На море в България 2023 г.! - 2

  • 55 230
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Привет,
Моля за препоръка за хубав семеен хотел,който да разполага с апартаменти или студио, подходящ и за двегодишно(ако изобщо има нещо подходящо за тази възрастова категория Grinning), по възможност с хубав двор/градина (басейна е предимство) и близо до плажа.
Без значение курорта.
Препоръчвам ти с 2 ръце https://oasisbeachclub.eu/en/ апартаменти, детски басейн, на плажа е!

# 16
  • Мнения: 143
Това за мръсната вода по черноморието да не Ви притеснява, всяка година се говори че било мръсно, но за нашия турист си е нормално и не е болка за умиране. Важното е, че е близо за почиване, и дори да се разболее човек за няколко дни, все ще оздравее и ще довърши почивката си. Ние обикновено почиваме по северното черноморие, случва се редовно да пипнем нещо на почивката, но това не ни кара да се откажем. Така че спокойно.



И ние предпочитаме северното черноморие. Чистотата на водата не зависи от наличието/липсата на водорасли, медузи, щипалки, торбички, фасове...и т.н... Залагаме на минерална бутилирана вода за пиене. Досега не сме имали стомашно- чревни проблеми. А истерията покрай замърсяването в Украйна взе да превзема превес при много мои познати, които се отказаха от нашите курорти и се оглеждат за Гърция. Юли имаме резервация за Кранево и не мислим да се отказваме. Пожелавам приятна почивка на всички

# 17
  • Мнения: 1 069
Не мога да определя още температурата на водата, но ..... за мен си е още ледена.Дори в Ахтопол. Дано лятото продължи до октомври.

# 18
  • Силистра
  • Мнения: 113
И ние предпочитаме северното черноморие. Чистотата на водата не зависи от наличието/липсата на водорасли, медузи, щипалки, торбички, фасове...и т.н... Залагаме на минерална бутилирана вода за пиене. Досега не сме имали стомашно- чревни проблеми. А истерията покрай замърсяването в Украйна взе да превзема превес при много мои познати, които се отказаха от нашите курорти и се оглеждат за Гърция. Юли имаме резервация за Кранево и не мислим да се отказваме. Пожелавам приятна почивка на всички
Ние предпочитаме севера, защото ни е по-близо. Иначе, почти всяка година с малки изключения лепваме по нещо, но нали така с гради имунитет, нормално е. За отказване не мислим, ние не обичаме да сменяме местата, още по-малко да пътуваме надалеко. Българи сме, да почиваме в България! И да се разболее човек, все ще оздравее.

# 19
  • Мнения: 90
Благодаря за темата, пак да попитам - някой в района на Несебър, за цена на шезлонги и чадъри, състояние на южния плаж?
Бяхме миналата седмица- 10.06.и 11.06. На южния плаж 2 шезлонга и чадър - 24 лв. Беше спокойно, нямаше много туристи. Водата за мен си беше студена, но имаше ентусиасти, които си влизаха в морето. Някои от заведенията на плажа все още не работеха.

# 20
  • Мнения: 2 526
Привет,
Моля за препоръка за хубав семеен хотел,който да разполага с апартаменти или студио, подходящ и за двегодишно(ако изобщо има нещо подходящо за тази възрастова категория Grinning), по възможност с хубав двор/градина (басейна е предимство) и близо до плажа.
Без значение курорта.
Единствения минус, че не е близо до Перла, близо е до Северния плаж на Приморско: https://ask-hotel.ru/bg/

# 21
  • Варна
  • Мнения: 765
Бяхме миналата седмица- 10.06.и 11.06. На южния плаж 2 шезлонга и чадър - 24 лв. Беше спокойно, нямаше много туристи. Водата за мен си беше студена, но имаше ентусиасти, които си влизаха в морето. Някои от заведенията на плажа все още не работеха.
Като стана дума за водата, и ние пробвахме тази събота да открием сезона на Кабакум, обаче водата си е студена все още. Натопих си краката и се отказах. Иначе попекохме се малко, слънцето беше добре, но за къпане все още не става. То нямаше и много желаещи, обикновено по това време другите години се събираха повече хора. Явно тази година ще трябва повече време за стопляне на водата, може би още поне 2-3 седмици.
Колкото до потенциалното замърсяване, не забелязах да има разлика с друг път, освен че от година на година става все по-мръсен плажа, а водата и тя си е като друг път, но пак да кажа че не плувахме. Като цяло почти сме се отказали да ходим на плаж в БГ-то заради мръсотията, нищо че сме варненци. А имаше време, до преди 15-20г., когато положението беше различно и водата и плажовете бяха значително по-чисти от последните години, но уви това се промени. Сега пробваме тукашното море само когато крайно се затъжим и почивката ни е още далеко.

# 22
  • Мнения: 1 631
Ние след броени дни пътуваме за Топола, избрахме за пореден път Калиакрия Ризорт, защото ще сме с куче 😊 Надявам се на хубаво време, пък чистотата на водата… , каквато такава. Не искам да си развалям почивката с негативни мисли.

# 23
  • Мнения: 886
За първа година някой колега почива преди мен и буквално отброявам часовете да свършва тази седмица и да започва отпуската ^_^
Здрави да сме и ползотворна почивка на всички!

# 24
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
И ние предпочитаме северното черноморие. Чистотата на водата не зависи от наличието/липсата на водорасли, медузи, щипалки, торбички, фасове...и т.н... Залагаме на минерална бутилирана вода за пиене. Досега не сме имали стомашно- чревни проблеми. А истерията покрай замърсяването в Украйна взе да превзема превес при много мои познати, които се отказаха от нашите курорти и се оглеждат за Гърция. Юли имаме резервация за Кранево и не мислим да се отказваме. Пожелавам приятна почивка на всички
Ние предпочитаме севера, защото ни е по-близо. Иначе, почти всяка година с малки изключения лепваме по нещо, но нали така с гради имунитет, нормално е. За отказване не мислим, ние не обичаме да сменяме местата, още по-малко да пътуваме надалеко. Българи сме, да почиваме в България! И да се разболее човек, все ще оздравее.
Не, не е нормално. Точно напротив.

# 25
  • Мнения: 2 526
Айде стига, в Гърция и Турция не боледуват хора, включително и почиващи!
 Смешно е вече.

# 26
  • Мнения: X
Аз сериозно бих се замислила, ако лепвате нещо защо така. За толкова години не ни се е случвало да лепнем нещо на морето, детето също да чукнем на дърво. Дори и по ковид време си изкарахме здрави почивката. Всяка година да се разболявате наистина не звучи нормално, че и да го приемате за нормално.

Ние решаваме май да си останем, някак не сме толкова притеснени. Във Фейсбук виждам голяма паника из групите, ще е тамън по-спокойно по курортите.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 425
По повод мътната вода.
В момента, плаж Ахтопол.

# 28
  • Мнения: 143
Не мога да определя още температурата на водата, но ..... за мен си е още ледена.Дори в Ахтопол. Дано лятото продължи до октомври.



Температурата до неделя в Св.К.иЕлена беше 23 градуса. Идеална за плуване за мен, но приятелка не пожела да влезе, защото според нея била ледена. Всеки си има усещане за "приятна вода". В морето имаше стотина "ентусиасти" като мен, включително много деца.

# 29
  • Мнения: 107
Здравейте, бихте ли ми препоръчали хотел в южното черноморие ( без Равда), като задължително в стаята да има двуетажно легло?

Общи условия

Активация на акаунт