МБАЛ Надежда - тема 23

  • 51 682
  • 762
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 258
Здравейте! Предстои ми ФМ при др. Чачева. Интересува ме как протича прегледа, тя ли преглежда винаги или и специализанти се включват, допускат ли се придружители?

# 166
  • Мнения: 304
Здравей! Може с придружител, аз винаги влизам с таткото и е много забавно. Около 15-20 Мин са моите прегледи и абсолютно винаги е сама със сестрата (не съм попадала на специализанти).

В зависимост от това коя фетална ти е като гестационна седмица - се оглеждат в различен детайл бебока, плацентата, кръвотока, органите, крайниците, размерите му, на финала ти дава резултатите, по референтни граници и няколко снимки за спомен. ☺

Първата ФМ (11-13 г.с.) се комбинира и с БХС.

# 167
  • Мнения: 209
Здравейте. Някой правил ли е инвитро на естествен цикъл в Надежда? Може ли да споделите колко пъти в месеца се ходи за проследяване?

# 168
  • Мнения: 304
Здравейте. Някой правил ли е инвитро на естествен цикъл в Надежда? Може ли да споделите колко пъти в месеца се ходи за проследяване?

Здравей! При мен (с кратък МЦ съм - на 25-26 дни, овулация около 11-12 ден), проследяването започваше от 2-3 ден, след това - на 8-9 ден (когато се преценяше на база изследвания и големина на фоликулите кога да се таймира овулацията - дали в деня на изследванията или например - след ден-два, спрямо резултатите) и след това - в деня на пункцията. Общо: 3-4 пъти на МЦ.

# 169
  • София
  • Мнения: 248
Здравейте! Виждам, че тук се коментират основно следене и разждане, но не знам към кого друг да се обърна. Има ли някой в тази тема, който може да ми препоръча Абразио/ кюретаж в Надежда? Става дума за прекратяване на бременност в 9.г.с.

# 170
  • София
  • Мнения: 365
Здравейте! Някой има ли мнение за д-р Едвард Михайлович?

# 171
  • Мнения: 1 168
Здравейте! Някой има ли мнение за д-р Едвард Михайлович?
Аз се следих и родих при него, когато беше в Щерев, после си го последвах в Надежда. Ходя си и за профилактика, и при проблеми при него (пък при мен човек проблеми да иска). За мен д-р Михайлович е страхотен лекар и човек, който беше до мен (в пряк и преносен смисъл) в едни от най-тежките ми моменти. Живот и здраве, ако стигна до следваща бременност пак ще се следя при него.

# 172
  • София
  • Мнения: 2 061
Аз също се следих при него, много съм доволна, изключително готин лекар, но последните месеци вече имаше доста пациентки и повечето прегледи ми бяха без час като извънредно записана.
Може да са се променили нещата, защото обсъждаха със сестрата, че е добре да има още един ден в седмицата за ЖК.
Писали сме си по Вайбър, както и сме се чували по телефона.
За съжаление по непредвидими обстоятелства секциото ми беше при дежурен лекар, но след това той дойде да ме види в родилното, на прегледа след това отново отидох при него.
Мисля да продължа да ходя при него на профилактични прегледи.

# 173
  • Мнения: 685
И аз съм се следила и раждала при него. Чудесен лекар е, попаднах случайно при него, но това беше най-доброто нещо, което ми се случи по време на тази бременност както във физически, така и в емоционален аспект.

Здравейте! Някой има ли мнение за д-р Едвард Михайлович?

# 174
  • Мнения: 6 052
Здравейте! Виждам, че тук се коментират основно следене и разждане, но не знам към кого друг да се обърна. Има ли някой в тази тема, който може да ми препоръча Абразио/ кюретаж в Надежда? Става дума за прекратяване на бременност в 9.г.с.
Не знам дали да не питаш в другата тема на Надежда, която е в раздел Проблемно забременяване. Аз съм правила вакуумно абразио, но съм пациентка на д-р Стаменов и ми го прави той. За друг нямам наблюдения. Или пък в темите, които са за кюретаж. Може някой да е правил там.
Съжалявам, че се е стигнало до абразио. Желая ти сила и никога повече да не стигаш до това. Hug

# 175
  • Мнения: 26
Здравейте,  някой сменял ли е репрудуктивен доктор в Надежда и как точно става, искам да го сменя имам един ембрион но не искам да правя следващ трансфер при сегашната ми лекарка, Благодаря предварително

Последна редакция: ср, 12 юли 2023, 09:44 от ramonka13

# 176
  • София
  • Мнения: 241
Здравейте,
Има ли скоро раждала естествено жена в "Надежда" да сподели отзиви? Колко души екип са били в родилна зала с родилката, задължително ли слагат система с окситоцин или само при съгласие и необходимост, всякакви лични впечатления ще са от помощ.
Следи ме лекар, който не изражда и се ориентирам към коя болница да се насоча. За момента се колебая между "Надежда" и "Щерев", и се опитвам да събера впечатления. Благодаря предварително.

# 177
  • Хасково
  • Мнения: 441
Ragazza не мога да ти отговоря за екипа. До момента на самото раждане влизат от време на време акушер и понякога лекар. По време на напъните само акушер и като наближи идват АГ, неонатолог, анестезиолог и още 2-3човека. За окситоцинът не е задължително, но поне при мен тонът беше по настоятелен да го пускат.

И аз да попитам имам по специфичен въпрос към ембриолозите. Дали мога да разговарям директно с тях или трябва да мина през инвитро специалист?

# 178
  • Мнения: 1 547
2 акушерки, дали не бяха и 3, неонатолог, АГ, анестезиолог.

Екип са само акушерка, АГ и анестезиолог. При мен се сменяха 2 АГ, беше през нощта и са по двама на дежурство. Накрая явно се разбраха кой да влезе накрая, за да му запишат раждането. Satisfied  Така или иначе бебето го изроди само акушерката.

# 179
  • Мнения: 304
Удобно ли е да споделите дали предлагат Дни на отворените врати в родилното отделение, акушерка, вероятно - не си избираш, а която е на смяна? Доволни ли сте от предварителните насоки, които са ви дали, за да съдействате максимално адекватно по време на раждането и т.н?

Общи условия

Активация на акаунт