хидроцеле дете

  • 1 303
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Сина ми е на 3г. с  хидроцеле (леко проявено). Лекар ни посъветва да изчакаме с операцията не е наложителна към момента. Въпроса ми е, може ли да се изчака и до каква възраст е подходящо да се изчака с такава операция. Моля някоя мама да сподели опит, дали хидроцелете се е разнесло само след 3г. възраст на детето.

# 1
  • Мнения: 1 148
До колкото зная по-добре да не се чака. Също по-скоро се очаква да се оправи до 18 месеца, след 2 години вероятността е много малка, а след 3 не зная дали има такава.

# 2
  • Мнения: 19 048
Направете консултация с детски неврохирург, ако не сте. Може да е грешка да бъде отложена такава операция.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 570
Не отлагайте. Във форума има тема на Др Оги, който ще Ви отговори също. На моя син му го установиха на 5 месеца. Личната лекарка каза да изчакаме до година и ако не се разнесе - операция. На година и половина го оперираха, може да се каже, че той не усети почти нищо. Операцията направи др Момчилов в Пирогов.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 783
В момента в който го установиха - оперираха. Детският хирург даже си прекъсна отпуската, синчето беше на 16 месеца.  Вярно това беше преди 30 г. сега може да са се променили препоръките.

# 5
  • Мнения: 1 130
При моето момче го забелязахме на 4м, на 7м се доредихме до уролог, който постави диагноза фуникулоцеле (разновидност на хидроцеле). Неговото мнение беше чакаме до 14м възраст (т.е. да проходи) и ако не се разнесе - операция. Така и стана, оперираха го на 1г4м.
И аз ви препоръчвам да направите още една консултация и да не отлагате. Операцията е лека и възстановяването е бързо.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 188
Сина ми е на 3г. с  хидроцеле (леко проявено). Лекар ни посъветва да изчакаме с операцията не е наложителна към момента. Въпроса ми е, може ли да се изчака и до каква възраст е подходящо да се изчака с такава операция. Моля някоя мама да сподели опит, дали хидроцелете се е разнесло само след 3г. възраст на детето.

Здравейте,
ако хидроцелето при Вашето дете е леко проявено, може да се изчака. Добре е да разбера, дали хидроцелето се е появило наскоро и дали не е имало предшестваща вирусна инфекция, която да е стимулирало появата на вода в обвивките на тестиса. В такъв случай има шанс то да се резорбира.
По принцип хидроцелето е вродена патология и се образува по подобие на ингвиналната херния. В този случай то се проявява още в бебешка възраст. Тогава се изчаква до 1 годинка на детето и се решава за операция. При тази форма водата се натрупва през едно малко каналче от коремната кухина.
Операцията е лека и децата се възстановяват бързо и без проблем.
Ако желаете елате да видя детето в Детския център на Токуда. Записването за преглед става на 02 403 4948 или 4000.

Общи условия

Активация на акаунт