Марка кисело мляко???

  • 2 547
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 791
Елби е хубаво, но от Видинския цех. Там работи свекърва ми и нямат грешка като качество и вкус. Но тук в София има от крайсофийския цех /сори, ама не знам точно къде се намира/ и няма нищо общо с другото на вкус, дори е изследвано дали съответства съдържимото вътре и  надписа върху кофичката и се оказва, че неееее.
Аз също се чудя какво да давам, сега ми е на дневен ред да го мисля  newsm78
В Данон няма ли повече сухо мляко? Силванка, ако можеш да се включиш с мнение  Praynig , ще се радвам!  Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 10 825

Високата масленост особено за бебета не е препоръчителна.Нашата педиатърка ни посъветва да даваме кисело мляко с 2%масленост.Незнам какво общо има високата масленост с развитието на мозъка.Моля за обяснение

 Praynig Grinning

Интересно ще ми е да чуя обосновката на педиатърката ви за даването на мляко с ниска масленост.
Обяснението за пълномаслените млечни продукти можеш да намериш като пуснеш едно търсене в гуглето Wink, а и тук - във форума въпроса е бил разискван многократно.
Съвсем на кратко - мозъкът на човека продължава да нараства и след раждането (май беше до 5-годишна възраст) и за да може да се осъществи този разтеж са нужни мазнини!
Fat Matters
While older children and adults do best on reduced fat or fat free milk, babies require the additional fat from whole fat milk for proper brain, eye, and nervous system development. Whole milk should be continued until about the second birthday, but check with your child's pediatrician since several factors may be considered before switching to a lower fat milk.

Dairy Based Foods
In addition to whole fat cow's milk, there are a few other sources of foods rich in vitamin D and calcium. Many pediatricians recommend the addition of custard, cheese, and yoghurt as early as 7-8 months. Most babies tolerate these foods well, but as with all new foods, be alert for signs of gastrointestinal distress.

П.П. Ако те затруднява търсачката, мога да пусна много линкове, предполагам че ползваш английски?

# 47
  • Мнения: 887

Високата масленост особено за бебета не е препоръчителна.Нашата педиатърка ни посъветва да даваме кисело мляко с 2%масленост.Незнам какво общо има високата масленост с развитието на мозъка.Моля за обяснение

 Praynig Grinning

Интересно ще ми е да чуя обосновката на педиатърката ви за даването на мляко с ниска масленост.
Обяснението за пълномаслените млечни продукти можеш да намериш като пуснеш едно търсене в гуглето Wink, а и тук - във форума въпроса е бил разискван многократно.
Съвсем на кратко - мозъкът на човека продължава да нараства и след раждането (май беше до 5-годишна възраст) и за да може да се осъществи този разтеж са нужни мазнини!
Fat Matters
While older children and adults do best on reduced fat or fat free milk, babies require the additional fat from whole fat milk for proper brain, eye, and nervous system development. Whole milk should be continued until about the second birthday, but check with your child's pediatrician since several factors may be considered before switching to a lower fat milk.

Dairy Based Foods
In addition to whole fat cow's milk, there are a few other sources of foods rich in vitamin D and calcium. Many pediatricians recommend the addition of custard, cheese, and yoghurt as early as 7-8 months. Most babies tolerate these foods well, but as with all new foods, be alert for signs of gastrointestinal distress.

П.П. Ако те затруднява търсачката, мога да пусна много линкове, предполагам че ползваш английски?
Благодаря ти за отговора.Нямам нищо против относно това,което казваш,но ставаше въпрос за бебета до годинка. На по-големи може и да е препоръчително да се дава и с по-висока масленост,но когато аз дадох висока масленост на сина си се изрина,затова педиатърката ни каза,че на малки бебета се дава мляко с 2%масленост.Логично е,че с нарастването на възрастта нарастват и нуждите на организма.И все пак мазнини се набавят и от много други млечни продукти,не само от млякото.

# 48
  • Мнения: 3 360
Почти не яде кисело мляко newsm78Купувам Верея,Данон...каквото ми падне,ама по-скоро ние го хапваме Wink

# 49
  • Мнения: 46 511
... но ставаше въпрос за бебета до годинка ...

На бебета под годинка не се дава кисело мляко, затова и няма статии по въпроса.

# 50
  • Мнения: 1 004
Аз давах Пършевица

# 51
  • Мнения: 887
... но ставаше въпрос за бебета до годинка ...

На бебета под годинка не се дава кисело мляко, затова и няма статии по въпроса.
Е добре де като отказа на 6 месеца да пие АМ според теб какво мляко се дава? Thinking

# 52
  • Мнения: 46 511
Нищо Grinning като огладнее хубаво и започва да яде  Grinning

# 53
  • Мнения: 214
Аз му подквасвам вкъщи

# 54
  • Мнения: 887
Нищо Grinning като огладнее хубаво и започва да яде  Grinning
Ако не си имала подобен проблем с храненето по-добре не изказвай такова крайно мнение.Опитала съм какво ли не,в крайна сметка минах на кисело мляко,зщото категорично ми отказа АМ. Grinning

# 55
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Аз давам Елена 2%

# 56
  • Мнения: 46 511
Нищо Grinning като огладнее хубаво и започва да яде  Grinning
Ако не си имала подобен проблем с храненето по-добре не изказвай такова крайно мнение.Опитала съм какво ли не,в крайна сметка минах на кисело мляко,зщото категорично ми отказа АМ. Grinning

През всякакви неща съм минала  Wink

# 57
  • Мнения: 948
Давам Пършевица и Елена. Hug

# 58
  • Мнения: 867
домашно квасено мляко

# 59
  • Мнения: 138
Елби е хубаво, но от Видинския цех. Там работи свекърва ми и нямат грешка като качество и вкус. Но тук в София има от крайсофийския цех /сори, ама не знам точно къде се намира/ и няма нищо общо с другото на вкус, дори е изследвано дали съответства съдържимото вътре и  надписа върху кофичката и се оказва, че неееее.
Аз също се чудя какво да давам, сега ми е на дневен ред да го мисля  newsm78
В Данон няма ли повече сухо мляко? Силванка, ако можеш да се включиш с мнение  Praynig , ще се радвам!  Hug
Сухото мляко се използва в абсолютно всички млека на пазара. В Данон сухото мляко се използва в съответствие с изискванията на БДС. Сухото мляко е допълнително мляко в млякото, не знам защо всички си мислят, че това е някаква химия. То се получава от сурово прясно мляко. В Данон съдържанието на сухо мляко е максимум 2 %, всеки може да види това на опаковката, това обаче не важи за повечето кисели млека на пазара. Всички те съдържат сухо мляко, но малко от тях го обявяват на опаковката си. А сухо мляко се използва, защото протеиновото съдържание на суровото мляко варира, а протеинът все пак би трябвало да е константа.  И още нещо - стандартите за качество на Данон Груп са по-стриктни от изискваните по българското законодателство.

Общи условия

Активация на акаунт