Ако някой разбира - бременност и контакт с варицела

  • 12 895
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Разбира се, че има вероятност варицелата да повтори. Ако организма не е създал достатъчно количество антитела. Ще дам пример. Ние с мъжа ми се разболяхме от варицела на 30 г. Викнахме инфекционист, който ни изписа Ацикловир - антивирусен препарат с/у вируса на варицела-зостер. Обаче изрично ни каза да го пием след 5 ден, за да не унищожим вируса и да дадем възможност на организма да изработи траен имунитет. В противен случай ако бяхме приемали ацикловира от втория ден щяхме да унищожим вируса и да нямаме траен имунитет. Според мен обаче за теб няма опасност. Особено ако си карала като дете и не си взимала никакви неща, които да подтиснат обривите... Аз лично не бих пила нищо, а бих изчакала инкубационния период да отмине. Имам колежка, която забременя дни след карантинния период на варицела (тя беше болната). Детето си е напълно здраво!

# 16
  • Мнения: 1 320

Моя син изкара варицелата , когато бях в 5 месец. На мен също ми казаха че има опастност за бебето но вероятността да се разболее е мнооооооооого малка. Препоръчаха ми да си направя теста, но джипито  ме разубеди. Било безсмислено, защото дори да си установи нещо , нищо не можело да се направи/ напреднала бременнаст/. Слава богу размина ме се. Успех и на теб.

# 17
  • Мнения: 211
Миналата пролет боледувах от варицела, тогава имаха съмнения, че е херпес-зостер, защото родителите ми не помнеха дали съм боледувала като дете. Тогава се консултирахме с няколко лекаря и доста неща прочетох. Ако нямаш достатъчно антитела /тоест имунитета ти е понижен/ има вероятност да те повтори варицелата в лицето на херпес-зостер. Разбира се, въобще не ти го пожелавам, пък и си мисля, че след като не си имала контакт с детето /инкубационния период е 14 дни/, значи няма от какво да се притесняваш. Но, защо не си изследваш антителата? Така поне ще си по-спокойна!

Желая ти късмет! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт