да е преди месец и от мързел да не се събира. Това е огромна вероятност.

Мамице, моята история е горе долу като твоята, само че аз отидох в другата крайност, защото знам колко е трудно и колко боли, винаги гледам да помогна, поне малко и колкото мога.

# 84
  • Мнения: 6 461
Току-що гледах... ShockedНе мога да повярвам... Sad Не мога и да пиша... CryДжулка,намери ли адреса?

# 85
  • Мнения: 4 380
Цитат
Само да вметна относно прането, извинявам се ако издребнявам, не знаете кога е изпрано това пране. Може и да е преди месец и от мързел да не се събира. Това е огромна вероятност.

Това са необосновани хипотези. Имаше огромно пране, прано е на ръка и при това там няма топла вода (дали и вода има въобще). Жената обясни как се мият и как се носи вода. Представете си сега къпането на 3 деца...
Това което ви се струва мръсотия се нарича МИЗЕРИЯ. Крайна степен на бедност. Не е възможно в такива условия да е подредено и блести от чистота. Помислете- 38 лева на месец за бременна жена, 3-те и деца и двама възрастни!!! Някой може ли да си го представи?

# 86
  • Мнения: 6 206
xenia, познавам този тип жени. Те правят така. Перат един път на три четири месеца, простират и после ги свалят от простора когато трябва да ги облекат дрехите.
Разбира се, това си е мое мнение и не ангажирам никого с него.
Пък и въпросът за мен не е майката, за нея въобще не ми е жал, ама въобще, този за който мисля са двете малки дечица.

# 87
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Предполагам,  обяснението е, че жената си няма близки хора.......хора, с които да поговори, да оплюе мъжа си, да се почувства човек..........хора, на чието мнение да държи........мизерията в душата и е отразена навън........така става обикновено..........

# 88
  • Мнения: 2 292
да, на село са и сигурно няма работа.
но си мисля, че ако бях на нейно място щях да имам 5-6 кокошки,
да направя градинка с лук, картофи и  домати,
може би да имам други домашни животни , или да разменям яйца срещу хляб
в бакалията, или срещу мляко за децата.
варианти има, дори в такава отчаяна ситуация.
дори щях да имам цветя - нали съм жена, ще искам да ми е хубаво.
за мен и за децата....

мисля, че хората са повече възмутени от бездействието й.
от това, че можеш да направиш нещо. да го подредиш, да го почистиш
до колкото е възможно, да го поддрържаш до колкото е възможно..

сигурно ми е лесно, защото не съм на нейното място.
но, юлияна  - ти също не си Stop



Лени, аz писах писах и се иzтри , та сега на кратко. За всички, които дават акъл да си намери работа. Тя ще си намери, ноп от това по чисто ще стане ли у тях?
Аz имам 1 дете и нямам време да сготвя вечерята, а като си представя 3 ... и бременна с 4 то  #Crazy какво псрво ? чистене? готвене? zанимаване с децата? Търпене на ненормалщините на иzродлив съпруг? Някой да е вzел да и помогне в домакинството? Съпруг? Баща? Не.  С каква мотивация да вzеме кокошки да гледа и семейна ферма да върти  newsm78 С какво време с кои сили.
Ами тя е в такава ситуация и в такова обкръжение и просто това и е живота. Сигурно друго ни вижда, ни се надява, ни вярва.  За такива хора според мен трябва да се намери начин да нямат толкова деца. 1 ОК, вижда се , че не се справя и няма въzможност zа нормално отглеждане и да се предприема стерилиzация (може и временна, обратима, току виж след време се случи нещо и влеzе в релси и zапочне нормален живот) . Китай са го иzмислили някак и си решават до няксде проблема. Вместо да дават пари, като има проблем вzемат пари. Ако и в такива случаи вместо да се дават пари zа повече деца се вzемат глоби ...  newsm78

# 89
  • Мнения: 2 292
Селото казаха , че е близо до града примерно там е можела да си потърси работа или пък в Димитровград където е живеела преди година  Wink В  първото предаване беше бременна в 8 месец , а второто снимано  няколко седмици след първото  Simple Smile  Ти разбра ли какво е работила примерно последните 4-5 години защото аз не чух да е работила нещо освен ЛА  на вуйчо си ли , чичо си ли не помня преди година  Thinking
Няма да коментирам мръсотията в която живеят тия деца .

аz не zнам как бих могла да работя с 3 деца. На кой ще ги оставя, след като роднините са ненормални,  и кой ще ми плаща гледачката?

# 90
  • Мнения: 3 216
Жената каза ,че не е работила ,защото мьжьт й е ревнинв и не й е позволявал. Проверки е имало след като е ходила до града,а представяте ли си ,ако работи с мьже какви ще са проверките ooooh!

# 91
  • Мнения: 2 292
Баба ми и дядо ми живееха в доста по-стара къща от тази .На стари години хората успяваха да гледат крава , прасе , кокошки и в къщата беше чисто нищо ,че пода беше на бабуни а тавана  заплашително висеше на отделни места. Както и да погледна на това един ми е извода - безподобна свинщина за която оправдание няма .
Отделите работят но не на това ниво виж да осигурят апартамент срещу подкуп и стабилни връзки проблеми няма , та нали ако работеха отдавна тези мили дечица щяха да бъдат настанени другаде .Като гледам енимал планет там си има зоополицаи ,които по сигнал ходят да спасяват мизерстващи животни е такава мизерия нямаше там ........

да .. .баба ти и дядо ти са се справяли, но са били нормални хора и са се подкрепяли вzаимно. Ако тя гледа децата , той ще работи. А вие какво искате от нея? Хем децата и къщата,  хем да работи? Е как да стане?
Коя от вас хем си гелда децата и къщата , хем работи ? Колко плаща zа гледачка?

# 92
  • Мнения: 1 264
Нали преди година е живяла в Димитровград там как я е проверявал ?
Защо е решила да роди 4 дете не проумявам ?
Жал ме е за децата , но и в последно време имам нетърпимост към хора на който все  някой друг им е виновен , мъжа и , баща и , липсата на соц помощ и .............. и да помагаш и да не помагаш все тая , ако тя сама не си помогне . Какво ще пращате години наред колети с дрехи , храна , че може и някой друг лев да си покрие сметките ?
Дрехите незнам от кога висят на простора , но изглеждат сухи .
Ами аз имам 3 деца и работя  Grinning как ли успявам  newsm78 че и чистя , пера и готвя и гледачка нямам  Thinking , а да и роднини помощници нямам   Wink

# 93
  • Мнения: 2 622
Позвавам лично въпросната "жертва"Всяка нейна дума е лъжа!Тя и цялото й семейство са мързеливи и крадливи боклуци!Да,това е най-точния израз за Марияна!Беше ми съседка (когато живееше в Димитровград)и много добре я познавам.Имаше добре заплатена работа -напусна я,за да вземе някакво обезщетение,т.е.самосъкрати се.Цял живот е чакала някой да й подаде нещо!Ако има 5лв.ще ги даде за кафе и цигари,но не и за хляб на децата си.По-мързеливо и нагло същество не съм срещала!И децата толкова си гледа!Когато роди предпоследното,оставяше го само и излизаше за по няколко часа.Горкото дете се скъсваше да реве,а тя се развяваше по улиците!Моля ви,въобще не й вярвайте!Всяка нейна дума е лъжа,познавам я много добре!
Вярно,че живее в мизерия като скот,но ТОВА Е НЕИН ИЗБОР!
Имаше няколко възможности за работа,но нея я мързи да работи,предпочита да хленчи и да проси от социалните,отколкото сама да се грижи за децата си!И сто апартамента да й дадат,и стоте ще превърне във кочина,тя си е боклук!

