Силно заплетена коса

  • 1 907
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! Много ме е срам да напиша това. Да го споделя.
Дълго време бях изпаднала в депресия, от която нямах желанието за нищо. Избавих се от нея, но последиците - още са факт.
Имах проблем с това да поддържам косата си в добро състояние. Преди: кремове, маски, добри шампоани, балсами, ресане, сплитане, за да не се заплита косата. Всичко. По време на депресията остана само миенето на косата. Не исках да поддържам цвета ѝ, не я сресвах добре... И това доведе до дълбоко заплитане. Което избягвах просто с връзване на плитка и после кок.
Не знам как да го оправя. Отчаяна съм, а това ме стресира отново. Едва на 20 съм. Искам да взема живота си отново в ръце.
Може ли да ми препоръчате как да я разплета, дори и да опада от косата. Тя е гъста и дълга, имам си коса. Просто ще се изтъни, което не ми е проблем, защото винаги ми се е оправяла.
Ако не мога сама, което е вероятно. Имам нужда да ми препоръчате фризьор в Бургас...
Много Ви благодаря, че прочетохте всичко. Дано и можете да ми помогнете. Heart

# 1
  • Мнения: 3 313
Има много видеа в ютуб за разплитане на косата, повечето фризьори използват балсам докато разплитат и работят на много малки части.
Няма от какво да се срамуваш, ще се изумиш колко често срещано е.

# 2
  • Мнения: 3
Много благодаря, че няма подигравка за това...
Успокоение е да науча, че има и други такива случаи. Но по-често съм ги срещала при деца и от това ме е срам.
Пробвах вкъщи с олио. Довечера ще пробвам и с балсам, и с олио, за да омекне достатъчно. Просто е станало вече топка и е много... Много трудно.
Все пак се свързах и с двама фризьори.
Благодаря Ви!! Наистина малко ме успокоихте. ❤️‍🔥

# 3
  • Мнения: 1 786
Няма от какво да те е срам, влизаш при първия фризьор, питаш дали може да те нарешат, плащаш си за услугата и си тръгваш. Няма да вземат повече от 10-15 лв., а няма да се мъчиш и да се скубеш.

# 4
  • Мнения: 332
Освен с балсам може да опитате и с повечко маска за коса. Аз така успях да измия голямо количество морски пясък в корените и продължението на дълга, гъста и къдрава коса на госпожицата ми. Голяма забава,  защото беше и заплетена допълнително от морската вода, че и изсъхнала стабилно докато се приберем.🙂

# 5
  • Мнения: 8 836
Използвай гребен с много широки зъби. Като разрешиш, после с по-ситен гребен.
Ако се подстрижеш, може би ще стане по-лесно.
Говоря общо, всеки случай е различен. Ние не сме видяли в какво състояние е косата ти.

# 6
  • Мнения: 789
Балсамите за лесно разресване ще помогнат доста. Както са казали и другите, работи на малки участъци и започвай да разресваш от връхчетата и се изкачвай малко по малко нагоре. Не се опитвай да разресваш от корените надолу, защото така ще се заплете още повече косата.

# 7
  • Мнения: 4 583
Няма от какво да се срамуваш.

Пробвай с дълбоко подхранваща маска за коса, сипваш допълнително в нея зехтин или подхранващо масло за коса, може и течни кристали. Хващаш и мажеш кичур, разресваш от краищата надолу, постепенно се качваш нагоре. Напълно поправимо е, фризьор също може да го направи и да прецени колко от връхчетата да отреже, ако е много изтощена.
Пробвай преди миене да намажеш с балсам-маска, стой час-два, после като я намокриш в банята леко прокарай пръсти, ще се поразплетат някои кичури. След миенето пак обилно маска-балсам, без да я дърпаш докато е мокра. Като остане леко влажна може да й сложиш спрей за топлинна защита, течни кристали или някакво масло без отмиване, има много по козметичните магазини.

# 8
  • Мнения: 1 811
Няма нищо срамно,има коси така се заплитат.Дали са ти добри съвети,но най-добре е да я подстрижеш и фризьор да я разреши.

# 9
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 711
Имаше един спрей за лесно разресване на Аvon. Използвам го за косата на детето, което е с много гъста коса на ситни къдрици и върши чудесна работа. Преди да ни затворят заради пандемията купих няколко шишета и все още имам от тях. Simple Smile

# 10
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 433
Няма нищо срамно. След дълго боледуване покрай  ковид се бях залежала и последното за което мислех беше състоянието на косата ми. Дълга е до кръста и преди да се усетя беше станала на топка. Разресах я сама в къщи бавно и постепенно използвайки олио на Лореал и четка за разресване започвайки от краищата постепенно към корена. Оставям линкове какво използвах ако ще Ви е от полза. Успех !!!

# 11
  • Мнения: 3
Благодаря за мненията ви. Опитах в нас, но не се получи. Беше много зле състоянието ѝ. Ще прикача снимки.
Отидох на фризьор. Занимавахме се 3 часа, но в крайна сметка... Остригахме я. Това е. Исках да я запазя, но пък сега ще е по-здрава и хубава от всякога. Приемам го за ново начало!! Благодаря за подкрепата. Препоръчвам - Калин Студио, Бургас.
П.С. Не ми дава да кача снимките, но все пак.... беше зле. 

# 12
  • Мнения: 8 836
Коса расте, по-важно е да намериш себе си и да нямаш никога повече депресия.Пожелавам ти го.

# 13
  • Мнения: 1 162
Не се притеснявай, че си я подстригала. Това е ново начало, от което имаш нужда Simple Smile Била съм в това състояние, знам какво причинява. Сега горе главата, с нова прическа си, красива си, с нови мечти и надежди. Дерзай!

# 14
  • Мнения: 3 313
С къса или дълга коса си винаги ти, и ти си тази която я краси. Много от нас сме емоционално свързани с косата си, и забравяме че косата ни без е нас е нищо- просто топка косми.

Общи условия

Активация на акаунт