Детска ясла

  • 2 282
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте,имам две въпросчета.Предстой ни записване на ясла,приети сме в една ясла а имахме желание за друга,тъй като тази в която ни приеха, ни идва една идея по далеко.Въпроса ми е мога ли да запазя място в яслата ,която сме приети като я запиша там и да кандидатствам за трето класиране? Другият въпрос е ,ако не я запиша и директно кандидатствам за трето класиране мястото в яслата,в която са ни приели стой ли ни и до кога.

# 1
  • Мнения: 321
Редактирам си поста, защото явно системите в различните градове са различни. Зависи в кой град сте. За Варна не можете Simple Smile

1. Ако я запишете, не може да кандидатствате за следващо класиране, защото вече сте записана в системата със заето място.

2. Ако не я запишете, мястото ви се освобождава за детенце, което чака за тази ясла.

Зависи за кой град питате, но като цяло в големите градове си е късмет да приемат детето в ясла, така че ако съм на вас не бих разчитала на второ класиране.

Последна редакция: ср, 07 юни 2023, 16:21 от Katstyr

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 5 959
Ако става въпрос за София - можете да запишете детето и да, можете после да кандидатствате за следващото класиране - стига изобщо да има обявени свободни места.

Но ако запишете детето, за следващото класиране ще сте с по-малко точки.
Например, детето е прието по първо желание (вие сте имали 3т за първо желание.) и го записвате (прието по първо желание). Ако кандидатствате на следващото класиране, ще имате само 2т за първо желание.

Ако детето е прието по второ желание, 3-те точки от първото желание са Ви запазени.

Ако не я запишете, мястото се освобождава. А ако не се откажете на място от записването - ще бъдете санкционирани - ще Ви се отнеме една точка и няма да имате право да кандидатствате пак за това ДЗ.

Последна редакция: ср, 07 юни 2023, 15:47 от Brin de muguet

# 3
  • Мнения: 658

Ако не я запишете, мястото се освобождава. А ако не се откажете на място от записването - ще бъдете санкционирани - ще Ви се отнеме една точка и няма да имате право да кандидатствате пак за това ДЗ.
Привет! А знаете ли дали тази санкция се прилага само за следващото текущо класиране или важи за по-дълъг период? Моето дете е записано, трябва да посещава от следващия месец, но сме в очакване до края на годината до дома ни да отворят друга ясла, която още я няма в системата. Ако знам, че санкцията от 1 точка важи само за следващо текущо класиране, бих рискувала да отпиша детето и да изчакам пускане на новата ясла.

Общи условия

Активация на акаунт