Милано и северна Италия - тема 16

  • 39 008
  • 734
  •   5
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 378
Благодаря ви за информацията!

Регина, мисля че са такива да. После ще снимам и ще кача. Сложени са в единия край на “вратите” т.е. не всички са от този тип. Пише си “QR code“. Аз даже първия път директно при служител отидох, понеже мислех, че така трябва и той ми го показа. И като излизаш пак се чекираш през тях.

# 691
  • Milano
  • Мнения: 3 665
Благодаря, aDaMaNt^!

На М4 всички са такива.

Барба, тя ще пътува по линията Милано-Комо-Киассо, следователно с Тило, доколкото виждам.

Гари в граничните области, до които важи регионалната тарифа на Ломбардия (последната в зелено)



После от ЧЗВ:



Важат за ТИЛО между Милано и Киассо.

П.п. утре има ж.п.стачка от 9ч до 13ч.

Последна редакция: ср, 10 апр 2024, 17:58 от regina di cuori

# 692
  • Мнения: 1 378
Благодаря ти, Регина!
Тоест хващаме влак до Киасо и там трябва да сменим, но тази стачка ако ни хване там няма да можем да тръгнем така ли?
При стачка до 9 часа има влакове със сигурност нали така? Може би ще е по-сигурно да тръгнем към Варена значи, че да стигнем някъде.
С този дъжд два дена само в Милано се разхождаме.
П.С. Возихме се и на М2 и на М3 имаше. Още не съм ги снимала, ще пусна по-късно.

# 693
  • Milano
  • Мнения: 3 665
Влака TILO Милано - Локарно го дава директен на сайта на Трениталя и спира в Лугано (но вижте какво ви е казала Барба от опит).
Трябва да си купите билет онлайн за отсечката Киассо - Лугано.

Питайте дали може да минете два пъти границата с билета "аз пътувам", ако не може билета за връщане ще го купите Лугано - Комо.

По отношение на стачката пише, че ще стигнат до крайната гара влакове, тръгващи преди 9ч. и пристигащи на последната гара от маршрута до 10ч.

Или иначе казано, влака от 7,20ч Милано - Тирано, който спира във Варенна.

Влака от 7.43ч от Милано до Локарно, спиращ в Лугано.

По-късните влакове не са гарантирани или поне не по целия маршрут.

Ето го qr кода:

Последна редакция: чт, 11 апр 2024, 12:14 от regina di cuori

# 694
  • Мнения: 1 378
Аз докато успея да кача снимка, ти си качила Simple Smile Иначе още снощи снимах. Това е да

Споделям, за картите, че купих две през един профил на приложението като на телефона на мъжа ми свалих приложението и пак влезнах със същия профил. От неговия телефон обаче не успяваше да прочете кода, незнам поради каква причина. Май е по-удобно да се направят два отделни профила и така да се купят отделно картите. За някой може да е полезно Simple Smile

# 695
  • Мнения: 11
Здравейте,

Планирам да посетя езерото Комо и Портофино, като ще пътуваме с влак и ме интересува, дали трябва да си запазя предварително билети за влаковете - Бергамо-Милано-Комо и Милано-Санта Маргерита (там ще отседнем). Също така и от там ще посетим и Чинкуе Терре. Разгледала съм вече часовете и цените, но не знам дали има възможност да не останат места, ако ги вземем в самият ден или предният. Също така ще съм благодарна за мнения относно региона на Портофино, Санта Маргерита и Рапало.


# 696
  • София
  • Мнения: 5 152
За регионални влакове резервация не е възможна дори.
От Милано до Чинкуе Терре също е възможно да стигнете с регионални влакове със смяна в Генуа и според зависи още една в Сестри Леванте. Но може и с директен Интерсити влак - за него трябва предварителна резервация, да.
Вижте си влаковете - ако отпред пише R или RV, то е регионален = няма резервация.
Ако е IC, EC, Freccia или Italo - трябва резервация.

# 697
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Ако не сте видели постовете ми за пътешествието ни из района на Чинкуе Тере и Портофино, пускам линк:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1567313.msg46837287#msg46837287
Дано нещо е полезно. С времето вече много детайли са ми избягали и сигурно няма да съм много адекватна със съвети към момента.

# 698
  • Мнения: 1 511
Търся положителни мнения за апартамент или хотел в Пескиера Дел Гарда като идеята ми е да отседнем там и да пътуваме в различни посоки. Не държа да има кухня, но би било плюс.

# 699
  • Мнения: 408
Здравейте,

Дали някой има представа при закупуване на дигитален билет за регионалните влакове колко време след чекиране може да се ползва билета? Четох, че от 2023 се чекират онлайн, но ако го чекирам, а самият влак закъснее, се чудя до колко време мога да ползвам билета?

