И на мен ми се случи

  • 11 334
  • 134
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2
                Все пак е малко обезпокоително да зачестят.Ако не вдигнеш,вземат да дойдат да проверят дали "ключа не е под стъпката"!?!?

# 76
  • Мнения: 99


Обаче на мен това не може да се случи  Simple Smile

И на мен.  Mr. Green
Изобщо не бъдете сигурни  Naughty човек понякога докато е забързан, вдига телефона, блокирва, действа първосигнално...  ooooh!     И на мен не ми се е случвало, ама ще имам едно на ум Wink

За друго идеше реч- картата ми е полицейска и едва ли някой би рискувал да ме баламосва, щото шанса да съм ченге е доста голям  Simple Smile

Наистина никой не е застрахован smile3542, първия път когато ги хванаха тези с частите (даваха го в новините)... бяха се обадили на някакъв полицай Oha!, та той нали си им знае схемата им заложил капан и ги бяха заловили newsm65..... Тъй, че оглеждай се... ослушвай се и ако не идва влак премини  tooth....

# 77
  • out of space
  • Мнения: 8 574


За друго идеше реч- картата ми е полицейска и едва ли някой би рискувал да ме баламосва, щото шанса да съм ченге е доста голям  Simple Smile

Ерика, мъжът ми работи в системата на Министерство на правосъдието, мобилния му се води на негово име. Преди няколко вечери му звъни GSM-а. Отсреща мъж.
-Добър вечер, Христо търся.
-Аз съм - казва мъжът ми
-Ти от къде си?-питат отсреща
-Ами как от къде?Знаеш ми името и номера, а незнаеш от къде съм? - вика мъжът ми
-Абе, аз търся Христо от Севлиево, пък в телефона съм си записал двама с името Христо и за това те питам от къде си. - продължава да обяснява оня
-Добре де, не съм от Севлиево.
-Ами от къде си тогава? - продължава да нахалства оня
Разговорът продължи 2-3 мин. и човекът през цялото време се опитваше да разбере от къде е мъжът ми, че трябвало Христо от Севлиево да му свърши една услуга, че той бил от София и да не се разкарва до там. Мъжът ми накрая му каза, че ако става дума за пари не е попаднал на точния Христо  hahaha Оня започна да псува и затвори веднага.

Брат ми също е с карта на името на мъжът ми, но на него му звънят през ден с подобни предложения за сделки.
Никой не е застрахован Naughty

Ти ми разби всички илюзии  Shocked

Бях останала с впечатление, че гадовете събират инфо за жертвата, но явно действат на друг принцип...  Confused

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 6 440



Но интересно, че всички, които имат опция за показване на номер на дом тел.,  и които аз съм чувала да разправят такива истории, казват че номерът е вивателски newsm78

[/quote]

При мен номера беше скрит,но и да не е - ако е от предплатена  карта не можеш да разбереш чия е .

# 79
  • Мнения: 1 495
Добре ,че нямаме дом.тел.
И аз си мислех, че не могат да стигнат до мен, особено като не ползвам домашния телефон. Но те ми звъннаха на служебния  #Cussing out. И интересното е , че първо звъннали на колегата, номерата са ни последователни и му казали, че се обажда роднина и той затворил. След секунда звънна моя и в първия момент се чуваха някакви гласове, в това време колегата ми каза, че са мошенници сигурно и след това чух едно бодро и приповдигнато "Честита Нова Година"  #Crazy , аз незнам дали отговорих и след това "Какво правите вие", но с един подчертано мазен и меко говорящ глас, подобен на този от записа във форума на мицубиши. Направо се разтреперах и затворих.  Embarassed Нямах сили да ги забавлявам.

