Забавя ли прохождането проходилката?

  • 1 702
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 956
За това отидахме и при д-р Алексиев, който ми каза че детето като е готово за нещо само си го прави и да престана да се "връзвам" на изказвания за последици Peace
Много хубаво изказване. И точно  Peace

# 46
  • Мнения: 409
Бебка вече обикаля къщата с проходилка за нея това супер емоционално изживяване, за сметка на това изобщо не може да пълзи

с проходилката няма да й помогнеш да се научи да пълзи,а това е важна част от моторното развитие на детето

Да ти кажа честно няма и да я уча newsm78 Вече е писано по-горе, че всичко е индивидуално и според дете. Ето примерно аз само съм пълзяла и то назад и не съм искала да ходя, проходила съм на 1 и 7 месеца! Mr. Green Не е задължително да пълзиш, за да проходиш (в парка има много такива деца, които са проходили без да са пълзели).
Детето само ти показва, какво иска и какво може и какъв подход да имаш към него ... аз съм против насилването, предпочитам майчината интуиция да ме ръководи  в това - кое е по-доброто за моето дете  Mr. Green

А относно изказването, че бебето ходейки развива само долните мускули, съм готова дружески да поспорим за групите мускули и различните физически действия Wink

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 56
Аз също мисля, че не забавя прохождането, дори напротив. Голямата ми дъщеря проходи на 9 м. и 20 дни и от началото на седмия месец си седеше почти постоянно в проходилката. Малката вече също е там.

# 48
  • Мнения: 227
Според мен не

# 49
  • Мнения: 24 467
Определено не виждам много общо между пълзенето, прохождането и ползването на проходилката. Сина ми проходи без изобщо да е пълзял и то раничко. Аз никога не съм пълзяла и на 10 м. също съм проходила. Малкият ми син също не пълзи, но си обича "паяка" и не виждам след като има силата да стои в него прав на крачета поради каква причина там те ще се изкривят, а ако го държа под мищниците, напр., или той да си стои прав в креватчето, заловен за стената ще са му прави краката.
Не виждам и логиката, че при проходилката се натоварвали само определени мускули /вероятно се има предвид тези на прасците/. Каква е разликата между ходене самостоятелно и ходене с проходилка, освен, че когато детето в проходилката се измори може да си поседне.

Общи условия

Активация на акаунт