За уроки и предпазване от уроки

  • 13 115
  • 133
  •   1
Отговори
# 120
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е, как веднъж поне не ми се случи нито на мен нито на децата ми да им стане нещо.
Нито конци, нито очи, нито води и яйца, нито сме кръстени, живеем си добре и без тях, а иначе ползваме услугите на лекарите, ако не се чувстваме добре.

# 121
  • Мнения: 574
Ами аз сложих на Симона червен конец със синичко мънисто Peace

# 122
  • София
  • Мнения: 3 787
Не съм слагала нищо.Не вярвам в такива неща и не смятам,че така ще предпазя детето от нещо Naughty

# 123
  • Мнения: 483
EASpirit , първо извинявай но не съм искала да те обидя лично! Не те познавам и съм сигурна че си прекрасна мама Simple Smile
Коментирах твоя постинг защото смятам че и двете неща са смехотворни... Казвам мнението си и то е точно по темата.
Когато родих дъщеря си майка ми и свекърва ми се втурнаха да и връзват червени конци по ръцете, независимо че никоя от тия "загрижени баби" не се сети да и купи едно легълце, ами спа един месец в едно скъсано плетено кошче подпряно на два стола #Cussing out #2gunfire до като не уредихме едно легло на старо. Мотаха ми се бабите 5 дни в къщи и бяха толкова агресивни към мен (в смисъл не ми даваха да махна глупавия конец), че аз трябваше да млъкна, нали бях млада и пълна с уважение към възрастните. Joy Е, махнах го в първата секунда в която се изнесоха. Дъщеря ми е на 8 години и никога не е била по-различна от което и да е дете...
Смятам че всички тези суеверия идват от средата в която расте човек...Човек сам си причинява нещата които му се случват. И определено смятам че хората които вярват в уроки, са просто хора с ясно изразена параноя. Ако си склонен към параноя я ще си мислиш че някой ти мисли лошото, я те гледат извънземни, я някой иска да те убие...ей такива разни...Параноята която те хваща е свързана със ценностната ти система и вярвания...по-скоро се посъветвайте с лекар ако страха от уроки е много силен и ви пречи на ежедневието, ако е слаб...то всеки живее с паранои малки Simple Smile Мен например ме е страх да не умра  Joy

# 124
  • Мнения: 2 807
Не вярвам в уроки, но не това е важното в случая Laughing искам само да ти кажа, че всякакви конци, мъниста и подобни предмети нямат място около и в/у детето, много лесно се поглъщат и са опасни, ако решиш да се водиш по акъла на някой, то ги слагай далеч от бебето, количката и леглото му!

 newsm10

# 125
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Само ще ви замоля да не се дрънкате в темата.

# 126
  • Мнения: 171
Не бих казала, че отричам съществуването на зли енергии или пък енергийни вампири, но смятам, че именно вярата, че можем да станем досегаеми, ни прави жертви. Аз за себе си съм изработила следната тактика - рационално отхвърлям възможността, че някой може да ми причини нещо лошо с мисъл, защото според мен неверието и положителната нагласа формират астрален огледален образ, който има силата да връща насочената срещу нас лоша енергия.
Чувала съм също за техники срещу магии и енергийни вампири, които се състоят именно в това: представяш си, че си заобиколен от огледала, представяш си насочената отрицателна енергия като лъчи, изпратени към теб, които като достигнат огледалата, се връщат обратно към този, който ги е изпратил.

# 127
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Хм... от една страна не вярвам, а от друга не мога да се начудя на логиката "Може да нямаш лоши мисли, а да имаш лоши очи". Ако приемем, че лошата енергия може да се предава, то тя може да бъде предадена, ако я има. Не може цвета на очите да генерира такава просто ей така!  Thinking

Аз самата съм със светли очи, досега никой не си е крил детето от мен. Предполагам не съм урочасала никого.  Joy

И още един въпрос- защо никой не казва нищо за светлооките мъже?

# 128
  • Мнения: 2 891
И още един въпрос- защо никой не казва нищо за светлооките мъже?

Защото те те оглеждат по друга причина  Mr. Green

# 129
  • Мнения: 4 965
И още един въпрос- защо никой не казва нищо за светлооките мъже?

Защото те те оглеждат по друга причина  Mr. Green

 Joy
  bouquet

# 130
  • София
  • Мнения: 2 967
Аз донякъде съм склонна да вярвам и му "мия очите" когато се наложи Simple Smile

# 131
  • Мнения: 1 367
dorka76,тактиката ти е чудесна!

# 132
  • Мнения: 350
Задължително червен конец на ръчичката . Аз нося от 5 години и съпруга ми от тогава - постоянно. Като поотрасне ще и сложа и синьо мънисто.  Peace

# 133
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз съм й вързала червен конец със синьо мънисто.

Общи условия

Активация на акаунт