За училището-обучението и педагогиката...

  • 5 082
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Истини имам във всеки пост до тук.
Моето дете е в 3-ти клас и понякога едвам смогва(ме) да напише всичките си домашни за часовете предиобяд, защото тя сега е 2-ра смяна. Понякога има елементарно домашно. Чат-пат се справя и сама, но винаги накрая под мои контрол е всяко домашно, когато тя не е на Занималня. Ако е там, разчитам, че я контролират те, но се окзва, че дълбоко се заблуждавам... Както и да е, това вече е съвсем отделна Тема.

Не знам как е ще е в по-горните класове. Племенника е под 100%-в контрол от страна на баща ми и пак едвам смогват. А е само в 6-ти клас. И баща ми е пенсионер и има време и желание да му помага, но колко родителя могат същото? И се оказва, че без контрол от възрастен трудно се върви напред и се постигат резултати. Говоря за обикновени деца, не за гениални такива.
Безумията в МОН са велики. Както и тези в здравното министерство, но ние сме велик народ, търпелив...   ooooh!

Към гост "=":
1. Защо не се регистрираш (ако беше щеше да получиш 2т. на ЛС).  Пишеш доста активно от поне половин година насам.
2. правописа на алианс, само да ти подскажа.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
   А за извън класни дейности...Или някакви по хуманни занимания,някакви организации,училищен вестник,театрални постановки...То вярно че и време не им остава,но аз си мисля,че поне в началните класове трябва да се наблегне на по-човековъзпитаващи дейности.Каква е файдата да ги направим роботи,претъпкани от знания,но нямащи никаква инициатива,амбиция,самоконтрол...
 
и идеали бих добавила.
Мен това също много ме притеснява.

# 17
  • Мнения: 275
тъкмо щах да напиша на "госта"как се пише алианс и видях, че Шани го е направила.
Ами вижда се , че недоволни има-и родители и учители и деца.Като гледам май трябва в начален курс да се учи само правопис и математика.

# 18
  • Мнения: 1 470
   Здравейте всички,мамита!!!Много съм щастлива че моята тема има такъв отглас!Къде с критики,къде с одобрение,се радвам че ви обърнах внимание върху този проблем.Все пак това е някакво начало...Ще ми се следващата стъпка да е по задълбочен разговор,не само мнения,който наистина да доведе до някакво решение,както казва учителката обърнато директно към министъра и управляващите.В тази връзка,хубаво би било,ако в чата има майки които се занимават с психология,право,учители и др.които могат да помогнат за по пълно обосноваване на темата,нека се свържат с нас!Ако успеем-успеем,ако не децата ни ще знаят че поне сме опитали,а това ще е голям напредък,а за нас ще остане поне споделеното недоволство.Поздрави и от трите ми синчета!!!  hahaha Joy baby_neutral

# 19
  • Мнения: 2 784

И докато родителите не спрат да коментират пред децата колко са тъпи и жалки учителите, не трябва да очакват някакви резултати.

Ето с това съм съгласна напълно. Некомпетентни учители е имало навсякъде и всякога, за жалост. Но навремето ни учеха да уважаваме учителите си. Единствения път, когато съм казала лоша дума за учител, беше в 9 клас, когато казах, че физичката ни е простакела и баща ми каза:"Сладващия път, когато те чуя да казваш нещо подобно за учител, ще те зашлевя през устата." А сега слушам етърва ми да коментира пред сина си колко са тъпи учителите му. На даден етап детето ще повтори думите и пред учителката си и чакай после резултати. Какъв стимул има учителя да даде всичко от себе си и какъв стимул има детето да се учи в тази ситуация?

# 20
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Не само за тъпите учители, ами и за това, че колко по-малко сме учили, което определено не е вярно, само учебниците и помагалата ни бяха по-малко и чантите определено по-леки. Всичко беше същото, но написано по-разбираемо и за родителите, а сега без да си купим ръковоство на учителя не можем да помогнем на децата си.

