Въпрос към мъжките мами

  • 4 148
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Докато си бременеехте усетихте ли, че ще родите момче? В смисъл по-усилено окосмяване по корема, по-кръгъл корем, по-високо го носехте, по-малко кила качихте, станахте по-красива /момичетата отнемали красотата на майките/.... и т.н? Защото при мен няма нито един от тези симптоми - всеки "познавач" като ме види казва: ще родиш мома! Дори моето и на съпруга ми вътрешно убеждение е такова. Но 2-ма доктори, независимо един от друг при преглед на УЗ бяха категорични - момче! Знам, че науката е пред всякакви суеверия и бабини деветини, но споделете моля как беше при вас?

# 1
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
не съм имала особени белези... освен теглото...хиххи Laughing  Laughing  Laughing

# 2
  • Мнения: 596
твърдо не!

# 3
  • Мнения: 854
Изобщо нямах усещането, че ще родя момче. В интерес на истината само таткото и един познат твърдяха, че ще си имаме синче - на този познат снаха му е родила 3 момчета и той каза, че корема ми има същата форма като нейния. Е, бях се разхубавила наистина Flutter Ама всички казват, че сега съм още по-хубава Grinning

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нито на науката, нито на бабините деветини бях подвластна, а само на крайният резултат  Simple Smile !

# 5
  • Мнения: 1 793
аз в последните месеци имах усещането, че наистина нося момче /както бяха казали на видеозона/. а иначе коремът ми беше идеално кръгъл като топка, носих бебето високо до последно, имах косъмчета по корема около пъпа, качих 12 кг. ако това са знаци, че ще се роди момче аз ги имах Grinning ама едва ли. по-скоро ги отнасям към бабините  измислици.
а татито от самото начало си знеше, че е момче Grinning все в мъжки род му говореше на бебето. и като го питах от къде е толкова сигурен, че е мъжко. че може и момиченце да е, а той казваше 'аз знам какво съм правил' Wink  хихи.
всичко си е божа работа. да са живи и здрави само, пък другото няма значение.

# 6
  • Мнения: 1 417
При мен имаше нещо вярно - качих само 10кг и станах 55кг.Като понапълнях лицето ми стана по изпънато, имах повечко коса /и не се омазняваше като сега/. Корем - видим имах в края на 8мия месец, окосмяване - нихт, абе въобще нямам оплаквания от бременността-мисля, че изглеждах много добре!

# 7
  • София
  • Мнения: 15 219
Имах усещане, че ще родя момче. Не знам на какво се дължеше. Винаги съм мечтала за момиченце, но от деня, в който разбрах, че съм бременна, започнах да се изживявам като "мъжка майка" и бях много щастлива от това. Когато за първи път лекарят ми ми каза, че бебето е момченце (на ехографски преглед) му отговорих "Знам!". Той доста се учуди, естествено, и ме попита дали не ме е гледал някой друг, а аз просто си знаех, че нося момченце.
А иначе за признаците...... Ами освен това, че станах една такава красива Wink  4470 -по нищо друго не личеше, че ще родя момченце.

# 8
  • Мнения: 1 722
за значение няма, обаче ме интересува, защото лекарката каза: спокойно можеш да пазаруваш в синьо! Ами ако му вземем прекалено много "мъжки" работи, пък се окаже момиче? Ама не ми се чака повече искам да пазарувам. Количката примерно ще е в определено мъжки цветове - синьо и сиво /Круизър/ или синьо и червено /Маг Рейсър/ .... и в този ред ми беше интересно ... иначе ние с татито все си мислим, че ще е момиченце, качила съм 20+ кила, корема ми е по-скоро като пъпеш, нямам нито едно косъмче в повече от преди /това нали било свързано с тестостерона, който се образувал, ако е момче/.

# 9
  • Мнения: 717
Ако това, което изброяваш значи, че ще имаш момче, то аз съм притежавала всичките знаци, качих и 17 кг.  Wink  Имам си момче, но иначе до последно да си призная нищо не съм чувствала  Embarassed

# 10
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: Anita_79
нямам нито едно косъмче в повече от преди /това нали било свързано с тестостерона, който се образувал, ако е момче/.


Аааа, и аз нямах нито едно косъмче в повече-освен на главата. Еееех, каква коса имах преди да родя-не е истина просто.

