Подписване на акт 15

  • 404
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,

Имам покупка "на зелено" на апартамент, като към момента вече имам НА за право на строеж. В момента строителят ме кани по телефона да подпиша акт 15. От това, което видях, строежът въобще не е на етап за акт 15. Няма ток, няма асансьор, няма довършени общи части, около комплекса е все още строителна площадка, в жилището има дупка в тавана (вероятно за комина), минават тръби, които би трябвало да бъдат скрити в стената, няма поставени контакти и ключове и още други неща, които в договора са упоменати, без изрично обаче да е отбелязано, че това трябва да стане до подписване на акт 15... Включително казаха, че нямало и ключ да ми дадат на този етап.

Проблемът е, че ако подпиша, трябва да внеса и последната вноска по договор. Това означава, че вече няма по какъв начин да си защита интереса, освен чрез съд. Последното е ясно, че до никъде друго няма да ме доведе , освен до ядове и разправии. От друга страна, ако не подпиша, може да успеят да си придвижат нещата и без моя подпис.

Въпросът ми е как да процедирам в случая?

# 1
  • Мнения: 40 924
Мен никой не ме е викал за А15, строителят си направи всичко сам. А платих последната вноска след А16. Боя се, че при теб може да е хватка за да не си довършат работата и да няма как да ги гониш. Но нямам опит и не знам как е по закон. Обаче не виждам защо им е твоят подпис.
Това за ключа има логика - не обичат да дават за да не направиш някое преустройство и после да не им дадат А16.

Виж това с "НА за право на строеж малко ме учудва", НА не се ли издава чак след А14 най-рано?

# 2
  • Мнения: 4
Мен никой не ме е викал за А15, строителят си направи всичко сам. А платих последната вноска след А16. Боя се, че при теб може да е хватка за да не си довършат работата и да няма как да ги гониш. Но нямам опит и не знам как е по закон. Обаче не виждам защо им е твоят подпис.
Това за ключа има логика - не обичат да дават за да не направиш някое преустройство и после да не им дадат А16.

Виж това с "НА за право на строеж малко ме учудва", НА не се ли издава чак след А14 най-рано?
Да, при мен беше след акт 14

# 3
  • Мнения: 40 924
Щом е след А14 вече имаш НА за имот, а не за право на строеж.

# 4
  • Мнения: 4
Щом е след А14 вече имаш НА за имот, а не за право на строеж.

Ок, но не това ми е питането

Общи условия

Активация на акаунт