Възпаление от обица на дете

  • 748
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 763
Здравейте,
Имаме проблем с едното ушенце на дъщерята на мъжа ми (6г.) - на скоро са й пробити ушите, но обиците, които са сложили след медицинските са направили някаква инфекция. Сребърни са, но явно винтчетата не са и сега "възглавничката" на едното уше е подута и е "погълнала" винта - съответно няма как да се свали обицата и трябва да ходим на лекар. Тя изпадна в ужас, като научи, а честно казано и на мен ми е доста притеснено, тъй като аз още нямам деца и не ми се е налагало да се сблъсквам с такива казуси до сега.
Та въпросът ми е - има ли някой тук, който е свалял обица при лекар и как протича цялата процедура? Мажат ли те с нещо, цепят ли нещо? Нямам никаква идея, а ми се иска поне аз да съм подготвена.
Благодаря предварително!

ПС: Преди да ме нападате, искам да поясня, че детето не живее с нас и едва от вчера е изцяло на наши грижи, тъй като дойде на морето за цяло лято. Та, нямало е как да реагираме по-рано, тъй като вчера разбрах, че има някакъв проблем.

Последна редакция: пт, 23 юни 2023, 15:37 от Pauly

# 1
  • Мнения: 1 786
Аз на моето дете й свалих сама обецата - може да се намаже с кислородна вода или риванол и тогава да се дръпне, но аз с нищо не я мазах. Боли, няма как, но мойто изтърпя. След като махнах обецата й промих ушето със спирт и няколко дни мазах с антибиотичен крем Гентамицин. Бързо да му минава на детенцето!

# 2
  • Мнения: 763
Опитах сама, но винтчето просто не се вижда, няма как да го захвана, за да дръпна и за това ме притеснява да не й цепнат нещо Sad

# 3
  • Мнения: 775
Пиша Ви от позицията на препатила като дете. Имала съм същия проблем (може би единствено със златни обички не се е получавал).. В 7 клас едни обеци, най-вероятно никелирани, до такива проблеми ме докараха, че завърших с курс инжекции гентамицин.. От тогава за абитуриентската се опитах да сложа сребърни и ги захвърлих, преди да изляза от дома.. За завършването на университета малко повече се инатих и на сутринта се събудих с подобно усещане на ухото и болки в колената

Моят съвет е -на лекар

ПП: чела съм, че ухото е наситено с точки (както тези при акупунктура) и все едно са ми улучили някоя 😅

Иначе имаше нещо и с лимфата..

В резюме-поне свга има достъп до читави лекари.. А за напред вижте по-внимателно какво ще ви препоръча той за избор на обеци като материал

ПП : на 44 съм Simple Smile на дъщерите не съм им пробивала ушите - когато решат, колкото искат, толкова да се дупчат 😅

Моите на тогавашните времена , са пробивани от една баба с игла и вълнен конец 🫣кошмар!

ПП: също обеци вечер най-добре да се свалят

# 4
  • София
  • Мнения: 35 141
Не пипайте и не ръчкайте вие, заведете детето на лекар.

# 5
  • Мнения: 1 243
Да, алергиите са обикновено към никела или някои други метали използвани в бижутата.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 36 630
Лекарите нали пръскат с някакво спрейче, което охлажда здраво ухото и действа като местна упойка? Може би нещо такова ще му пръснат на детето и ще извадят винтчето за нула време. И според мен идете на лекар.

# 7
  • Мнения: 763
Не пипайте и не ръчкайте вие, заведете детето на лекар.
Да, в момента, в който видях колко е потънал винта съм спряла да пипам и да правя каквото и да е.

Заведохме я, хирург я махна с хирургически игли, без обезболяващи, но тя се държа мъжки.
Трябва да изтече гнойта, дупката ще се затвори по всяка вероятност, но това да е проблема... ако реши, ще се дупчи пак като порасне. Simple Smile

Благодаря на всички за мненията. Може би темата трябва да се заключи?

# 8
  • Мнения: 3 132
Алергия към никел.

Общи условия

Активация на акаунт