# 11
  • Мнения: 285
Аз просто имах база за сравнение с първата си бременност когато носих мома Simple Smile С дъщеря ми бременността ми до 4 месец бе кошмар откъм прилошаване и повръщане...почти не ставах от леглото. Със сина ми бе коренно различно, изобщо не усещах че съм бременна...и някак именно липсата на тези признаци ме правеше сигурна, че този път бебчето е от друг пол Simple Smile  Не зная доколко са верни някакви схеми по бабешките календари, но наистина със сина си не качих много килограми и вече съм си както бях преди да забременея.
Прекрасно е това усещане на очакване. Независимо какъв пол ще е бебчето ти, пожелаваме ти безпроблемно раждане и здраво, слънчево детенце! Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 10 263
ami ne znam koi praw i koi kriw babinite dewetini ili naukata ama az biah s edin ogroooooooooooooooooooooomen korem napred gram nastrani, ni gram po kraka race, lice, no pak za smetka na towa takawa hubawica nezemna biah stanala s edni petna po liceto kafewi dobre che se izchistiha kato rodih. inache spored men wsichko zawisi ot nastrojkata, az do predi da otida na wideozon ama tolkowa biah sigurna che ste imam momiche, a posle kato razbrah si wikah kak sam si i pomislila che shte bade momche.

# 13
  • Мнения: 4 629
Аз не вярвам на т. нар. познавачи. Казвали са ми и двата пола, а аз все казвах, че като се роди ще видим. Аз не съм имала предчустие относно пола на бебо. Иначе лекарите бяха категорични, че ще е момче и познаха.  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 177
На мен всички ми казват, че по формата на корема изглеждало момче. Хвърляха ми сол на главата - падна ми се момче. Свекърва ми (родила е 2 момчета) каза, че била сигурна че ще родя момче, защото бременността ми  била като нейната. В началото на бременноста ми се прияждаше солено и кисело - което (четох) значело момче, а ако ти се прияжда сладко - момиче. И така до края на 7 месец, когато отидох при една гинеколожка, която много я хвалят. Тя каза момиче и обеща да си скъса дипломата пред мен, ако се роди нещо друго освен момиче. Така, че май на бабини деветини не трябва да се вярва кой знае колко.

# 15
  • Мнения: 114
Аз също не се доверявах на това какво ми казват...Качих много килограми, разхубавих се /ето 2 противоположни неща Grinning /, изкарах лека бременност/ бях на работа 2 дни преди да родя/.
Само лекарката в шейново позна, че ще е момче; моята гинеколожка твърдеше до последно, че е момиче Grinning

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
ооооо това са легенди! И през двете ми бременности се чувствах сравнително чудесно, с изключение на киселините при втората. Никакви косми, брадавици и други екстри. Хубавеех та се късах  Grinning
Момиче и момче.

# 17
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
А на мен всички ми казвха различно през цялата ми бременност.В началото карах тежка бременност(повръщах много,отслабнах,имах болезнени контракции от началото до края,постоянно колабирах и ме прибираха хората от улиците),та момче щяло значи.После към 5-тия като се показа видимо коремче-момиченце,после пък съм се била разхубавила(сякаш пък бях грозна преди #2gunfire )пак момче.А на ехографа до 8-мия месец ми казваха момиче,но аз знаех че ще е момче,защото го сънувах.Сънувх го как е вътре в утробата и как ще изглежда даже #Shocked Знам че е невероятно глупаво,но повярвайте ми като се роди и ми го поставиха на корема,аз вече го бях виждала  ylinfant Имала ли е някоя от вас подобни пророчески сънища през бременността?Малко оф,но не ми се пуска друга тема,та да не пълним форума с глупости Blush

# 18
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: Anita_79
Докато си бременеехте усетихте ли, че ще родите момче? В смисъл по-усилено окосмяване по корема, по-кръгъл корем, по-високо го носехте, по-малко кила качихте, станахте по-красива /момичетата отнемали красотата на майките/.... и т.н? Защото при мен няма нито един от тези симптоми - всеки "познавач" като ме види казва: ще родиш мома! Дори моето и на съпруга ми вътрешно убеждение е такова. Но 2-ма доктори, независимо един от друг при преглед на УЗ бяха категорични - момче! Знам, че науката е пред всякакви суеверия и бабини деветини, но споделете моля как беше при вас?

Хъм на мене четирима ми казаха, че ще родя момиче, пък ей го на мъж и половина. Друг е въпроса, че навсякъде където ходех последния месец разни хора все ме питаха "Момче ще е, нали?"

# 19
  • Мнения: 73
Може би най-добре могат да кажат мамите, които си имат и момче, и момиче. На мен бременността също ми се отрази разхубавяващо, кожата ми стана гладка и с чудесен тен, косата- по- хубава, чувствах се енергична, за окосмявнето - да, повече стана, коремът ми- като топка...Всеки момент очаквам бебето си, което, според докторът и според всички познати, ще бъде момче. Скоро ще видим...

