Упорита хрема

  • 496
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 491
Здравейте.
Преди няколко дни изведнъж ми дойде много силна хрема. На следващия ден бях и с температура, но тя продължи само един ден. Хремата остана. Загубих вкус и мирис. Заглъхнаха ми ушите. Не ми действаха нито капки за нос, нито хапчета. Почнах антибиотик (Аугм€нтин) след което отидох на лекар. Лекарят ми каза да не спирам антибиотика, защото са започнали да ми се възпаляват ушите. Предписа ми по-силни капки за нос (0линт), хапчета за алергия(Зирт€к Д), морска вода, но ефект няма, освен че дишам една идея по-добре. Правих си разни тестове за грип и Ковид, но са отрицателни. Минаха 7 дни, откакто се разболях; 5 дни, откакто пия антибиотик (приключих го); 2 дни от хапчетата за алергия; и ефект - никакъв. Нито мога да спя нормално, нито да ям, понеже не усещам и не чувам, заради ушите, които продължават да са заглъхнали …

# 1
  • Мнения: 3 122
Нормално е. След ковид отнема няколко седмици да се възстановиш.

# 2
  • Мнения: 491
Правих си тест за Ковид и беше отрицателен. А и не живея сама. Никой не съм заразила. Confused

# 3
  • Мнения: 3 122
От кой друг вирус се губи и вкус, и мирис?

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
При вирусен синузит съм губила вкус и обоняние. Много трудно се лекува, с много лекарства. Имам познат който така и не си възстанови напълно обонянието.

# 5
  • Мнения: 491
Аз мисля, че е възможно от настинка, от хрема, ако е по-сериозна, както беше моята, да изгубиш обоняние.

# 6
  • Мнения: 407
Домашните тестове за грип и ковид не винаги показват вярно. Както и да е, 5 дни Аугментин е нищо. Идете в която и до е лаборатория, носен секрет за посявка и след резултата подходящ антибиотик поне 7-10 дни. Иначе ще стане хронично, със сигурност са се засегнали и синусите  и цял живот ще ги влачиш тези сополи.
пп. Понеже така както го описвате си е чист Ковид, внимателно с белите дробове, при задух веднага на ренген и снимка на белия дроб (на слушалка не винаги се чува)

Общи условия

Активация на акаунт