Кашата - сутрин или следобед???

  • 10 203
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 440
Цитат на: Sunny bunny
Цитат на: Biby
Аз я давам към 18.30 - 19.00ч. , за да може като го накърмя към 21.00 да спи през нощта и да не се буди. За сега има ефект Grinning


Туй с буденето си е от детето Grinning !
Аз от месец насам давам вечер в млякото и 2 лъжички каша, уж да се засити и да не се буди /прочетох го в книгата на Лоранс Перну/. Да, ама - не. Будим си се на всеки час #Shocked !


E ти уби всичко детско в мен . Точно си мислех и аз да пробвам тоя номер с кашата , та дано поспим ве4ер...

# 16
  • Мнения: 18 542
Цитат на: oranda

E ти уби всичко детско в мен . Точно си мислех и аз да пробвам тоя номер с кашата , та дано поспим ве4ер...

Пробвай, при Борис действаше.

# 17
  • Мнения: 1 391
аз на обед давам зеленчуково пюре и докърмвам, а следобед в 16 - каша в комбинация с 3-4 л. плодово пюре?
Вие слагате ли пюре в кашата?!
А зеленчуковото знам че заменя хранене само ако е млечно зеленчуково - аз засега давам хип и после кърма.... как да заместя хранене?

# 18
  • Мнения: 4 414
аз давам както дойде...понякога сутрин, понякога следобед...гледам да не давам по 2 пъти на ден каша и това е...макар че тук майчетата казват, че ако е домашна, може и по 2 пъти да се дава:)
п.п. Collibri, страхотно е малкото слънчице! Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 1 517
Ако давам кашата сутрин, следобед какво мога да давам? (моята май не е голям фен на овесените ядки, нито на киселите).  Thinking

# 20
  • Мнения: 92
Аз давам кашата към 18:00 ч., а за последно му давам мляко. Досега никога не ми е идвало на ум да я давам сутрин, защото тогава обикновено ядем пюрета.

# 21
  • Мнения: 5 255
Купих една каша "Лека нощ" на Hipp.
Давам я от вчера на Лора вечер, защото е изтощена - от няколко дни беше с температура.
А по-принцип следобяд давам каша, също на Hipp.

# 22
  • Мнения: 4 358
Няма значение кога ще дадеш кашата.
Имай предвид, че кашата е тежка храна и не е хубаво да даваш голямо количество вечер преди сън.

# 23
  • Мнения: 3 932
Храним се така :
  сутрин и вечер : мляко (адаптирано)
  предиобяд : попара (луд фен,противно на всякакви статистики)
  обяд : пюре (зел/месно)
  следобяд : каша (купувам, защото е обогатена с витамини)
Това е нашия режим, който ни е супер засега + фрешче и1/2 пюре, когато ни е удобно.
Но ти се опитай да намериш оптималния за вас двамата.Съобрази се с това кога ще имаш време да приготвяш храна и кога само да я претопляш.
Успех!!

# 24
  • Мнения: 3 379
Аз давам кашата сутрин, следобед давам само плод или бисквитки с кърма. Струва ми се тежко ядене за късния следобед, а и Гого цока като се върна от работа винаги, независимо дали е ял следобедна закуска преди 10 мин, тъй че кашата отпадна за следобеда.

# 25
Нашата лекарка каза въобще да не я започваме, защото много сме наддали. Не знам дали е правилно така

# 26
  • Мнения: 153
Забравих да вляза този последния гост бях аз

# 27
  • Мнения: 1 391
аз давам кашата в 16ч. Сутрин сме на кърма - 8ч
10ч- сокче ябълка
12ч - зеленчуково пюре + кърма
16ч - каша + кърма
21ч - кърма

нощен сън

Тая схема ни се утвърди и мисля че не е лоша. Сутрин когато съм най-заспала и имам много кърма, яденето е изцяло кърма... Вечер и без това кърмата е по-малко и кашата идва добре да засити стомахчето

# 28
  • София
  • Мнения: 10 324
А защо не се ръководите от детето  Thinking
Али примерно не е толкова гладна след обяд и минавам с плодово пюре. Ако давам каша, а то е много рядко, я давам на обедното хранене.

# 29
  • Мнения: 3 334
Цитат на: boo
Кашата вечер не е равносилно на непробуден сън през нощта, мамчета! Laughing


Правилно!!
Аз я давам към 18ч. и малката ми се буди често нощем-но все си мисля,че е от зъбите.

Общи условия

Активация на акаунт