# 20
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Anita_79
Докато си бременеехте усетихте ли, че ще родите момче? В смисъл по-усилено окосмяване по корема, по-кръгъл корем, по-високо го носехте, по-малко кила качихте, станахте по-красива /момичетата отнемали красотата на майките/.... и т.н? Защото при мен няма нито един от тези симптоми - всеки "познавач" като ме види казва: ще родиш мома! Дори моето и на съпруга ми вътрешно убеждение е такова. Но 2-ма доктори, независимо един от друг при преглед на УЗ бяха категорични - момче! Знам, че науката е пред всякакви суеверия и бабини деветини, но споделете моля как беше при вас?

Ами, аз бях сигурна, че ще родя момче, въпреки, че според теб изброените симптомите трябваше да е момиче, защото:
-коремът ми не беше особено кръгъл
-не го носех особено високо
-качих определено доста кила
-в никакъв случай не станах по-красива (то и с тез кила как ли би могло въобще)
Но..........имам си прекрасен син, въпреки симптомите:)
п.п. Най-вярна ми се струва информацията от УЗ-на 4 различни категорично се виждаше пишок:)

# 21
  • Мнения: 781
Може би.... Thinking Всички познати ми правиха комплименти, че съм се разхубавила, качих и малко кила...абе има нещо, но имай повече вяра на докторите Wink

# 22
  • Мнения: 951
Какво да ти кажа...От 1-я месец бях сигурна,че ще е момче,дори го казах на мъжа ми,когато отидохме на ресторант,за да отпразнуваме бременността ми. Grinning Качих 11 кила,повечето на корем,не съм имала киселини(4-5 пъти,а бебокът се роди с коса,така че прави изводи Wink )),не съм имала петна,не съм се окосмила,нямам стрии,абе,бях си същата,само че с корем.И мноооооого се учудих,когата ми казаха,че най-вероятно е момиче. #Shocked Опулих се по същия начин!
В крайна сметка се оказа,че аз бях права и сега си имам син!

# 23
  • София
  • Мнения: 255
Исках момиче, но вътрешно знаех, че е момче. А за симптомите които си изброила - не! Нищо такова!

# 24
  • Мнения: 6 155
Още от самото начало на бременността имах вътрешно усещане/абе, направо си бях сигурна/, че ще е момче. И познах.
Не съм повръщала, разхубавих се, имах супер коса. Обаче качих 25кг. Shocked , корема ми беше ниско долу през цялата бременност и беше заострен. Ядях промишлени количества кисели краставички /дори и на морето #Shocked  Embarassed /, кисело зеле и всякакви туршии /което означавало, че е момче/.

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз имах определено много кръгъл и някак центриран точно отпред корем Grinning Не ми е ставало грам лошо, нито веднъж.Качих 13 кг., ама къде изобщо не знам, хич не личаха.Кожата ми беше фантастична, чак умирам от яд като си гледам снимките - няма петънце, луничка, комедон, пъпчица...нищо, като мрамор.Де сега такава кожа Imp Имах яко окосмяване по корема, аз не знаех за тестостерона, мислех че е от мазилаците, дето се клепех постоянно против стрии.Сега вече всичко падна, слава богу!До осмия месец казваха, че нося момиченце.А то я какъв юнак се извъди Grinning

# 26
Аз от самото начало носех бебока ниско. На килограми наддавах по малко, но на края се събраха 15 килца (мисля че не са много Thinking ). Всеки път като ме гледаха на видеозона ми казваха момче, и така си беше... Laughing (за малко разочарование на таткото)

# 27
  • Мнения: 686
Здравей! Аз родих момченце преди 4 месеца. В началото имах страшно силна интуиция, че ще бъде момиче. Както разбираш, и страшно грешна... След 4-тия месец хората около мен започнаха да твърдят, че приличам на бременна с мъжле. Малко бях напълняла, коремът беше компактен... В началото подобна мисъл ме плашеше малко - признавам. Но впоследствие разбрах, че това е било безмислено. Каквото и да е детето ти, винаги ще смяташ, след като се роди, че това е най-добрият избор на Природата  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 032
И двете бременности-22кг.Еднакво зле се чувствах първите месеци-повдигаше ми се, повръщах...И двата пъти без петна ,пъпки и тем подобни по лицето-бих казала,че се разхубавих.И двете бременности абсолютно всички "разбиратели" и "гадатели"(лелки,баби,познати,непознати) ми казваха "Момче ще имаш".Да ама НЕ!Второто за моя голяма радост илезе девойка-и как само се срамуваше от видеозона... Laughing

# 29
  • Мнения: X
Мен и по улиците бабите ми викаха, че ще родя момче, а си имам девойка. Виж вътрешното убеждение на майката е друго нещо.

