Отговори
# 45
  • Мнения: 2 125
dariya.000, Ариеллл, благодаря ви за коментарите за преградите.
Разглеждала съм досега само видовете, подобни на публикуваната от Ариел. Това на подматрачната рамка ли стъпва? И отгоре се слага матрака предполагам..

Аз бях с избор на екип. Сега пак така. Само лекар не съм чувала някой да избира, но го има в ценоразписа. Иначе докторът август е на работа, част от юли е в отпуск.

Хълцането се усеща като ритмично подскачане на корема. Синът ми хълцаше много, като се роди се и задавяше бая. Пиеше от биберон 0+ докато направи годинка. 😀 С две дупки бибероните чак след това започнахме да ползваме, а иначе ги дават за ползване след първия месец на бебето.
Сега това бебе не хълца така и ми е леко притеснено, защото за мен е странно да не хълца. Та затова попитах.

# 46
  • Мнения: 93
Момичета от понеделник ще има бебешки дрешки и дрехи за бременни в Лидл, както и мокри кърпички в промоционален пакет.
Аз също съм бременна с момиченце, но изобщо не се чувствам погрозняла, даже напротив. Нямам киселини, нямам петна по лицето, нямам и линия Негра ( но то май не всички бременни я имат ). В неделя влизам в 30 г.с. За сега единствения по - сериозен дискомфорт е болката в таза на моменти. Вече се и задъхвам, но започна да става много топло и е предимно от това, защото не съм качила много килограми.
Онзи ден получих първия оток по краката, но предния ден бях изяла около 40 маслини за деня. На следващия ден с повечко вода и ограничаване на солени неща, всичко се нормализира.
Днес бебенцата ни ще “празнуват” първият си празник - в утробата на мама! Да сме здрави всички ние и да родим здрави бебенца, които ще ни даряват с много усмивки.. и плач, разбира се! ❤

# 47
  • Мнения: 393
dariya.000, Ариеллл, благодаря ви за коментарите за преградите.
Разглеждала съм досега само видовете, подобни на публикуваната от Ариел. Това на подматрачната рамка ли стъпва? И отгоре се слага матрака предполагам..

Аз бях с избор на екип. Сега пак така. Само лекар не съм чувала някой да избира, но го има в ценоразписа. Иначе докторът август е на работа, част от юли е в отпуск.

Хълцането се усеща като ритмично подскачане на корема. Синът ми хълцаше много, като се роди се и задавяше бая. Пиеше от биберон 0+ докато направи годинка. 😀 С две дупки бибероните чак след това започнахме да ползваме, а иначе ги дават за ползване след първия месец на бебето.
Сега това бебе не хълца така и ми е леко притеснено, защото за мен е странно да не хълца. Та затова попитах.
Значи моето бебе хълца много. Коремът ми често подскача и се мърда доста. На мен тези движения ми приличат на вълнички. Понякога сякаш ме и гъделичка. Grinning Започва да ме рита все по-силно и най-много вечер когато искам да спя или ако се събудя през нощта/рано сутринта. Чудя се кога ли спи. Grinning

Ще имам предвид това за бибероните за 0+, ако и при моето е така.

# 48
  • Мнения: 684
Хълцането е доста ритмично и не толкова силно като ритничетата (поне аз така го усещам). Също така е ниско долу при мен, понеже е главично разположено. Юпитер, и моят батко много хълцаше и то от доста по-рано. Сега малкото много рядко и съвсем от скоро. Не мисля, че е притеснително.

Иначе за преградата откровено казано нямам идея как се слага. Моят мъж я слагаше и дори не съм гледала, но ще го питам.

На мен ми се появиха пигментни петна по лицето…такова нещо не съм имала с предходната бременност, а изкарах голяма част от нея на морето през лятото. С момче съм отново.