# 94
  • Мнения: 2 622
А за децата-просто съм изумена!Сега и 4-то!Защо въобще ги създава тези деца?!И м/у другото,не всички са от мъжът й Mr. GreenКогато забременя със третото дете,си беше в Димитровград,а мъжа й си беше на село.Направо ми се повдига от лъжите й!
Позволявам си да съм крайна,понеже много добре я познавам,мъжът й също.Той поне ходеше и работеше,а тя...Ох,думи нямам да изразя възмущението си от това същество!

# 95
  • Мнения: 2 292
Нали преди година е живяла в Димитровград там как я е проверявал ?
Защо е решила да роди 4 дете не проумявам ?
Жал ме е за децата , но и в последно време имам нетърпимост към хора на който все  някой друг им е виновен , мъжа и , баща и , липсата на соц помощ и .............. и да помагаш и да не помагаш все тая , ако тя сама не си помогне . Какво ще пращате години наред колети с дрехи , храна , че може и някой друг лев да си покрие сметките ?
Дрехите незнам от кога висят на простора , но изглеждат сухи .
Ами аз имам 3 деца и работя  Grinning как ли успявам  newsm78 че и чистя , пера и готвя и гледачка нямам  Thinking , а да и роднини помощници нямам   Wink



моля те да ми опишеш как го постигаш, zащот оаz имам 1 дете, нямам роднини да ми помагат, работя, но някак си не мога да си представя да го оставя 6 часа само в къщи   #Crazy плащам си zа гледачка като поп  Hug

# 96
  • София
  • Мнения: 2 623
Позвавам лично въпросната "жертва"Всяка нейна дума е лъжа!.....................

С теб вече мога да се съглася,
защото я познаваш лично до
колкото мога да ти вярвам.
В такъв случай тази жена не
заслужава съжаление, но няма
как да не изпитвам такова към децата.
От "Движението на българските майки"
сме се сблъсквали с такива проблемни жени,
които са късали нервите на всички,
които само чакат на някого,
но и за миг не сме си помислили
да престанем да се грижим за дечицата им,
защото те го заслужават.
И тук има същия проблем, но
тези деца заслужават помоща ни !
Ако успеем да им набавим поне
минималните неща, така че да завършат
училище, да не се чустват по-долу от
другарчетата си можем да ги предпазим
да последват съдбата на майка си !

Все още нямам отговор от предаването  Thinking

# 97
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
но и за миг не сме си помислили
да престанем да се грижим за дечицата им,

Крайно или не, мисля че на такива "майки" трябва да се отнемат родителските права моментално, а децата да бъдат осиновени от нормални хора.

Мечтая си просто...по европейски.

# 98
  • Мнения: 2 292
но и за миг не сме си помислили
да престанем да се грижим за дечицата им,

Крайно или не, мисля че на такива "майки" трябва да се отнемат родителските права моментално, а децата да бъдат осиновени от нормални хора.

Мечтая си просто...по европейски.

да, zащото движенията могат да помагат, да дават дрехи, храна ... но как могат да предпаzят децата от побой или малтретиране?

# 99
  • Мнения: 15 619
Съгласна съм с Реза и Вивита.

# 100
  • Мнения: 11 607
но и за миг не сме си помислили
да престанем да се грижим за дечицата им,

Крайно или не, мисля че на такива "майки" трябва да се отнемат родителските права моментално, а децата да бъдат осиновени от нормални хора.

Мечтая си просто...по европейски.

да, zащото движенията могат да помагат, да дават дрехи, храна ... но как могат да предпаzят децата от побой или малтретиране?

Защо трябва майка да пребие детето си и да го осакати за да и се отнемат родителските права... Вярвам,че много преди да стане нещо лошо, мамата е давала индикации,че не може да бъде пълноценна мама и децата имат нужда от по-добро място за живеене!

# 101
  • Мнения: 3 423
не гледам това предаване,но това което сте писали много ме натъжи
невярвам това да е единичен случай,татко скоро ми разказа, как посетил къщата на един селянин и беше потресен, че там имало само един мръсен матрак на който спяло цялото семейство Sad

за въпросната жена -не мисля, че можем да я съдим-ние живеем в абсолютно различен от нейния свят и няма как да се поставим на мястото и Peace
dddddd въпреки,че я познаваш ти неможе да си сигурна за това, какво я е довело до това дередже
невярвам да забременява по желание,съгласна съм с тези ,които смятат,че е жертва-как би могла да се предпази,невярвам да има пари за противозачатъчни ,презервативи
относно чистотата-тази жена е бременна,има малки деца ,може и отчаяна да е -незнам възможно ли е да има енергия и да чисти


смятам ,че държавата трябва да и осигури жилище, заради дечицата
на циганките нали им дават newsm78




# 102
  • Мнения: 920
Аз съм безкрайно крайна, дори цинична.
Не съм и религиозна, но знам някои приказки.

Ако сам не си помогнеш, и Господ не може да ти помогне.
Бог дава, но в кошара не вкарва.

Крайно или не, мисля че на такива "майки" трябва да се отнемат родителските права моментално, а децата да бъдат осиновени от нормални хора.
Мечтая си просто...по европейски.

Това е единственото решение и според мен. Не искам да помагам на жени, на които не им пука за децата и раждат без да мислят. И да им дават жилища. На мен никой не ми е дал - защо? Защото и двамата с баща им работим, за да го осигурим.

Омръзна ми от оправдания - няма пари за хапчета, за презервативи...Ами има 1 безплатен начин - Спинкай сам.И аз искам да имам много деца, но съм преценила, че не мога да им дам нормален живот. Не завиждам на такива, защото те никога няма да усетят чувството да бъдеш майка.

# 103
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
смятам ,че държавата трябва да и осигури жилище, заради дечицата

И аз имам две деца.
Искам държавата да ми даде мезонет на бул Витошка.

относно чистотата-тази жена е бременна,има малки деца ,може и отчаяна да е -незнам възможно ли е да има енергия и да чисти

Кажи, че се шегуваш, защото в този форум пишат предимно бременни жени, някои от които имат и малки деца.

невярвам да забременява по желание,съгласна съм с тези ,които смятат,че е жертва-как би могла да се предпази,невярвам да има пари за противозачатъчни ,презервативи

о, не, тя без да иска забременява.
Смея да твърдя, че постявянето на спирала (не хормонална) е далеч по-евтино от гледането на дете, а и далеч по-отговорно в този конкретен случай.

Добре е да сме мили, но аз поне не желая да ме правят на идиот разни мизерници по душа.

dddddd въпреки,че я познаваш ти неможе да си сигурна за това, какво я е довело до това дередже

кое дередже?
Да напусне не лоша работа, за да увисне на социални помощи ли?
Бахти дереджето, простете каруцарският ми изказ...

# 104
  • Мнения: 126
Не мисля,че е лъжа след като и съседите го твърдят нейното положение.Вярно,че и нея я мързи и то много за да позволява да живеят децата и в такава кочина.Но мисля,че е вярно и това,че тя не ражда без да мисли а е принудена от съпруга си,които си правел деца просто за да види дали си приличат едно с едно и да е сигуре,че всички са от него.Странно но факт(жената го каза)Каза също,че неможе да си позволи противозачатъчни или недай си боже спирала-той нямал да го позволи.Тази жена ходи под страх и под час дори и до тоалетната,пък камо ли да отиде до аптеката за хапчета.Искренно я съжалявам,но и не я оправдавам.Всеки трябва да се справи с проблемите а не да бяга от тях и да оставя нещата в ръцете на Господ и на самотек.Ако тя не си помогне и Господ няма да и помогне.Трябва да събере смелост и да се махне от там.Пък където и да отиде няма да е по-зле от положението в което се намира в момента.А и много хора ще и подадат ръка,но ако наистина я мързи и е така както казва ddddd едва ли положението и ще се оправи  newsm78

Последна редакция: вт, 09 яну 2007, 13:33 от Бебина

# 105
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Тя не ражда без да мисли а е принудена от съпруга си,които си правел деца просто за да види дали си приличат едно с едно и да е сигурен,че всички са от него.

 newsm78

Сега..тук въпросът е тя дали разбира какво значи това.

И ако "да"...чий по дяволите го дири при този "съпруг".
Ако "не", то се касае за психично разстройство и тя трябва да се лекува, а децата - да се настанят в поне малко по-човешки условия.

При нито един вариант не съм склонна да дам пари или каквото и да е в ръцете на тази жена.

# 106
  • Мнения: 126
newsm78

Сега..тук въпросът е тя дали разбира какво значи това.

И ако "да"...чий по дяволите го дири при този "съпруг".
Ако "не", то се касае за психично разстройство и тя трябва да се лекува, а децата - да се настанят в поне малко по-човешки условия.

При нито един вариант не съм склонна да дам пари или каквото и да е в ръцете на тази жена.
Сигурна съм,че разбира в какво положение се намира(ако положението е такова),но мисля,че страхът и  това,че няма да се справи сама надделяват.А може би пък така и е добре да не му мисли много за прехрана,дом ...знам ли newsm78.Опитвам се просто да я разбера тая жена ooooh!

# 107
  • Мнения: 1 581
Да бе, без да иска милата ги ражда, защото е жертва. И какво?!
Значи тя е принудена, няма изход, затова нека, моля, държавата и доброволно хората да й помагат - да пращат дрехи и помощи на децата - пък тя ще ражда още, щото без тоя мъж не може...

Ако въобще трябва да се помага, трябва тая жена да разкара тоя мъж или да му се опълчи и да спре да ражда. Тука се препоръчват разводи за далеч далееееч по-несериозни неща.
Какво разбиране да проявя, че ражда, принудена от мъжа си, без да може да осигури елементарни неща на децата си - ми не мога да проявя разбиране.

# 108
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Опитвам се просто да я разбера тая жена ooooh![/i]

Ако се опитваш достатъчно дълго - ще успееш да си обясниш всички нейни постъпки и да ги оправдаеш.
Ще ги пречупиш през призмата на желанието си да помогнеш.

Тя на това разчита.

# 109
  • Мнения: 6 167
Тя не ражда без да мисли а е принудена от съпруга си,които си правел деца просто за да види дали си приличат едно с едно и да е сигурен,че всички са от него.

 newsm78

Сега..тук въпросът е тя дали разбира какво значи това.

И ако "да"...чий по дяволите го дири при този "съпруг".
Ако "не", то се касае за психично разстройство и тя трябва да се лекува, а децата - да се настанят в поне малко по-човешки условия.

При нито един вариант не съм склонна да дам пари или каквото и да е в ръцете на тази жена.

след н-страници най-после стигнаме до психологическия момент.
жената не е наред.
не е наред от мизерия, от отношението на мъжа й, баща й и тн
всичко, което на нас ни се струва рационално в случая, за нея може да е
на космически разстояния.

от 2 дена я чета тая тема и съм категорично ЗА децата да бъдат отнети и
да бъдат дадени в дом - там, ще имат самостоятелни легла, ще бъдат хранени, ще имат вода и контакти с други деца. ще се отърват от едно настояще, което не им предлага никакво бъдеще.
за мен в момента домът е шанс на тези деца ( дори и временен) да се махнат от тоя кошмар!

# 110
  • Мнения: 99
Не искам никой да ме съди за това, което ще напиша... мое мнение е и не ангажирам никого с него!!!

Нищо на този свят не те оправдава за да нямаш работа, за да създаваш деца, когато нямаш условия за такива, за да не поддържаш елементарна хигиена и да живееш на принципа "естествен подбор". Щом хора незрящи могат да работят, хора инвалиди имат с какво да изкарват прехраната си.... нямам думи...
Седя на стола си (от естествена кожа), на лаптопа си, пиша от топлия си апартамент (парното работи на 5, и е платено), облечена в анцуга си на Sergio Tacchini, хапнала съм добре (този път свинско със зеле), приготвено от домашната ми помощтница. НЕ, НЕ се хваля, но всичко това съм постигнала с много труд и лишения, работа по 22 часа понякога в денонощието. Миела съм прозорци на коли по светофари и бензиностанции, продавала съм вестници на подлези, събирала съм помощи за деца сираци по домовете на хората, семки продавах пред стадион, барманка съм била, секретарка във фирма, модел бях 12 години и вместо за лъскави парцалки даваах парите си за обучение и за да направя рекламната си агенция, тя ми искара пари и направих и печатница, в последствие със първия си съпруг инвестирах и направихме фирма за работни облекла (накрая имахме и 3 цеха), сега със втория ми съпруг направихме фирма за внос на медицински продукти. Родителите ми нямаха хигиенни навици, но с времето се научих, че за да успееш не ти трябва повече от един сапун. Съпруга ми на 10 години сам е отгледал сестра си защото родителите му са били студенти и са пътували на стаж в други градове. Уважавам го защото всичко е постигнал и той като мен сам.
Не сме имали деца досега защото не сме били готови и сме преценили, че финансово не сме готови за тях. Детето не е куче, когато не ти е удобно вече да го дадеш на съседите, трябва да си готов.
Не помагам на такива хора с пари ( а мога), готова съм да им помогна със съвет, но никога няма да им дам пари, дрехи, жилище. Човек трябва да се научи сам да се справя с незгодите на живота, а не винаги някой да му решава пробемите.
Тази жена няма нужда от метла, а от лопата за да изрине живота си и да се изрине самата тя., да се откопае от окопите на "искам съжаление". Не ме разбирайте погрешно, плаках, много плаках докато гледах и дверте предавания, сърцето ми подсказваше направи нещо, съзнанието ми казваше, не и правиш услуга така, само ще влошиш нещата.
Жената, която работи при мен е малтретирана, мъжа и е лентяй и не работи, тя работи при мен, в офиса, в още 2 жилища чисти, гледа почасово 1 дете, а през уикенда е продавачка на 1/2 ден в магазин за детски дрехи. Не е най-добрата чистачка, но се старае и никога не се е пожалила. Давам и мои стари дрехи, защото знам, че това е нещо което не може да си позволи.
Има толкова много неща които съм насъбрала и искам да кажа, но сълзите ми напират (сълзи ная яде и болка). Чуствам се безпомощтна не защото не мога да даря, а защото няма кой да ме чуе.
И като за последно "държавата не ние виновна, ние сме тези които съсипваме това което ни е дадено" служители-мужители, те също са граждани, подкупите ги даваме всички ние, които плачем от корупцията, всички ние хвърляме обелките от вафла на земята, а ревем от мръсотията.... ако ние пречистим сърцата и душите си и се откажем от готованстването си, само тогава ще живеем нормално.

# 111
  • Мнения: 1 264
Добре де тоя мъж като е толкова лош що се е върнала при него след като преди година е живеела в Димитровград сама  newsm78 Защо не си е потърсила работата там ? Колко годишно и е най-малкото дете ?
Ако я е държал толкова изкъсо как е успяла да отиде до София ?
 Ако беше си сложила спирала мъжа и как щеше да разбере  newsm78 дори и с фенерче да и свети надали щеше да я види  Wink

# 112
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Тя защо е отишла в това предаване........вероятно да търси помощ ....не съм гледала предаването ........ явно жената търси начин да се справи

# 113
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Тя защо е отишла в това предаване........вероятно да търси помощ ....не съм гледала предаването ........ явно жената търси начин да се справи

Не.
Жената търси някой да я оправи.
Така е свикнала.

aq_kiara , прочети пак постовете на ddddd...
Имала е работа.

