Списъкът на Мина - най-добрите училища

  • 61 078
  • 110
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 900

Цитат
Че дъщеря ми влезе с бал 34.63 и
е втора в списъка на гимназията
Ако детенцето вярно е изкарало тоя бал съм много изненадан, че не е първа в списъка.............за вечни времена  Joy
Моята щерка се докопа само до 34,5 и ми стана ясно, че няма чак толкова акъл за НФСГ, респективно за Брюксел, Манхатън и кво беше още, та я заточих в испанската гимназия /18-та в списъка/
Що ли чак 18-та?

Амииииииииии - за бала - ЛЪЖА кат дърта циганка  Joy Joy Joy

Споко бе рожбе  Hug
Ще ти пиша  Wink - няма нужда два пъти да постваш едно и също  Mr. Green

Предполагам, че поста ти те кара да се чувстваш щастлив/а  Hug
Представи си колко малко му трябва на човек, за да е happy  Wink
И както всички знаем испанския език е най-разпространения в света  smile3521
Но понеже си много информиран/а,
Remmius - АЗ И СЪПРУГА МИ, НЕ ЖЕЛАЕМ ДЕТЕТО НИ ДА УЧИ ЕЗИКОВО УЧИЛИЩЕ!!!
Моля да се приеме като казано бавно и отчетливо,  newsm20 newsm20 newsm20
а не като крещене или повишаване на тон  Peace

Браво на детето ти  smile3501 smile3501 smile3501
Справило се е чудесно!!!
А освен да се изфукаш, нещо съществено или ПОНЕ по темата имаш ли да кажеш  newsm78
И понеже лъха на неоправдан сарказъм  Mr. Green
ти изобщо погледна ли таблицата  #Crazy

За да имаш щастливи почивни дни
ИГ е на ТРЕТО МЯСТО в класацията
а НФСГ е на 11 място  Wink

Е, за 2006 НФСГ се качи по-напред,
а ИГ си е на същата позиция - но фаворит  Peace

п.с. Не разбрах пола, въпреки че ми е трудно да повярвам, че това го е писал мъж  ooooh!
Може да е и правописна грешка - това обяснява "/а"

# 46
Е нямах намерение да влизам в полемика. Честно.  Просто като мярна някоя глупост и пръстите сами тръгват по клавиатурата.
Схващаш ли мисълта ми...........рожбе /ако снимката е твоя  #Shockedрожбе-то си го взимам обратно./
А сега де - какъв/ва съм ? Дай да хвърляме чоп, а?newsm12
Ти поне не си оставила никакви съмнения относно половата си принадлежност. И магарето от поляната да хванеш ще се сети newsm08
Да ме прощават дамите  newsm51
Дамите казах, ти къде?
А истината е, че приятели ми пратиха линка с излиянията ти. Много се смяхме smile3508 smile3508
И още се смеем де newsm10 Що не пописваш и комерсиално? То и без това толкова глупости пишат напоследък
 newsm10
Цитат
АЗ И СЪПРУГА МИ, НЕ ЖЕЛАЕМ ДЕТЕТО НИ ДА УЧИ ЕЗИКОВО УЧИЛИЩЕ
и ние не желаехме,
ама с един пуст английски за къде е. Без НФСГ и в Манхатън няма дя я вземат  newsm45
и с един руски..................... само в Сибир. Бррррррррррррр
То хората си го казаха онзи ден - "Трябва си и акъл", респективно НФСГ-ейски smile3508

П.П.
1. Пише се АЗ И СЪПРУГЪТ МИ........Нали се сещаш, учебника за 4 клас
2. Нямам нищо, АМА НИЩО против НФСГ. Провокира ме единствено наглостта на писанието ти.

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 22:19 от Remmius

# 47
  • София
  • Мнения: 900
Е нямах намерение да влизам в полемика. Честно.  Просто като мярна някоя глупост и пръстите сами тръгват по клавиатурата.
Схващаш ли мисълта ми...........рожбе /ако снимката е твоя  #Shockedрожбе-то си го взимам обратно./
А сега де - какъв/ва съм ? Дай да хвърляме чоп, а?newsm12
Ти поне не си оставила никакви съмнения относно половата си принадлежност. И магарето от поляната да хванеш ще се сети newsm08
Да ме прощават дамите  newsm51
Дамите казах, ти къде?
А истината е, че приятели ми пратиха линка с излиянията ти. Много се смяхме smile3508 smile3508
И още се смеем де newsm10 Що не пописваши и комерсиално? То и без това толкова глупости пишат напоследък
 newsm10
Цитат
АЗ И СЪПРУГА МИ, НЕ ЖЕЛАЕМ ДЕТЕТО НИ ДА УЧИ ЕЗИКОВО УЧИЛИЩЕ
и ние не желаехме,
ама с един пуст английски за къде е. Без НФСГ и в Манхатън няма дя я вземат  newsm45
и с един руски..................... само в Сибир. Бррррррррррррр
То хората си го казаха онзи ден - "Трябва си и акъл", респективно НФСГ-ейски smile3508

П.П.
1. Пише се АЗ И СЪПРУГЪТ МИ........Нали се сещаш, учебника за 4 клас
2. Нямам нищо, АМА НИЩО против НФСГ. Провокира ме единствено наглостта на писанието ти.



