Имат ли предимство вторите деца в детските градини и ясли?

  • 1 900
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 792
 Реално не съществува законова база, която да регламентира предимство, освен вътрешните правила за прием на детските градини и доброто желание на директорите.  Това  не е свързано със спонсорство, достатъчен е нормален разговор, че по-малкото дете е в тази възраст.

# 16
  • Мнения: 3 886
Имат, само ако голямото дете все още е в ОДЗ- то
newsm10

определено е така Peace

# 17
  • Мнения: 3 336
Някой тук питаше за др. с предимство.
  Предимство имат деца на самотни майки; деца на инвалиди;деца в приемни сем. или отглеждани от роднини;деца,чийто родител отбива редовна военна служба;деца -полусираци,деца на студенти.Перефразирам прочетеното в сайта на Община Варна.

Цитат
...7.Приемът се извършва по ред на подаване на молбите. С предимство за прием в конкретна детска градина се ползват деца, чийто братя или сестри вече посещават детското заведение, деца – инвалиди и с родители – инвалиди...

Явно от тази година предимството за всички останали отпада и остават само посочените в цитата.

Доколкото знам специално за самотните родители тази година не ползват предимство, тъй като много са псевдосамотни, а минават по реда за самотни. За съжаление наистина самотните няма да имат възможност да се възползват от предимство, заради псевдосамотните.

Аз се интересувах за случая с близнаци, но ние също не ползваме предимство.

# 18
  • Мнения: 1 640
Миналата година/набор 2003г./ моя позната ползва предимство като самотна майка.В акта за раждане :баща-неизвестен!Детето носи нейните /бащино и фамилно/ имена.За тази год. не зная как ще е.

# 19
  • Мнения: 21
Момичета, с предимство се ползват децата, чиито братя и сестри посещават същото заведение, децата на самотни майки (баща неизвестен), на вдовиците, трето дете, на отбиващите военна служба, на инвалидите. За ясла и на родители медицински лица. Това е регламентирано от съответни наредби и важи за всички детски заведения.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Големият ми син е 4 група и сега на 31 май приключва посещенията си в ДГ. Подала съм молба за ясли за малкия ми син. Ще ползваме ли предимството или ще бъде изтекло вече...

Общи условия

Активация на акаунт