мечтата ми да живея в София

  • 31 337
  • 532
  •   1
Отговори
# 510
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
ТЪРСЯТ СЕ: 7000 българи! www.save-darina.org
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=230496.msg5199367#msg5199367
може да не са от София!!! Peace

а по темата лично аз нямам такава мечта  Thinking добре ми е на село Joy

# 511
  • Мнения: 43
Предполагам, че  е много по-приятно да се живее в малък провинциален ЧИСТ град newsm18

# 512
  • Бургас
  • Мнения: 702
....А това,че един провинциалист е по-добър в областта си от софиянец,е показно,защо те заемат работните места,а софиянци после плюят заради това....

Тук мога да поспоря... не съм съгласна в никакъв случай...
най малкия пример, zащо унитата в София са препълнени с провинцилиасти (не ме раzбирай погрешно) .. ами не zащото са по-умни, ами zащото в провинцията се учи много по-лесно и оценките се пишат ей така, само и само да има висок успех, zа да иzкара иzпита zа дадения Университета в София.Докато в София малко или много си се учи много повече и иzискванията са доста по-високи.
Виж zа мръсотията в София съм напълно съгласна. Миналата година ходих до Хасково, еми с чиста ръка на сърцето ще си кажа, че града много добре се поддържа. В София това не може да стане, по простата причина, че града е голям и не може да му се обърне това внимание, което се обръща на един малък град.




EGR, в унитата в България се влиза с приемен изпит. Целта е всички кандидати да бъдат преценени по един критерий. А в дипломата можеш да наредиш и седмици, ако има желаещи да ти поставят такава оценка. От тази гледна точка ти, като учеща повече  Mr. Green би трябвало да си доволна.

# 513
  • Мнения: 2 908
Аз лично съм учила в Природо-Математическата гимназия в Габрово и не смятам,че е ужасно лесно там,или дори по-лесно от СМГ или НПМГ.Това си е лично мое мнение,не ангажирам никого,но и не смятам да споря с някой,защото държа на него и никой не може да ме убеди в обратното,освен ако не е учил в моята гимназия и знае как е там.

# 514
  • Мнения: 296
Ти ПМГ, аз английска, ама в провинцията, душа !!! Друго щеше да е някой техникум по машиностроене, или СОУ в Люлин 18, или Младост 124...Посипи си главата с пепел и си стой в Габрово. Аз ще си стоя тука ! Софето - само по ТВ-то !!!

# 515
  • Мнения: 1 334
Тази тема е доста актуална все още newsm78

Ти ПМГ, аз английска, ама в провинцията, душа !!! Друго щеше да е някой техникум по машиностроене, или СОУ в Люлин 18, или Младост 124...Посипи си главата с пепел и си стой в Габрово. Аз ще си стоя тука ! Софето - само по ТВ-то !!!

Тук не съм съгласна. Не знам кога сте ги учили тези гиманзии, но преди 20 години, имаше значение дали учиш в 1 английска в София ,или в друга английска, осен това много малко бяха истинските английски в страната, повечето бяха смесени училища в които имаше паралелки по английски, немски, френски и други езици. Сега, или преди няколко години може нещата да са се променили. Едно е ясно, ако на един човек му се учи, и на остров Тамбукту да го изпратят и там ще се изучи и ще е пръв. Няма значение дали е то София или от друг град. Личната мотивация е на първо място в израстването на един човек.

Не всички софийски деца учат в техникуми по машиностроене, а дори и да го правят имат някаква причина. А и Люлин и Младост не са населени с много кореняци софиянци.

Факт е, че София е пренаселена, и че има неугледен вид. Но пък за всеки има място под слънцето, стига да се спазва добрия тон и да не се плюе по място където човек е отишъл доброволно да работи. На който не му изнася, има родно място, чужбина, и т.н. Всичко е според възможностите.

# 516
  • Мнения: 2 386
Не ви ли е срам от темата?!
Не ви ли е срам да пишете толкова много глупости?!
Не ви ли е срам да се изказвате след изумително изчерпателното мнение на Ню...

Срам е най-точната дума, да.