# 30
  • Мнения: 1 072
Втората ми бременност беше съвсем различна от първата (като се изключи невероятното гадене и повръщане първите 3 месеца). Но иначе ми се ядеха сладки неща, първата - солени, коремът ми беше по-голям, и изобщо беше по-различно. И пак родих момче. Това са големи глупости, а, да не забравим за китайския хороскоп, по който щях да имам момиче. За първото "позна", но като се вземе предвид, че вероятността за грешка е 50%...
Та така. Иначе с първото в България ми бяха казали, че ще е момиче, но толкова и разбираше тоя доктор очевидно.
Всичко най-хубаво, и да ти е живо и здраво бебчето, другото не е важно.
Поздрави, САра

# 31
  • Мнения: 1 581
Мене до последно ме лъгаха докторите, че е Виктория, после не можех да повярвам, че е Виктор и хич не бях сигурна. Чак като го видях за пръв път в кувьоза лекарката ми показа документите на Викторчо  Grinning
Качих мнооооого - навсякъде, не само на корема, свекито има 2 момчета и все е качвала по много. Търкалях се направо, иначе косата спря да ми пада, нямах никакви болки, хемороиди и прочее бременностни видоизменения, нито петна и окосмения.

# 32
  • Мнения: 414
Цитат на: djidjislava
А на ехографа до 8-мия месец ми казваха момиче,но аз знаех че ще е момче,защото го сънувах.Сънувх го как е вътре в утробата и как ще изглежда даже #Shocked Знам че е невероятно глупаво,но повярвайте ми като се роди и ми го поставиха на корема,аз вече го бях виждала  ylinfant Имала ли е някоя от вас подобни пророчески сънища през бременността?Малко оф,но не ми се пуска друга тема,та да не пълним форума с глупости Blush


Хехе, на мен също до 8-мия месец ми казваха, че е момиче, а аз сънувах, че имам момченце, виждах го как тича в някакъв парк, момче се и роди.

Сега пак съм в края на 8-ми месец и никой нищо не видя на видеозона ни веднъж до сега, но аз сънувах толкова ясно, че имам момиче, видях му физиономията, даже сплъстената и мокра от раждането гъста коса му сънувах... после ставах да пия вода и като заспах пак същото момиченце сънувах...

Иначе интуицията в будно състояние нищо не ми говори Simple Smile


Колкото до симптомите, и при първата и при сегашната бременност са ми абсолютно еднакви като изключим ивицата на корема - първият път имах, а този път не.

# 33
  • Мнения: 6 206
Още щом разбрах, че съм бременна си знаех, че е момче.
По нататък разни бабини деветини като сол и игли ми дадоха празни надежди, че ще е момиче, но видеозонът беше категоричен още в петия месец - мъж.

# 34
Ами аз не съм имала окосмяване по корема. Но качих малко - 13 килца - само на коремче. И стрии нямах. А иначе доктора ни каза че ще е момче в 14 седмица (още помня усмивката до уши на тати Grinning ). Не съм си и помисляла че ще е момиче, но не съм и имала "усещане" за момче  Rolling Eyes .

# 35
  • Мнения: 182
И аз си бях наумила, че ще е момче. Ама то как и да не стане- кой как ме видеше и много убедено ми казваше: " а, момче". Интересно ми беше, че и китайци, корейци, индийцци, гърци, хървати (жени в  повечето случаи Wink, но и мъже са си давали мнението) все едно и също ми казваха. Даже веднъж една жена, с много силен испански акцент, ме засече в асансьора за 1 етаж и само ми каза "момче". Лекар ми каза пола в 8 месец, но никак не бях изненадана Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 120
Нямах никаква представа,дори и килограмите ми не бяха толкова много,колкото втория път с дъщеря ми Laughing

# 37
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Цитат на: medusa


Хехе, на мен също до 8-мия месец ми казваха, че е момиче, а аз сънувах, че имам момченце, виждах го как тича в някакъв парк, момче се и роди.

Сега пак съм в края на 8-ми месец и никой нищо не видя на видеозона ни веднъж до сега, но аз сънувах толкова ясно, че имам момиче, видях му физиономията, даже сплъстената и мокра от раждането гъста коса му сънувах... после ставах да пия вода и като заспах пак същото момиченце сънувах...