Помоооощ - разбита съм  smile3511 smile3518 newsm45
И поласкана  bowuu
Каква чест - регистрация специално за мен  newsm03 - ма нямаше нужда  Mr. Green


Има една съществена разлика
между мен и теб - аз не съм анонимна и винаги заставам зад думите си  Mr. Green

Приеми един безплатен съвет
Не нападай хора, които не познаваш и не си позволявай да ги квалифицираш!!!
Проява на лошо възпитание е!!!

Няма да вляза в тази грозна схемичка
и ако нямаш с какво да помогнеш по темата,
намери си друга жертвичка!!!

# 48
  • Мнения: 3 323
Ремус (Лупин?), с удоволствие ще чуем твоята теза, постни списъци, дай Ентелегентни коментари и становища...
Мина го направи за което безкрайно благодарим, ще благодарим и на теб, ако имаш нещо за казване... Нали си чел/а "Празни мисли  на един празен човек"? Да ти обяснявам ли за какво иде реч....

# 49
  • Мнения: 7 821
Моля, личните нападки на ЛС!
Не ме карайте да трия отново!

# 50
  • Мнения: 7 474
Мине, благодаря ти за полезната и изчерпателна информация   bouquet Много полезна ще ми бъде и ползотворна дискусия се заформя,, това е нещото, с което е полезен форума според мен. И понеже те познавам достатъчно добре, знам, че всичко написано не са празни приказки  Wink  Hug


П.П. Remmius, понеже много сте се смяли, ако имаш да споделиш нещо конкретно, подкрепено със смисмени разсъжнения, а не догадки - ще се радваме до го споделиш, всяка информация е полезна. А  и  в спора се ражда истината какво знаеш, но противниците трябва да са достойни  Wink

# 51
Бих помолил модератора да не трие постинга ми.
Причината - надявам се да я открие, прочитайки всичко писано по темата.

ОК, пиша за последно. Не че ми е неприятна компанията, но да водиш безмислен диалог си има и дребните неудобства. Ставаш част от безмислието.
Дивната самка даже не смогла да ми прочете правилно ника, а тръгнала да търси Ентелигентност в Минините съждения. Също като да търсиш Светия Граал. Само че някои са вярвали че го има, пък аз не вярвам, че е кой знае колко  интелигентно да смениш амплоато си от гуру, натрапващо меродавните си мнения с това на жертвичка. Удобно да, особено когато няма какво да кажеш.
Сега за НФСГ.
Не ми харесва. Нищо лично. Просто децата ми не биха учили там.
Причините:
1. За да пробиеш днес ти трябват три езика. Два вече са малко. Разбира се език се учи по много начини. Най качествения - в съответната държава. Иначе - езикова гимназия.
2. За да пробиеш днес едва ли афишираш средното си образование. Колкото и да му се ще на някого в Манхатън не взимат само заради едното НФСГ. В БНБ пък не били назначили нито един завършил НТБГ. Ми все си мислех, че там назначават само висшисти.
С други думи след една качествена магистратура и в качествен универсисет на кой му пука кво средно образование си завършил.
3. Държавните изпити в НФСГ. Хубави като замисъл, 0/нула/ като реализация. Някой знае ли какви пари вземат преподавателите за провеждането им.? Нито стотинка. Е кой уважаващ себе си мастит капацитет ще си губи времето в подобна псевдоблаготворителност.
4. Нямало парашутисти. Миналата година един се хвалеше, че и на приемни изпити не е ходил. Ако нямаше парашут да се беше утрепал
5. Накрая една гатанка.
Защо в НФСГ обичали платежоспособните родители? Никой ли не се сеща?