# 517
  • София
  • Мнения: 1 890
Много чудно защо първата и все още доста елитна езикова гимназия в страната не е в София, а в  Ловеч...?)))  newsm78 И преди 20 години там влизаха деца само от лъв нагоре...?  newsm78 Хайде да спрем с хумореските, викам аз .... Joy

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 07:12 от Mirena80

# 518
  • Мнения: 2 908
Не ме е срам-някои не ги ли е срам да пишат по 100 пъти колко оргазма имали на вечер?Че мен от какво да ме е срам?Всеки има право да отстоява това,в което вярва-от какво да ме е срам-че отстоявам принципите си ли?

# 519
  • Мнения: 1 334
Много чудно защо първата и все още доста елитна езикова гимназия в страната не е в София, а в  Ловеч...?)))  newsm78 И преди 20 години там влизаха деца само от лъв нагоре...?  newsm78 Хайде да спрем с хумореските, викам аз .... Joy

Никъде не съм писала коя е най-елитна. Града Ловеч също не съм го споменавала и съпоставки не съм правила. Няма хуморески, просто това са фактите. Не може да се твърди че в София всички деца учат в техникум по машиностроене и живеят в Люлин и Младост и са много глупави, не могат да изкласят в училище и после пак не могат в Университета. Добре че идват студентите от провинцията за да подобрят интелектуалният потенциал на нацията. Това е безмислен спор , който не води до никакъв резултат.

# 520
  • Мнения: 2 908
И спорът е безсмислен,и твоите изказвания, Biskara, са ужасно безсмислени:
 "Добре че идват студентите от провинцията за да подобрят интелектуалният потенциал на нацията."
 hahaha Joy Shocked Както има глупави хора в София,така има и в провинцията-ама да се определя само София,или само провинцията като невероятните умници-е,глупаво е,да.И да се подиграваш по този глупав начин.... newsm78
Оспамихме темата-да се изказват ,моля,само тези дето им било мечта да живеят в София-нали е за това темата?И ,моля,да няма изказвания от рода:"къде ще идваш тук,селянино,вън!".И наистина,че мнението на Ню е единствено и най-добро от цялата тема.

# 521
  • Мнения: 24 467
Аз пък попаднах на доста интересни и определено не глупави мнения, не само на едно. Дискусията си е за това и който не е на определено от конкретен писач тук мнение не следва да се срамува или пък да се счита за спамър.
Когато се спазва добрият тон и не се говорят само общи приказки е интересно и ползотворно.

# 522
  • Мнения: 1 334
И спорът е безсмислен,и твоите изказвания, Biskara, са ужасно безсмислени:
 "Добре че идват студентите от провинцията за да подобрят интелектуалният потенциал на нацията."
 hahaha Joy Shocked

Изобщо не се подигравам, и не аз започнах изказванията за учебните заведения. Това го написах на шега, а пък ти обиждаш. Подигравката беше още с написаното, че децата учат в техникум по машиностроене в София. Върни се малко по назад и прочети какво ме е провокирало да напиша горният цитат. Кофти е когато някой се осмелява да каже истината направо, знам. Тогава тя звучи като безмислена и обида. Тъй като смятам че навсякъде има стойностни хора, независимо от мястото където са родени, затова пак ще напиша че спора е безмислен. Все едно да спориме коя кола е по-хубава: Мерцедес или БМВ.

# 523
  • Мнения: 2 908
........ TiredШегуваш се за нечия друга сметка,което си е обида.

# 524
  • Мнения: 1 334
Ти ПМГ, аз английска, ама в провинцията, душа !!! Друго щеше да е някой техникум по машиностроене, или СОУ в Люлин 18, или Младост 124...Посипи си главата с пепел и си стой в Габрово. Аз ще си стоя тука ! Софето - само по ТВ-то !!!
........ TiredШегуваш се за нечия друга сметка,което си е обида.

А този постинг не е ли обида според теб? Не е ли шега за нечия друга сметка? Просто не обичам двойният стандарт- за едни може а за други не! И не се шегувам за ничия сметка, просто влезнах в тона на предното изказване.
Явно не си ме разбрала правилно. Не обичам да ползвам емотикони, и не харесва пълното отричане. И не мога да разбера защо скачаш на това ми изказване. Все още твърдя че няма значение човек от къде идва, важно е какво може да направи за да се развива пълноценно. Независимо дали в София или някъде другаде.

Общи условия

Активация на акаунт