# 114
  • Мнения: 3 886
Аз съм за помощи за децата ако някои ще дава имам дрехи за бебе.

# 115
  • София
  • Мнения: 2 623
Всеки има своята гледна точка,
но едно не мога да разбера - да,
всеки постинг е написан с оглед
най-доброто за децата, но никой
не се замисля и за момент, че тези
деца въпреки всичко може да
обичат майка си така както
нашите деца ни обичат. Може да
предпочетат да живеят в мизерия,
но да са близо до майка си. Никой
не помисли за това. Хайде най-малкото
и бебето на път е възможно да ги вземат
в дом, но по-големите ?
Диди Великова - абсолютно съм съгласна
с теб, но като наказваш майката с това,
че отказваш да помогнеш въпреки, че
го искаш, децата каква вина имат пак питам ?
Или да разсъждаваме така - тая нищо не заслужава -
да не е раждала, да се оправя. Изобщо не ми дреме за нея,
но като видях момиченцето ми се скъса сърцето.
Аз мисля, че трябва да се даде шанс на тези деца.
ddddd мислиш ли, че ако изпратим помагала и
дрешки за децата тази жена няма да ги продаде или
нещо подобно ?

# 116
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Може да
предпочетат да живеят в мизерия,
но да са близо до майка си.


...и се завърта колелото.
Те живят с майка си, като майка си, мислят като майка си...стават като майка си.
Та нали пишете по-горе, че тя е такава заради баща си и мъжът си.

И децата ли трябва да станат такива?

Пък свижданията в домовете не са забранени.
Тя ако си стъпи на краката някак - ще си ги върне евентуално.

Това ще е шанс и за нея и за тях.
Не нашите помощи...

# 117
  • Мнения: 126
...тези
деца въпреки всичко може да
обичат майка си така както
нашите деца ни обичат. Може да
предпочетат да живеят в мизерия,
но да са близо до майка си...
И аз мисля,че децата са привързани все пак към майката и не е удачно да се изпратят в дом.От тази гледна точка ми е жал за майката може би покрай децата newsm78.Но тя не е толкова за съжаление(освен това което и причиняват мъжът и и баща и-изхождам от предаването,съседите и роднините).Само за това я съжалявам.Но въпреки трудностите би могла да намери изход от ситуацията.А що се отнася до това ако някой и изпрати дрехи и пособия за децата-не мисля,че ще ги продаде  ThinkingНо каквито и дрехи да се изпратят децата ще си останат мръсни и всичко това ще изгуби смисъл.Не мисля,че може да се помогне на това семейство щом майката не го иска Rolling Eyes

# 118
  • Мнения: 1 813
Мисля,че един добър вариант е тази майка де се изнесе от службите в дом за временно настаняване на жени, жертви на насилие.Да й се даде шанс да излезе от порочния кръг, така ще има възможност да си отгледа спокойно бебето, да обърне внимание на децата си.А по-късно, след като с нея се работи професионално-психологическа подкрепа, социални работници, да си потърси работа.Живота не е толкова страшен, ако имаш варианти-тя в момента просто няма избор.

# 119
  • Мнения: 99
Всеки има своята гледна точка,
но..... но никой
не се замисля и за момент, че тези
деца въпреки всичко може да
обичат майка си така както
нашите деца ни обичат. Може да
предпочетат да живеят в мизерия,
но да са близо до майка си. Никой
не помисли за това.
Диди Великова - абсолютно съм съгласна
с теб, но като наказваш майката с това,
че отказваш да помогнеш въпреки, че
го искаш, децата каква вина имат пак питам ?
Или да разсъждаваме така - тая нищо не заслужава -
да не е раждала, да се оправя. Изобщо не ми дреме за нея,
но като видях момиченцето ми се скъса сърцето.
Аз мисля, че трябва да се даде шанс на тези деца.
ddddd мислиш ли, че ако изпратим помагала и
дрешки за децата тази жена няма да ги продаде или
нещо подобно ?

По повод на първото, което си написала - мога само да кажа, те и жените, които са подложение на физически тормоз от съпрузите си ги обичат, може да предпочитат да живеят с разкъсан и зашит далак, разбита глава, счупени крайници, но да са до "любимия". Така ли да разсъждавам?????(Въпреки, че е имало случай, в който оправдавах насилник!!! Жената бе толкова нетърпима, че и аз бих я фраснала....но това е друга тема... може би!)
Ако ние сега подадем ръка и облечем тези деца, дадем им покрив над главата... как тогава социалните да имат довод за да и отнемат родителските права? Нали се е погрижила.... докога, за колко време?? до следващия спонсор... Та тя само повтаряше колко много се грижела и колко много чистела..... Видяхме!!!!
Не мога да спра да плача!!!! Искам да помогна на тези прекрасни деца, има тук във форума прекрасни майки, които мечтаят за такова мило момиченце и всеки ден гледат празното бюро, молят господ едно такова момченце да протегне към тях така ръка, да имат "теглото" на мърдащо човече в корема си.... да готова съм да помогна с всичко, което е по силите ми, всяко едно дете от тези да намери истински родители!!!! Защото всичко друго е помощ за "майката"!!!

# 120
  • Мнения: 6 167
и отново не съм съгласна. Naughty
децата обичат майка си, тя тях също.
приемам, че това е така, защото не знам истинската ситуация.
обаче само това само по себе си не е достатъчно.  Stop
това да отидат в дом не означава никога повече да не видят майка си
не живеем в роман на емил зола.
през ваканциите  повечето деца отиват по родните си места и родители/роднини. да не говорим, че почти няма дом в БГ, който да не води децата 2 пъти годишно на лагери. Т
ези деца море виждали ли са?!
не са и малко  родителите,  които дават децата си в големия град в дом, защото не могатда плащат наеми и изръжка по време на средно образование. аз познавам няколко такива деца.

децата имат права и тези права трябва да се зачетат. едната гола обич не гарантира
нищо. не гарантира най-вече качествена грижа! не гарантира здравето им, правото им на храна, хигиена, образование, игра  и тн.
децата не са собственост на родителите, колкото и да сме свикнали да мислим за тях така.
затова има и конвенция за правата на детето, и закон за закрила на детето и тн.
не може всеки да прави 'каквото си иска" с детето си, защото си е 'мое'.
и да го обичаш съвсем не е достатъчно.
 
сигурна съм, че децата обичат майка си
но съм сигурна, че няма нормална социална служба на тая планета, която
да позволи това да продължава.



# 121
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
До колкото разбирам тази жена гледа 3 деца и чака четвърто , така ли ?
Мъжа и я бие и живее в мизерия, но си гледа децата, не ги е зарязала, не ги бие, не се опиянчва, отгледала е ученик, при това добър...........защо мислите, че не ги заслужава?


.......освен това въпреки, че живеят в мизерия, защо това да е нездравословна среда........учените са доказали, че свинарника е по- здравословно място за бебе от нашата синтетична и изчистена с отровни препарати къща, в която примерно родителите на всичко отгоре пушат.......сега ще кажете, че пиша глупости......но вие тук оправдавате бременните, които пушат, а осъждате тази майка, която не си е изчистила къщата........незнам кое е по- добре за децата.......но щом те изглеждат добре, нахранени са, не са бити......ходят на училище, защо да нямат шанс да станат едни чудесни хора.......които повече от нашите деца ценят това, че имат обувки, че майка им им се усмихва, че понкога е чисто, че имат храна на масата си.......много сте крайни

.........единствения проблем, който виждам е ужасния мъж.........вероятно тя търси помощ заради него.....ако успее да се отърве съм сигурна, че ще си гледа добре децата.....вие пишете, че са чудесни.....не са ли децата паспорта на една майка.........