# 80
  • Мнения: 2 759
Обадили се на моята баба, ама тя веднага се усетила и започнала да се прави на "три и половина". Обяснили й те как да иде, да купи ваучер и така нататък. Обаждат се втори път и започват да й обясняват:
"Ти купи ли ми ваучер?"
"Купих."
"Сега отзад има една сива лентичка, вземи една монета и я изтрий, Изтри ли я?"
"Изтрих я,"
"И какво пише там?"
И моята баба вика: "Пише да се е...ете майката! Със стари хора да не се подигравате!"
        Аз предупреждавах редовно  Mr. Green, въпреки което миналата седмица бабка ми носи едно листче и се почва четене: "Абе какво е това валчар на Глобус и Вивател?". Направо и взех листчето, и и казах да не ме занимава с глупости, като пак поясних за какво става дума. Тя понечи да се върне по същия въпрос след 10 минутно неспокойствие, но срещна страшния ми поглед и дотам бяха притесненията и. Следва втори разговор след няколко часа:
"-Ти купи ли ми ваучер?"
"-Купих, ама го занесох в 6-то районно. Минете по-късно, та си го вземете"
        И тряяяяс телефона, без да слуша какво ще отговорят. Абе оправни са много възрастните хора, само да са малко наясно...

# 81
  • Мнения: 1 942
Попаднах на форума на Мицубиши България. Натъкнах се на една тема, в която се разказва за добре познаните ни измами по телефона. Засегнати по принцип са възрастни хора, готови да помогнат на "внучетата" си. Човека пуснал темата, е записал разговорите си с един от измамниците.
ТОВА са записите общо 8 на брой. А това е ТЕМАТА във форума на Мицубиши.
Да се смееш ли, да се ядосваш ли...
умрях да се смея с тоя карък, голем глупак!

Хм, слушах няколко от разговорите и последния силно ме озадачи. Оня /лошия  #2gunfire/ знаеше, че чичката е звънял в полицията  newsm78 От къде знаеше, че и говореше за пъро районно май... дали си планират измамата добре /подслушват телефони, следят човека, събират предварително информация/ или са част от "разплитащите" загадката?

# 82
  • Мнения: 420
Имам комшийка 87 годишна бабичка. Преди няколко месеца сина й почина в болница. Некролога му виси на вратата и. Жената живее сама. Звъннал на вратата й добре изглеждащ любезен мъж. Заразпитвал дали го помни - в болницата лежал в една стая със сина й. Жената помни, че имало някакъв мъж, но няма спомен дали е същия. А онзи любезно и заобяснявал, че синът й много я обичал, знаеел че ще умре и затова го помолил да се грижи за майка му. Та ако имало нужда от нещо той щял да идва да й помага,да се грижи за нея и т.н. Жената се развълнувала и му казала, че няма нужда от нищо, че снахата и помага и т.н. Онзи заобяснявал, че ако има някакви проблеми със снахата, щял да ги реши. Казал, че ще дойде пак.
Бабичката сподели с мен тази история, а не мен хичне ми прозвуча достоверна. Казах и другия път като дойде да го отреже и много да внимава.

# 83
  • на Север
  • Мнения: 503
олееееее, вдигам темата, защото и на мен ми се обадиха Shocked
някакъв уж ведър глас ми вика Здрасти, здрасти, позна ли кой ти се обажда, един твой роднина от извън града и аз веднага зацепих и му казах, че им знам номерата и им затворих
нека повече хора прочетат темата, че май много нагли станаха тия ooooh!

# 84
  • Мнения: 2 759
нека повече хора прочетат темата, че май много нагли станаха тия ooooh!
           Мда, вчера пак звъняха у нас... В първите 30 сек. не се усетих, щото ме събуди, ама като попита "Кво прави чичо ми ...", дето е починал преди 20 години  Sick и... ми идваше да го застрелям.