# 49
  • Мнения: 423
Аз също имам пигментни петна по лицето, по-точно под очите и над горната устна.. и аз съм с момче. Дано изчезнат след бременността 😇

# 50
  • Мнения: 1 329
А аз съм с най- гадното възможно- хемороиди. Бяха много болезнени оня ден, а днес кървяха. Чувствам се като инвалид, вече не водя нормален живот. Започва да обзема и депресия. 31ва седмица съм.

# 51
  • Мнения: 21 275
Лилиум , мисля че Хеморел са безопасни по време на бременност,но все пак се консултирай с АГ.

# 52
  • Мнения: 1 329
Консултирах се. Изписа ми някакъв гел и флебодия хапчета. А днес каза и антибиотик да почна заради кървенето, но още му се чудя...

# 53
  • Мнения: 21 275
Не ги знам тези.
Дано помогнат.

Аз май съм с ниско кръвно много или и аз не знам,сутринта едвам виждах къде вървя и ми се повдигаше.

# 54
  • Мнения: 715
Lilium, аз за първи път чувам антибиотик заради кървене. Какво ти е изписал докторът? Внимавай обаче за хемоглобина. Доста бързо пада от кръвотечение от хемороиди.

# 55
  • Мнения: 615
И аз имам пигментно петно под едното око, малко е, но аз си го забелязвам. Бях питала козметичката ми и тя каза че пък при нея е останало и след бременността… може би е до организъм. Мажа се с всякакви кремове и въпреки това ми излезе, та не е от претупване със сигурност. Утре ще съм на лекар 28+6 и се чудя колко ли е пораснал бебока. Последно беше около 800гр близо (началото на май).

# 56
  • Мнения: 1 890
Аз съм на преглед на 3ти и нямам търпение вече да го видя колко е пораснал. На трета фетална съм чааак на 30ти 🫣

# 57
  • Мнения: 2 125
Lilium, аз пиех флебодия заради разширени вени, но тогава АГ ми каза, че се пият и при хемороиди. При предишната бременност съм имала, но изобщо не съм разбрала. Казаха ми чак като ми правиха клизмата и после в реанимация като ми сложиха свещичка. Предполагам и сега пак имам, но не ме болят. Не се оставяй на депресията, малко остана! Гуш Flowers Hibiscus

Оф, да ви кажа и аз имам някакви петна по лицето и пъпки ми стават май... Хапва ми се много сладко и може от него да са пъпките. Предишната бременност нямах. И аз съм с мъжко.

И да ви се похваля - детето е прието на градина Tada

Ариел, ще чакам да пишеш като питаш ТМ за преградата

П.С. Ако ви попаднат промоции на мокри кърпи и памперси днес някъде, драснете по един ред тука, че само тука ви следя

# 58
  • Мнения: 2 692
Jupiter sea, честито за градината! Дано на детето му хареса.
Честит празник на всички малки и големи деца!
Аз съм на преглед чааак на 16-ти. Но, тогава вече и на тонове.

# 59
  • Мнения: 224
А аз съм с най- гадното възможно- хемороиди. Бяха много болезнени оня ден, а днес кървяха. Чувствам се като инвалид, вече не водя нормален живот. Започва да обзема и депресия. 31ва седмица съм.

Lilium аз се бях сдобила с хемороиди преди около 10-на година от излишен стрес. Нещото, което тогава най ми помогна беше махането на тоалетната хартия за периода докато са възпалени. Бях си купила мокри кърпички тоалетни, миех на чешмата със студена вода, за да махна препаратите и после забърсваш леко. След това с душа на лека студена струя миеш дупето, без да го дразниш много. Студената вода облекчава много и почети веднага.  Краткотрайно е, но е ефективно. Два пъти на ден се киснех и за 10-15 мин в тетра - хладка. За няколко дни се успокоиха. Разбирам те и те прегръщам, много гадно нещо са хемороидите. Не се отчайвай. Единственото сигурно е, че всичко минава с времето. Няма все да е лошо.
По време на една почивка бях открила и свещичките цикатридина за хемороиди, но не знам дали могат да се използват за бременни.

Общи условия

Активация на акаунт