Иначе интуицията в будно състояние нищо не ми говори Simple Smile


Колкото до симптомите, и при първата и при сегашната бременност са ми абсолютно еднакви като изключим ивицата на корема - първият път имах, а този път не.
Е,поне ме успокои,че не съм само аз с пророчески сънища Laughing

# 38
  • Мнения: 1 800
Хм, не вярвам в това, но имах всички симптоми, които изброяваш. Thinking

# 39
  • Мнения: 3 537
Предчувствах си,че ще бъде момче..Пък и на доплера като ме гледаха в 7 месец се потвърди Laughing Корема ми вървеше напред,и бях качила 28 кг.Казваха ми,че съм се била разхубавила,аз не можех да преценя.Страшно много ми се ядяха сладки неща,то и затова ми се лепнаха тези килца на д-то
 Laughing

# 40
  • Мнения: 7 430
Цитат на: Anita_79
Докато си бременеехте усетихте ли, че ще родите момче? В смисъл по-усилено окосмяване по корема, по-кръгъл корем, по-високо го носехте, по-малко кила качихте, станахте по-красива /момичетата отнемали красотата на майките/.... и т.н?


Честно казано, май само един от тези симптоми имах - че се бях разхубавила Wink хи хи Нито имах окосмяване по корема, не съм го носила високо....качих 20кг!!!, които никак не са малко.Може би това, че не повръщах и имах киселини ме накараха да вярвам, че ще е Мъж Grinning

# 41
  • Мнения: 433
Аз още като забременях знаех, че ще родя момче. Прсто някакво вътрешно убеждение. Това за формата на корема и окосмяването не го вярвам, в смисъл че едва ли те са някакъв признак, по който можеш да разпознаеш полът на бебето. Аз имах окосмяване по корема /сега след раждането космите опадаха/, но и една позната, която роди момиче също й се окосми корема.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 880
качих 8 кг само на корем, който седеше високо, изглеждах много добре и се чувствах така Laughing
не знам дали са бабини дивитини, не вярвам в тея неща Sunglasses

# 43
  • Мнения: 426
Цитат на: Vivi
Имах усещане, че ще родя момче. Не знам на какво се дължеше. Винаги съм мечтала за момиченце, но от деня, в който разбрах, че съм бременна, започнах да се изживявам като "мъжка майка" и бях много щастлива от това. Когато за първи път лекарят ми ми каза, че бебето е момченце (на ехографски преглед) му отговорих "Знам!". Той доста се учуди, естествено, и ме попита дали не ме е гледал някой друг, а аз просто си знаех, че нося момченце.



 при мен беше абсолютно същото.
 passifier

# 44
  • Мнения: 2 657
Аз нададох с 30кг. докато бях бременна.И ми бяха наизлизали някакви пъпки по лицето,абе ужас.Всеки ми казваше,4е ще е моми4е,но аз и татито бяхме убедени още щом като си направих теста,4е бебо ще бъде мом4е.Та ето го резултата.

# 45
  • Мнения: 317
При мен корема ми беше много остър..и всяка по възрастна жена ми казваше: ще имаш момче...качих 14 кг..и в гръб не ми личеше , че сън бременна..та така една жена като ме видяла в гръб после в анфас ми каза ще имаш момче...а и аз си имах вътрешно усещане , че ще е момче Grinning

# 46
  • Мнения: 255
Цитат
При мен корема ми беше много остър..и всяка по възрастна жена ми казваше: ще имаш момче..


Абсолютно и при мен беше така Grinning На няколко пъти са ме спирали възрастни жени ,за да ми кажат ,че ще имам момче, а аз винаги съм знаела ,че един ден ще имам син - интуиция Wink

# 47
  • София
  • Мнения: 3 663
И двата пъти, като бях бременна, имах вътрешното усещане, че ще родя момичета. Но явно шестото ми чувство ми изневери, родих и двата пъти момчета.

# 48
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Двете ми бременности бяха коренно различни, но имам 2 момчета. Втория пьт имах вьтрешното усещане, че ще е момиче, и според всички "познавачи" трябваше да е, но се роди момченце. Първия пьт качих 18кг. втория 30. Пьрва бременност- почти не я усетих, втора- имах чувството, че 2 години са минали. Така, че, както виждаш, всичко е много относително.

