Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,аз съм майка на 3 прекрасни деца . Първородното ми момиче е на 7 години. През февруари месец след боледуване (кашлица,сополи,температура) се възпалиха лимфните възли на врата под челюстта от дясно.Имаше силна болка ,не можеше да движи главата си . Гледаха я на видеозон,измериха лимфния възел .Изписаха антибиотик ,7 дни . Той като чели подейства ,лимфния възел спадна (страничен ефект -падаше и по 1 шепа коса при ресане) на кръвна картина излезе Цитомегаловирус.След 1 месец се събуди с подут лимфен възел от ляво.Никакви други симптоми ,нито т.нито кашлица нито сополи .Нямаше и болка дори само при натиск.Отново взеха кръв,излезе само някакво възпаление (вирус ,грип) Притесниха се понеже няма болка и започва обширен преглед за още топчета по цялото тяло:ключици ,слабините с палпация и видеозон.Сърце,далак и черен дроб нямат уголемяване отново няма никъде другаде възли.7 дни антибиотик общоспектърен понеже не знаят какво лекуват .Възела се прибра отново всички си отдъхнахме че не расте. И преди седмица се наду отново (този път дъщеря ми има задна хрема и кашля)пак прегледа на видеозон, пак кръв и нищо .Отново общоспектърен антибиотик но на контролния преглед вместо да е спаднало беше пораснало .Написаха ми направление за биопсия в детска клиника,но там отново и взеха кръв,отново видеозон и казаха че трябва да запиша час след вторник за диагностика при хематолог-онколог . Ще се побъркам мисля си най-лошото.Обмислям варианта да си стегна багажа и да си платя пълни изследвания в България.много време чакам да ме прегледа специалист,а ако чакам и за него още 3 месеца ако е това което мисля трябва да се действа бързо за да има успеваемост . Препоръчате ми за София хематолог-онколог за диагноза на евентуален Рак на лимфните възли.

# 1
  • Мнения: 6 225
А антибиограма правена ли е? Може антибиотиците да са били резистентни. Доколкото знам при Ебщайн вирус също има подуване на лимфни възли. Това изследвано ли е? Детско онкологично отделение има в София, Пловдив, Варна. Ако местоположението е без значение на база лично мнение предлагам да изберете или Пловдив, или София. Мисля че нивото е високо и в двете отделения и няма голямо значение конкретния лекар.

# 2
  • Мнения: 2
А антибиограма правена ли е? Може антибиотиците да са били резистентни. Доколкото знам при Ебщайн вирус също има подуване на лимфни възли. Това изследвано ли е? Детско онкологично отделение има в София, Пловдив, Варна. Ако местоположението е без значение на база лично мнение предлагам да изберете или Пловдив, или София. Мисля че нивото е високо и в двете отделения и няма голямо значение конкретния лекар.
Правена е да последния Път.До сега не са ми споменавали Мононуклеоза.ЛЛ се съмнява за туберкулоза,лекарката в болницата която ни прегледа когато ни прие 10 пъти ме пита дали не е стомашно-чревен вирус и да не съм забелязала.мога да кача снимки на епикризата и кръв.

Общи условия

Активация на акаунт