Отговори
# 630
  • Мнения: 76
Какви са противоречивите мнения за коланите? С първото раждане съм ползвала най-обикновен ластичен от аптеката, като сменях размерите. Може би и сега ще взема такъв, ако не харесам някой по-специален.

Гнездо и аз се отказах да купувам. Четох, че се ползва само под наблюдение и за много кратък период от време.

Иначе за завиване смятам да взема пелена от Angel baby, имам комплект за легълце и пликът за завивка също става за завиване през лятото. Харесала съм и едно по-дебело одеяло/пелена, а за след това чувалче за спане.

Освен матракът на Magniflex, който е така популярен, някой взел ли е друг вид, който да има повече предимства?

Някой може ли да ми каже каква е разликата между муселин и тензух? Grinning И вие какви размери от тези видове пелени смятате да вземете?

Момичета, някой ползвал ли е колан за след раждане и какво трябва да се гледа за него Simple Smile
Не съм ползвала. Има много противоречиви мнения за тях.
Гнездо няма да купувам.

Взехте ли слинг? Какъв?

# 631
  • Мнения: 2 711
За коланите - има мнения, че не помагат. Не вършат нищо и допринасят за отслабването на мускулите в тази област. Не казвам, че е така. Както писах, не съм ползвала.

# 632
  • Мнения: 689
Някой сблъсквал ли се е с Streptococcus agalactiae? На последната ми микробиология излезе и много се учудих…не виждам откъде може да съм я хванала и се притесних като прочетох из интернет. Дали е възможно да са допуснали грешка в лабораторията 😓

# 633
  • Мнения: 253
Някой сблъсквал ли се е с Streptococcus agalactiae? На последната ми микробиология излезе и много се учудих…не виждам откъде може да съм я хванала и се притесних като прочетох из интернет. Дали е възможно да са допуснали грешка в лабораторията 😓
Като биолог мога само да кажа, че е нормално да се среща във влагалището на жена. Става опасна само, ако се наруши баланса на микрофлората в следствие на ниска имунна система, лекарства, боледувания и т.н. Един вид дисбаланса дава условия на бактерията да колонизира.  По същия начин е и Кандида (което е гъбичка), но при нормални обстоятелства не е опасна и е всъщност част от микрофлората на влагалището. В момента, в който лактобацилите намалеят тази бактерия или гъбичка могат да станат патоген.
Все пак лекар ще прецени как трябва да се процедира.
Знам само, че при естествено раждане, ако жената е с бактериална/гъбична инфекция я предава на бебето.

# 634
  • Мнения: 796
Цяла бременност боря Streptococcus agalactiae. Както sprin queen казва, част от нормалната флора е, ама като си бременна ти пада имунитета и тая бактерия може да вземе превес.
На раждането най-вероятно ще си на антибиотик. Защото и да я изчистила сега, пак ще се появи. Гледай преди раждането да ти направят микробиология, че за новородено може да е опасна.

# 635
  • Мнения: 283
Вие ще ходите ли на курсове за първи грижи за новородено с кукли? Аз търся в Пловдив, но май няма.

# 636
  • Мнения: 230
claudi11 ние вкъщи сме с много добри впечатления от матраци Нани, затова заложих пак на тях и за бебче.
За разлика между муселин и тензух- за мен лично са почти едно и също само дето муселина стои маалко по-твърд в началото като материя. Примерно имам муселинови ризи, които стават все по-меки с всяко следващо пране и буквално наподобяват тензуха като материя Simple Smile
За размери съм взела 10 бр от 65х65, предстои ми да взема 10 бр малки мисля от икеа, ако не намеря по-бюджетен вариант и издирвам размер 70х120…. Доколкото разбрах всички тези муселинки ще се ползват като топъл хляб 😄 първите месеци. Но нека и някой с опит да изкаже мнение Simple Smile

Какви са противоречивите мнения за коланите? С първото раждане съм ползвала най-обикновен ластичен от аптеката, като сменях размерите. Може би и сега ще взема такъв, ако не харесам някой по-специален.

Гнездо и аз се отказах да купувам. Четох, че се ползва само под наблюдение и за много кратък период от време.

Иначе за завиване смятам да взема пелена от Angel baby, имам комплект за легълце и пликът за завивка също става за завиване през лятото. Харесала съм и едно по-дебело одеяло/пелена, а за след това чувалче за спане.

Освен матракът на Magniflex, който е така популярен, някой взел ли е друг вид, който да има повече предимства?

Някой може ли да ми каже каква е разликата между муселин и тензух? Grinning И вие какви размери от тези видове пелени смятате да вземете?