уф, може и да пиша глупости....не съм гледала предаването........обаче не мисля, че в подреден апартамент в Люлин растат по- щастливи деца, отколкото в един свинарник без легла на село.......

# 122
  • Мнения: 3 777

сигурна съм, че децата обичат майка си
но съм сигурна, че няма нормална социална служба на тая планета, която
да позволи това да продължава.


Има, стой и гледай как ще си стоят тези деца при тази майка, че и ще стават повече - децата.

Не ви ли стана ясно, че тези служби нищо няма да направят.
Както и самата майка, няма да направи нищо за тях.
В България няма ЕФЕКТИВНА защита за такива деца.
Това е истината.

Всичко друго е тупане на прах от клавиатури.

# 123
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
........учените са доказали, че свинарника е по- здравословно място за бебе от нашата синтетична и изчистена с отровни препарати къща

С това мога да се съглася.
Но съм живяла в дом, където сканадалите са не ежедневие, а правило.

Издържах 9 месеца...

Човек се поврежда в такава среда.
Психически.

# 124
Бедността не е извинение за мръсотията. Начинът на живот на такива хора не се е променил в последния век, няма и да се промени, дори и да ги вкараш в лукс до шия. Напротив, ще попилеят всичко за нула време. Гледала съм предаване в което циганите ги настаняват в нови апартаменти, а те палят огън по средата на стаята.
Не гледах предаването, не знам дали въпросните са цигани, но каквито и да са, те никога няма да се променят. Единствената помощ за децата е някой да ги измъкне оттам.

Познавам супер бедни хора, които живеят чисто и подредено. Нима едно време хората са живели в лукс? Не, не са. Живели са по-мизерно и от тези, които са дали в предаването, но са били чисти и подредени. Това е до човек, а не до средства.

Циганите в нашата махала още нямат течаща вода. Всеки ден виждам как ходят с една кофа да си напълнят от съседите. Иначе, ако направят някоя далавера, виждала съм ги с куфара пълен с пари, има ядене и пиене и музика до спукване, до похарчване до последната стотинка и после обратно в мизерията. Тези хора нямат навика да спестяват и да градят. Те са номади. Хабите се да ги съжалявате. Аз съжалявам единствено децата. Те още имат шанс да си създадат по-добри навици за чистота.

# 125
  • Мнения: 907
Мисля,че един добър вариант е тази майка де се изнесе от службите в дом за временно настаняване на жени, жертви на насилие.Да й се даде шанс да излезе от порочния кръг, така ще има възможност да си отгледа спокойно бебето, да обърне внимание на децата си.А по-късно, след като с нея се работи професионално-психологическа подкрепа, социални работници, да си потърси работа.Живота не е толкова страшен, ако имаш варианти-тя в момента просто няма избор.

Това май е най-удачното предложение засега - да я настанят там заедно с децата. Не зная обаче на практика - има ли такива домове там където тя живee, как големите ще ходят на у-ще ...

# 126
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз друго не мога да разбера -
защо след като социалните
са запознати с проблема и на
няколко пъти са й отправяли
предупреждения се стига до второ
предаване и в крайна сметка
никой не си мърда пръста ?

Смея да запитам каква отговорност
и наказания понесоха социалните
работници пряко виновни за да се
стигне до побоя над двете дечица
наскоро ?
Тези хора са за съд и има ли възмездие за тях ?

# 127
  • Мнения: 818
Жалко за децата.Тя не би трябвало да ражда повече.

# 128
  • Мнения: 1 264
Аз друго не мога да разбера -
защо след като социалните
са запознати с проблема и на
няколко пъти са й отправяли
предупреждения се стига до второ
предаване и в крайна сметка
никой не си мърда пръста ?


Второто предаване не беше за да видим какво се е променило при тази жена след първото предаване ? За какво са и отправяли предупреждения социалните? това изобщо не го чух  Blush

# 129
  • Мнения: X
didi_velikova, абсолютно си права
хората са казали: "не давай на бедния риба, а го научи как сам да си хване"
точно в това трябва да се изрази евентуалната помощ за тази жена докато децата са в дом, а ако не успее да се справи - отнемане на родителски права
ясно и просто
какви помощи, какви 5 лева, все едно да ги дадете на някоя циганка с дрогирано бебе на някое кръстовище в София - ефектът за децата ще бъде същия

# 130
  • Мнения: 1 080
Баба ми и дядо ми живееха в доста по-стара къща от тази .На стари години хората успяваха да гледат крава , прасе , кокошки и в къщата беше чисто нищо ,че пода беше на бабуни а тавана  заплашително висеше на отделни места. Както и да погледна на това един ми е извода - безподобна свинщина за която оправдание няма .
Отделите работят но не на това ниво виж да осигурят апартамент срещу подкуп и стабилни връзки проблеми няма , та нали ако работеха отдавна тези мили дечица щяха да бъдат настанени другаде .Като гледам енимал планет там си има зоополицаи ,които по сигнал ходят да спасяват мизерстващи животни е такава мизерия нямаше там ........

да .. .баба ти и дядо ти са се справяли, но са били нормални хора и са се подкрепяли вzаимно. Ако тя гледа децата , той ще работи. А вие какво искате от нея? Хем децата и къщата,  хем да работи? Е как да стане?
Коя от вас хем си гелда децата и къщата , хем работи ? Колко плаща zа гледачка?
Те бяха грохнали старци не нормални хора ..........

# 131
  • Мнения: 2 584
ще си позволя да се изкажа и аз, за мързела и мръсотията сте прави (гледах предаването в нета, за съжаление без звук) Джул  при майката в Дупница е по зле, в смисъл стаята е 4 на 4, пода е от пръст, има едно легло, кошче на детето, няма гардероб но дрешките са в кашон, чешмата е навън, а бебето е на 2 месеца но като отидохме  не заварихме такава мръсотия, бедно но чисто а отидохме без предупреждение, момичето е от дом без близки и тн.
но децата не са виновни и не виждам защо трябва да страдат, как ще процедират социалните е ясно, какво да оставим това момиченце да ходи босо на училище заради майка си, не можем да избираме родителите си, Джул ако ти пратят адреса ми пиши, дрешки и помагала ще се намерят за децата, това момиченце ми заприлича на няколко мои любими деца от домовете но това е друга тема
лесно е да се плюе по майката-да прави сте, но колко от вас ще кажат, тази блузка на детето ми е малка и ще я изпратят на децата за които така много ви е жал, а няма да я оставят до контейнера за смет, тези които взимат дрехите от там да не би да са по добри

Последна редакция: вт, 09 яну 2007, 18:25 от rut

# 132
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
хич и не се учудих като прочетох поста на ддддд, дето я познава.
жената има вид точно на такава - мързелива, еблива, очакваща някой да я издържа.  тя е от този тип жени, които си падат по мъжкари тип 'мачо', точно такъв го описа и съселянката му, каза че я е страх да говори, такова беше и мнението на бащата на 'жертвата' - имал дупка на гърлото си...голям бой трябва да е яла и тормоз да е преживяла за да се реши да се върне при другото зло - баща й, който между другото каза, че тя бие детето си.
хич, ама въобще не я съжалявам! дечицата обаче са друго нещо, те не заслужават да живеят в такава мизерия. не мисля също, че бедността и мизерията са сестри, в никакъв случай. намирам го за безсмислено оправдание.
нямам идея как можем да помогнем на децата само, имам съмнения, че майката ще злоупотреби....
 