И накрая.
Радвам се, че  бях сред вас.
И се радвам, че споделх с вас това което мисля.
В това е силата на разума. Това ни прави индивидуални. Това ни прави хора.
Всъщност и да оближеш нечий........... си е човещинка. Но не и моята.
Успех Вам Simple Smile

# 52
Здравейте, форумци!
Нямаше да се намесвам в спора, още повече, че не съм и регистрирана. Майка на седмокласник съм и също ме интересува инфото за подредбата на училищата по бал. Затова, търсейки в гугъл,  попаднах на сайта. Изчетох постингите много внимателно.
Благодаря на Мина за това, че е споделила с нас инфото, която притежава.
Но относно НФСГ - безкрайно съм учудена, че се предпочита пред езиковите училища /не визирам конкретно случая на Мина/, че балът й миналата година едва ли не е надскочил този, на испанската и английската гимназии. И затова почнах да си задавам въпроси и да проучвам.
Директорът на НФСГ е математик, но безкрайно добър мениджър /поне в училищната сфера/. Едва ли на него му е било нужно да завършва икономическо образование, за да може да управлява добре. Евала!
Та за мен смисъл от средно икономическо образование има дотолкова, доколкото хората след това биха го продължили в съответното висше учебно заведение. А да се управлява успешно бизнес, финанси и т.н. е продукт  на заложби и опит. Това не може да се вкара в рамка, не се научава. Така че "обучението в такт с времето" и т.н. ми звучи прекалено суперлативно и рекламно. Но да не забравяме, че в рекламата и публичната изява е силата на съвременните мениджъри /визирам конкретно директорите на училищата/.  А в НФСГ наистина има доста гнило /прав(а) е Remmius/. Подсъдно, неподсъдно, наистина на учителите не се плаща адекватно /според наредбата за заплащане на учителския труд/ за провеждане на държавни изпити, което пък е абсолютно доказуемо, Мина. Затова и доста кадри напускат.   А парашутисти навсякъде има,  но това, простосмъртна като мен, не може да докаже, а и въпросното доказателство не ми е приоритет.
Сега желая на всички щастливи почивни дни, да ни е честит празника и... по-малко злоба и агресия за Мина и Remmius.Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 900
Radi1,
радвам се че писа   bouquet

Честит празник и на теб!!!

Ако искаш, мога да ти изпратя таблицата,
която направих - ще ти бъде от полза  Peace


Благодаря на Мина за това, че е споделила с нас инфото, която притежава.
Но относно НФСГ - безкрайно съм учудена, че се предпочита пред езиковите училища /не визирам конкретно случая на Мина/, че балът й миналата година едва ли не е надскочил този, на испанската и английската гимназии.

Това НИКЪДЕ не съм го казала  Hug
Напротив!!!
В класацията, обобщена за три години,
по най-висок бал, НФСГ и то специалност
ИМ+АЕ е едва на 11 място!!!
Последната табличка е избора на дъщеря ми -
това, което подадохме за класиране и там, на първо място,
естествено е нашето ПЪРВО желание  ooooh!
Обяснила съм го в няколко поста  ooooh!  Sad

Radi1, от сърце желая успех на детето ти  Peace Peace Peace

# 54
Бих искала само да вметна, че директорът на НФСГ е бивш нейн възпитаник. Може би затова е "такъв добър мениджър".
А що се отнася до разликата в това - да знаеш само един език и хем да знаеш език, хем да си финансово грамотен още  преди, дори да си започнал да учиш в университет, по-добре е, че всеки не може да я схване. Иначе, Мина, представяш ли си какъв наплив щеше да е в НФСГ?

# 55
Здравейте форумци!

Случайно попаднах на дискусията ви. Търсих информация, която да ни помогне (на сина ни и на нас родителите) да вземем правилното решение за подредбата на училищата за кандидатстване след 7-ми клас.

Езиковите гимназии ни бяха първи от самото начало. После, съвсем случайно, чухме за НСФГ. Отзивите отвсякъде бяха прекрасни. Все още се чудя каква е причината, че по-рано не е достигнала тази информация до нас - дали в нас, че не сме търсили достатъчно или има още какво да се желае от рекламата и агитацията на учебното заведение.

Накратко, днес след изпита по математика решихме да отидем и да видим (online  Simple Smile) НСФГ-то и да си съставим собствено впечатление. Няма да крия, че до голяма степен бях повлиян от писанията тук, особено от тези на Карамфила.

Първото впечатление е, че сградата и отвътре е добре поддържана.

Попитах (в кабинка вляво от входната врата) къде мога да получа повече информация за обучението. Посъветваха ме да се кача на горния етаж, където са изложили табло с информация. Качихме се. Информацията не беше повече от това, което може да се намери в интернет. Това не го определям като минус или плюс, а просто споделям.

Попитах с кого мога да говоря, ако искам да получа повече информация свързана с начина на обучение, какво се изучава, как и т.н. Дадох им шанс да си направят реклама.  Grinning Оказа се, че това може да стане при заместник директора. Качихме се горе в стаята на заместник директорите. Имаше две жени. Изчакахме едната да се освободи.

