За или против кухнята да е в хола

  • 14 248
  • 139
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
За.Но всичко да е изпипано така,че да не се ядосваш после.

# 16
  • Мнения: 983
Идеята е страхотна, на мен също ми харесва, но при нас не се получава, защото хола е далече от кухнята.
При свеки е така и е много практично и удобно Peace

# 17
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ами то май нямате друг избор.
В този случай съм "ЗА", но по принцип съм против. Не ми харесва хол и кухня в едно

# 18
  • Мнения: 127
ами според мен нямате особен избор, защото това дете трябва да има самостоятелна стая и ако сега е малко и не му трябва, то като стане по - големичко само ще си поиска. Плюс това повечето апартаменти, особено в София се строят така. Слагате един мощен аспиратор(имам предвид не от тези по 100 и 200 лева-марка Neo Grinning) и така.....

# 19
  • Мнения: 4 970
А снимки на реализирани ве4е такива помещения  има ли LaughingНИе ще обзавеждаме то4но такова помещение  и събирам идеи

# 20
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А снимки на реализирани ве4е такива помещения  има ли LaughingНИе ще обзавеждаме то4но такова помещение  и събирам идеи

За съжаление аз не, аз мога да пратя само от течове на такива проекти. hahaha  Joy

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 306
на мен тази идея не ми допада, защото:
1.по принцип хола е проектиран да е в най-слънчевата и уютна част на апартамента-като се изтипоса там една кухня и става  Sick
2.в повечето случай към хола има и тераса, т.е. и тя се усвоява за целта-получава се едно затворено пространство от всякъде, не се диша и дефакто нямаш слънчева тераса(а и прането не е малък проблем ooooh!)
3.съмнявам се да е законно (все пак се избиват стени, някои от  тях са носещи и се нарушава целия архитектурен план по безопасност на жилищната сграда)
4.все пак на съседите отгоре/отдолу и встрани ще им мирише на манджа, а не е приятно и не е редно.
5.обикновено кухнята е в северната/западна част на апартамента-а вие казвате , че там ще е детската, все пак хубаво е в една стая(особено детска) да влизат и слънчеви лъчи Peace



1. По принцип холът е проектиран според зависи Simple Smile
2. Усвоихме терасата, но имахме общо три, няма проблем с прането. Получи се хубава голяма стая.
3. Не сме махали трегерите, а именно те са носещи. Остана малък свод, не пречи, седи добре.
4. Има аспиратор, абсурд на съседите да им мирише на манджа повече, отколкото ако се готви в кухнята.
5. Обикновено кухнята също е според зависи Simple Smile

# 22
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
абсолютно ЗА, в къщи е така, но си е по проект, но така или иначе мисля че е по-важно детето да си има стая, затова подкрепям идеята, в предишното ни жилище нямахме съединени хол и кухня, та мога да кажа че този вариант ми допада много повече, ще пусна и снимки, вероятно утре

# 23
  • Мнения: 8 917
ЗА идеята Peace

# 24
  • Мнения: 3 453
А защо не си оставите кухнята?Спалнята-да направите детска и да спите в хола.Вече има толкова красиви и практични дивани за спане.

# 25
  • Мнения: 21
много е удобно,но всичко зависи от размерите на хола и начина на разпределяне на пространството Grinning

# 26
  • Мнения: 1 382
Единствено съм резервирана заради миризмата на готвено, зависи от аспиратора. Имаме едни приятели, в които холът и кухнята са така и като си тръгнем миришем на стол, въпреки аспиратора Simple Smile

# 27
  • Мнения: 463
ниастина зависи. у едни мои познати понякога мирише здраво на манджа въпреки аспиратора, а най-лошото е, че се омазняват стените и мебелите постепенно, ако често се пържи в кухнята

# 28
  • Мнения: 3 164
1. По принцип холът е проектиран според зависи Simple Smile
2. Усвоихме терасата, но имахме общо три, няма проблем с прането. Получи се хубава голяма стая.
3. Не сме махали трегерите, а именно те са носещи. Остана малък свод, не пречи, седи добре.
4. Има аспиратор, абсурд на съседите да им мирише на манджа повече, отколкото ако се готви в кухнята.
5. Обикновено кухнята също е според зависи Simple Smile
Simple Smile
1.според зависи е, да-но в повечето случай е така , както съм описала Peace
2.малко са като вас-в повечето случай стандартните апартаменти са с по-2 , а има и без;-)
3.на вас със сигурност не пречи Grinning но най-вероятно има общи изисквания, които едва ли някой си прави труда да спазва Party
4.ако имате комин и аспиратора е включен към него, ОК, но ако аспиратора е изведен с тръба към нечий прозорец-едва ли няма да мирише
5.понякога, обаче Wink

# 29
  • Мнения: 1 004
Аз само ще кажа че съм чувала, че ако пътят е голям и няма достатъчен наклон на отходната вода започвало да мирише от канала.
Това става идеално, ако апартамента ти е от онези с 1странно изложение, но ако е двустранното, пътя си е дълъг.
Но пък знам, че Никол бяха го направили това и нямаше оплаквания. Явно си е риск, какви майстори ще уцелиш.
Аз се отказах от тази идея и май ще си изнеса бокса в коридора, за да освободя стая, но и там ще имам проблем с аспирацията на къде да я изведа. Sad

Общи условия

Активация на акаунт