мъдрец на 25-годишна възраст?

  • 6 531
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 463
не мога да повярвам, че ми никне мъдрец на тези години! чувала съм, че се появяват към 40-тата година. това при мен аномалия ли е и какво трябва да направя?

# 1
  • Мнения: 1 113
Защо да е аномалия? Мъдрец може да започне да ти никне и на 18 години, на 25 или на повече. А може и въобще да не изникне. Лошото е, че в повечето случаи е много болезнено.

# 2
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
На почти 26г., двата горни мъдреца ми изникнаха на 18г, без проблем, единия долен извадих преди три години, защото нямаше накъде да избие и ме болеше, остоно ми още един долен, който чакам да ме заболи, и да ходя и него да вадя. Преди два дни пък си извадих и единия орен защото се счупи, така че не си никаква аномалия, нормално е да ти избиват мъдреци на тази възраст, но дано не ти създават проблем, че много боли.

# 3
  • Мнения: 1 100
не мога да повярвам, че ми никне мъдрец на тези години! чувала съм, че се появяват към 40-тата година. това при мен аномалия ли е и какво трябва да направя?


Хахахаха  Joy Ми аз още нямам 16, а вече са ми порастнали и двата. На 14 ми изби първият. Споко. ДАже си е късничко, според мен. Зъболекарят малко се изненада, но каза, че акселерацията е виновна.  Wink



О, и мнооого боли като растат. Постянно бях нервна като растяха. Tired

# 4
  • Мнения: 1 485
Как пък да не е възможно,на 25 вече бях дори и с трите извадени,а последния няма да го пипна скоро,т.к с третия зъболекаря се бори45мин,докато го извади!

# 5
  • Мнения: 463
добре, успокоих се   bouquet
приемам, че тук всички сме много мъдри жени и затова така

# 6
  • Мнения: 2 237
На около 17-18 годишна възраст се сдобих с точно три мъдреца ! Четвъртия за щастие не излезе,няма и зародиш.Много боля.Извадих ги всичките година по-късно. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 3 610
Мойте двата пораснаха на 16, а другите1-2год. по-късно,а мъжа ми го мъчи от една година първия и още не е излязъл.Всичко е индивидуално,ама си боли да му се невиди,представяте ли си какво им е на бебочетата докато им пораснат 20 tooth

# 8
 Simple Smile Ами на 33? И аз това се чудех, но ето, че ми расте. Дори по спомени на моята зъболекарка май е за втори път на същото място Thinking
Това е то - някои помъдряват по-рано, някои по-късно...

# 9
  • Мнения: 2 839
Simple Smile Ами на 33? И аз това се чудех, но ето, че ми расте. Дори по спомени на моята зъболекарка май е за втори път на същото място Thinking
Това е то - някои помъдряват по-рано, някои по-късно...
Да, понякога растат, спират, след някоя година пак се сещат да растат ... Моите също започнаха преди 20г. Сега на 33 съм с 4 израстнали и 3 извадени.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 345
и на мен израстнаха до  20 г. и четирите ама много бързо се развалят

# 11
  • Мнения: 463
и наистина боли, да му се не види.
за пръв път в живота ми ме боли зъб - ужасно е!

# 12
  • Мнения: 1 680
На 30 съм и чакам още 2 да порастнат.

# 13
  • Хасково
  • Мнения: 726
А аз на 32 още нямам мъдреци.

Последна редакция: пт, 12 яну 2007, 11:15 от tony_nm

# 14
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
А аз на 32 още нямам мъдреци.
Аз съм на 27 и още нямам... ама като ви слушам как боли и как си ги вадите #Crazy , не ща и да имам Sad Sick Cry

# 15
Параснаха на 20 годишна възраст 6 броя /отгоре пораснаха по 2 един върху друг / едвам ги изчаках малко да се подадат и извадих 2 тези към венеца/, след време извадих и още един от горе. Това беше вече към 45- 47 години. Останах само с  1 от горе и о ужас започва нещо да ме боли  ,мисля си този заболекар не ми извади добре зъба отивам при него и казвам да погледне а той изумен извика ,но това е зъб нека да видим какво ще стане и така аз на 50 години само от горе се сдобих с два чисто нови мъдреци. Там където е един е на мястото си ,но от дясната страна отново са 2 един върху друг, но не ми създават за сега проблеми . Растяха много бавно години , но без болка. За съжаление от долу нямах този късмет. Hug Hug Hug

# 16
  • Мнения: 2 839
На 30 съм и чакам още 2 да порастнат.
А аз на 32 още нямам мъдреци.
Аз съм на 27 и още нямам... ама като ви слушам как боли и как си ги вадите #Crazy , не ща и да имам Sad Sick Cry
Ами щото толкоз вий акъля  Crazy
 Hug

НЕ са ме боляли мен, до човека е. Говоря за самия растеж. Тези които се наложи да ги извадят бяха развалени, болят ме примерно един ден, отивам, вадят, и туй то  Grinning

Скорошно помъдряване на всички  Wink

# 17
  • Мнения: 9 093
Приема се, че до към 30 годишна възраст тряба да се появят мъдреците.
На някои хора въобще не поникват Simple Smile
Днешната младеж пък се радва на липса на такива зъби (това е по наблюдение на братовчед ми, който е зъболекар).
И моите ги няма още никакви, на 23 съм Rolling Eyes
И много ме е страх ако почнат да ми растат...сигурно ще трябва да ги вадя...това са най-безполезните съби.

# 18
  • Мнения: 463
Днешната младеж пък се радва на липса на такива зъби (това е по наблюдение на братовчед ми, който е зъболекар).

не е мъдра днешната младеж и затова Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт