Кратки въпроси – бързи отговори (Техника и електроника, компютри, програми)

  • 20 342
  • 417
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 761
Добре дошли в новата тема.

# 1
  • Мнения: 2 799
В момента съм с HP Pavilion, 15.6" FHD IPS LED, Ryzen 5 4500U/8GB (2x4GB)/ 512SSD, GOODRAM 16GB 3200MHz CL22 DIMM. Има ли нещо с близки параметри до 1300лв.? Не държа на марката, нито на Ryzen процесор. Държа на бюджета Simple Smile

# 2
  • plovdiv
  • Мнения: 519
Дадоха ми в един сервиз срещу депозит,така ,че се оправих.

# 3
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
В момента съм с HP Pavilion, 15.6" FHD IPS LED, Ryzen 5 4500U/8GB (2x4GB)/ 512SSD, GOODRAM 16GB 3200MHz CL22 DIMM. Има ли нещо с близки параметри до 1300лв.? Не държа на марката, нито на Ryzen процесор. Държа на бюджета Simple Smile
Нов или втора ръка?

# 4
  • Мнения: 2 799
Ако има прилично дълга гаранция сервизираният - може и такъв, по принцип се целя в нов иначе Simple Smile.

# 5
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Аз лично предпочитам Dell, но ето това HP до колкото виждам ти покрива изискванията.

Моят е подобен на този Dell, с разликата, че е със 64 рам. Много добра машинка, а редовно вижда зор. Над бюджета е, но не с много.
Този е с по-малко хард и цената е в бюджета. Изот са добър магазин, от години купуваме от тях и не е имало фалове.

# 6
  • Мнения: 2 799
Dell имах преди HP-то и сега доизживява последните си мигове при тийн. Затова искам да метна Pavilion-a при наследството, а аз да се насладя на нещо ново Simple Smile Благодаря за предложенията, ще ги обмисля.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз и дъщеря ми сме с HUAWEI MateBook D 14 2021. И двете сме доволни. 14" е обаче.
Счупи ми се монитора на ПЦто и доста време изкарах на лаптопа.

# 8
  • Мнения: 2 902
Тия предложения втора ръка са със доста старо поколение процесори, няколко години по-стари от споменатия във въпроса. Това може да е проблем с някои програми, а и страдат от проблемите със сигурността които бяха открити при Интел преди няколко години.

# 9
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Тия предложения втора ръка са със доста старо поколение процесори, няколко години по-стари от споменатия във въпроса. Това може да е проблем с някои програми, а и страдат от проблемите със сигурността които бяха открити при Интел преди няколко години.
Тия параметри до 1300 нов... Идеи?

# 10
  • Мнения: 2 799
Описаният е на 2г., взиман за 1200лв. Мислех, че дори и с малко по-ниски спецификации, имам шанс за нещо прилично в зададения бюджет, но май ще трябва да ревизирам сумите...

# 11
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Доларът е висок, инфлацията - също... Нов с такива параметри няма да е 1300, поне аз не знам такъв. Може би някаква по-китайска марка тип Фуджицу, но... Имат си купувачите, естествено, но са силен компромис с качеството и гарантират единствено ядове.

# 12
  • Мнения: 2 902
Ето примерно HP (за каквото се пита) с Ryzen 5 - https://www.pic.bg/laptop-hp-255-g9-5y3x5ea16gb1tbssd-900607164
или с Core i5 - https://www.pic.bg/laptop-hp-250-g9-6s778ea16gb250ssd-900597298
За по-малко пари с включен Windows 11 (дето поне на част от тези втора ръка не беше включен, а и може да не поддържат 11, предвид възрастта че показваха опция да се диплати за 10).
С малко повече пари може да ги конфигурира с по-голямо SSD или пък да спести пари като намали рамта на 8 gb. В оригиналния въпрос хем пише, че е с 8gb, хем че е с 16 та не става ясно колко ѝ трябват.
Това са само примери, има много други в този ценови диапазон от всички големи марки.

# 13
  • Мнения: 2 799
Допълнен е от самия продавач до 16ГБ, фабрично беше с 8.

# 14
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 073
С малко повече пари може да ги конфигурира с по-голямо SSD или пък да спести пари като намали рамта на 8 gb.
С по-малко рам ще й е по-бавна машината, докато по-малкия хард не е проблем, защото може да си закачиш външен. Най-лесно се пестят пари от процесор и екран.

Общи условия

Активация на акаунт