# 133
  • Мнения: 99
Аз друго не мога да разбера -
защо след като социалните
са запознати с проблема и на
няколко пъти са й отправяли
предупреждения се стига до второ
предаване и в крайна сметка
никой не си мърда пръста ?

Тези хора са за съд и има ли възмездие за тях ?

Замислих се над това защо не са си мръднали пръста... ами ако са вдигнали ръце от нея... Прочетох коментара на съседката.... Ами ако социалните са казали намери си работа, направи нещо, даваме ти шанс за да не ти отнемем децата (това е в правата й да получи предупреждение) и тя решава за по лесно " айде хора дайте дом, помогнете на децата...
Гледах и двете предавания, в първото тя си позволи да капризничи за работата " аз съм работила по мъжка работа... такава не мога, онакава не мога".... между другото за работата Миглена Ангелова я пита, тя дори не го спомена....когато съм в нужда и тоалетни ще мия, косата си за парцал ще ползвам, стругар ще стана, зидаромазач, но децата си в това положение никога.... 
То за съжаление много хора има дето не знаят какво искат, ама го искат на всяка цена. Както писа някой в една друга тема "Безрабица има - работна ръка - не".
Тя като е толкова по мъжката работа, на полето да отиде, да си отремонтира къщата, на строителен обект да се хване.... 

# 134
  • Мнения: 2 622
Дори и да й се помогне по някакъв начин,тази жена няма да промени начина си на живот.Нито пък ще спре да малтретира децата си,нито пък ще си изчисти къщата...Казвам го за трети път-тя е мързелива и нахална!Вярвайте ми,имаше поне 10 възможности да започне "начисто",но тя е свикнала да лежи и да чака някой друг да реши проблемите й.Хара много добре я е описала-мързелива и е....ва!Мъжът й е наполовина на нейния ръст-нисък и слаб и тя без проблем отвръща на ударите му.
Нищо не може да оправдае мизерията и мръсотията в която отглежда децата си,Марияна просто си е дебил,цялото й семейство са един дол дренки!Брат й още се подвизава в квартала и много хора са пропищели от кражбите и измамите му.
Дори и да изпратите някакви помагала и помощи,ТОВА няма да промени бита им и начинът им на живот.Много хора,включително и аз,са й помагали с нещо,но полза няма.Тя именно на това разчита-някой да й повярва ,да я съжали...Подозирам,че ражда деца единствено заради соц.помощи,не е чак толкова проста,че да не знае как да се предпазва от забременяване Simple SmileИзборът да живее по този начин си е неин,а не нещастно стечение на обстоятелствата Mr. Green

# 135
  • Мнения: 677
Вчера видях заглавието и се зачетох, но стигнах до изречението в което се казва как момиченцето мечтаело за нормална къща. Разплаках се и спрях да чета, защото не исках да се товаря с поредната драма. Жалостива съм и всяка драма я приемам много тежко, а за жалост не мога да помогна на всички.
Преди малко се обаждам на майка ми и както си говорихме тя ми споменава за жена от нашето село, която я давали по ТВ. Оказва се, че това е същата тази жена. Не я познавам лично, познавам баща й и майка й и си ги спомням като работливи селски хора. Е, баща й определено има нужда от по-премерен и културен начин на изразяване, но не е лош или мързелив човек.
По думите на майка ми, дъщеря им е човек, който сам не иска да си помогне. Мързелива, мързелива, мързелива, немърлива, мързелива и до безкрай.
Майка казва че ако има 5 лева ще ги даде за кафета и цигари, а не за хляб на децата си. Всички от селото са се отказали да й помагат, защото тя просто се подиграва на тяхната помощ. те го правят за децата, а на практика децата продължават да страдат, защото майката не иска нищо да направи. И нова къща да й дадеш, ще я направи и нея кочина. Марияна мисля че спомена майка че се казва тази жена постоянно канела различни мъже от селото да "ходели на кафе или да пиели по нещо в града", те да почерпели, тя ...... толкова за проверките с фенерче.
Не виждам как може да се помогне на децата, на нея не искам да помагам след думите на майка ми.
Жал ми е за момиченцето, защото майка казва че е много умно и будно дете а с такава майка докато дойде време да е самостоятелно ще е съсипано горкото. Бих го взела да го гледам.

# 136
  • София
  • Мнения: 2 623
За съжаление за пореден път
истината се оказа съвсем различна
от представената от майката  Sad
Съжалявам, че за пореден път
водена от най-добри чуства да помогна
се оказах меко казано излъгана.  Cry
Благодаря на ddddd и debora, че се включиха
и хвърлиха светлина върху случая.
В такъв случай имам желание да напиша
писмо до някои организации и ако ми позволите
да цитирам темата. Това трябва да спре и
да бъде даден шанс на тези прекрасни деца
с нищо не заслужили съдбата си !
Ясно е, че наистина при тази ситуация
всяка помощ от наша страна ще е безмислена.
Жалко, много жалко !

# 137
  • Мнения: 99
За съжаление за пореден път
истината се оказа съвсем различна
от представената от майката  Sad
Съжалявам, че за пореден път
водена от най-добри чуства да помогна
се оказах меко казано излъгана.  Cry
Благодаря на ddddd и debora, че се включиха
и хвърлиха светлина върху случая.
В такъв случай имам желание да напиша
писмо до някои организации и ако ми позволите
да цитирам темата. Това трябва да спре и
да бъде даден шанс на тези прекрасни деца
с нищо не заслужили съдбата си !
Ясно е, че наистина при тази ситуация
всяка помощ от наша страна ще е безмислена.
Жалко, много жалко !
Peace

# 138
  • Мнения: 677
За съжаление за пореден път
истината се оказа съвсем различна
от представената от майката  Sad
Съжалявам, че за пореден път
водена от най-добри чуства да помогна
се оказах меко казано излъгана.  Cry
Благодаря на ddddd и debora, че се включиха
и хвърлиха светлина върху случая.
В такъв случай имам желание да напиша
писмо до някои организации и ако ми позволите
да цитирам темата. Това трябва да спре и
да бъде даден шанс на тези прекрасни деца
с нищо не заслужили съдбата си !
Ясно е, че наистина при тази ситуация
всяка помощ от наша страна ще е безмислена.
Жалко, много жалко !

Гледам предаването, аз също я познавам, т.е виждала съм я когато съм си ходила на село, ще пиша повече като го изгледам

# 139
  • Мнения: 1 673
Гледах записа в неттера. Гледала съм и пълното първо предаване. Дано не трупам грехове като казвам, че жената просто е мързелива и чака някой друг да й свърши нейната работа. В държанието й, в думите й не видях скромност, страх от положението и загриженост. Беше устата и се подхилкваше на публиката, която се опитваше да й каже къде е грешката и как да я оправи. Беше скръстила ръце, премяташе палци и имаше готов отговор за всяко предложение. Много ми е мъчно да го кажа, но това видях у нея.

С тази голяма уста и с тези фрази дето ползваше ("жертвения агнец" и не знам си какво) поне на врачка да се престори, да намира будали и да си храни децата! Дори това бих оправдала!

Бащата не ми се видя луд. Чешит-да. Но луд-не мисля. Според мен този инат и труден чешит протестираше, затова имаше кокошки и миризми. Той каза, че тя е мързелива, че никога не е одобрявал мъжа й, че сама се е нахендрила с него, че трябва да се работи!

И още: първата съпруга на лудия ревнив мъж е избягала с 3-те деца, гледа ги сама, с болен от сърце баща, а тази? Има голям син-19 годишен? Той не може ли да помага-да гледа малките, да носи парички? Него го е дала в интернат, а тези малките защо не ги пощади? Има брат и снаха-ама май са вдигнали ръце да й помагат. Майката на съпруга изглеждаше нормална баба, едното внуче не може ли при нея да седи през седмицата, другото в къщи при другата баба...Има варианти, само човек да иска.

Нямам доверие на тази жена. Късно е и за уроци за нея. БЮро за ученичката да пратим-ще го изтъргува. Хранителни продукти да пращаме-ще лежи на тази кълка, че децата са нахранени и друго няма да направи. Да й плащаме тока, да й купим дърва-ще си знае, че това е осигурено и няма да направи друго.

Просто някой трябва да поговори с нея и да я убеди да си настани дечицата в дом, да ходи всяка събота да си ги вижда, да им носи по нещичко, а тя да започне работа, веднага щом бебето поотрасне.

Това е решението за мен и подкрепям всички, които не могат да доверят помощи в ръцете на тази жена.

Единствената помощ за децата е някой да ги измъкне оттам.

"не давай на бедния риба, а го научи как сам да си хване"

Дечицата бяха много сладки. Да са й живи и здрави! Много ми е мъчно за тях. Ако живеех в Димитровград, лично щях да ида да говоря с нея и да й кажа да ги настани в дом-поне ще са нахранени, ще спят в самостоятелно легло, ще правят контакт с други деца и ще ходят на училище, градина. Бебето може също да го остави на временно отглеждане до колкото знам.

Не знам защо, но от много време си мисля, че хората, които наистина имат нужда от милостиня и помощ, по правило стискат зъби и ги е срам да я поискат.

# 140
  • Мнения: 2 584

Не знам защо, но от много време си мисля, че хората, които наистина имат нужда от милостиня и помощ, по правило стискат зъби и ги е срам да я поискат.

за това си много права, лични наблюдения и е удоволствие да им се помага, но тези деца, те какво са виновни, не ми се мисли как ходи това дете на училище, дали има топли дрехи и обувки

# 141
  • Мнения: 3 423
Мисля,че един добър вариант е тази майка де се изнесе от службите в дом за временно настаняване на жени, жертви на насилие.Да й се даде шанс да излезе от порочния кръг, така ще има възможност да си отгледа спокойно бебето, да обърне внимание на децата си.А по-късно, след като с нея се работи професионално-психологическа подкрепа, социални работници, да си потърси работа.Живота не е толкова страшен, ако имаш варианти-тя в момента просто няма избор.

подкрепям напълно Peace

също мнението на Джулияна,че може дечицата да обичат майка си и да искат да са с нея,вместо в Дом Peace
трябва да им се помогне -да живеят заедно при по добри условия Peace

# 142
  • Мнения: 6 167
Мисля,че един добър вариант е тази майка де се изнесе от службите в дом за временно

жената  има нужда от работа.
това е. нека работи, нека получава заплата, да се грижи за децата си.

за децата изобщо не си права - просто понякога интересите им се разминават с
това да са около майка си, но са твърде малки ,за да го разберат.

# 143
  • Мнения: 677
Немотията не е оправдание за този ужас!
И ние сме били бедни, и ние не сме имали баня, майка ми е ходила на работа, гледала ни е и е прала на ръка дрехите на три деца и мъж в коритото на двора зима и лято, а същото това корито е внасяно в стаята да ни къпе.

Това, което видях ме отврати!
 И в най-бедните цигани не съм виждала такова чудо!

Бащата си е такъв какъвто го показаха, груб и циничен в устата. Второто е присъщо за много от по-възрастното поколение мъже по селата, за които е гордост първородният внук да се научи да псува преди да е станал на две годинки.

Спомените ми за това семейство са от периода 96та - 99та, когато прекарвах повече време в селото.
Бащата винаги беше с кон и каруца да работи на някой нещо, но не си го спомням да е бил чорлав и смърдящ, както и се ползва с уважение в селото като работлив и честен човек (не е пияница и не е скандалджия).

Майката си я спомням от селското барче (кафене). Аз съм седяла там да си губя времето, а тя беше там постоянното присъствие. Цял ден с кафето и цигарата, спомням си че беше оперирана от рак на едната гърда и разказваше на всеки, колко прост е мъжът й. същият този прост мъж минаваше с каруцата и й подвикваше да се прибирала да вземе да му сготви нещо, да не се впускам как му се отговаряше.

Дъщерята Маряна се появи едно лято и се присъедини към майка си в кафето. Заведе детето на градината (сестра ми казва, че това е било момиченцето, но не си спомням какво дете имаше) и висне на кафето докато стане време да го прибере.
Със сигурност си спомням че и двете с бабата съм ги оставяла вечер след 12 часа в кафето, кой го е гледал детето, децата това не знам. Мъж не си спомням да е имало с нея, но си спомням че тя за някакъв бизнес говореше че имали и т.н.

В днешно време .. обадих се на майка след като изгледах  филма преди малко, за да видя до колко отговаря на действителността показаното.
Каза ми, че това не са хора, на които може да се помогне, защото каквото и да направиш за тях все ще си останат на това положение.

Някъде по-горе някой споменаваше за цигари и даваше Маряна за пример .. попитах специално за това, пушела си е и си е пиела коняка в кръчмата и като бременна.
В кръчмата с мъжете .. подходяща среда и  компания за бременна жена.

Изобщо не е бързала да избяга от тиранин баща че се е оженила бързо, защото тя е живяла с майка си в Димитровград, а той на село.

Носи се слух в селото че щели да й дадат някаква къща в селото да живее там с децата, но до колко е вярно не знам, както и повече подробности, но това е нещо което ще разбера, защото често се чувам с майка.

Трябва да се помогне на децата, но как това да стане? Кой ще е гаранта, че помощта ще отива за децата а няма да е изпита и изпушена ...
Майка казва, че и обзаведена нова къща да й дадат за 3 месеца ще стане същото като в тази по ТВ...

Мислех да не го казвам, но ще трябва и се надявам някой който ТРЯБВА да чете в тази тема!
Споменах че бих взела детето да го гледам по-горе, същото споменах като въпрос пред един друг човек дали майката би ми го дала, отговорът копирам " .....няма да можеш да се отървеш от тях,много говорят че тя го правила това заради пари.".
Като го прочетох това за момиченцето още преди да го видя си помислих като се приберем лятото в БГ да говоря с тази майка и да го вземем да го гледаме ние, а сега си мисля ако някой й предложи пари да го "гледа" ... не знам, може би гледам много филми


не съм сигурна че имам право да изнасям тази информация и си признавам, че може и да изтрия написаното, както и това да направят модераторите ако преценят

# 144
  • Мнения: 11 607
....
Цитат

 Shocked  Shocked newsm78  newsm78
Благодаря,че го сподели с нас.... Доказателство,че за всичко,което се изнася пред народа, трябва да се приема с поне едно наум.....

# 145
  • Мнения: 382

Не знам защо, но от много време си мисля, че хората, които наистина имат нужда от милостиня и помощ, по правило стискат зъби и ги е срам да я поискат.

за това си много права, лични наблюдения и е удоволствие да им се помага, но тези деца, те какво са виновни, не ми се мисли как ходи това дете на училище, дали има топли дрехи и обувки

Мога да потвърдя същото от опит Peace

# 146
  • Мнения: 382

....

 Shocked  Shocked newsm78  newsm78
Благодаря,че го сподели с нас.... Доказателство,че за всичко,което се изнася пред народа, трябва да се приема с поне едно наум.....

Абсолютно съм съгласна.Монетата винаги има две страни.

# 147
  • Мнения: 1 002
Мога да потвърдя същото от опит Peace
забелязала съм , че хората , които имат опит в една ситуация реагират съвсем различно от хората , които гледат отстрани .