# 49
  • Мнения: 3 932
Не,нямаше никакви външни признаци.  Само видеозона го предсказа в петия месец и позна.
Успех!!!

# 50
  • Мнения: 2 531
Към 6 м. при УЗ ми казаха, че прилича на женско...
През цялата бременност изпитвах неистово желание да шофирам, ...бързичко...
В 8 м. се видя - момче.Сега е почти на 4г. и е луд по колите... Нищо друго не го интересува. Мисля че имаше връзка.

# 51
Цитат на: Anita_79
по-усилено окосмяване по корема, по-кръгъл корем, по-високо го носехте, по-малко кила качихте, станахте по-красива /момичетата отнемали красотата на майките/.... и т.н[quote="anita_79]
Всички тези признаци ги имах 2 бременности 1 момче 2 момиче. Дори когато извадиха Вики и казаха момиче ги попитах дали не са се объркали,

# 52
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Ужасно се окосмих на всякъде, пъпки каквито и в бубертета не съм имала Shocked  ужасни, гнойни. Прогрознях. Закусвах с люти чушки и си умирах за туршии.  Grinning Корема високо вирнат, а нададох 11 кг.

# 53
  • Мнения: 1 502
При първата си бременност определено всички ми казаха, че ще имам момче. Бях надала 16кг.  въобще не ми прилошаваше, а за повръщане изключено. Умирах за солено и кисело, въпреки киселините,  портокаловия сок се купуваше със стекове и пак не стигаше, резултата - момче. Сега, карам напълно различна бременност, първите 3 месеца не можех да помириша готвено или печено месо, непрекъснато ми прилушаваше. За соленото, определено сега ям безсолно, дори мъжа ми се изненадва, защото обикновено ям по-солено от него. За окосмяването, определено нямам такова по корема, дори окосмяването по краката ми много намаля, като знам почти всяка седмица с депилатора, сега веднъж, на 2-3 месеца. Умирам за плодове и мляко, а за сладкото винаги трябва да си подслаждам. Досега съм качила само 10кг., и всички ми казват, че ще имам момиченце и аз и мъжа ми си мислим така, този път сякаш е по-различно. Въпреки 2-та видеозона, на които ни казаха момче, моят мъж още не може да се съгласи, с тази идея. В крайна сметка много мина, малко остана, ще видим.

# 54
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Имам и момиче и момче-разликата беше,че с дъщеря ми корема ми беше по-широк,т.е. като ме гледаш в гръб си личи ,че съм бременна,а втория път-не-просто корема ми беше напред,а не настрани.

# 55
  • Мнения: 5 622
И аз си мечтаех за момиченце,но винаги съм усещала,че ще съм мъжка майка.КАто забременях усещах вътрешно,че е момче и нищо не можеше да ме разубеди.В 4-я месец,ходихме на ехограф с висока резолюция и тогава и доктора потвърди моите усещания.КАто родих и ми казаха-"имате момченце",дори не обърнах внимание,защото нали си знаех вече. И името веднага им казах даже....
Лошото е,че много ми се иска момиченце,а дори и при втора бременност пак усещам,че ще е момче.....и затова смятам да се посветя на единственото си бебе.......за сега Wink

# 56
  • Мнения: 414
Цитат на: djidjislava
Е,поне ме успокои,че не съм само аз с пророчески сънища Laughing


Що да те успокоявам, то си е за гордост Simple Smile))
Да видиш как сънувах, че снаха ми ражда на 10 ноември, като беше бременна. Аз я предупредих де, а на 10-ти сутринта се обадих да я питам дали е родила. Познай? Позна. Родила беше. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 1 320

Имам две здрави и красиви момчета. Двете бременностни нямаха нищо общо/ освен многото килца отгоре/. За първия ми син бях сигурна, че е момоче. Но за малкия до последно сматах, че докторите бъркат нещо. Така както хапвах шоколад след минутка вече липсваше някой лимон.  family

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 6 326
всички казваха момиче,аз бях сигурна ,по сметки -момиче,
видеозона до 7 м показваше момиченце и аз давай на розовите неща.добре,че все пак е имало капка разум,че съм вземала и др.цветове.изведнъж в 8 м -момче и такова си беше.иначе космите дори ми растяхя по-слабо,бях се разхубавила,но корема ми беше като за момиче.
Колежката ми беше обратно на мен-корем за момче,искаше и беше сигурна ,че ще е момче ,но роди момиче.

значи в такъв случай само видеозона може да познае с по-голяма сигурност.