# 85
  • Мнения: 1 673
Обадили се на моята баба, ама тя веднага се усетила и започнала да се прави на "три и половина". Обяснили й те как да иде, да купи ваучер и така нататък. Обаждат се втори път и започват да й обясняват:
"Ти купи ли ми ваучер?"
"Купих."
"Сега отзад има една сива лентичка, вземи една монета и я изтрий, Изтри ли я?"
"Изтрих я,"
"И какво пише там?"
И моята баба вика: "Пише да се е...ете майката! Със стари хора да не се подигравате!"

Хе-хе! Каква готина баба си имаш! Браво! Crazy

Други предположения?

Аз имам едно. Продават след това ваучера на половин цена. Примерно днеска за 100 лева да набере ваучери, с 20 лева си зарежда телефона, другите 70-80 лева ги продава за 35-40 лева и това му е заработката за деня. Мога да си представя, че бая народ ще се радва да си купи ваучер за 20 лева на цена за 10!

Ужасна напаст! Дано скоро да спрат! Ама те друго ще измислят, ако спрат с това. Tired
       

# 86
  • Мнения: 622
На мен също ми звъняха преди две седмици. Беше събота. В първият момент реших, че са сбъркали номера, защото мъжкият глас не ми беше познат. Когато попитах кой се обажда и кой търсят, последва ехидният отговор "Е как можа да не ме познаеш? Хайде, ще ти подскажа- не съм от София". Тогава зацепих и му отговорих, че нямам роднини в провинцията и му затворих. Доста се притесних след това. По- късно същият ден разбрах, че са звъняли на баба ми и са казали, че от чужбина се обаждат. А имам братовчед в Америка. Баба ми съответно попитала "Гавриле, ти ли си?" и онзи само това е чакал. Казал й, че ще прати някаква сума еди къде си и тя да отиде да я вземе. Казал, че ще й звънне след 10 мин. да й каже подробности. А тя му отвърнала да си каже номера и тя да му звънне, след като направи това, което й е заръчал (вече не помня какво точно й е казал). Той наглият казал, че скъпо ще й излезе ако му звънне, щото нали е в чужбина. А тя му казала "Нищо, ще си удържа разходите от парите, които ще пратиш". След малко й звъннал, а тя му казала, че няма да направи това, което иска и му затворила. И въпреки че се е усетила до ден днешен се чувства гузна, щото видиш ли може наистина братовчед ми да е звънял, а тя го е отрязала...

# 87
  • Мнения: 183
веднъж бях на кафе с колежка и на нея и звъннаха за някакви машини бизнес да прави ама не попаднаха на човек тя си е доста устата и сигурно 1 час го баламосва и лъга и мота,че уж се е вързала:)'милият' колко ли му е била сметката понеже на gsm звънеше #2gunfire но си просят за доживотен затвор как може да лъжат така възрастните хора

# 88
  • София
  • Мнения: 2 921
И при родителите ми са звъняли! Вдигна баща ми.
-?-Племенника ти се обажда от .......
Трябва да ми пратиш 3000 лв .....

-Баща ми-аз племенник нямам.

-?-абе как да нямаш? Трябва да ми пратиш парите, спешно е !

Баща ми- абе я си......
-?- Ей , ако не пратиш парите, ще дойда и ще ти гръмна апартамента Shocked

Жалко , че не дойде! Чакахме го с нетърпение #2gunfire

# 89
  • Мнения: 3 886
На мен ми се случи следното телефона звъни майка ми вдига
Тои-добърден г-жа ...................
ТЯ-да на телефона
ТОЙ-баща ви (същата фамилия казва)............ ви остави наследствво  което е много голямо бихме ли могли да се видим и да ви дам  завещанието
При което мака му казва че баща и е жив #Crazy #Crazy newsm78  и че всъжност носи тази фамилия на мъжа си ooooh!.При което онзи затвори Twisted Evil Twisted Evil
ЕХ избягаха ни милиончетата Twisted Evil Twisted Evil Heart Eyes Mr. Green Heart Eyes Mr. Greenама следващия пит ще ги хвана Blush Mr. Green Heart Eyes Laughing

Общи условия

Активация на акаунт