Може ли при чувствителни зъби да стане чувствителен и езика?

  • 673
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Здравейте, аз съм с чувствителни зъби от около 2 години насам и от около 40 дена езикът ми стана болезнен и чувствителен. Чудя се дали няма връзка между двата проблема. Отделно ми расте ратиниран горен мъдрец и не знам дали и той не причинява чувствителност и болка в езика. Имам и един кътник за правене със счупена стена до венеца около пломба. За съжаление нямам много късмет със стоматолозите. Обикновено попадам на незаинтересовани, които на всеки профилактичен преглед ме уверяват, че съм със супер здрави зъби, а после някой трети ми открива поне 2-3 сериозни проблема. Моля, коментирайте.
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 3 122
Възможно е да натискаш езика несъзнателно в зъбите докато си будна или докато спиш, понеже те тормозят зъбите, или по някаква друга причина.

Също прочети заСиндром на парещата уста:
https://www.puls.bg/dentalno-zdrave-c-28/sindrom-na-pareshchata- … stavliava-n-35131

# 2
  • Мнения: 138
Възможно е да натискаш езика несъзнателно в зъбите докато си будна или докато спиш, понеже те тормозят зъбите, или по някаква друга причина.

Също прочети заСиндром на парещата уста:
https://www.puls.bg/dentalno-zdrave-c-28/sindrom-na-pareshchata- … stavliava-n-35131
[/quote
Много ти благодаря, Издислав,
Между другото имам и нощно скърцане със зъбите. То не е всяка нощ, а само в по-стресови дни и периоди. Ходих на няколко различни прегледа и много от лекарите казаха час по-скоро да си оправя счупената стена на зъба и ако има и други проблеми. Мислят, че най-вероятно е от това проблема с езика.

# 3
  • Мнения: 138
Възможно е да натискаш езика несъзнателно в зъбите докато си будна или докато спиш, понеже те тормозят зъбите, или по някаква друга причина.

Също прочети заСиндром на парещата уста:
https://www.puls.bg/dentalno-zdrave-c-28/sindrom-na-pareshchata- … stavliava-n-35131
[/quote
Много ти благодаря, Издислав,
Между другото имам и нощно скърцане със зъбите. То не е всяка нощ, а само в по-стресови дни и периоди. Ходих на няколко различни прегледа и много от лекарите казаха час по-скоро да си оправя счупената стена на зъба и ако има и други проблеми. Мислят, че най-вероятно е от това проблема с езика.
Здравейте,

Оказа се нещо съвсем различно - преддиабет. Дискомфорта в устата и езика + внезапно почервеняване на лицето + сърбеж. Сега започвам здравословно хранене и спорт и се надявам да преборя това състояние. То не бяха пици, баници, козунаци и шоколади от месеци насам. Но човек се учи, докато е жив:smile:
П.П. От два дена спрях сладкото и болката в езика почти напълно изчезна.

# 4
  • Мнения: 3 122
Виж ти! Дано премине по-бързо.

# 5
  • Мнения: 138
Съветвам всички хора с част и/или всички мои симптоми (дискомфорт в устата и езика, внезапно почервеняване на лицето, сърбеж/ атопичен дерматит) да си изследват гликирания хемоглобин. Това е много стойностен и важен показател - представлява средна стойност за последните 3 месеца. Моят е точно 5.6%, което е тавана, от който нататък се върви към преддиабет и диабет.

# 6
  • Мнения: 12
Напълно е възможно!
Аз попаднах на добри зъболекари чак в София!

Общи условия

Активация на акаунт