Хроничен цервицит - препоръки за гинеколог?

  • 791
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте!
На 03.11.2022 г. след преглед с колпоскоп и пусната биопсия при доц. Тюфекчиева от гр. София се установи че имам хроничен цервицит. При получаване на резултата акушерката, която работи в кабинета ми каза да мина след 6 месеца отново за преглед с колпоскоп, без назначено лечение и ми каза че няма от какво да се притеснявам. Доцентката не говори с мен. Опитвам да си запиша час за преглед от февруари месец, но все за заети. И най-накрая си записах час за 12 юни, но вече се чудя дали да ходя при нея.
Бихте ли препоръчали друг специалист, който да разбира от гинекологични заболявания?
Ако сте имали хроничен цервицит споделете дали сте имали лечение и при кого?

Направих грешката да прочета в интернет за диагнозата и сега се притеснявам. А акушерката ме удеби, че не е притеснително.

# 1
  • Мнения: 183
И аз съм с хроничен цервицит. Обясниха ми, че не се лекува и че не било страшно... Ако някой предложи добър лекар бих отишла на още едно мнение.

# 2
  • Мнения: 15
И аз съм с хроничен цервицит. Обясниха ми, че не се лекува и че не било страшно... Ако някой предложи добър лекар бих отишла на още едно мнение.
Ходите ли на профилактични прегледи?
От много време ли ви е диагнозата?
Иначе нямам оплаквания. Четох че водило до усложнения, ако не се лекува като стерилитет. На 20 години съм и нямам деца.

# 3
  • Мнения: 164
Живейте си живота! Резултатът от биопсията е възможно най-добрият, който означава, че ви няма нищо и сте здрава. Някои лекари предспиват различни глобули, които може да си слагате, но реално нямате нужда от нищо, освен да продължите да посещавате профилактика през 6-7 месеца.

# 4
  • Мнения: 183
Постоянно съм по репродуктивни лекари, но те не обръщат внимание на цервицита. Диагнозата ми е от много отдавна. Борим се за бебе вече над четири години. Според лекарите, не той е причината да не се получава, така, че не плашете Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт