И на мен ми се случи

  • 11 343
  • 134
  •   1
Отговори
# 90
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Работя за мобилен оператор и откакто се наложи да връщам парите на възрастни хорица за закупени ваучери и да ги успокоявам(трепереха и имената си не знаеха от притеснение),вече видя ли такъв,питам за него ли е ваучера.Лошото е,че някои не са се  усетили и вече бяха продиктували номерата.
И забелязах,че гадовете дебнат времето за пенсии и тогава ги тормозят.

# 91
  • Мнения: 2 759
            red poppy, какви пари връщате? Много ми стана интересно... Би ли пояснила?

# 92
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Аз лично върнах парите на един дядо.Купи си ваучери от 40 лв.Два.За племенника си ги взе,че бил на зор.И се връща човечецът след час и му се реве.Картите не бяха отворени.Не знам кой го е светнал,че това е измама.Върнах му парите и вечерта сторнирах,какво да го правя .Но имаше и такива,които вече бяха продиктували номерата.И наистина е отвратително.Жива гавра с бедните хора.
А моята колежка получи такова обаждане от инспектор Гаджет,да го наречем.Трябваше да отиде до границата,за да внесе сума като гаранция за някаква несъществуваща приятелка,която била задържана там и обвинена в не знам какво.И странното е,че въпросният инспектор знаеше адрес,ЕГН...абе аз се постреснах малко,защото все пак това са лични данни.В полицията и казаха,че за седмицата тя е 20-тия подобен случай.

Последна редакция: ср, 21 фев 2007, 12:52 от red poppy

# 93
  • Мнения: 449
На мен не ми се е случвало. Обаче на дядо ми една такава измама му струва 2500 лв. Излъгали го, че братовчед ми Милен/-Кво прайш, дядо? Милене, ти ли си? Shocked/, който е в Италия бил се върнал, ама катастрофирал и ударил колата на шефа на полицията и трябвали пари за гаранцията. След 2 ч. дошли и дядо им ги наброил Confused

# 94
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
2-3 пъти на баба ми са звъняли. Казвали са, че са внуците й и искали от нея пари да им помогне.
Чак я питали дали сметка в банката  Shocked Гадове мръсни  #2gunfire Абе закон и полиция няма ли или те са само за кокошкарите?!  Close
И веднъж на баща ми са звъняли... #Cussing out

# 95
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Миналата година, още бях бременна, звъни ми мобилния в 2 (два!) часа през нощта. Аз не бях заспала, четях книга, а мъжа ми беше пред компютъра.

Приятен мъжки глас: Зрасти!
Аз: Здрасти!
Той: Какво правиш?
Аз: Кой се обажда?  Close (все пак е 2 часа!!!)
Той: Еееееее не ме ли позна???  Mr. Green
Аз: Не!!

От там нататък повече от 15 минути и повече, разговора беше: "Еееее как да не ме позна?!" и т.н.  Бях решила, че ще го мотам до последно нахалника с нахалник дето ми звъни посреднощите  Mr. Green  После се започна "какво правиш?" Аз викам "Бе не знам аз какво правя ама ми е интересно ти нямаш ли си друга работа по това време, че си тръгнал да си навърташ сметка на телефона?  Crazy Оня пак започна "как си? какво правиш?" Накрая се изнервих (повече от 30 мин разговор стана) и му казах "Ако искаш да ти дам да си поговориш със съпруга ми, да ти каже той какво ще ти направи?"  hahaha Той пък взе, че затвори  Mr. Green

# 96
  • Мнения: 183
#2gunfireза гърмене са даже вчера звъня от америка на вуйчо колега и аз първо помислих,че е някой от тези а то човека звъннал да чуе вуйчо
но си имам едно наум всеки път като звънне някой непознат

# 97
  • Мнения: 109
Е просто съм ....не бясна, ами направо откачила #Cussing out
Вчера баща ми изгорял със 150 лева точно за ваучери. Абе като малките деца са значи. Четох преди време тази тема и ги предупредих, ама къде ти.... #Crazy
Одеве се обажда сестра ми и ми го сервира.Откачих #2gunfire
Ама и ония нагли, гадни, мръсни типове така са го омотали, че просто нямам думи.А майка ми каза, че даже са знаели доста подробности относно татко. Представили се от името на негов познат и са знаели много неща за самия човек- че си паркира колата с/щу нашата къща, че е работил еди-къде-си, че татко е ходил еди-къде-си и т.н.. Направо се плаша.Вече в нищо не може да е сигурен човк. #Cussing out
Извинете за разхвърляните мисли, но просто не мога...