# 59
  • Мнения: 987
и през двете ми бремености корема ми изглеждаше по един и сьщи начин , качис малко кила ( с каката 12 кг. , с бебо 9 кг. ) . освен това когато бях бременна с Яна всички ми казваха че ще имам момче , а то ... изненада - роди се момиче . но аз сьщо много дьржах да си купя всичко за бебето сама и затова за по сигурно купувах всичко в неутрални цветове - жьлто , оранцево , бяло , зелено . а после като се роди бебето ще имаш време да си наваксаш от кьм цветове . защо и ти не пробваш така .  успех и леко раждане .

# 60
  • Мнения: 343
Ние си "правихме" момченце  Grinning  няколко месеца подред. И всеки път като ми идваше и си плачех казвах, че Яворчо си е отишъл  Grinning
За разхубавяването имаше нещо такова, и кожата и косата ми бяха страхотни. Ама и като бях бременна с щерка ми пак беше същото Grinning

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 694
Бях сигурна че ще е момче. Понеже страшно много исках момиче, до последно се надявах, но бях сигурна, ч е момче. Незнам как, ного усещах. Даже не бях мислила въобще име за момиче.

# 62
  • Мнения: 671
А те и на мен ми казваха че ще е моме ама не Grinning
Иначе за корема наистина беше идеално закръглен и беше високо

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
За по хубава незнам, обаче окосмяване по корема, по - кръгъл и висок корев и малко килограми - ДА. Всички даби около мене бяха сигурни, че е момък. Обаче трима независими доктори на видозона казаха - момиче. И накрая момък. В родилното беше целия розов и не се оплака  Laughing

# 64
  • Мнения: 161
аз си знаех , че ще е момче поне татко му твърдеше , че го е правил така но и всичко си показа само9 кг., много хубава коса и тонове кисели краставички

# 65
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз пък се скъсах да ям шоколад, поради което качих 30 кила.  От ужасно нехайна се превърнах в безкрайно предпазлива жена. Спях цигарите, кафето, безалкохолните, да посещавам шумни места, да се доближавам до кучето....да не говорим за котките, престанах да употребявам козметика и да пия лекарства......
Уединих се в себе си, защото усетих, че ужасно имам нужда от това. И непрекъснато бях нащрек за вътрешните ми потребности и желания....И си знаех, че ще имам момче, макар че отвреме навреме имах съмнения....
Е , имам момче...

# 66
На мен в 4 месец ми казаха на вз, че ще е момче.Корема ми беше остър и всеки ми казваше,че ще е момче.Може би от там и аз се подведох и вътрешното ми усещане беше,че ще е момче.Важното е да са ни живи и здрави.

# 67
  • Мнения: 955
Нищо по различно от при другите мами.
Първата бременност кисело и солено на корем, нисък корем, 20 кг. отгоре - МОМЧЕ. Още не бях си върнала формата и ето ме пак с корем - кисело и люто до дъно, така ми се иска да е различно, но не е - уви. Същото е, а така искам една панделка.  4470 Таткото твърди, че е работил пак за момче. Какво дойде!

# 68
  • Мнения: 6 315
Не! Качих около 30 кила, ядях туршии и кисело зеле като разпрана. Коремът ми беше нисък и огромен, особено накрая. Резултатът - мъж и половина  Laughing . Но в 20-та и 24-та седмица двама лекари твърдо ми казаха, че ще е момче Simple Smile.

# 69
  • Мнения: 2 807
Изобщо нямах усещането, че ще родя момче, за разлика от повечето, които имаха вътрешно убеждение за това...
Качих 13 кг, нямах никакво окосмяване, корема ми беше заоблен => 50 % от "познавачите" казваха момче, 50 % - момиче. Гинекологът ми обаче още в 13 гестационна седмица беше категоричен - 100 % момче  Wink

Сега съм бременна с момиче, в близките 2-3 седмици трябва да родя  - качила съм около 10 кг(засега Wink) , противно на слуховете, че женските мами качват много повечко килограми; корема ми е със същата форма, не съм погрозняла Laughing(надявам се Беба да е поне толкова симпатична, колкото ние с баща й WinkLaughing  ) , и отново нямам нито едно от противните петна на бременността, суха кожа  и т.н.
Явно всичко си е съвсем индивидуално...

# 70
  • Габрово
  • Мнения: 402
Никакво усещане за момче! Всички бяха толкова категорични, че ще е момиче и една седмица преди да родя един доктор се произнесе - МОМЧЕ!  Grinning
Изненадата беше пълна!  Grinning
Даже като купихме кошарката (синя) едната баба ни смъмри "защо синя? нали ще е момиченце?  Shocked " Пък ние с таткото викаме "е, може пък следващото да е момче!)  Wink "

# 71
  • Мнения: 356
Двете бременности ми бяха различни. И децата излязоха различни. И двата пъти бях убедена за себе си в резултата.