# 21
  • Мнения: 578
ttotov и dara напълно съм съгласна с вас. Дъщеря ми е в първи клас и се справя добре! Въпреки това има дни в които пише по три часа домашни! Всичките тези помагала и тетрадки в които пишат едни и същи цифри и букви в безумни упражнения са направо изумителни! Раницата на детето тежи всеки ден по 4-5 кг....Определено времето за "човековъзпитаващи дейности" не е предвидено, а може би вече се счита че не нужно!
Недоразуменията в учебната програма са много и най-точната оценка за нейната неефективност е нарастването на децата отпадащи от училище.

# 22
  • Мнения: 1 470
    baby_neutralДобро утро на всички раннобудници!!!Здравей и ти Жълт Ламтурник!Искам да споделя за уважението към учителя,от собствен опит.Учила съм във спортно училище...По голяма дивотия,едва ли би могла да се случи на човек!Та там както се досещате,възпитанието и човещината бяха на ниво Money Sick Money,учителите тотално унижени,и унищожени,единственният добродетел бе медала.Но все пак и там имаше учители които бяха уважавани,в чиито часове беше пълно мълчание,и никой не посмяваше да ги заплюе в лицето,не че имаха мусколи...Питам се защо ли?!Това е от мен,по въпроса за уважението,то или го има,или го няма...или си се доказал,или се надяваш да ти се размине...Питам се ние майките от този чат,в коя категория попадаме?! bowuu bowuu bowuu  bouquet

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....Но все пак и там имаше учители които бяха уважавани,в чиито часове беше пълно мълчание,и никой не посмяваше да ги заплюе в лицето,не че имаха мусколи...Питам се защо ли?!Това е от мен,по въпроса за уважението,то или го има,или го няма...или си се доказал,или се надяваш да ти се размине...Питам се ние майките от този чат,в коя категория попадаме?! bowuu bowuu bowuu  bouquet
Какво се питаш?- не разбрах. Говориш за учителите и изведнъж питаш за категрията на родителите.
За да се докаже един учител като добър педагог, не е необходимо само да има тишина в часовете му и децата да се страхуват от него. За мен е по-важно детето ми и учениците ми да са разбрали това, което съм и преподала и да съм сигурна, че у дома ще им е лесно затвърждаването. За да стане това, не се иска само професионализъм на учителя, искат се много неща: уважение към работата, родителски контрол и заинтересованост, защото съгласете се, че и най-добрият педагог поставен в среда на незаинтересовани ученици, трудно би се справил, а още по-трудно ще му бъде, ако удома постоянно се натяква на детето, че учителят е втора категория и е под нивото на семейството.

# 24
  • Мнения: 1 470

Какво се питаш?- не разбрах.

Тук доста майки поставиха въпросът със уважението на родителите и учениците към учителя...
Аз дадох пример как уважението не зависи само от средата и родителите,а и от самите учители.И въобще никъде не съм споменала думичката страх,защото в моят случай тя би се свързала само със горките преподаватели, но не и учениците им половината от които тежаха по 100кг и бяха високи по 2м. Tired

# 25
  • София
  • Мнения: 223
Съгласна съм ,че родителите трябва да учат децата си на уважение към учителите,но пък изграждането на авторитет е изцяло работа на самият педагог!Той е човекът,който трябва да намери пътят към децата и да предизвика и задържи интереса им!Много лесно е просто да прехвърляме топката от учител към родител и обратното,а децата поспенно да остават някъде посредата!Важно е да има заинтересованост и от двете страни и обратна връзка,когато има комуникация и желание от двете страни нещата взимат положителен развой.Родители и учителии трябва да работим заедно за доброто на децата ни,защото учителят прекарва дори повече време с детето ни и се явява като негова втора майка!Ако има борба м/у нас детето се демотивира и няма начин да го накараме да бъде концентрирано в час,защото вижда,че родителите му не уважават учителката ,и тя от своя стране няма отношение към родителите и съответно към детето ConfusedТака че нека работим ръка за ръка  bouquet

