Шумоизолация ЕПК - мнения

  • 615
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте.

Предстои ми да търся квартира в София и съм доста притеснен от това. Най-вече ме претеснява шума от съседи.

Живял съм в 2 панелни блока до сега и е доста шумно, пък на мен този шум не ми понася много добре, така че панел не искам повече.

Четох, че новото тухлено строителство е доста по добре вътрешно шумоизолирано, но не винаги, понеже имало доста некачественни изпълнения. Също така е доста по-скъпо.

В ЕПК блок не съм живял и се радвам да споделите мнения за вътрешната шумоизолираност на конструкцията. Има доста противоречиви мнения в интернет, ще се радвам и за някакви съвети.

Благодаря.

# 1
  • Мнения: 1 244
Аз живея в ЕПК блок, старо строителство. Доста добре шумоизолиран е, но не знам дали всички изпълнения са такива. Просто се разписвам за статистиката Simple Smile

# 2
  • СИ
  • Мнения: 4 406
В интерес на истината има старо строителство което е с добро изпълнение и много добра шумоизолация. Но е рядкост.
Щом ще е квартира, къде е проблема? Сменя се, докато се попадне на нещо което ни устройва. Има неудобства с местенето, но е голям късмет да се попадне на нещо добро от първия път. Зависи и съседите какви са.
Новото тухлено строителство е пълна трагедия откъм шумоизолация. Всичко дрънчи и кънти. Чуват се говор, стъпки, телевизори и какво ли не. Всичките ми познати с апартаменти ново строителство се оплакват.

# 3
  • Мнения: 13
Аз живея в ЕПК блок, старо строителство. Доста добре шумоизолиран е, но не знам дали всички изпълнения са такива. Просто се разписвам за статистиката Simple Smile

Ще споделите ли кой квартал и евентуално номер на блок?
Когато казвате старо строителство, какво имате в предвид? Година?
Защото когато говарим за EПК за мен поне всичкото е старо. Да не би да има особенност.
Благодаря.

В интерес на истината има старо строителство което е с добро изпълнение и много добра шумоизолация. Но е рядкост.
Щом ще е квартира, къде е проблема? Сменя се, докато се попадне на нещо което ни устройва. Има неудобства с местенето, но е голям късмет да се попадне на нещо добро от първия път. Зависи и съседите какви са.
Новото тухлено строителство е пълна трагедия откъм шумоизолация. Всичко дрънчи и кънти. Чуват се говор, стъпки, телевизори и какво ли не. Всичките ми познати с апартаменти ново строителство се оплакват.

Един от проблемите е финансов - ще се загуби депозита и отделно е дадена комисионна на брокера. За новата квартира, когато се смени ще трябва да се плати нов депозит и евентуална комисионна на брокер-
Вторият проблем е, че пак човек трябва да се занимава да ходи, да оглежда, да преценява, да се занимава. Аз поне винаги трудно преценвам и вземам решение.
Но като цяло е така да. Благодаря.

Последна редакция: пт, 19 май 2023, 18:47 от velony

# 4
  • Мнения: 1 244
Пропуснах да уточня, че живея в Пловдив. Просто исках да споделя, че епк-то, в което живея е с добра шумоизолация и предположих, че и при тези в другите градове ще е така, но не съм сигурна.

# 5
  • Мнения: 41 057
Истината е, че при нормално строителство (и изолация) всичко е въпрос на съседи. Ако се случат шумни и неприятни, тропащи, викащи, слушащи музика - няма спасение. Също така е важна какви са им подовите настилки и с какви чехли ходят.  Чела съм примери за "добра изолация и никакъв шум" и за трите вида сгради, както и обратното - оплакване и от трите вида.

# 6
  • Мнения: 590
Авторът вероятно вече си е намерил квартира, но да кажа, че шума не зависи само от съседите. Преди около година бях за 6 нощувки в апартамент ново строителство, постоянно се чуваше какво прави семейството над нас и то все едно е в нашата баня, много неприятно. И то не е да са скачали по пода, при съвсем нормални дейности. Не мога да си представя да живееш постоянно в такива условия, аз съм е ЕПК, но шумоизолацията е много добра, нямам никакви проблеми за толкова години. Сестра ми е в ново строителство, при тях пък съседите под тях се оплакват постоянно, че са шумни, а те реално не са. И това да трябва в къщи само да шепнеш не си е работа.

Общи условия

Активация на акаунт