мечтата ми да живея в София

  • 31 360
  • 532
  •   2
Отговори
# 495
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 693
Да си взема поука... от твоето изказване....  newsm78  Joy
Нещо покритието ти ми прозира, та няма да се поучавам от теб.
Наистина темата отдавна смърди на комплексарщина.
Явно на някои хора самочувствието им се гради основно на това къде са имали късмет
да се родят.
Преди известно време, спрях за нещо на ъгъла срещу Съдебната палата.
Сложих си за малко това, което носех до витрината на магазина. Видях, че някой преди
мен си е оставил чашата от кафе там, но въпреки, че съм способна да си нося боклуците
с километри докато стигна до кошче, реших, че не е моя работа да изхвърля въпросната чаша.
Като тръгнах, една госпожа на достолепна възраст ме попита "Извинете, Вие от София ли сте?"
Не можах да я убедя, че съм от София, защото видите ли, полезното изкопаемо беше ВИДЯЛО с очите
си, как аз оставям МОЯТА чаша там. И това автоматично ме прави жителка на Долно Нанагорнище  Joy,
което пък от своя страна, трябва да е обида  newsm78.
Съжалявам такива хора.
ПП Аз проблем с местожителството нямам никакъв.

# 496
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
,ама помислете малко-колко милиона може да побере София
Пак казвам не искам да обиждам никой,ама спрете се вече Naughty
време му е вече да се замислим сериозно над тази тема...стига сте искали да ставате софиАнци, аман от провинция! само гвардейци на входовете и изходите ще спасят столицата от невъзпитаните провинциалисти

Лалкеееее, лалке, от де я изкопа таз тема...
ти чадо, кореняк софиАнка ли си?

# 497
  • Мнения: 376
Някой да заключи темата, моля.

# 498
  • Мнения: 804
Преди да заключат темата се сетих да ви кажа нещо.
Когато през 1926 година баба ми се мести от Русе в София се е скъсала да плаче, защото в сравнение с Русе, София е изглеждала като мърляво кално провинциално градче, пълно с каруци и шопкини със забрадки.
Не е нужно да се карате за глупости, особено сега, когато София не е добро място за живеене. Мърлява е, пренаселена е, пълна е с анонимни безадресни боклуци, които са се довлекли по незнайни пътища от незнайни места.

# 499
  • София
  • Мнения: 408
Най-интересното е,че всички плюят София и въпреки това след всяка събота и неделя тук се заселват цели кланове.
Целта ми не е да водя този безумен и безкраен спор.Ще добавя само,че ценните,качествените и способни хора живеещи в провинцията си остават там,някак просто се оправят-ЕВАЛА НА ТЯХ.

# 500
  • Мнения: 24 467
Пък аз като почетох тук и там останах с убеждението, че точно в събота и неделя София ставала хубава и спокойна..., защото "селяните" си отивали "по селата".

# 501
  • Мнения: 2 908
На никой не му харесва да живее в София-нека да се разбере разликата-"Селяните"идваме в София да си търсим работа,защото не мисля,че сме виновни с нещо,за това,че в провинцията няма такава или е малко платена.А това,че един провинциалист е по-добър в областта си от софиянец,е показно,защо те заемат работните места,а софиянци после плюят заради това.Аз живях 5 години в София и въобще не ми хареса да живея там-задръстен трафик,мръсни улици,неуредици,100 часа пътуваш от едно място до друго,ама факт е,че имаш по-голям избор за работа и по-добра заплата евентуално.Друг въпрос е,че си ми харесва да живея тук,където съм сега-тихо,спокойно място,без шумове,нерви...Но и в моят град,както и навсякъде другаде няма добри предложения за работа-е,аз какво да направя за това-да умра от глад ли,защото някои така били казали-"да не сте стъпили в китната столица"!или"селяните-вън"!Ами какво сме виновни ние,че държавата направи от България това което е-една София и една провинция(не включвам за сега Варна или Пловдив-там още има хляб).
И пак да питам-защо софиянци обиждат провинциалистите и казват-да си ходим?Ние ли сме виновни,че няма работа навън?В края на краищата мен ми е чест,че живея навън и не "преча"в столицата на някои....Ама моля,да не се обиждаме на провинциалисти и софиянци,че люто може да стане тук в тази тема... #Cussing out

# 502
  • Мнения: 339
Лично за мен София е най-самотния град. Живях там цели 5 години, така и не ми се отвори сърцето. Хаос, шум, мръсотия, едно безсърдечие е обзело хората в този град, всеки забързан нанякъде. Голяма динамика и стрес. Разбира се, не отричам че има и много предимства  . И училища хубави има, различни школи за децата, работа всякаква, възможност за професионално развитие. В малките градове ( не причислявам Пловдив ,Варна и Бургас към тях)  сме лишени от това. Тук в стравнение със София сякаш времето е спряло.  Но пък за сметка на това отглеждаме децата си много по -спокойно. По-спокойна съм да пусна детето си да играе навън, по-спокойна съм да го пратя до магазина, по-спокойна съм когато се прибира от училище.
Ако имах избор , бих си избрала да живея в Бургас. Обичам го този град.

# 503
  • Мнения: 114
Все по-често си мисля за варианта да се махнем от дълбоката провинция.Моите близки живеят в София и ми тежи,че съм сама.Сестра ми и нейното семейство отдавна са там.Майка ми се премести преди 3 г.Проблемът е че мъжът ми не иска и да чуе.Имам парцел тук от майка ми и мислим да го продадем и да вземе по-голямо жилище тук,но аз си мисля за София.Може нещо малко да е ,но там да е.Преди 2 дни се върнахме със сина ми от там и пак ме обзе тази мисъл с преместването.Какво да правя като мъжът ми не иска въобще и да говорим по този въпрос.Казва ми"Твоите роднини са там,но моите тук"Някой имал ли е подобен проблем?
оооо аз пък мечтая да се махна от тази скапана София.
живее ми се някъде в провинцията

# 504
  • Мнения: 26
....А това,че един провинциалист е по-добър в областта си от софиянец,е показно,защо те заемат работните места,а софиянци после плюят заради това....

Тук мога да поспоря... не съм съгласна в никакъв случай...
най малкия пример, zащо унитата в София са препълнени с провинцилиасти (не ме раzбирай погрешно) .. ами не zащото са по-умни, ами zащото в провинцията се учи много по-лесно и оценките се пишат ей така, само и само да има висок успех, zа да иzкара иzпита zа дадения Университета в София.Докато в София малко или много си се учи много повече и иzискванията са доста по-високи.
Виж zа мръсотията в София съм напълно съгласна. Миналата година ходих до Хасково, еми с чиста ръка на сърцето ще си кажа, че града много добре се поддържа. В София това не може да стане, по простата причина, че града е голям и не може да му се обърне това внимание, което се обръща на един малък град.


# 505
  • Мнения: 296
Тук мога да поспоря... не съм съгласна в никакъв случай...
най малкия пример, zащо унитата в София са препълнени с провинцилиасти (не ме раzбирай погрешно) .. ами не zащото са по-умни, ами zащото в провинцията се учи много по-лесно и оценките се пишат ей така, само и само да има висок успех, zа да иzкара иzпита zа дадения Университета в София.Докато в София малко или много си се учи много повече и иzискванията са доста по-високи.

Бисер, след бисер !!! А после в "унитата"  защо изкласяват ? От съжаление на преподавателите за провинциалния произход??

Цитат
MeryLu :
Ако имах избор , бих си избрала да живея в Бургас. Обичам го този град.
Ей т'ва е !!  Grinning

# 506
  • Мнения: 26
Тук мога да поспоря... не съм съгласна в никакъв случай...
най малкия пример, zащо унитата в София са препълнени с провинцилиасти (не ме раzбирай погрешно) .. ами не zащото са по-умни, ами zащото в провинцията се учи много по-лесно и оценките се пишат ей така, само и само да има висок успех, zа да иzкара иzпита zа дадения Университета в София.Докато в София малко или много си се учи много повече и иzискванията са доста по-високи.

Бисер, след бисер !!! А после в "унитата"  защо изкласяват ? От съжаление на преподавателите за провинциалния произход??

Цитат
MeryLu :
Ако имах избор , бих си избрала да живея в Бургас. Обичам го този град.
Ей т'ва е !!  Grinning

Иzкласяват, zащото се съдират да учат....и мога да твърдя, че малка част успяват....
Но няма zначение, не искам да има караници.. на мен общо вzето ми е все тая, нямам нищо против било то софиянец било то провинцилист..все сме хора...

# 507
  • Мнения: 24 467
Това наистина е "бисерно".  Joy Ами то "изкласяването" става предимно с учене- ноторен факт.
Не знам за наличие на официална статистика по успеваемостта в живота, базирана на произход по населено място за нашата миниатюрна държавичка. То това би било и смехотворно.
Другото, извън ученето, е вариянтът със заплащането, ама то си е друга тема.

# 508
  • Мнения: 296
Иzкласяват, zащото се съдират да учат....и мога да твърдя, че малка част успяват....
Което идва да каже, че натуралните софиянци са по-умни - с по-малко усилия се справят, така ли ??? Спорът е безсмислен, но аз съм изумена от  аргументите....

# 509
  • Мнения: 485
Живея в София от 14 години, бях на 18 когато дойдох от Пловдив да уча тук. Така се стекоха нещата, че останах. Скромното ми мнение е, че "селяни" и "простаци" има навсякъде и това къде си роден и къде живееш не е определящо. Може да си роден на пъпа на София със златна лъжица в уста и пак да си парче простак. Всеки има право да живее, където си иска стига да не пречи на другите. То мръсотия и задръствания има във всеки по-голям град. Ние сме си виновни. Като видя някой с кола за 100 000 евро да си изхвърли цигарите на пътя, или  майка да си мацне пълния памперс  до пейката в парка лошо ми става - кой ни е виновен освен възпитанието. Колкото до малките градчета сигурно е спокойно, ама мене лично това спокойствие ме убива. А като излезеш на площада да си покажеш новите дрехи и 100 човека ти кажат "здрасти" би ме побъркало.     

Общи условия

Активация на акаунт