Обясних отново, че имаме общодостъпната информация за НСФГ, но бихме искали да научим повече за начина на обучение, мотодите, какво точно и как се изучава. Поисках да ми обяснят предимствата на гимназията, за да я изберем като първа в списъка си за кандидатстване след 7 кл.
Жената ме попита държали сме изипта по математика. Аз казах, че тъкмо идваме от него. Тя каза, че тук се държал друг изпит по математика. Учудих се. Попитах:
 - "След 7 клас ли?".
Тя каза:
 - "Не след 8-ми".
Аз и казах, че засега ни интересува само кандидатсването след 7 кл. Simple Smile

Тя ми обясни, че трябва да си изчакам оценките от изпитите и тогава да идвам да се записвам ... Телефонът й извъня с мелодия на приятна руска песничка ... тя се обръна и взе да рови в чантата си да го търси. Намери го. Говори по телефона. След като приключи (като не се извини нито преди да започне разговора си, нито след като го приключи) й обясних, че всъщност въпросът ми е бил друг и не сме дошли да подаваме документи. Отново обясних, че бих искал да науча повече за двете основни (или единствени) специалности - икономика и предприемачество. Тя ми каза, че цялата информация е на таблото в коридора и, ако съм желаел, бих могъл да го прочета буква по буква. Тръгна да излиза, за да ми го покаже. Казах и да изчака, че няма нужда да ходи никъде, вече сме го прегледали, но там има термини, които на тях са им познати, които може би дори и на нас са ни познати, но зад тях може да се крие нещо, което те разбират по един начин, а ние по друг, напрмиер. Поисках отново някой да ми обясни за обучението и т.н. Жената каза, че няма какво повече да се обяснява, всичко е написано. И ... се обърна и се прибра да си се занимава с други неща.  Embarassed
Следващият ми коментар остана да виси във въздуха. Затова пък синът ми се обади: "Тате, то май аз съм по-възпитан от тази заместник директорка".

Чудя се къде е истината за НСФГ? В интернет или в стаята на заместник директора?

Вече не съм сигурен в един от изборите ни. Засега май езиковите гимназии ще си останат на преден план. Не мисля, че някой ще загуби от това, така че лошо няма (поне така ми се иска да мисля). Дали е могло да бъде по друг начин - това е друг въпрос.

Лично мнение: не мисля, че всички учители са като тази заместник директорка (пишеше "помощник директори" на вратата). Убеден съм, че има много свестни преподаватели и затова слагаме НСФГ на 3-то място в избора си. Но лошото възпитание и липсата на култура и човещина на отделни личности, намиращи се в кабинети с табелки с гръмки надписи, би могъл да изплаши други добри кандидати и това да доведе до намалянето на нивото на кандидатстващите.

Стана доста дълго. Някой издържа ли да го прочете цялото?  Grinning

# 56
  • Мнения: 25 653
Издържах.  Mr. Green
Благодаря, но за съжаление, тази информация не ми е от полза. Както и за другите училища в София.
А в нашия град добрите училища не са толкова много и се знаят от всички.  Laughing

# 57
  • Мнения: 3 323
ТГР, съгласна съм , че подобно отношение е не само неприятно, но и отблъскващо. Но, от друга страна не би трябвало да е определящо, при избора на училище за детето ви. Училището, както знаете не е една заместник директорка...

# 58
  • София
  • Мнения: 900
tgr,
съжалявам, че сте попаднали на "подходящ" човек.
Истината е, че аз и семейството ми, дори не бяхме стъпвали там.
Първите препоръки бяха от дълбоко уважаван, от нас, човек.
Почти две години сондирах мнения и
водех къде благородна, къде не  Wink  Embarassed
манипулативна война с детето.

Самата аз, след малко, ще вляза в спор, с преподавател от там.
И независимо от изхода на спора,
продължавам да твърдя, че за мен и съпруга ми
НФСГ е добро училище!
Не това е мнението на дъщеря ми обаче  Wink Laughing

Пожелавам успех на детето Ви!!!
Да влезе там, където най-много иска!!!  Peace

# 59
Благодаря ти, пешеходке!

Права си! Така е, напълно съм съгласен.

Но и аз, както и Карамфила, се пробвах да 'манипулирам' сина ни. И днешното посещение може да се определи като поредната 'манипулация'. Т.е. трябваше. И аз направих обстойно проучване с участи се в момента и със завършили и реализирали се. И в двата случая отзивите бяха много добри. И интернет сайта на НСФГ не е лош. Дори е много по-добър от много други сайтове на училища. В един момент, синът ни, под натиска ми да изслушва какво съм научил сам ми се зачуди дали да не сложи НСФГ като номер 1 в подредбата. Днешната разходка трябваше да хвърли малко светлина.

Една личност няма да промени доброто впечатление от многото други добри отзиви.

Успех на всички бивши седмокласници!
А родителите им скоро да се похвалим, че нашите деца ще са осмокласници в училищата от първото им желание!

Общи условия

Активация на акаунт