# 98
  • София
  • Мнения: 1 105
Добре де, а защо като знаете за какво става въпрос, не се правите на луди и да си чукнете среща и следователно да пратите полицаите? Аз на това се чудя! Нямам домашен телефон, но така бих направила, вместо да пускам теми. Честно! Мине не мине и някой пусне тема придружена с  "#Cussing out #2gunfire". За мен това е по-безсмислено от това да се мобилизирате и да направите нужното поне един да бъде хванат!

# 99
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И аз се записвам в темата.Вчера ми се обадиха  Mr. Green
Абсолютно непознат глас със съвсем леки нотки на този на вуйчо ми(който е в чужбина но пък не ми се обажда) , в момента в който се споменаха ваучерите ми стана много смешно и взех да се хиля, а отсрещната връзка прекъсна моментално  Crazy

# 100
  • Мнения: 109
Какво да направя hey_ya!? Аз въобще не съм била там. Живея далеч от родителите си. Предупредих ги преди време (може би около месец), но файда никаква. Старци - разбойници Mr. Green Как да им вися над главите и да ги наблюдавам да не свършат някоя глупост, защото са наивни като малки деца? Просто ....карай.Било каквото било. Стана ми мъчно и болно, и се ядосах, затова споделих тук. Съжалявам, ако съм ви обезпокоила

# 101
  • Мнения: 1 492
Нямам домашен телефон, но ...
На мен ми звъняха на мобилния.
После са звъняли и на мъжа ми - разликата в номерата ни е само последната цифра. Значи ги карат наред, който се хване.
Чукват ти два,три пъти и затрварят и естествено почваш да се притесняваш кой ли е, сигурно е нещо важно...и аз поне им се обадих, мъжа ми и той Tired , но поне знаехме за какво става въпрос още с първите изречения .....Позна ли кой се обажда? Аз съм братовчед ти Rolling Eyes

# 102
  • Мнения: 2 759
Добре де, а защо като знаете за какво става въпрос, не се правите на луди и да си чукнете среща и следователно да пратите полицаите? Аз на това се чудя! Нямам домашен телефон, но така бих направила, вместо да пускам теми. Честно! Мине не мине и някой пусне тема придружена с  "#Cussing out #2gunfire". За мен това е по-безсмислено от това да се мобилизирате и да направите нужното поне един да бъде хванат!
                Защото, както в същите тези теми пише (пък и в други теми в други форуми) полицията нищо не може да направи в случая. Много хора правят срещи или друго, обаче от полицията твърдят, че по закон нищо не могат да им направят. В най- (ама най-) добрия случай могат да ги вкарат за 72 часа на топло... и дотам. Туй то. Никакви обвинения не могат да им предявят.
                Все пак, ако ти се въртят някакви смислени идеи в главата - споделяй. Винаги ще са добре дошли.

# 103
  • Мнения: 420
На мен ми излязоха с друг номер.

Една приятелка ме помоли да я заместя за два дин в магазина, в който работи.
На втория ден пристига един запъхнят тип с нещастен поглед и започва да ми се обяснява, че бил от София и закъсал с колата наоколо, та ако можело да му услужа със сто лева да я оправи, да отидел до едно близко село и на връщане щял да ми върне парите.
Аз толкова пари в мен нямах, а не съм луда да му дам от оборота на магазина.
Като му отказах започна да се възмущава, че това пловдивчани били много студени, зли и т.н. хора.
Не се връзвам много на такива истории, но през целия ден ми беше криво, че наистина може човека да е имал нужда от помощ.
Обаче на другия ден споделих с приятелката ми и от дума на дума стана ясно, че същия тип е идвал и при нея - с абсолютно същата история и същите приказки за безсърдечните пловдивчани. Съвесем сигурни бяхме и двете, че е един и същи човек, защото лицето му в беше в някакви белези като изгорено.

И още два случая в магазините наоколо ми разказа после приятелката ми.

В съседната аптека дошла жена, която казала на аптекарката, че носи красиво опакован пакет за шефката й.
Шефката, естествено, в момента я нямало.
Затюхкала се жената, че шефката си е поръчала да й ушие нова пола за някакъв празник.
Сега полата била готова, но понеже спешно шивачката заминавала някъде, лично дошла да донесе поръчката и нямало да може да идва отново, шефката ще си остане без новата пола и т.н.
Аптекарката влязла в положение на шивачката, решила да зарадва шефката си и платила 9 лева - толкова струвало ушиването.
Изобщо не отворила пакета, толкова красиво бил опакован.
Когато шефката се появила, аптекарката и дала пакета.
Шефката се учудила, че нищо не е поръчвала.
Когато отворили пакета, вътре намерили само стари парцали.

И втория случай.
Спира кола пред един от магазините.
От нея слиза костюмиран добре изглеждащ мъж, носи чадър.
Колата тръгва.
Мъжът започва да се върти и тупа по джобовете и привлича вниманието на скучаещия продавач вътре.
Мъжът изчезва за около 10 минути.
Връща се и пита продавача дали не е идвала една кола да го търси.
Завързва се разговор.
Мъжът притеснено споделя, че това била служебната му кола, която заминала за Девин.
Колата ще се върне утре, а той някак си слязъл без да си вземе чантата и сега е без познати, без пари и багаж.
Почти се разплаква от притеснение.
Продавача му предлага да не се тревожи - да отиде да нощува у тях.
Мъжът притеснено обяснява, че не иска да притеснява никого.
По-добре било да му услужи с пари за хотел /50 лева/, а утре като дойде колата, ще му върне парите.
Естествено, на другия ден нямало нито мъж, нито кола... нито пари.

# 104
  • Мнения: 250
На мен един телефонен номер постоянно ме притесняваше.Все търсеше някаква Елена.Казвам му на човека:" Имате гершка", но той упорито звънеше да я търси.Един ден не издържах и му казнах:"Ами елена, пуснах го да пасе преди малко"....Ония така се ядоса, и ми затвори.Повече не се обади.Ето пример, как вицовете влизат в експлоатация. Grinning
****
Имам един пример и с едно детенце.Все идваше на работата ми и плачеше: "Како, моля те дай ми 30 ст, че не ми стигат за хляб, мама ме изпрати да търся".Толкова го съжалявах детето-едно чистичко, спретнато,дори не беше цигане за да си помисля, че ме лъже- и винаги му давах, дори и повече.Оказа се ,че майка му била комарджийка, профуквала всички пари и го пращала да проси из магазините.Бях и меко казано бясна на тази жена.
****
Веднъж с една приятелка се прибираме от дискотека към 3ч. сутринта.Чакаме си на спирката маршрутка( на всеки час има след полунощ) и изведнъж от едно такси излиза един мъж(цивилен).Предсатви се и каза да си покажем личните карти.Бях стресирана в началото.Та показвам му аз личната си карта,а приятелката ми си я беше забравила. Той каза,че трябва да го последваме в полицията.Изведнъж се светвам, че той не си показа никакви документи, когато се представи.Помолих го да ги покажи.Вади ми тоя някаква диплома за завършено висше в Симеоново.Тогава започнах да му крещя и му казах ,че ще извикам полиция.Онзи побягна към таксито и изчезна(записах номера на колата).След време разбрах, че не се е случвало само с мен, а някои момичета дори са го последвали към "полицейския участък".Мисля си колко луди има на този свят и как се сливат в тълпите от хора.Най- възмутимото от цялата ми случка беше, че на същата спирка до нас стоеше млад мъж, който не поде никаква инициатива да се намеси. Бас държа,че ако на негово място бе някоя лелка,щеше да  погне с чантата си  симеоновския хахо.

Последна редакция: пт, 23 мар 2007, 18:29 от падналият Ангел

Общи условия

Активация на акаунт