Момичета, някой ползвал ли е колан за след раждане и какво трябва да се гледа за него Simple Smile
Не съм ползвала. Има много противоречиви мнения за тях.
Гнездо няма да купувам.

Взехте ли слинг? Какъв?

# 637
  • Мнения: 1 412
Ох, това с муселина и топлия хляб много ме разсмя 😀 Понеже и аз така разбрах, също сме навзели много във всякакви размери. В една лекция за къпането посъветваха бебето първо да се увие в пелена, защото попива много, а после в кърпа, която да му пази топло на вече сухото телце. В началото мисля и по време на сън да завивам с пелена.
Ще взимате ли бебешки интимен гел особено за момиченцата? Много ме притеснява въпросът с хигиената в интимната област.

# 638
  • Мнения: 76
Ясно, ще се взима муселин и си мисля памучни - те са си меки от начало. Grinning
Иначе за брой, да кажа като майка с опит, 5 малки, 5 по-големи мисля, че ще ви стигнат като начало. Все пак, за забърсване, може да се ползват и салфетки и направо в коша после.

И аз се интересувам за ползването на интимен гел, особено за момиченцата. Въобще поддържането на хигиена за момиченцата ми се струва по-сложно от при момчетата. Някоя мама с опит да сподели тънкости, ако има.

# 639
  • Мнения: 689
Цяла бременност боря Streptococcus agalactiae. Както sprin queen казва, част от нормалната флора е, ама като си бременна ти пада имунитета и тая бактерия може да вземе превес.
На раждането най-вероятно ще си на антибиотик. Защото и да я изчистила сега, пак ще се появи. Гледай преди раждането да ти направят микробиология, че за новородено може да е опасна.

Днес бях на преглед. Казаха ми да взема да пия сега антибиотик и в 37-ма седмица ще пуснем пак секрет. Ако е чист, няма да имам вливания на самото раждане.
Бебетата изследват ли ги при раждането? Какво ви изписаха да пиете на вас?
Благодаря, момичета. Успокоих се малко.

# 640
  • Мнения: 2 711
Не ви трябва използването на интимен гел.
Заразяването с бактерии през първата година е по-вероятно и лесно при момчетата, след първата при момичетата.
Хубаво подсушаване след баня и внимание да не се получи т. нар. слепване е важно. Също така поне през няколко дни овлажняващ крем.

# 641
  • Мнения: 243
За момиченцата хигиената е важно да не попадне ако отпред. Бих казала, че многото гънки допринасят за по дълго чистене. При дъщеря ми се получи слепване и я заведох на детски гинеколог, който го отлепи. За щастие само веднъж се случи.
Мен сега живо ме интересува при момченцата какво се прави с инструмента. Знам, че вече пълното забелване не се прави. Но сега се чудя между това изобщо да не се придърпва кожичката и леко да се придърпва по време на баня. Ако някой сподели ще съм благодарна.

# 642
  • Мнения: 283
А с нещо специално ли се мие или само с водичка?

За момиченцата хигиената е важно да не попадне ако отпред. Бих казала, че многото гънки допринасят за по дълго чистене. При дъщеря ми се получи слепване и я заведох на детски гинеколог, който го отлепи. За щастие само веднъж се случи.
Мен сега живо ме интересува при момченцата какво се прави с инструмента. Знам, че вече пълното забелване не се прави. Но сега се чудя между това изобщо да не се придърпва кожичката и леко да се придърпва по време на баня. Ако някой сподели ще съм благодарна.

# 643
  • Мнения: 243
А с нещо специално ли се мие или само с водичка?

За момиченцата хигиената е важно да не попадне ако отпред. Бих казала, че многото гънки допринасят за по дълго чистене. При дъщеря ми се получи слепване и я заведох на детски гинеколог, който го отлепи. За щастие само веднъж се случи.
Мен сега живо ме интересува при момченцата какво се прави с инструмента. Знам, че вече пълното забелване не се прави. Но сега се чудя между това изобщо да не се придърпва кожичката и леко да се придърпва по време на баня. Ако някой сподели ще съм благодарна.
Когато имаше ако с мокра кърпичка изчиствах всичко. Винаги отпред назад. И след това обливах с вода.

# 644
  • Мнения: 2 138
Ние сме със сгъваема кошара. Няма проблем да спи в нея бебето. Матракът е важен. Трябва да бъде твърд.

Ние сме с този матрак от първото дете . Италиански на isleep. В момента е на промоция и е изгодно да се купи
https://matraci.bg/matraci/baby-puzzle-detski-matrak-isleep

П.с. виждам, че има и друг бебешки на промоция, но за него не мога да дам мнение
https://matraci.bg/matraci/baby-feet

Общи условия

Активация на акаунт