# 26
  • Мнения: 275
напълно подкрепям Лиляна, и 5 квалификации да има един учител и де що дипломи и курсове да е изкарал и да се утрепва да работи за своите ученици, ако няма заинтересованост в къщи и  се плюе по авторитета на учителя -резултат няма да има. Интересно ми е все пак от какъв учител ще са доволни повечето родители?
Тук срещам много теми, които започват с "Бясна съм, Възмутена съм, Да се скарам ли  с учителката,.....и т.н.Всеки недоволен и всеки критикува и упреква учителите, лелите в градината, директорите, министерството, но по-страшно е , че всяко следващо изказване  е от типа-"иди и кажи на тая...., покажи и кой командва парада,...., и неща от сорта.Та питам се ако се приеме и родителите да участват в определяне заплатата на учителя от кои точно родители ще зависят заплатите на учителите-от набедените за елит, от псевдо родителското настоятелство , лични сметки ли ще си разчистват или от ония, които са доказали, че се интересуват от децата, активно участват в учебно-възпитателната работа с децата, изискват , но и много дават от себе си, подкрепят начинанията на учителите?
Не съм съгласна заплатата на учителката на детето ми да я определя неграмотна родителка.

# 27
  • Мнения: 656
 newsm78
Защо като стане въпрос за учители, винаги се повдига въпроса за парите? Нали уж било призвание...

То че има и тъпи родители - има, това не изключва наличието на тъпи учители също.
Уважението трябва да се заслужи, а не наготово да се получи.

ПП: Говорила съм с една начална учителка (случайно в градинката разбрах, че е такава) - ами по-тъпи доводи от тези, които тя даде затова колко е нормално да принуждават децата да ходят на зелено училище не бях чувала. При това изтъкваше колко нормално е не само децата да и плащат нейните разноски, а и получаването на командировъчни пари, пак набирани за сметка на учениците. Изобщо не се замисли нормално ли е един родител при заплата колкото нейната (има доста хора взимащи и под нейната) да даде 120лв само за една седмица... Другите простотии, на които се наслушах тогава ще ви ги спестя.

Но haley_2007 ще я префразирам така " И 5 квалификации да има, те не са гаранция, че в главата на човека има ум". Присъствала съм на достатъчно родителски срещи, вярно е, че не всички родители са умни, бисери и от тях съм слушала достатъчно. Ако учителя е в състояние да погледне отделното дете като индивид, то тогава има шанс да намери интересното за него, това, за което irka7 споменава. А дали ще стане - зависи и от детето (в това виждам родителския контрол). Но е невъзможно да стане без учителя да отвори вратата за диалога.

Лиляна, чета ти от известно време мненията, ако и в истинския си живот си такава бих се замислила да си сменя местожителството, за да си учителка на детето ми.

Аз не смятам за нормално един родител да трябва да отделя всеки ден поне по 2 часа за учебния процес на детето си. От време на време го приемам, но всекидневното висене над главата на дете, в продължение на години - това за мен е липса на учебен процес в училище.

# 28
  • Мнения: 1 470
   Много се отдалечихме от темата! Аз исках да говорим повече за децата,техните нужди,емоции,и амбиции...А то каква стана?! Thinking
   Нека не нападаме учителите,или родителите,и от двете страни има и такива Blush Crazy Twisted Evilи такива Laughing Rolling Eyes Heart Eyes.За цялата дивотия в образованието е виновна системата като цяло.Нека заедно да намерим проблемите,и да се опитаме да обърнем внимание на министъра и управляващите, върху тях!
             
                Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
 
   Нека не караме нашите деца да приличат на тези топчици,прехвърляйки си ги между учители и родители,а да обединим усилията си!

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ttotov - само от чисто любопитство...  Blush
Кое спортно школо и с какъв спорт?
10нкс  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт