Отговори
# 15
  • Мнения: 57
В случай, че проявяваш интерес повече за тези хапчета, можеш да прочетеш това.
http://www.midwiferytoday.com/articles/cytotecwagner71.asp
http://www.yourlawyer.com/topics/overview/Cytotec
http://www.homebirth.org.uk/misoprostol.htm
http://archive.salon.com/health/feature/2000/07/11/cytotec/index.html
http://www.homebirth.org.uk/pe2.htm

Описани са различни случаи на използване на Цитотек и последиците, които предизвиква. При желание може да се издирят и други линкове и да се прочете и във други форуми. Използването на хапчето е забранено както в Англия, така и в САЩ, а дори и в България, въпреки че е масова практика тук да се прибягва до него за удобство на лекарите. Моят дори ми показа заповед от ръководството на болницата, в която се забраняваше да се явяват на работа с уговорка, без да са на смяна и да използват неодобрени от закона медикаменти, но въпреки всичко се прилага и едното и другото. Не ми е цел да убеждавам никого в нищо, просто всеки сам си взема решенията, но преди вземането им съвета ми е да се информирате колкото се може повече, за да имате база за сравнения и да се стигне до правилно решение.

# 16
  • Мнения: 528
На една майка която си беше платила за раждане и дадоха такива ама на колко време ги пи newsm78 немам спомен.Знам че някъде в 11 часа и дадоха половин и в 12 й направиха клизмата.Някъде към 12-13 й дадоха другата половинка или цяло беше,нямаше време да я питам й между контракцийте и стенанията също.Така че някъде после ми каза че са й дали три пъти и в 3 и половина следобяд роди

# 17
  • Мнения: 2 082
Цитат
Не ми е цел да убеждавам никого в нищо, просто всеки сам си взема решенията, но преди вземането им съвета ми е да се информирате колкото се може повече, за да имате база за сравнения и да се стигне до правилно решение.
съгласна съм с Портокалка -аз нищо не знаех за тези хапчета и нищо не ми обясниха.ако имах тази информация преди 2г-най-вероятно нямаше да ги изпия.в нашия град ги употрбява само една лекарка и то е може би за да родиш в смяната и.все пак раждането е естествен процес,но нали тогава нямах интернет....

# 18
  • Мнения: 2 498
Цитат
Цитотек е лекарство, което НЕ Е ОДОБРЕНО за използване за предизвикване на раждане, тъй като има немалко случаи на починали от него бебета
За жалост доста лекари практикуват предизвикване на раждане именно с такова хапче ooooh!, като ги дават предварително на пациентките си и им дават наставления кога да ги пият.....и то с една единствена цел-по-малко време да са ангажирани с тях от по-бързото настъпване на раждането, а горките непросветени жени, ако знаеха на какъв риск  подлагат бебето си с това вълшебно хапче.....

Върла противничка съм на приемането на такива таблетки.....за тази цел си има измислено лекарство-Окситоцин Peace, което се прилага съвсем законно в хода на нормалното раждане....

# 19
  • Мнения: 1 691
Една позната преди доста години роди с вагинална таблетка (не знам каква) и сега е със смъкната матка. Причината според нея е прекалено бързото раждане, за което организмът й не можал да се подготви.

# 20
  • Мнения: 5 401
Моето раждане беше предизвикано с вагинална таблетка Простагландин, която струваше 10 лв (в Шейново). Тя създаде безболезнени контракции на 3 мин. След няколко часови разходки из коридора, ми сложиха системи Окситоцин. Общо взето от момента на изтичането на водите до самото раждане минаха към 17 часа.  Sad

# 21
  • Мнения: 1 273
 Аз раждах с хапче Простагландин, сложиха ми го към 11 сутринта, а контракции получих към 15:30. В 18:00 родих. Мога да кажа, че стана много бързо , до 15:30 си мисех, че няма да стане нищо, но за 1 час получих контракции на 2-3 мин и ако не се беше получило усложнение (няма връзка с хапчето) до 17 щях да родя.
За справка не съм искала да раждам с хапче просто се наложи, защото тоновете на бебето бяха много високи, а и преносвах с 4 дена.
 

# 22
  • Мнения: 410
 Ако тогава знаех последствията както сега, никога нямаше да позволя да ми увредят детето!

# 23
  • Мнения: 227
Аз също родих с хапченце вагинално и след един час започна раждането,родих много бързо без никакви усложнения.

# 24
  • Мнения: 660
Тука чета много противоречива информация за тия хапчета,на ме утре ми предстои да ми сложат такова вагинално,една четвъртина,понеже плацентата е почнала да се калцира,макарч е до термин имам още 5 дена,нямам грам разкритие и никакви контракции,но доктора реши така,Вие как мислите опасно ли това вагинално хапче и може ли да увреди бебто или мен,нядявам се доктора да не рискува така без смисъл,става въпрос за д-р Кръшков в АГ Селена Пловдив,той ще ем изражда и постявя хапчето,утре сутринта към 8 трябва да съм там на гладно,при никакво разкритие до колко време действа това хапче някой знае ли,ще се радвам на бързо инфо!!!

# 25
  • Мнения: 1 195
Преди седмица бях за няколко дни в Шейново. Там май е практика да се прилага вагинално хапче за предизвикване на контракции - Простагландин.
Т.к. бях там по друга причина в стаята ми се изредиха много момичета които се "възползваха" от услугите на това хапче.
В повечето случаи слагаха хапчето в 8ч, контракциите започваха към 14ч, а раждаха към 21ч. Да не говорим че имаше момичета на които не им подейства мъчиха се цял ден в невероятните жеги жадни и гладни.
Лично аз след всичко видяно съм категорично против това хапче. Още повече че разкритието не беше никак бързо.

# 26
  • Мнения: 660
ха мерси за инфото,не звучи обнадеждаващо,сга се чудя какво да правя,утре ще питам лекаря да ми каже честно има ли риск за бебето или мене от този начин на раждане?? Sad

# 27
  • Мнения: 490
И аз раждах с вагиналното хапче и ако ми се наложи да раждам 2-ри път няма да го направя. Сложиха ми го в 0 часа, към 2 ч получих контракции, в 3 вече  бяха силни и чести, но така и не получих никакво разкритие, въпреки "помощта", както я наричат + окситоцин. Така мъки до 12.00ч и тоновете на бебето започнаха да падат- в крайна сметка родих секцио. Да ми е живо и здраво детенцето, но ако знаех какъв зор ще види и то и аз, нямаше да се съглася.
За информация - преносвах и почти нямах води и решиха да ме предизвикват.

# 28
  • Мнения: 2 663
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=209712.0 Това е тамата от преди няколко дни, в която също има инфо по въпроса

# 29
  • Мнения: 660
Абе тия хапчета пунта мара,денска сутринта в 8  ми сложиха една четвъртинка,нищо,ни разкритие,ни болки,после в 11-30 втора четвъртинка,сега е 14 00 часа,пак никаквио признаци за болки и раждане,май ще играе ножа накрая,че водите са ми опстярели доста:((((

Общи условия

Активация на акаунт