И някой може ли да ми препоръча такси трансфер от летището (Орио Ал Серио) до Бергамо?

# 700
  • София
  • Мнения: 5 152
6 часа е валиден билета от момента на поръчката.
Мисля, че това за валидирането на онлайн билетите през линк не се отнася за влаковете на Тренорд.

# 701
  • Milano
  • Мнения: 3 665
Да се чекираш за даден влак означава, че се качваш точно на избраният влак.
Да кажем купил си билет онлайн за регионален влак в 10ч.
Билета има валидност според км - да кажем 4 часа.
Можеш да се качиш на влак в 10ч или в 11ч или 12ч или в 13ч. (произволно решавам, че влаковете са на час и пътуването е толкова, като до Бергамо).
Чекираш се за влака, на който ще се качиш, прим.този в 12ч. Няма значение дали ще закъснее.
Това ако си закупила през сайта на Трениталия.
През сайта на Тренорд не иска чекиране.

# 702
  • Мнения: 408
Леко се обърках. Мисля да купя билети предварително през сайта на Трениталия. Ще пътуваме от Бергамо до Милано, от Милано до някой от градовете на Комо и обратно. В разписанието за избраните от нас дни има билети за даден час. Да разбирам ли, че ако избера този час и закупя билет преди да се чекирам мога да се кача на влак за друг час? До сега съм пътувала само с бързите влакове, където има час, място и билет с име на пътника. Може би паралела с бързите влакове ме обърква. Четох в сайтът на Трениталия, че след като си закупя онлайн билет от имейла или от профила си трябва да се чекирам, за да ми даде че билетът ми е валиден за ползване (може би процедурата е заместител на валидирането на машинките на гарата). В сайтът пише, че чекирането става минути преди разписания час на за влака, с който ще пътувам. Смятам да го направя преди да тръгна към гарата, но просто се чудя ако се чекирам, а влакът закъснее с колко време разполагам, за да използвам билета си и има ли опция да изтекат въпросните 4 часа в чакане на влака поради закъснение и да ни се наложи да купуваме нови билети?

# 703
  • In transit
  • Мнения: 11 831
Леко се обърках. Мисля да купя билети предварително през сайта на Трениталия. Ще пътуваме от Бергамо до Милано, от Милано до някой от градовете на Комо и обратно.
Скрит текст:
В разписанието за избраните от нас дни има билети за даден час. Да разбирам ли, че ако избера този час и закупя билет преди да се чекирам мога да се кача на влак за друг час? До сега съм пътувала само с бързите влакове, където има час, място и билет с име на пътника. Може би паралела с бързите влакове ме обърква. Четох в сайтът на Трениталия, че след като си закупя онлайн билет от имейла или от профила си трябва да се чекирам, за да ми даде че билетът ми е валиден за ползване (може би процедурата е заместител на валидирането на машинките на гарата). В сайтът пише, че чекирането става минути преди разписания час на за влака, с който ще пътувам. Смятам да го направя преди да тръгна към гарата, но просто се чудя ако се чекирам, а влакът закъснее с колко време разполагам, за да използвам билета си и има ли опция да изтекат въпросните 4 часа в чакане на влака поради закъснение и да ни се наложи да купуваме нови билети?

Реджина е отговорила на този въпрос.
Да се чекираш за даден влак означава, че се качваш точно на избраният влак.
Да кажем купил си билет онлайн за регионален влак в 10ч.
Билета има валидност според км - да кажем 4 часа.

Можеш да се качиш на влак в 10ч или в 11ч или 12ч или в 13ч. (произволно решавам, че влаковете са на час и пътуването е толкова, като до Бергамо).
Чекираш се за влака, на който ще се качиш, прим.този в 12ч. Няма значение дали ще закъснее.
Това ако си закупила през сайта на Трениталия.
През сайта на Тренорд не иска чекиране.

За бързите влакове и стрелите си струва закупуването онлайн на билети, за регионалните, на място, според мен.

# 704
  • Milano
  • Мнения: 3 665
Ами аз мисля, че съм отговорила и на двата въпроса.
Да, можете да се качите на друг влак.
Не трябва да купувате други билети, като закъснението е по тяхна вина.
Аз ако купя билет за определен влак се качвам на него.
Обаче мога да го купя в метрото към гарата или на перона преди да дойде.😊Този последният вариант обикновено, ако не знам точно кога искам да се върна.

Чекирането, доколкото помня е ДО няколко минути преди тръгването на влака. Ако искаш и в полунощ може да го направиш.

Бях снимала домофоните, в случай че някой има проблеми и трябва да комуникира с персонал на автоматичните линии на метрото - М4 и М5:

Общи условия

Активация на акаунт