# 72
  • Мнения: 272
От самото начало дори и преди да решим да си направим бебе съм знаела, че ще е момче. Simple Smile Незнам защо.....
Когато отидох на ехограф и ми казаха, че е момченце ми олекна Simple Smile
Не бях много красива бременна, качих около 24 кг, корема ми беше много нагоре, но немисля,че е бил остър. Simple Smile

# 73
До последно тайно се надявах, че ще е момиченце, макар че таткото от момента в който разбра, че ще става баща говореше за детето в мъжки род. Беше убеден, че ще е момче. Коремът ми беше високо и като риташе имах чувството че ми стига до сливиците. Иначе познати ми казваха, че лицето ми е "светело", каквото и да значи това.

# 74
  • Мнения: 86
С таткото от началото си мислехме, че ще е момиче. Чак се ядосвахме някой като каже "дано е момче". Ама иначе всяка бабка още като ме види и вика :"Ааа момче носиш". Ама аз все си се надявах...Чак като видях на УЗ всичките му прелести се убедих напълно. Сега се радваме на сладкото ни мъжленце и дори не си представям друго. Все едно сме мечтали за момче  Grinning . Така че, КАКВОТО ДОЙДЕ, когато човек много иска дете, той е щастлив без значение от пол и т.н. Иначе не съм имала окосмяване. Изкарах една чудесна бременност. Без повръщане или дори гадене. Само дето пиех мнооого айрян и накрая си похапвах повечко сладки неща. Качих 16,5 кг, но всички казваха, че са ми само в корема (е аз си знам че има и по други местенца Laughing ) Но от родилното си излязох със дрехи от преди бременноста. Та това е в общи линии, ще видим как ще е с второто  newsm32

# 75
Още първият път като видях мъника на видеозона, знаех за себе си, че е момче. Няколко месеца по-късно и лекарят ми потвърди това. Не мога да кажа, че съм се разхубавила, но за сметка на това ме порастнаха косъмчета по корема. Като за седми месец корема ми е доста спретнат и съм качила не повече от 5-6кг. Знам, че пола на бебето е сигурен едва когато се роди, но си мисля, че майчината интуиция е най-верният показател. Е, каквото и да е бебчето,няма значение, само да е живо и здраво Heart Eyes

# 76
  • Мнения: 237
Бременността ми мина много леко, не съм повръщала, не ми е било лошо, носех с лекота бебето, просто цъфтях и някак си си знаех, че ще имаме момченце. Разни баби ми казваха, че и корема ми бил като за момче, ама аз много не се връзвах. А каква лепотица бях само, като изключим натрупванията в областта на ханша и бедрата........Краен резултат - момче.  Stuck Out Tongue

# 77
  • Мнения: 1 022
Аз усештах че е момче, още много преди да имам корем, но след като се издух бях с адски изпъкнал корем и който ме видеше все викаше малииии това момче как се е показало.........много ми беше странно, а докторката казваше че влизал един корем и след 5 минути и аз

# 78
  • Мнения: 411
Цитат на: Anita_79
Докато си бременеехте усетихте ли, че ще родите момче? В смисъл по-усилено окосмяване по корема, по-кръгъл корем, по-високо го носехте, по-малко кила качихте, станахте по-красива /момичетата отнемали красотата на майките/.... и т.н? Защото при мен няма нито един от тези симптоми - всеки "познавач" като ме види казва: ще родиш мома! Дори моето и на съпруга ми вътрешно убеждение е такова. Но 2-ма доктори, независимо един от друг при преглед на УЗ бяха категорични - момче! Знам, че науката е пред всякакви суеверия и бабини деветини, но споделете моля как беше при вас?


Да ти кажа чуствах се прекрасно през бременността. Корема си започна да лички някъде към 7-8 месец, след това го носех много високо - направо не можех да дишам. До втория месец от бременността свалих 8 кг. , а до деветия месец от тези 8, качих 5 кг., кожата ми беше направо прекрасна, а косата ми лъскава и обемна. След всички призначи че ще родя момче, всички ми казваха , че ще е момиче. Толкова пъти ми го казваха, че накрая аз самата повярвах. Само съпругът ми се подсмихваше и ни казваше: " Ще видите , че ще е момче. " Накрая за всеобщо учудване / освен на съпруга ми/ - МОМЧЕ

Общи условия

Активация на акаунт