Пъпна херния

  • 786
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте.Искам да попитам някой от вас имал ли е пъпна херния, която да се е прибрала сама без операция?Имам адски голям страх от такива процедури и ми се иска да я избегна на всяка цена.. Уточнявам,че не се е получила от бременност.

# 1
  • Мнения: 1 242
На мен лично не ми се е случвало, но от опита с познати и роднини, по- добре операцията да е в най краен случай, нещо абсолютно спешно.
Иначе основното което препоръчваха докторите е отслабването, и пазене да не си напрягате с тежести корема.

# 2
  • Мнения: 16
На мен лично не ми се е случвало, но от опита с познати и роднини, по- добре операцията да е в най краен случай, нещо абсолютно спешно.
Иначе основното което препоръчваха докторите е отслабването, и пазене да не си напрягате с тежести корема.
Благодаря за отговора!
А ако не се е оперира дали би било проблем при забременяване?

# 3
  • Мнения: 1 242
За бременност незнам как стоят нещата, трябва да попитате някой специалист.

# 4
  • Мнения: 748
Никакъв проблем не е пъпната херния, тя е по-различен вид.  Не се притеснявайте. Аз съм имала и сама си изчезна. Когато се появи, откровено казано ми призля, защото съм със слаба и висока фигура, нямам корем, като от списанията съм /с тази разлика, че на мен не ми трябва фотошоп нали, тялото е реалност, не измислица/ , нито някога съм имала стрии, целулит, не напълнявам с годините…, разбирате ме какво искам да кажа, и изведнъж малко топченце до пъпчето, преди години. Ужас. Просто не трябва да вдигате тежко, да се стремите да си почивате, този вид херния може да изчезне от само себе си, без нищо да се предприема. Много е важно да не вдигате тежко, това е основното. Прибира се, напълно изцяло се прибира. Не е проблем при евентуална бременност.

# 5
  • Мнения: 16
Никакъв проблем не е пъпната херния, тя е по-различен вид.  Не се притеснявайте. Аз съм имала и сама си изчезна. Когато се появи, откровено казано ми призля, защото съм със слаба и висока фигура, нямам корем, като от списанията съм /с тази разлика, че на мен не ми трябва фотошоп нали, тялото е реалност, не измислица/ , нито някога съм имала стрии, целулит, не напълнявам с годините…, разбирате ме какво искам да кажа, и изведнъж малко топченце до пъпчето, преди години. Ужас. Просто не трябва да вдигате тежко, да се стремите да си почивате, този вид херния може да изчезне от само себе си, без нищо да се предприема. Много е важно да не вдигате тежко, това е основното. Прибира се, напълно изцяло се прибира. Не е проблем при евентуална бременност.
Много благодаря за отговора!
Запазила съм си час за лекар, в момента пътувам на там и краката ми треперят от страх какво ще чуя. Вашия коментар ме успокои малко..

# 6
  • Мнения: 1 916
Мой близък преди 2 седмици си прави операция от херния. Беше от години обаче от известно време започна много да го боли корема и се наложи операция. Ами вече е добре върви, върши някакви леки работи, не яде много и така.

# 7
  • Мнения: 16
Може ли да ми препоръчате добър хирург в София. Вчера хирурга ми потвърди,че е пъпна херния,но ми препоръча да се оперира след евентуална бременност,тъй като през бременността платното е вероятно да се премести и операцията да трябва да се повтори, но ми се иска да чуя второ мнение.

# 8
  • Мнения: 1 916
Ами ние сме от Добруджа и го оперирааха там . Сложиха му платно . Стоя 4 дни . Вече е добре . Но идея нямам за добри специалисти в София . След бременноста е по - добре да се направи операцията, но ако ви боли няма как да я отложите ..

# 9
  • Мнения: 771
Може да е от полза за някой, за това споделям. Моята херния бе епигастрална (над пъпа), но при първия преглед докторът отбеляза, че имам отвор и на пъпа, което има потенциал да се превърне и там в херния. За това при операцията (лапороскопска) постави платното така, че да обезпечи и двете зони.

Вече изминаха около 10 дни от операцията. Чувствам се напълно възстановена, единствено внимавам поне още месец да не вдигам тежко.

Общи условия

Активация на акаунт