# 148
  • Мнения: 4 176
Еми и аз като пея, никой не ме слуша. Положението е трагично. Такова е. Колкото и да се мъчат странични хора да помагат, няма да променят стандарта им.
Така е когато няма работеща система с работещи закони. Просто забравете.
Казах и повтарям. Тази майка е за затвор.
Аз се възмущавам, като гледам "енимал планет" как се грижат за животни и как ги конфускуват и съдят немърливи стопани, а тук за човешки живот нехае тъпата държава България. Трябва тия тарикати политиците да ги заключат в тази къща да поживеят и да видят.
Не искам да пиша повече, защото се дразня. Просто разберете, че с пръдня боя не става- закони трябват.

# 149
  • Мнения: 639
не съм гледала в българия за такава реалност.
но като чета мама цоцолана се сещам за един филм за
китайско серопозитивно семейство в едно село в китай.
бедност е бедна дума. не описва всичко.
картинката беше идентична.

ерика, мисля, че след като хората прекрачат някакъв праг на бедност,
им е все едно дали живеят на чисто. това е оскотяване.
според мен нещо на психическо ниво се скъсва.

Подкрепям.Понякога виждам млади,здрави мъже клошари и се питам защо се занимават с такива неща?Точно оскотяване! Peace

# 150
  • Мнения: 1 615
Ужасна работа... Куца нещо в тая държава, ама много яко куца Sad
Наистина, "оскотяване" е думата. Важи за доста проявления в "обществото" ни, но с особена сила за такова отношение към деца. А когато са собствените - просто не мога да го побера в главата си!

# 151
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз пак не съм съгласна, че това е някакво ново явление.
Винаги е имало такива хора.

Причините са разнообразни и не е задължително да се коренят в "държавата" и "времето в което живеем".

# 152
  • Мнения: 2 292

Не знам защо, но от много време си мисля, че хората, които наистина имат нужда от милостиня и помощ, по правило стискат зъби и ги е срам да я поискат.

за това си много права, лични наблюдения и е удоволствие да им се помага, но тези деца, те какво са виновни, не ми се мисли как ходи това дете на училище, дали има топли дрехи и обувки

даааа. баба ми каzва , че който може да проси не е zа съжаление (не става въпрос zа дечицата, които са принудени от родителите си да седят по улиците).
Имаше и един раzкаz мисля с шерлок холмс беше нещо , zа един, който иzдържаше доста богато едно семейство, докато някак си жена му раzбра, че вече не работи в кантора, а се преоблича и проси човека  Wink 

# 153
  • Мнения: 99

Не знам защо, но от много време си мисля, че хората, които наистина имат нужда от милостиня и помощ, по правило стискат зъби и ги е срам да я поискат.

за това си много права, лични наблюдения и е удоволствие да им се помага, но тези деца, те какво са виновни, не ми се мисли как ходи това дете на училище, дали има топли дрехи и обувки

даааа. баба ми каzва , че който може да проси не е zа съжаление (не става въпрос zа дечицата, които са принудени от родителите си да седят по улиците).
Имаше и един раzкаz мисля с шерлок холмс беше нещо , zа един, който иzдържаше доста богато едно семейство, докато някак си жена му раzбра, че вече не работи в кантора, а се преоблича и проси човека  Wink 
По този повод гледах преди време репортаж за просяците на светофарите, на "изключена камера" си кзаха, че нормално си докарват на ден по около 100 лв, в лоши дни стигали до 50  #Crazy #Crazy #Crazy

# 154
  • Мнения: 186
Гледахме предаването с дъщеря ми, тя е на 16 години.Беше потресена, почти нищо не коментира, но по лицето й можех да се досетя какво си мисли.  #Cussing out  Такава мизерия, как изобщо го пуснаха по телевизията, дали са предупредили за ужасиите.Страшно гадно беше.А най-мъчно ми стана за момиченцето, как се беше свило от срам, май се криеше.Милото , иска само нормален дом.Колко малко му трябва на човек , за да е щастлив. Дали може да се помогне , но на децата, май само те искат промяна.

# 155
  • Мнения: 1 097
 newsm09 Направо ензнам какво да кажа...
Тази мизерия не е от немотия, той дядката неслучайно я хока тая Мариана! Той майе най-в ред от всички възрастни там! Щом готви, затваря буркани и си пере сам ризите - правя си сметка какви мърди са тая и майка и. Айде, майка и наситина, както каза той - оперирана е няколко пъти и да не и търся сметка....
Ама щом детето го е срам от загорелите тенджери насред стаята и 3-те пръста мухъл в тавата... значи Марианчето ще да е голЕма мърла..  Sick
А момиченцето е умно и ми е много жал за него, как се разлака, че иска нормале дом  #Crazy cry

Няма опревия за такива! Тая мърла изобщо няма да взеле в релси. Понзавам едно момиче в подобна ситуация - майката е курветина, мъжкарана...момичето е много добро и работливо. Но живееха в мизерия и я спукваха от бой с бабата... А то идваше у нас и плачеше... Че и другите деца и те не искаха да си играят с нея, само аз... Вярно, че имаше проблем с говора и не ходи изобщо на училище, но беше много добра. Наскоро разбрах, че са я "оженили" в съседно село... Т.е. "дали са я на някакъв да живее с него"  #Crazy Баба ми каза това  Shocked
Спирам да говоря за моята позната, че ми се плаче и без това...  Confused Пък и темата е за други хора  Rolling Eyes

# 156
  • Мнения: 5 616
Гледахме предаването с дъщеря ми, тя е на 16 години.Беше потресена, почти нищо не коментира, но по лицето й можех да се досетя какво си мисли.  #Cussing out  Такава мизерия, как изобщо го пуснаха по телевизията, дали са предупредили за ужасиите.Страшно гадно беше.
И да не го показват по телевизията, тази мизерия съществува и не е само в този дом.
По-добре се радвайте, че не можете да подушите миризмите през екрана.  Sick Когато бях бременна, направо ми идеше да умра от миризми, нали тогава обонянието се променя.

# 157
  • Мнения: 1 379
Сега ги гледам това предаване по нета, след като видях темата във форума.
Добре съгласна съм ,за това ,че се е омъжила за неподходящ мъж, баща човек не може да си избере.Ок бедна е.Но защо прави толкова деца.Как така се оплаква от мъжа си и е бременна в 8 месец?!!!  Децата не били по нейно желание, ами по чие желание са. Защо на мен не ми направи някой деца по мое НЕжелание. Може би ще кажете ,че съм много строга. Може би съм, но човек трябва да мисли с кой се събира.Това е мое мнение.А освен това тази жена ми се вижда много мърлява.Тя решила ,че е жертва и край.

# 158
  • Мнения: 3 835
jullianna, не съм съвсем съгласна с теб. Определено вината и не се свежда само до това, че продължава да ражда. Има страшно бедни хора, чиито къщи са много далеч от описаната мизерия. Аз лично познавам една самотна майка, която на всичкото отгоре е циганка. Страхотна немотия е у тях. Живеят в къщичка, която е беквално направена от кашони, талашит и  кал. Но у тях е подредено и чисто. Жената има 3 деца и ги издържа сама, като чисти в една фирма.

Социалните дори не искам да ги коментирам. За мен това са си шепа държавни бюрократчета, седнали зад бюрца и нямащи почти никаква връзка с действителността Sad

Вече сте изписали осем страници по темата, не мога да ги прочета, но подкрепям мнението на Лулуто.
Искам само да допълня, че въпросната жена, носи голяма вина за това, че е родила толкова деца, при положение, че не може да им осигури, най-елементарните условия на живот. Според мен, това е престъпна безотговорност, най-меко казано.

Общи условия

Активация на акаунт